Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné - například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže! Dvakrát týdně tajně odjíždí místo práce bůhvíkam, ale zapírá to. Tomáš, i když má obavu, že se dozví něco, co bude bolet, se rozhodne tomu přijít na kloub. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo.... Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí. (Falcon)

DK197

Tenhle film má jednu jedinou chybičku - línější styl vyprávění, který občas nutí člověka koukat kolik minut zbývá do konce. Ale nakonec a celkově vzato je to herecky i příběhově naprosto skvělé a překvapující. A to línější vyprávění děje vlastně působí O to více autentičtější. ()

Sashmen13

Začne to jednoduše ,ale skončí to, no to musíte vidět sami: ). Btw mám rád tenhle styl, natáčení na kameru, takové správně, syrové. ()

baron156

Jak je možné, že mi tak nádherný film mohl uniknout. Příběh je velmi originální a skvělý. Dětští herci jsou skvělý a já doufám že takových dobrých českých filmů bude víc. ()

evangelik

Dojem nic moc. Příliš starý tatínek - Ondřej Vetchý by se spíš už měl přeorientovávat na dědečky. No a na internetového prodejce nábytku a rehabilitační pracovnici docela neodpovídající luxusní byt. Dárek k 11. narozeninám - kamera a stříhací program - docela taky nad poměry. Nejvíc mě zklamalo vyřešení "tajemství". Proč by proboha rodiče 11 let klukovi tajili existenci postiženého bratra?? ()

tribican

Přes nesympatičnost některých herců jde o značně zajímavý snímek. Pomohl mi překonat můj částečný odpor k českým filmům, jeho found footage podoba dodává filmu zvláštní atmosféru. Dětští herci v hlavních rolích by mohli na první pohled celý snímek zbabrat, ale tak se nestalo. Jo, je občas trochu nesouvislý a dětinský, ale to se dá částečně připsat filmům found footage jako celku. Každopádně nechápu, proč má modré hodnocení, za mě solidní čtyři hvězdičky. 80 % ()

Kivis

Tak jsem si jednoho letního popracovního večera řekl, že si pustím nějakou nenáročnou oddychovku. Podle názvu, plakátu a režiséra bylo z výběru asi patnácti filmů Pojedeme k moři jasnou volbou. Sekl jsem se, skočil jsem na špek, nachytali mě na švestkách... zkrátka oddychovka to není ani náhodou. Ale svého omylu jsem nakonec nelitoval. Forma zfilmování, kdy se hlavní hrdinové jakože sami natáčí, mě nejdřív překvapil, dlouho jsem nevěděl, co si o něm myslet. Po čase mě začal spíš štvát a dostal jsem pocit, že to je sice zajímavý způsob pojetí, ale nemá šanci utáhnout celovečerák. Jenže jak se začalo opravdu něco dít, najednou to skvěle fungovalo, takže ve výsledku hodnotím kladně. Obsahově sice žádné převratné téma, které by nebylo zpracováno už v milionech jiných filmů, ale přesto děj nepůsobí tuctovitě. Na debut dost dobrý a jsem zvědavý, jestli Mádl tuhle základní laťku dokáže posouvat ve svých dalších počinech výš a výš. ()

exotman

Film s duší a příběhem - u české produkce poslední dobou hodně nezvyk. Tohle určitě stojí za shlédnutí. ()

Lujna

Je to dobrý film. Neobvyklý formou i způsobem vyprávění, lidský, milý i silný. Takový ten film, na který se dobře kouká a zároveň ve vás něco pozitivního nechá. Není to nic složitého, nic příliš objevného, nic na co bychom hleděli s otevřenými ústy, ale...po prvním shlédnutí mě samotnou překvapilo, že jsem nenašla nic co by mě iritovalo, což je pro mě u českého filmu zázrak (většinu totiž opravdu nesnáším). ()

Jeesiik

Tak premiéra filmu Pojedeme k moři je úspěšně za mnou. Rozhodně se nedivím filmovým kritikům k velmi pozitivním reakcím. Film, ačkoliv je označován jako komedie, může na někoho, konkrétně na mě ano, působit značně melancholicky až smutně. Dějově nenáročný snímek prokládaný množstvím černého humoru, ale i napínavých scének se rozhodně hodí do sbírky kolekcí českého filmu a do konce filmu dumáte jak to vlastně bude. Šok zažijete až skoro v úplném závěru filmu. A to co jste si mysleli, že nepřekvapí, přijde jako rána blesku z čistého nebe. Co bych vypíchnul je, že je to prvotní počin dosavadního úspěšného herce herce Jiřího Mádla a zajisté vskutku zdařilý. Dokonce, co se možná ani nedozvíte je, že jeden z hlavních aktérů Haris dokonce existoval. Byl to kamarád Mádla z mládí, který se mu po prázdninách s matkou přestěhoval zpět do Bosny (ve filmu do Chorvatska) a už ho nikdy neviděl. Najít se ho podařilo za pomocí týmu Bio Illusion a na premiéře filmu byla k vidění video pohlednice v srbštině kamaráda Harise, což Jirka Mádl evidentně nečekal. Zkrátka večer plný překvapení. Doporučuji zařadit do filmotéky "Chci vidět" ()

