Jízda švárů

• Nizozemsko

Ride Along

Akční / Komedie / Krimi / Romantický

USA, 2013, 95 min

Kdo by čekal umění, zasloužil by pár facek,klidně od Ice. Tohle je na první pohled (obszaní,název a hlavně žánr)Béčko jako blázen a nutně tak na něj nahlížet. Ice s Hartem jsou skvěle se doplňující dvojka a díky netrapně dotaženému scénáři jim to oběma sedí. Dobře provedená akce a příběh bez nápadu jsou třešničkou.........perfektní, zde nepochopená, oddychovka...dobrá práce(17.4.2014)

Černošské hvězdy, jedna v roli drsného policisty honící se za dealerem se zbraněmi Omarem a druhá snažící se státi se dobrým policistou, přestože mu to díky nižší sebevědomosti nejde tak dobře, jak by si přál. Nesourodá dvojka dokázala párkrát pobavit, i klišé tu bylo cítit, ale některé scény byly hodně dobré, třeba ta na začátku s honičkou docela nadprůměr.(6.7.2014)

• chelseaman22

Je těžko pochopitelné, že producenti investují do podobných chujovin, jimiž je kinematografický trh prosycen (po zjištění výdělku beru zpět, kdo na tohle probůh šel do kina?!). Jako EU diktuje, kdo bude pěstovat cukrovku, tak nějaký ten kápo v Hollywoodu by měl omezit podobně připitomělé filmy, kde jsou dva flojdové, jež všechny zachrání a následně jsou plácáni po zádech kolegy, kapitánem ba afroamerickým prezidentem! Bohudíky tomu nelze upřít jakous takous humornou složku, jež rozkládá alespoň část divákova nevole. 46% Celosvětový výdělek k 8. 4. 2014: $148,482,227, což je 5,94 násobek budgetu(8.4.2014)

Trochu mi to připomnělo policajty na baterky. Jako komedie to není špatné a pokud se někomu líbili právě ti policajti, neměl by mít u tohoto filmu problém. Ice Cube je neohrožený policajtský frajer a Kevin Hart "baba", která se snaží ze všeho vykecat. Celkově to má nevýrazný a jednoduchý příběh. Naštěstí se to dobře sledovalo a vtipné scény tam jsou. Taková průměrná komedie.(5.4.2014)

Největší jízda byla, když byly v klubu s případem č. 126 :D a samozřemě ve finále jak si hrál na mafianskýho bose :D Jako dvojka docela ušli, ale možná tomu chyběl ten šmrc,jakej bejvá u akčných komedii. Ice Cube poslední dobou víc hraje než rapuje a já s ním nemám žádnej problém, ba naopak mi připadá že mu tyhle role dokonale seděj. :) 55%(15.7.2014)

• - Během rozhovoru o gangsterovi Omarovi se Ben ptá, zda má jizvu na tváři. Jde o odkaz na postavu jménem Omar Little. Omar je zápornou postavou seriálu The Wire s jizvou na tváři. (Hal_Moore)

• - O Benovi se zde mluví jako o trpaslíkovi. Kevin Hart je ve skutečnosti jen o deset centimetrů menší než Ice Cube. (Hal_Moore)

• - Když je Ben obklíčen bandou motorkářů, cituje postavu Denzela Washingtona z filmu Training Day. Jde o jeden z mnoha odkazů na zmíněný film. (Hal_Moore)