Retornados

• Kanada The Returned (více)

Kate pracuje v nemocnici v tíme, ktorý navracia ľudský život ľuďom nakazeným vírusom a meniacim sa na zombie. Po tom, čo bol vírusom nakazený aj jej manžel Jason, ktorému navrátila ľudskosť, začala byť pre ňu táto práca osobnejšia. Proti nim však stojí skupina ľudí, ktorí sú proti navráteniu života pre zombie. Spoločne sa rozhodnú utiecť aj s protilátkami, čím pre nich začína skutočné nebezpečenstvo a boj o holý život. (kubqo)

Facerr

Za prvý: horor - ani náhodou. Za druhý: zombíci - většinou se o nich jen mluví. Za třetí: i tak to stojí za vidění. The Returned je spíš drama, který čerpá z apokalyptických zombie námětů. Jde ale dál, teda alespoň ve scénáři, kterej nastiňuje dál možnost zachování lidskýho - "nenemrtvýho" druhu. Přestože jsem byl docela zklamanej, protože jsem čekal víc zombie akce, i tak to mělo něco do sebe. Vedle sympatických herců je tady víc využitá možnost léku na "zombie nemoc" a s tím i potenciál lidský sobeckosti, která se tady objevuje v docela civilní, přesto nemaskovaný formě. ()

CrazymanM

Velmi povedené,opravdu zajímavé téma!Herecky také dobře zvládnuto,nějaké ty emoce také nechyběly,název horor mi přijde také trochu zavádějící,ale celkově hodnotím velice kladně!!! ()

suboss

Veľmi zaujímavý námet spracovaný šikovnou kamerou, ale niečo tomu chýbalo. Dalo sa z toho vyťažiť oveľa viac. Film pomaly plynie počas prvej hodinky, ale posledných 30 až 40 minút je vážne napínavých. Slušný thriller. ()

Ondrew

Napad rozhodne stoji za velku pochvalu. Tentoraz mame moznost pozriet sa na kvazi "zombie nakazu" z uplne ineho uhla optiky a ako sa dalo cakat, svojim sposobom to robi skutocne zazraky. Zial, nemozem sa zbavit pocitu, ze prave z takto spracovanej "zombarne" sa toho dala vytrieskat este min. 2x tolko. Hra na city je rozohrana obstojne, to taktiez sa toho vsetkeho dalo priniest pre divaka ovela viac. Skratka, nebyt faktu, ze film prinasa vskutku zaujimavy pohlad na zombie tematiku, tie 3 hviezdy si urcite zasluzi. Lez v kazdom pripade, moje finalne percentualne hodnotenie ma odo mna tato snimka len s prizmurenym okom. 60%. ()

Karin00

Líbila se mi myšlenka filmu, ale chybělo mi víc akce a hlavně v podstatě úplně chyběli nemrtví, které jsem od filmu čekala. Ale zase jsem se u filmu i zasmála, v momentě když hlavní hrdinka nese vzácnou nedostatkovou látku a řve o tom do telefonu tak nahlas, že to nikdo nemohl přeslechnout. I když vlastně....hloupým lidem by se smát nemělo :))) ()

hony23

Oma je lékařka léčící zombies, on je nakažený a léky docházejí. No žádný horor nečekejte, spíše psychologické drama manželského páru. Tvůrcům se nedá upřít snaha o originální zápletku, vše je však dopředu čitelné a žádný překvapivý zvrat se nekoná. ()

Me.Plus.You.

Slušný film, slušné obsazení a celkem slušný Heavy end. Nebýt té telefonicko-garážové scény dál bych 4*, takhle to sou slušný 3 :) ()

AmunRa

Příběh o společnosti, která zvládla zombie nákazu vědeckými metodami svým chladně logickým přístupem připomíná Contagion (Nákaza, 2011). Všichni se chovají logicky a lidé zpanikaření hrůzou jsou popisováni jako banda fanatiků a lumpů. Obávám se, že tohle je příliš optimistický náhled na chování davu v případě ohrožení. Autor se patrně snaží i o paralelu s "coming out" - přiznáním společensky nepříliš kladně přijímaného stavu, např. HIV nebo homosexualita a reakce společnosti na něj. Film se nedá označit za horor ani thriller, je to psychologické drama o chování lidí v krajních situacích, kde pro zvýšení popularity je použita zombie nákaza. ()

Tydlik

Celej film čekam, kdy se to zvrtne a městem se budou prohánět hordy zombiků. Omyl! :D Asi bych po tomto filmu nesáhl, vědět že se tam nebude celej celičkej film nic dít. ()

pyzma84

Tak a je tu ďalšie spracovanie zombie odysey, celkom pekný nápad, no kategóriu hororu to nespĺňa. Skôr to pojímam ako drámu zameranú na medziľudské vzťahy. Viem si to predstaviť ako dobre spracovaný horor, no chcelo by to viac akcie, zombie a krvi. Trošku sklamanie, sadnúť, vidieť a rýchlo zabudnúť. ()

oondrejj

Dráma o živote zombíkov. Hmmmm ja som si myslel, že zombíci sú ako stvorení (a veru aj na to boli stvorení), aby nás strašili v hororových príbehoch. Nezaujímajú ma nudné nereálne drámy o niečom, čo neexistuje. Niekto chcel byť priveľmi originálny - oook, tak ani to nevychytal tým trápnym klišéovitým "trpkým" koncom. Hanba. ()

lineker

Idea nového pohledu na boj s celosvětovou zombie nákazou je jistě vítána, zároveň nelze přehlédnout i jistý morální přesah, který nám opět ukazuje lidstvo v té nejhnusnější podobě. Jen samotné zpracování mohlo být šťavnatější a trochu více přikořeněné. Tvůrci však zřejmě více bazírovali na společenském dramatu, než akčnější hororové jízdě. Mám dojem, že tady by více tlaku na pilu neuškodilo. ()