Jirims

Po delší době český film, který se mi opravdu velmi líbil. Je pojat opravdu hezkou formou a hlavně s velkým překvapením, které člověk ani nečeká. Herecký výkon Petra Šimčáka a Jana Maršála je opravdu úctyhodný, mají to jak se říká v krvi. Musím doporučit, je to akorát dlouhé a člověk se nenudí. ()

PersilVanish

Prvotina strašného herce. Velice pozitivní dojem, krásný nápad. Spády brutální, vtipy vytříbené. Vyvážená kvalita - doporučuji. ()

Alenuch

Filmům natočeným herci mám tendenci trochu nevěřit, ale Jiří Mádl mi udělil lekci. Výborný film, se spoustou hravých nápadů a vtípků, zajímavý příběh s do určité míry překvapivým rozuzlením, ale v první řadě naprosto skvělí dětští herci, a to jak oba kluci, tak i jejich spolužačka. Tak přirozeně a "normálně" hrající děti jsem neviděla ani nepamatuju (vlastně pamatuju, představitele Harise jsem viděla v jednom dílu Comebacku, a i tam byl svělý) a i díky nim je člověk hned vtažen do děje a prožívá s nimi všechno, včetně neveselých okamžiků. Tomu říkám majstrštyk. ()

truver

Nebojím se napsat, že první film Jirky Mádla je stejné zjevení, jakým byl před téměř 20 lety první film Saši Gedeona "Indiánské léto". V obou případech naprosto nový způsob vyprávění, nový druh snímání. Nápady v titulkách připomenou stejně nápadité titulky Amálky z Montárny (=Amelie z Monmartru), nechybí humor, jakož i věrohodné scény dramatické, ale i emotivně silné situace, při kterých se mým sousedkám v kině objevily slzy na tvářích... Tím, že už 20 let amatérsky nahrávám a v posledních 12 stříhám (od Pinnaclu az po Edius), jsou mi blizke "amaterske" napady hlavniho hrdiny. Ocenuji profesionalni herce (napr. O.Vetcheho, M.Táborského), jak dokázali upravit své obvyklé herectví do polohy obyčejného člověka nachytaného kamerou, že se tedy může a dokonce "musí" dívat do kamery, ač je z normální praxe zvyklý na opak. Troufám si tvrdit, že hned z kraje roku 2014 se zrodil velký favorit na několik Českých lvů a dokonce jsem přesvědčen, že právě ono vypravěčsko-technologické inovátorství by mělo tento film nominovat do patřičné kategorie na Oskara. Určitě má mezi filmy v neanglickém jazyku velkou šanci na úspěch. ()

ErummeldeK

Šla jsem s celou svou rodinou na komedii „pro celou rodinu“. Z kina jsme ale odcházeli po shlédnutí spíše humorně odlehčeného příběhu plného reality. Reality, se kterou si někdy ani dospělí neví rady. A jak se k ní pak mají postavit děti? Možná tak, jak je nám to podáno v tomto filmu. Před hledáčkem kamery se prostě nic neutají. Moc se mi líbí, s jakou lehkostí Jirka Mádl otevřel tolik Pandořiných skříněk naší společnosti. (Pro Budějčáky srdcovka). ()

j1c2

Výborný film. Pokud bude J.Mádl takto zajímavě pokračovat, myslím, že bude mít Česko nového dobrého režiséra. Film jsem si užila od začátku do konce a moje dítě taky...i když každý si z něho vzal to svoje...Nemám, co bych vytkla... ()

len.tilka

Mádl, ten pubertální výrost, kterej hrál v Rafťákách, zdá se dospěl. Protože tohle epický dětský dílo s alabastrově čistou duší, nápadem a žádnými postranními úmysly je prostě nádhera na pohled. Kluci hrajou naprosto úžasně, žádný prkennosti nebo trapnosti, fakt jim věříte úplně všechno. A plusový bod je určitě i to, že se tam neřeší jen nějaké klučičí fórky, ale zabrousíte se i do mnohem důležitějších a vážnějších témat. Mádl si to určitě tímhle filmem skvěle rozjel, tak snad si to nepokazí. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz