Robot Overlords

Our Robot Overlords

(neoficiální název)

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

Velká Británie, 2014, 90 min

Po přečtení komentářů jsem hodně zvažoval zda se na film vůbec kouknout. Vzhledem k tomu, že zbožňuji jakékoliv sci-fi nakonec jsem neodolal a jsem za to rád. Myslím, že film vůbec není tak špatný a ani herecké výkony ubohé. Točí se daleko stupidnější formáty ...tento film si určitě zaslouží více pozornosti. Vůbec se toho nebojte. Den nezávislosti mi přijde velice podobný v obou filmech je spousta přitažených věcí. Prostě Den nezávislosti po anglicku.(2.7.2015)

Když nemáte velký rozpočet, tak pouštět se do sci-fi plné robotů je téměř sebevražda a přesně jak někdo psal, pokud jsou v hlavní roli děti, je to spíše kontraproduktivní, na druhou stránku Jon Wright je slušný režisér a né žádný Anthony C. Ferrante, Leigh Scott a jim podobní zoufalci, takže dokáže natočit i za menší rozpočet vizualně ucházející dobrodružnou podívanou, která nevypadá jako Transmorphers nebo tyhle mrdky od Asylum a upřímně, 31% je totálně ubohé hodnocení a každému případnému divákovi bych chtěl vzkázat, že pokud od toho nečeká další Avengers bude se úplně v klidu a průměrně bavit.Akce moc není a finále je i docela naivní, hloupoučké a místy komické, na druhou stránku je to pořád jen film hlavně pro mládež, navíc má Wright k ruce dobré dětské herce a esa jako Kingsley, Mackintosh či nepochopitelně čím dál víc sexy Gillian Anderson.Nečekejte od Robot Overloads nabušené sci-fi plné monumentální akce, ale příjemný dobrodružný film s nádechem parodie a to chtěné.31% je komedie a zase bych mohl uživatelskou žumpu jedině naposílat tam, kam patří a to do prdele, kde je nezaslouženě kvůli nim už tuna slušných filmů.59%.(11.5.2015)

Obstojný film na jedno shlédnutí, který ničím neurazí. Blonďatá Gillian Anderson v roli matky hlavní postavy předvádí svůj standart, stejně jako Ben Kingsley v roli jednoho z mnoha svých nejednoznačných zloduchů. Dětští herci ničím výrazně nepřekvapí, ale také nic zvlášť nezkazí. Největším problémem je bohužel odbytý scénář Jona Wrighta, který působí, jako kdyby ho Jon napsal v 80. letech a nyní ho vytáhl s šuplíku a jen lehce oprášil. Ale i tak stojí za tři hvězdyr.(21.2.2016)

• lucijelucije

Trochu jsem vkládala naději, že Overlords nebude taková hovadina, jak ukazuje hodnocení, ale bohužel s docela dobrým startem se ukazuje, že po druhé polovině opravdu nevíte, jak víc kroutit hlavou a chytat se za čelo. Možná pro děti a moji babičku zajimavé, ale objektivně řečeno, není to film pro dospělé.(20.6.2015)

• Morholt

Roboti ovládli svět, ale hnutí odporu nikdy neumírá. Jen to chce nějak přechcat kontrolní čip. Jon Wright se po dvou poměrně vydařených komediálních hororech pustil do sci-fi pro děti a to neměl dělat. Kor když mu k jeho robotímu pojetí evidentně chyběly finance. Mizerné triky, protivné děti v hlavních rolích a celé je to vlastně o hovně. Jen ten dospělácký casting má úroveň. Že Kingsleymu jednou za čas rupne v bedně a upíše se něčemu strašnému, na to už jsem si zvyknul, ale Gillian Anderson snad tohle nemá zapotřebí. Za ní, mého oblíbence Tamera Hassana a Mediátora, který mě bavil, si to těch 10% zaslouží a doufám, že se Wright zase vrátí k tomu, co mu jde nejlépe.(14.5.2015)

• - Vo filme sa objavili štyri verzie robotov a dve robotické materské lode. (fefee)