Retornados

• Kanada The Returned (více)

Kate pracuje v nemocnici v tíme, ktorý navracia ľudský život ľuďom nakazeným vírusom a meniacim sa na zombie. Po tom, čo bol vírusom nakazený aj jej manžel Jason, ktorému navrátila ľudskosť, začala byť pre ňu táto práca osobnejšia. Proti nim však stojí skupina ľudí, ktorí sú proti navráteniu života pre zombie. Spoločne sa rozhodnú utiecť aj s protilátkami, čím pre nich začína skutočné nebezpečenstvo a boj o holý život. (kubqo)

kaylin

Španělsko-kanadská spolupráce se v tomhle případě dle mého názoru vyplatila, jediné, co bych viděl jako problém, je skutečnost, že je film prezentován jako horor. Hororem není, nejsou zde hororové momenty ani potřebná atmosféra. Jde o film částečně sci-fi, film o lidech, kteří mají různé pohledy na svět. Není to v tomhle smyslu objevné, ale zajímavé to rozhodně je. ()

Dexter1

Vôbec nie zlé a oceňujem, že ide o skôr o drámu ako o horor. Vlastne s hororom to okrem postavy zombie nemá nič spoločné. Svet sa už vysporiadal so zombie nákazou, no stále tu visí hrozba v podobe navrátilcov, ktorý sú síce ľudia, no bez lieku sa zmenia. To prináša mnohé silné momenty a charakterové zmeny, ktoré sú vykreslené pomerne dobre a fandím takémuto štýlu. Bohužiaľ sa film dosť ťahá, ocenil by som globálnejšiu situáciu, než jedno veľkomesto, každopádne za pozornosť to stojí. ()

bourec

Docela jinak natočenej film o zombie nákaze.Sice s čistokrevnym hororem to nemá skoro nic společnýho,ale koukat se na to zpočátku dá.Pak přijde ten zvrat,čekal sem ho,ale jinak.A pak už mě ten film začal srát,a konec byl už snad ve stovce filmů.Vlastně je to komorní nic.40%. ()

SHI-SHA

Poměrně dobrý film, nahlížející na zombie tématiku trochu z jiného úhlu. Ale ten konec všechno degradoval. Násilně, zároveň předvídatelně a nelogicky uměle zpatlaná ptákovina. ()

elanius

(52/2014) / Viac hororu a thrilleru na úkor sociálnej drámy v prostredí PO zombie epidémii by filmu moc prospelo. Takto sme sa dočkali len televízneho filmu s perfektným námetom, ovšem bez najmenšej iskierky energie. (6/10) ()

Phietros

Určitě jiné podání hororu o zombíkách. Tady nejde spíše o horor, jako o dobré podání toho co by se stalo s lidmi, když by byli ifnikováni zombie a měli lék na to je vrátit zpět a zachránit. Originální, poutavé, ale přesto mi tam něco chybělo, asi ani né tak akce o které to nebylo, jelikož e jednalo spíše o drama ale něco asi navíc! Každopádně vydařené a po všech krvákách, film který si vystačí se třemi postavami a pohledem ze strany lidí, jakožto zabijáky navrátilců! 65% ()

VanTom

Neobvyklý "psychologický" (tedy, chce, abychom si to mysleli) pohled na společnost překonavší zombie pandemii - lidstvo cirka před 30 lety přežilo smrtící virus a podařilo se mu vyvinout sérum, které nemocné navrátí zpět - avšak pouze potlačuje účinky, nakažení si musí píchat dávku co 36 hodin, jinak se v nemyslící hladové "nemrtvé" promění nadobro. Není divu, že xenofobní nálady sílí, zvláště když zásoby léku docházejí. Interesantně načrtnutý svět postupně ustupuje snažení ústředního páru o zajištění budoucnosti, jež vyústí v očekávanou zradu i tragédii. Lepší 3*. ()

klima777

Celkem svěží dílko. Žel, v posledku je bez milosti sráží naprostý konec filmu (přizdoben šklebivým pseudo-herectvím a scénáristickým lapsem). A tak nevyhnutelně klesá do zahnívajících vod béčkového balastu. Stačilo vystřihnout poslední minutu... ()

zolo23

The Returned je čistá dráma založená na správaní sa ľudí v kritických situácií, horor ani náhodou. Remeselne veľmi dobre zvládnutá. Tých "nakazených" tu veľa neuvidíme, ale film má dostačujúci spád a baví aj bez nejakých hororovejších scén, ktoré som ako-tak očakával. Skôr ma odrádzal plagát spojení s témou, ale chvalabohu obával som sa zbytočne. 70% ()

Forsberg11

Že sa dá natočiť kvalitný zombie film takmer bez zombíkov a gore dokázal už Jeremy Gardner vo vynikajúcom The Battery. Manuel Carballo však v jeho stopách bohužiaľ nekráča. The Returned asi najlepšie vystihuje jedno slovo, ktoré tak nemám rád, no som častokrát nútený ho vo svojich komentoch používať: NUDA. Pomalé tempo nie je vždy na škodu a keď je za kamerou zručný "remeselník" môže to byť naopak výhodou. No v tomto filme je toho pomalého tempa akosi príliš a ešte je aj zle použité. Námet opäť dobrý, škoda že originalita je asi tak všetko čím tento snímok disponuje. Je to niečo ako nádherná veľká, ozdobená, farebná torta bez chuti. A ja radšej tú chuť... 45 %! ()

kenkaku

Jako zombie purista nejsem pohoršen... a to je co říct. Nebál bych se to dokonce nazvat první inovativní a svěží rozvoj zombie tématiky. Celkem mazaně se do děje navíc mixuje několik moralistických témat a paralel. A mě to nevadí (i když to normálně nesnáším) protože ten pohled není jednostranný. Třeba za to i může i volba hlavní hrdinky (Emily Hampshire je na první pohled příjemné stvoření). Nevím. Díky tomu všemu se na film dobře dívá, obsahuje jen jeden moment, kdy jsem vzteky pěnil (nad debilitou chování postav). Osobně mě jen trochu mrzela rozvláčnost vyprávění (v některých sekvencích) a také trochu nezodpovězené dilema: co se stane když navrátilec započne dítě? Bude zdravé, nebo... ()

mosnak odpad!

