Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné - například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže! Dvakrát týdně tajně odjíždí místo práce bůhvíkam, ale zapírá to. Tomáš, i když má obavu, že se dozví něco, co bude bolet, se rozhodne tomu přijít na kloub. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo.... Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí. (Falcon)

doublejuahel

Klobouček...to jsem nečekal, no Mádl točí...to bude slabý (despekt), zase nějaké švandy ze života dospívajících mlaďochů (poloúsměv), ale vidím, že to má v hlavě srovnaný...možná do budoucna někdo, kdo s českým filmem zatřepe...jako scénárista i jako režisér... za mě fajnové 4 **** ( i bez katarze) ()

duch9

Nuda, těžká nuda. To, že děti přemýšlí jinak než dospělí je opravdu objev hoden Nobelovky. A ten trapný závěr mě dojal k slzám, hned jsem běžela přispět na charitu. Jedna hvězda za originalitu, jinak odpad. ()

Rangifer odpad!

Tenhle film jsem viděl, když jsme byli se střední školou v kině, musím říct, nuda. Nebavilo mě to. Tenhle obyčejný styl vyprávění mě nebaví, je to o ničem. Kluk, co se místo fotbalisty chce stát režisérem, což je hezké, protože fotbalisti jsou paka, natáčí film o sobě, své rodině se svým kamarádem. Ale prostě je to nuda. Když jsem byl asi v osmé třídě na základce, šly jsme se školou na film 300 Bitva u Thermopyl, byl jsem té době v šoku z té krve a tak. Ale na střední škole jsme museli jít na tuto nudírnu, proč? ()

LadyCarousel

Začneme záporem. Dva malí kluci prostě nemůžou utáhnout celý film a to zapříčinilo i to, že jsem se občas nudila. Nicméně celou dobu jsem čekala, jak že to dopadne. Nakonec jsem uhodla, oč kráčí. Co se mi líbilo bylo to, že to nebyl naivní film o dvou dětech. Tak to prostě chodí, že dětství nemusí být vždy dokonalé. Akorát jsem měla občas hlavního hrdinu chuť napomenout "hej, podívej se na kámoše a ty si stěžuješ na svojí rodinu?" Záběry byly kreativní, zajímavé. Úplný "mořský" konec mě trošku překvapil, ale potěšil. Jen jsem si měla přečíst lépe popisek, měla jsem náladu na svěží komedii z prostředí u moře a bezstarostnost, opak byl pravdou. Závěrem: milý film. ()

EternalS

Scénář a režie: Jiří Mádl. No na prvotinu si vzít třináctiletého a čtrnáctiletého klučinu, kdy oba dva z obrazovky prakticky neslezou a svým voiceoverem provázejí celým příběhem, klobouk dolů. Myslím, že z obou vytřískal maximum a herecké výkony nezletilců se mi opravdu moc líbily. Vůbec jsem si celý snímek užil, musím přiznat, že lví podíl na tom má i Ondra Vetchý, který už delší dobu patří mezi moje nejobíbenější české herce. Mádl je nadaný, o tom není pochyb, práce s jednou a posléze se dvěma kamerami skvělá. No uvidím, jestli se nám klube nová mladá scénáristická a režijní hvězdička. Na střeše jsem ještě neměl možnost vidět, už se na to chystám a moc těším. ()

Radka.Skouma

Přiznám se, že jsem tomuto filmu předem moc nevěřila a o to víc jsem byla překvapená a to pozitivně. Jsem zvědavá, jakým směrem se bude dál odvíjet tvorba Jiřího Mádla, nicméně ve svém debutu mě opravdu mile překvapil. ()

diCaprissone

Má to překvapivě svižné tempo, vzhledem k vybranému úhlu natáčení, a i když jsou zápletky celkem dopředu předvídatelné, rozuzlení Vás i tak nenechá chladným. Povedený debut Mádla. ()

Enon

Když jsem byl malý, Jiří Mádl patřil k mým nejoblíbenějším hercům české scény. Měl, a dodneška má, své určité charisma, které nejde nemít rád a já, jakožto dospívající čtrnáctiletý kluk, jsem si naprosto ujížděl na jeho komediích s Vojtou Kotkem (Snowboarďáci, Rafťáci, Rock Podvraťáků), kde to charisma mohl ukázat nejvíce. Dále jsem miloval jeho role v dnes už legendárním Gymplu a Vejšce, které se v jednu dobu stali jedněmi z mých oblíbených. Takže když po filmu Vejška oznámil, že vzniká film pod jeho režisérským vedením, nemohl jsem se dočkat. Avšak v té době jsem viděl trailer a nějak mě to neoslovilo, přišlo mi to moc složité a nezajímavé. Ovšem před pár dny jsem se rozhodl, že se na to konečně po osmi letech podívám a upřímně bylo to dost dobrý. Ten film je za mě hrozně nedoceněný a často přehlížený. Obsahuje velmi dobrý námět a témata, která jsou jak pro mladé, tak i velké. Je to hrozně odlišné a inovativní, což je vlastně i hlavní plus celého filmu. Příběh o klukovi, který chce být režisér a točí si svůj každodenní život, je dosti poutavý a zábavný a nebojí se místy trochu experimentovat. Herecké obsazení mi sedlo, děti hrály skvěle a tam kde bylo potřeba trochu dospělácké podpory, zářil Vetchý. Je zde i pár fakt zajímavých zvratů, které nebyly předvídatelné. A scéna, kde dochází k domácímu násilí v rodině Harise byla fakt celkem strašidelná a intenzivní. Pojedeme k moři je za mě fakt skvělý film a dávám mu 77%. ()

leafroller

Velmi originální a tím pádem i unikátní projekt vycházející hvězdy českého filmu pana Mádla, kterého tímto srdečně zdravím. Pan Mádl začíná být - podobně jako třeba pan Roden - zárukou kvality a kdykoli vidím jeho jméno, tak se začínám těšit. Ale k filmu samotnému: originální forma vyprávění, škola kamery i střihu a vynikající hlavní hrdinové, kteří nám mj. připomínají, že jedenáctileté dítě už dost normálně uvažuje a je třeba s ním podle toho jednat. Jako třešničku na dortu vyzdvihuji krátkou scénu s domácím násilím, které téma je v naší kinematografii zatím dost tabu, i když ve skutečném životě představuje nepředstavitelný problém. Za mě 100% a kdyby šlo víc, dám víc. ()

Zagger

to byl divny film, hlavne jsem cekal uplne neco jineho kdyz jsem se z nudy do nej odvazil... kapitan Korda houby. Ty decka byly dost unyle, ale ne kazdy je Adam Bernau ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz