Robot Overlords

Our Robot Overlords

(neoficiální název)

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

Velká Británie, 2014, 90 min

Po přečtení komentářů jsem hodně zvažoval zda se na film vůbec kouknout. Vzhledem k tomu, že zbožňuji jakékoliv sci-fi nakonec jsem neodolal a jsem za to rád. Myslím, že film vůbec není tak špatný a ani herecké výkony ubohé. Točí se daleko stupidnější formáty ...tento film si určitě zaslouží více pozornosti. Vůbec se toho nebojte. Den nezávislosti mi přijde velice podobný v obou filmech je spousta přitažených věcí. Prostě Den nezávislosti po anglicku.(2.7.2015)

Obstojný film na jedno shlédnutí, který ničím neurazí. Blonďatá Gillian Anderson v roli matky hlavní postavy předvádí svůj standart, stejně jako Ben Kingsley v roli jednoho z mnoha svých nejednoznačných zloduchů. Dětští herci ničím výrazně nepřekvapí, ale také nic zvlášť nezkazí. Největším problémem je bohužel odbytý scénář Jona Wrighta, který působí, jako kdyby ho Jon napsal v 80. letech a nyní ho vytáhl s šuplíku a jen lehce oprášil. Ale i tak stojí za tři hvězdyr.(21.2.2016)

• kaylin

Zase tak hrozné mi to nepřišlo. Velká podívaná to není, ale některé scény jsou dobré. I když nevím, proč to nemohlo být trochu drsnější. Když už se bere takové téma, možná je přítomnost dětí přece jen trochu kontraproduktivní a sci-fi pak vyzní prostě jako pohádka pro děti. A tím tenhle film je, ničím jiným.(20.4.2015)

• Morholt

Roboti ovládli svět, ale hnutí odporu nikdy neumírá. Jen to chce nějak přechcat kontrolní čip. Jon Wright se po dvou poměrně vydařených komediálních hororech pustil do sci-fi pro děti a to neměl dělat. Kor když mu k jeho robotímu pojetí evidentně chyběly finance. Mizerné triky, protivné děti v hlavních rolích a celé je to vlastně o hovně. Jen ten dospělácký casting má úroveň. Že Kingsleymu jednou za čas rupne v bedně a upíše se něčemu strašnému, na to už jsem si zvyknul, ale Gillian Anderson snad tohle nemá zapotřebí. Za ní, mého oblíbence Tamera Hassana a Mediátora, který mě bavil, si to těch 10% zaslouží a doufám, že se Wright zase vrátí k tomu, co mu jde nejlépe.(14.5.2015)

• VanTom

Tedy i na spotřební dětské dobrodružství byla tohle hodně velká blbina. Ale trošku se tím dějová prázdnota a pitomost daly omluvit, protože považovat film třeba už za "young adult" scifárnu, šel bych s hodnocením snad ještě níže. Jako kdybych viděl druhé Bojiště Země z anglického venkova ve formě seriálového pilotu.(19.11.2015)

• - Vo filme sa objavili štyri verzie robotov a dve robotické materské lode. (fefee)