Dementní povídání o zombie! Zapomeňte na to, že nějakého zombíka uvidíte v akci :-( jde vlastně o romantický příběh s hodně špatným koncem pro chlapíka, který byl životní láskou hlavní představitelky. Nudné žvatlání o ničem - 0% ()

molcan2

Celkovo, veľmi pozerateľné, lepšie by to podľa mňa malo look v TV. Čítal som, že pre niekoho je koniec trochu šokujúci, ale s tým vôbec nemôžem súhlasiť. Dej sa rozvíja celkom pekne a všetko podľa mňa do seba zapadá. ()

Alouette

Ne Zemi řádí virus, který mění lidi v oživlé krvelačné mrtvoly. Vědci vyvinou sérum, které na virus zabírá, ale bohužel jej pacient musí brát pravidelně nebo transformace v zombie bude pokračovat. Ovšem sérum má omezené zásoby. Podaří se doktorce svému nakaženému příteli sehnat další dávky...? Tenhle bych vřele doporučil vám, kteří hledáte cosi nového. Že nemusí být šťastný konec po tom, co je zažehnáno nebezpečí zombie apokalypsy, tak to tu ještě nebylo. Určitě bych ve filmu pobral více akce a trochu více řádění mozkuchtivých zombíků, ale tohle je prostě drama a tak jsem to i vzal. ()

DavidWebb

V tomto prípade sa určite jedná o inovatívny pokus - keď sa budeme baviť o zombíkoch - ale iste nie v žánri horor. V zásade tá úvodná myšlienka z filmu dokáže diváka zaujať a začal som byť zvedavý čo na mňa rejža nakoniec vybalí. Žiaľ, postupom času to začína nudiť, snímok sa žánrovo začne najviac vnárať do drámy - na tú však treba výborné dialógy a tie navrátivší nemajú, ani odkaz alebo zmysel. A tak najzaujímavejším momentom celého fliku bol pre mňa twist doses ofajč. Kanada z toho ciaka na všetky strany, herecky to síce bolo v poriadku, aj tak sa ale nemôžem zbaviť dojmu, že charizmatickejší herci a lepší soundtrack by potiahli tento flik do vyššieho levelu. Nebolo to tuctové, skôr akési nevýrazné, akési šedé ako ten kamerový filter a o dva dni si nato ani nevspomeniem. Aj napriek tomu sa ale dalo nato pozerať bez pocitu straty času. ()

Najt

Apokalypsa úplně jinak. Film je celkem zajímavým překvapením, protože je skvěle natočen a napětí by se dalo krájet. Tři hvězdičky za 3/4 filmu, ale ten závěr je velice povedený, takže přidávám i 4*. ()

Solverino

Velmi zajímavý nápad a ještě lepší pojetí. Zombíci jsou tam jen tak na dokreslení, lehce epidemičtí až trochu romantičtí, jak ujíždějí na zelený... :) Překvapilo a líbilo se! Škoda jen té blbky, která všechno vyřvala do telefonu a pak holt nezbylo dost zelené na happyend! ()

Mamlas

Lidi se balamutí a zabíjí, aby získali lék proti viru. Prostě lidi, pod tlakem zvířátka. Takové konverzační drama bez gore, bez akce, bez efektů, vlastně bez ničeho, jen plno keců. (22%) ()

xzajox

Máte cukrovku? Musíte si denne pichnúť inzulín, aby ste mohli žiť normálne? Tento film mi pripadal ako o Vás, ibaže ak si nedajú dávku títo ľudia, ohrozujú nielen seba. Námet vrcholne zaujímavý. Dosaďte si ho ako sequel takmer ktoréhokoľvek zombie filmu. Ako však bude spoločnosť brať tíchto ex Z cukrovkárov? Film má veľmi málo znakov horroru, aj keď na môj vkus tu krvi málo nie je. Dôležité je nečakať horor a žranie mozgov, ale skôr zamyslenie. Naozaj by ich ľudia brali ako náckovia židov? Značkovať, izolovať, postrieľať? A ako by ste sa správali, keby jeden Ex bol Váš blízky? A hlavne, keď liek je v nedohľadne a dočasné dávky sa nedajú zohnať. Tak ja by som určite nebehal s kufríkom a nekričal do telefónu "Mám 50 dávok, hurá!!!" Ako vravím, námet skvelý, psychologická časť tiež, dej nebol nudný, ale pár vecí zbabrali a Kate mi vôbec nesadla. Tesné 3* ()

elanista1

Jeden z najlepsich co som na tuto tematiku videl a preto mi je trocha smutno z tak nizkeho hodnotenia. Vobec to nie je o zombikoch, krvi je tu dokopy tak na jedno vedro. A prave to, ze tu nie je takmer ziadna akcia ani krviprelievanie, povazujem za najvacsie plus a prinos. Zlych /Mrtvi a nekludni/ a priemernych /Svetova vojna Z/ filmov o zombikoch mame desiatky, ale takych kvalitnych a originalnych veci ako je toto, nie je vela. Som na rozhrani tretej a stvrtej, ale prihodim si. ()