Chladný jako led

Cool as Ice

Studený ako ľad

Drama / Komedie / Romantický

USA, 1991, 100 min

Po extremne dlouhe dobe jsem ocistil cool as ice a pustil si ho ve spatne kvalite 90 let. Sice je to chapano spis jako 100minutovy videoklip nez film ci dokonce klasika, ale nezapomenutelny Vanilla Ice ve vas neco musi probudit. Tehdejsi repperska muzika, super naladeny uces osobyta chuze ci snad postoj tohoto drogove zavisleho ale nesmirne talentovaneho mladika ? Kazdopadne me to po tech letech prijemne naladilo 4*(20.12.2011)

Jou,čekit.Ice po skončení svýho vymazlenýho rapovýho koncíku sedne se svejma fellaz na bajky a frčí si to krajinou,ale co čert nechtěl,jednomu černýmu bratrovi se mašina porouchá a problém je v domě.Nezbejvá než zakempit v místním vidlákově,nasadit brejle vod Gotijéra,nagelovat neposlušný háro a povohlídnout se po nějakejch místních kočinách. Vysokoškolačka Kathy,která mu padla do voka dělá vobštrukce,ale to by nebyl rebel Ice,aby ji svým městským štýlem a funky šarmem nevokouzlil,nesvez na mašině a do kalhotek se týhle roštěnce nedostal (a nenačechral taky peří jejímu borcoj,místním hejtrům,nezarepoval v místním kůltůráku a nezachránil jejího bráchu v dramatický závěrečný akční scéně). Popkultovní romanťárna jak vystřižená z Bravíčka. Iceovo absolutní neherectví,komická frajeřina a ustřelený funky vohozy skvěle kontrastujou s jeho protějškem,sympatickou Kristin Minter (kdo tvrdí,že to mezi něma nejiskřilo je gej a ještě k tomu teplej).Čekuj to.(6.5.2015)

• Smileface

Vanilkovou zmrzlinu jsme jako děti milovali a to nejen jako výtečný mražený výrobek. Když přišel Vanilla Ice na plac ve své červené pláštěnce, čepicí s visačkou a kalhotami o tisíci barvách byli jsme v sedmém nebi. Dnes už trochu směšný i když na tu dobu švihácký styl bílého rappera však nedokázal zakrýt to, jak špatný film Cool as Ice je. Děj trapně nalinkovaný a sám Vanilla je parodií na herectví, ostatní se alespoň snaží hrát. Jako komedie je to bez vtipu, jako romantika bez jiskry a jako drama prostě ubohé. Navíc, ze všeho jde cítit nucená MTV snaha vychovávat mladého diváka, což je zbytečné a ze špatného filmu se tím stává fraška s poučeními typu: Oblékejte se jak idioti, chovejte se jak idioti jen prosím nepijte či nekuřte. Film byl velkým propradákem, nesklidil potlesk ani od recenzantů(což se čekalo), ale ani od Americké mládeže, když při své ceně 6 mil. dolarů přinesl na tržbách milion pouze jeden. Stejně jako tahle bublina splaskla i sláva Visnilla Ice. Nechme ho ovšem být, za svých pět minut slávy musí nyní žít s vědomím, že promarnil obrovské příležitosti jak na hudebním tak na filmovém poli. A co na to nynější největší cool hvězda současnosti? Nic, jen tak sedí ve svém Kazašském křesle a potichu si prozpěvuje: "What's up Vanilla Face" :-)(6.2.2007)

Našel jsem jedno staré , zaprášené , a na dně krabice ležící VHS zlato , a po přehrabání dalších 8 krabic jsem k tomu našel i skříňku na přehrávání. VHS kousků tam bylo podstatně víc. Padl mi do oka jeden z nosičů kde byly filmy : Rambo II , Těžko ho zabít , Na hromnice o den více a Jako led. Tak jsem si to pustil. Film je kvality velice nevalné a ani pan Vanilka , není zrovna Pan herec. No nebudu tady prudit nad rozbitým motorem , a přidělím 3 hvězdy ( nebyla to až taková kravina a na svoji dobu , to mohlo být celkem slušné pokoukání ) /// PS : teda ovládat videopřehrávač , bylo takové zvláštní a odhadnout kdy je konec filmu a začíná další mi trvalo cca 5 minut ( a než se to přetočilo zpět na začátek kazety na Ramba , tak jsem zestárl o 6 let - nehledě na šílený zvuk samotného přehrávání )(8.3.2013)

• Ruut

Odkud že to jen znám režiséra tohoto díla? Á už vím - no přece odnikud. Asi 5 pětiminutových vystoupení Vaniláka proložených variací na Rebela bez příčiny, který je rebelem fakt bez příčiny. Vaniláka ospravedlňuje snad jen to, že v době vzniku mu bylo 23 roků ... Ne, není to tak špatný film až by byl dobrý.(23.1.2011)

• - O roli Kathy vážně uvažovala Gwyneth Paltrow. Učinkování jí ale rozmluvil její otec. (Othello)

• - Snímek si vysloužil 6 nominací na Zlatých malinách, a to v kategoriích nejhorší režie, nejhorší nová ženská hvězda (K. Minter), nejhorší píseň, nejhorší film, nejhorší scénář a nejhorší nová mužská hvězda, kterou Vanilla Ice "úspěšně" proměnil. (Coldrex)