Chladný jako led

• slovenský

Studený ako ľad

Drama / Komedie / Romantický

USA, 1991, 100 min

Dobrá hudba. Srozumitelná zápletka i náhoda. 55%(4.1.2015)

• Ruut

Odkud že to jen znám režiséra tohoto díla? Á už vím - no přece odnikud. Asi 5 pětiminutových vystoupení Vaniláka proložených variací na Rebela bez příčiny, který je rebelem fakt bez příčiny. Vaniláka ospravedlňuje snad jen to, že v době vzniku mu bylo 23 roků ... Ne, není to tak špatný film až by byl dobrý.(23.1.2011)

• Smileface

Vanilkovou zmrzlinu jsme jako děti milovali a to nejen jako výtečný mražený výrobek. Když přišel Vanilla Ice na plac ve své červené pláštěnce, čepicí s visačkou a kalhotami o tisíci barvách byli jsme v sedmém nebi. Dnes už trochu směšný i když na tu dobu švihácký styl bílého rappera však nedokázal zakrýt to, jak špatný film Cool as Ice je. Děj trapně nalinkovaný a sám Vanilla je parodií na herectví, ostatní se alespoň snaží hrát. Jako komedie je to bez vtipu, jako romantika bez jiskry a jako drama prostě ubohé. Navíc, ze všeho jde cítit nucená MTV snaha vychovávat mladého diváka, což je zbytečné a ze špatného filmu se tím stává fraška s poučeními typu: Oblékejte se jak idioti, chovejte se jak idioti jen prosím nepijte či nekuřte. Film byl velkým propradákem, nesklidil potlesk ani od recenzantů(což se čekalo), ale ani od Americké mládeže, když při své ceně 6 mil. dolarů přinesl na tržbách milion pouze jeden. Stejně jako tahle bublina splaskla i sláva Visnilla Ice. Nechme ho ovšem být, za svých pět minut slávy musí nyní žít s vědomím, že promarnil obrovské příležitosti jak na hudebním tak na filmovém poli. A co na to nynější největší cool hvězda současnosti? Nic, jen tak sedí ve svém Kazašském křesle a potichu si prozpěvuje: "What's up Vanilla Face" :-)(6.2.2007)

Jeden z mála filmů, kde se jezdí na motorce..takže už tím je to pro mně zajímavé.. Nebýt pak občas nějakých stupidních zvuků a podobných nesmyslů, tak skoro kultovní film..(4.1.2011)

Na tu dobu nahodou dobrej film...jsem mel souseda co nosil uces jako Vanilla,ale byl to cigos)..tak nic moc(17.11.2015)

• - Snímek si vysloužil 6 nominací na Zlatých malinách, a to v kategoriích nejhorší režie, nejhorší nová ženská hvězda (K. Minter), nejhorší píseň, nejhorší film, nejhorší scénář a nejhorší nová mužská hvězda, kterou Vanilla Ice "úspěšně" proměnil. (Coldrex)

• - O roli Kathy vážně uvažovala Gwyneth Paltrow. Učinkování jí ale rozmluvil její otec. (Othello)