Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné - například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže! Dvakrát týdně tajně odjíždí místo práce bůhvíkam, ale zapírá to. Tomáš, i když má obavu, že se dozví něco, co bude bolet, se rozhodne tomu přijít na kloub. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo.... Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí. (Falcon)

ZarcoSimilor

Začátek filmu byl super. Dokonce mě moc pobavila scéna parodující v běhnutí si do náruče dvou zamilovaných a upřímně jsem se zasmál. Doufal jsem, že těchto momentů bude více, ale bohužel. Jenom jeden. Děj se pak táhl smutnou linkou a popravdě už ve třičtvrtině mě přestal bavit. Rozuzlení závěru mě probralo, ale to už byl konec. Každopádně za inovativní pojednání palec nahoru. ()

Martazoe

Nečekala jsem, že by mě mohl tento film nějak zaujmout. O to víc mě pan Mádl mile překvapil. Dostala jsem svěží a milý příběh natočený originálním způsobem skrze oči malého kluka, příběh, kde jsou věci zobrazeny jiným způsobem než je obvyklé. Konec byl silný a opravdový. Jen mě mrzí, že film nebyl oceněn ani jedním českým lvem, protože si to určitě zaslouží. ()

Thamilka

Opravdu super film, sice mi hned došlo, o co tam jde, ale nečekala jsem ten závěr, bylo to strašně emotivní... moc hezky to Jirka Mádl natočil, jen tak dál. Určitě doporučuju se na film kouknout... :-) ()

zemon

Dosť dobré, film som chcel vidieť, ale veľa som od neho nečakal. Prekvapilo ma zaujímavé, nevšedné rozprávanie príbehu, slušní mladí herci, atmosféra. V polovičke príbehu som čakal určitý koniec, ktorý aj prišiel, ale predsa bol iný. V časoch Rafťákov som Mádla nemal rád. Posledné roky ho však vnímam ako talentovaného človeka a držím mu palce. Päť hviezd ()

-marti-

Líbí se mi celkové zpracování, Mádl z toho neudělal žádný velký kýč, dobře pracoval s dětskými herci, kteří jsou velmi uvěřitelní; zpracoval téma, které svádí k různým stereotypizacím, ale dokázal se jim vyhnout. Celé je to takové civilní až naivní, a přitom hluboce lidské. Chvílemi rozesměje, chvílemi mrazí. Rozhodně to není film, na který člověk po vypnutí televize ihned zapomene. Jen jedna připomínka. [SPOIL] Nezdály se mi tam věrohodné ty souvislosti kolem bratra. Stejně to nebývá tak, že by biologičtí rodiče, pokud už dítě dají do ústavu, s ním udržovali tak intenzivní kontakt. Obvykle se snaží zapomenout. Podle toho, jak je jeho postižení ztvárněné, se mi nezdá, že by ho (zejména, pokud tatínek pracuje z domova) nezvládli mít doma. Takže doufám, že v pokračování filmu už bude v domácí péči! ;-) [/SPOIL] ()

Tempter

Takové divné to bylo. Místy jsem se nudil, místy mne to štvalo, pořád jsem měl pocit, že vím, co bude následovat, ale pak to přišlo a já byl překvapivě zasažen. Jsou filmy, na které si druhý den ani nevzpomenete a jsou filmy, které ve vás něco nepopsatelného zanechají. Pojedeme k moři patří 4me nepochybně k těm druhým. Dávám 4, by měl Mádl nějakou motivaci k další dobré práci :-) ()

JohnnyV

Zhlédl jsem a už je mi jasné, proč to nedostalo žádného lva. Za co, proboha? Mádl se jako neherec projevil už dávno, ale myslel jsem, že jako rejža by mohl být krapet lepší. Ale jen o trochu. ()

honza.g

Opravdu svěží dílko, na nic si nehraje a není to hloupé. Jedině jsem ztrácel přehled o kamerách a foťácích, co kluci používali. Ale autentičnost děje byla tak strhující, že jsem vůbec nepostřehl product placement - že nějaký velký fotoaparát byl asi Nikon, jsem možná zaznamenal, ale sponzorství automobilky KIA jsem si všiml až v titulcích (a to mám celkem o téhle značce přehled). ()

