Pachuť pomsty

• USA Cold in July (více)

Podivné zvuky, které se jedné vlahé texaské noci v roce 1989 rozléhaly domem, způsobily, že Richard Dane (Michael C. Hall – TV seriál Dexter) vypálil do hlavy bezohledného zloděje Freddyho několik nábojů. Přestože ho za jeho čin místní oslavují, Richard se brzy musí bát o bezpečí vlastní rodiny, protože se ve městě objevuje Freddyho otec, bývalý trestanec, Ben (Sam Shepard – Zabít tiše), který touží po pomstě. Všechno v poklidném městečku najednou není, jak se na první pohled zdá. Richard se nedobrovolně ocitá v temném světě plném korupce a násilí, ve kterém se bude muset postavit těm nejnepravděpodobnějším protivníkům. Ve fi lmu, který podle románu Joea R. Lansdalea natočil režisér Jim Mickle (Takoví jsme), se dále představuje Don Johnson (Nespoutaný Django). (Bontonfilm)

gazogazo

Zajímavý film. Mám rád ten typ, kdy člověk přesně neví do čeho jde. Tady z toho vypadlo něco co mi není blízké, ale stejně cením. Český název turbo mrdka ()

Oonika

Majklův účes teda hodně brutální... kvůli tomu jsem film chvílemi nemohla brát vážně. Ale když jsem se od té hrůzy odpoutala, čekal na mě skvělý thriller, neokoukaní herci a docela zajímavá zápletka. Docela příjemná změna v ději oproti mému očekávání. ()

ER

Až do příjezdu Don Johnsona to bylo napínavé, jak špagát kolem krku. Zápletka kolem zabitého zloděje vyvolala tu správnou thrillerovou atmosféru. Jenže poté se děj zvrhnul do méně záživné polohy , napětí mizí a v podstatě se jen čeká na finále. I tak ale solidní počin. ()

DavidWebb

Akurát som to dopozeral a ešte mám z toho adrenalín v krvi, takže moje hodnotenie aj komentár tomu zodpovedajú, ale nemôžem inak. Už dlhšiu dobu som nevidel film, ktorý by sa mi takto zavŕtal do hlavy a nechal vo mne také hnusné, negatívne pocity. Podobné snímky sú veľmi nepríjemné svojou realistickou formou a od hororov sa odlišujú podprahovými vibráciami, ktoré vám ťukajú do mozgu telegrafickú správu: to-sa-mô-že-stať-aj-te-be-ale-bo-tvo-jej-dcé-re. Ty moj smútok! Pri horore sa človek bojí príjemne, je to jeho účelom a divák to v rámci fikcie od neho očakáva. Fliky ako Cold in July sú iná káva, pre mňa osobne psychicky nepríjemnejšie a hoci ma to "dostalo" nemohol som si nevšimnúť mnoho blbostí v scenári. Nedozvedeli sme sa prečo chceli policajti Sheparda zabiť, kam teda od polky filmu zmizli, koho teda Michael C. Hall vlastne zabil ani prečo tým dvom pomáhal. (?) Prvá polovica filmu sa od druhej značne líši a s nástupom Dona Johnsona som sa obával, že to celé pôjde pomaly "šejdrem", našťastie sa nestalo. Takže trochu samoúčelné ale v tomto prípade odpúšťam. Vynikajúce herecké výkony, Hall proste tak "válí", že úplne zabudnete, že je to Dexter. Kurva, toto bola hnusná pecka... ()

sWONDER

Mal som trochu problém s dobrým masovým vrahom Dexterom v úlohe oplašeného manžela, ale vďaka snaživému výkonu to rýchlo opadlo. Cold in July je síce povrchná, ale výborne natočená dráma s podarenými dialógmi, zaujímavým rozuzlením a záverom jak remeň. Na kvalite uberá iba podivuhodné konanie hlavnej postavy, o to tu však očividne nešlo. ()

Wolfinas

Mám tak trošku odpor ke knírům, který tady Michael nosí, v těchto létech bych to měla těžké... Štěstí, že od něj strhl pozornost jinam. Ze začátku tak trochu posera, ale oddaný manžel a otec kterému nepověsíš bulíky na nos. Když je rodina v ohrožení a policie se chová podezřele tajnůstkářsky vezme věci do svých rukou, pořídí si kumpány a to co se očekávalo již od začátku uhne zprudka doleva a je to úplně jiný kousek. Skvělé na sobotní válení šunek a načerpání texaské atmosféry. ()

elimS

85% - komentář 20ti slovy: Skvělý vývoj filmu od napětí ze začátku, k tajemnu, až po "akční" přestřelku. To vše s hudbou, která parádně dokresovala atmosféru. ()

XXXXXXXX

Ježíš, co toto byla za kočkopsa. Třetinu filmu je to thriller, pak se to přehoupnu do krimi a nakonec revenge? Navíc mi nějak uniká, co že měl vlastně Dexter za motivaci? No a největší sranec divákovi do xichtu, byl ten konec. Uvěřitelné? Ani omylem. Reálné? Silně pochybuji. ()

MyrnaAlec

Zvláštní, pomalé tempo. Revenge v Houstonu,Texas. Vyšívané košile, spona na opasku. A dobro opět vítězí, zlo je potresáno a tak je to správně, tak to má být. ()

johnsnow

masaker film. Najprv sa to tvári ako revenge film, neskôr to prepne do detektívky jemne reznuté Norovým 8 MM  a končí to krvavou prestrelkou. A hlavná trojica skvelá. ()

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

25.01.2015

Jim Mickle si dlouhodobě buduje pověst kvalitního žánrového režiséra atmosférických nízkorozpočtových filmů. Země kůlů, We Are What We Are a naposledy jižanská noirová kriminálka Cold In July ho… (více)