Necrophobic

Tak čekal jsem nějakou road movie,ale na žádnou cestu vlastně nedošlo.Film to není špatný ,ale hlavně první půle spíše pro děti. ()

Kosir

Mádl mně byl vždycky sympatičtější než Kotek. To hovořím o jejich společných začátcích. Možná proto, že mně ho bylo líto. Takovej snaživej srandovní vejlupek vedle perspektivního rychle dospívajícího mladého muže. Vodrovnal mě ovšem s Issovou, když přemlouvali bábu s dědkem (proti rumu s griotkou však nic nemám). Tam se projevila jeho(jich) svazácká snaživost, hodná Kunderova žertu. Nasrali se někam, kam nepatřili, nechali se vojebat, zblbnout, prostituovali za prachy. Od té doby je nedokáži vnímat jenom jako komedianty, nýbrž i trapné politické agitátory. Snad i proto mě Pojedeme k moři vůbec neoslovilo. Nějaké nápady tam jsou, ale celkově to je dost infantilní a schématické. Tajemno, jen vzdáleně připominající banalitu obsluhy fotoautomatů z Amelie z Montmartu, má sice překvapivou pointu, ale cesta k ní je nudná a příliš dlouhá. Kotek dospěl a už se zařadil a pomalu splývá, zatímco Mádl se pokouší vymanit z rolí srandovního vejlupka, nekorektní ambicióznost ale vláčí s sebou. Je naprosto samozřejmé, že Mádlovy vedlejší aktivity nejenže někomu nevadí, nýbrž jim může fandit. To chápu, nechápu ale, když někdo hodnotí vyloženě slabý snímek v závislosti na tom, kdo v něm hraje, nebo ho vytváří, a koho bezmezně obdivuje. (Což se netýka jen téhle slátaniny.) Kolik by asi musely dostat hvězd některé Fričovy, Vávrovy, Kachyňovy, Formanovy filmy, když tenhle podprůměr dostal tolikrát bůra? To by na filmy jiných nestačily všechny hvězdy na vlajce EU. :-))) ()

Lonelybiker

Originální, hodně milý český film od tvůrce, od něhož by to asi málokdo čekal. Až na jednu scénu vhodné i pro děti kolem 10 let. ()

andydufrsn odpad!

Nikdy jsem Mádla neměl zrovna dvakrát v rád, i když pár rolema si u mě vylepšil hodnocení. Tímhle „filmem“ jej ale zase spolehlivě srazil na samé dno. Buďto jsem nepochopil „umělcův“ záměr a nebo to prostě žádnej záměr nemělo, každopádně půlhodina mě bohatě stačila! ()

Bránolog

Ale jo...Mádl mi vadí z té "teen-cool" dvojičky míň, a tohle mi hodně sedlo. Přidám se k těm, kteří nic moc neočekávali a dostalo se jim milého překvapení. Ani za to lehké dojetí v závěru není důvod se stydět. Pátou hvězdu si nechám ještě v rezervě, ale mělo to nápad, atmosféru i pointu (a nebudu tady na rozdíl od jiných machrovat, že jsem to "od půlky filmu přesně věděl"). ()

Anubiska

Na konci mi ukápla slza a nestydím se za to. Mádl se pomalu, ale jistě stává jedním z mých nejoblíbenějších českých tvůrců a moc mu držím palce! ()

mil@n

Proč rodiče tajili před Tomášem jeho postiženého bráchu (že je nevlastní mu chtěli stejně v budoucnu říct)? To se za něho styděli? Styděli se za své postižené dítě? To snad ne?!? To má být vzkaz pro postižené děti? Ukrývejte nás do ústavů a hlavně o nás nikde nemluvte a navštěvujte nás pouze diskrétně? Tomáš nakonec utekl a já se mu nedivím. Byl to od jeho rodičů podraz. Mádl je talentovaný a dobrý režisér i herec, ale na kvalitní scénář ještě pár let potřebuje. Ale to jen na okraj. Film je na naše poměry skvělý a nakonec mně stejně i přes ty moje výhrady hodně dojal. ()

bambiz

Je skvělé, že Jiří Mádl udržel svou debutantskou režisérskou ruku originální formu až do konce filmu, i když její kouzlo postupně vyprchávalo.Na můj vkus bylo na rozuzlení až příliš zatlačeno, ale tak jako tak mě dojalo. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz