Při rutinní vesmírné cestě k novému domovu jsou dva hibernovaní pasažéři kosmické lodi následkem poruchy probuzeni o 90 let dříve, než bylo plánováno. Zatímco se Jim (Chris Pratt) a Aurora (Jennifer Lawrence) smiřují se skutečností, že budou nuceni prožít zbytek života na palubě luxusní lodi, zjišťují, že mezi nimi vzniká cosi více než přátelství...až do okamžiku, kdy odhalí, že se celá loď ocitá v obrovském nebezpečí. Jim a Aurora jsou teď těmi jedinými, kdo může zachránit životy 5000 spících pasažérů. (Falcon)

OndrejKas99

Tento film má k pořádnému sci-fi daleko. Vizuální efekty lodě, vesmíru a všemožných robotů jsou sice velmi povedené, ale na celkovém dojmu z filmu dost ubírá předvídatelnost, dějová nenáročnost a místy zbytečná protáhlost scén. Nejhorší ze všeho byl šťastný "hezoučký" konec. Na druhou stranu Jennifer Lawrence opět ukázala, že je skvělou herečkou. Právě její přítomnost ve filmu vytáhla úroveň snímku o stupeň výš a proto jsem se nakonec rozhodl ohodnotit film 3 hvězdami. ()

bigmatko

odhliadnuc od detailov príbehu ide o prepracované vizuálne sci-fi s nádychom romantiky. Chris a Jennifer to tahajú celé samy a vôbec to nie je na škodu. Ak sa človek nad tým nebude príliš zamýšlať tak si užije dobrý film a skvelé efekty a dokonca aj trocha tej vesmírnej erotiky, ktorá v podaní Jennifer má svoj pôvab. Film ma zaujal od začiatku a udržal si pozornosť až do konca a uspokojil moje scifi očakávania. efektívna vizuálna dejovo pokulhávajúca mierne akčná romantická scifi dráma, ktorú sa určite oplatí vidieť. ()

JimWalker007

Jednoduchá romantická pasca v high-tech medzihviezdnej lodi alebo Šípková Ruženka 21. storočia. Pohodlne sa treba usadiť do kresiel, hibernovať a popritom s pribrzdeným úsmevom sledovať sympatických hercov, hlboký vesmír, vymakaný interiér a netradičného barmana. A čas do pristátia v realite ubehne strašne rýchlo. Ktovie, ako by to dopadlo, keby Jim zobudil ešte jednu príťažlivú pasažierku... ()

CaptAnne

Ačkoliv není asi nijak zásadně originální, bylo to právě téma tohohle filmu, co mě na něj zatáhlo do kina. Dva pasažéři, kteří se probudí o 90 let dříve než zbytek posádky a musí se smířit s tím, že zbytek života prožijí sami na luxusní vesmírný lodi. „Jasný,“ říkala jsem si, „tím pádem časem se ukáže, že jeden probudil druhýho, aby nebyl sám, a budou se s tím muset vyrovnat. To by přece mohlo bejt zajímavý téma. Budou se nenávidět? Nebo si na sobě vytvoří závislost, nebo bude ponorka, rozhodnou se probudit někoho dalšího z 5000 spících pasažérů? Nebo se budou chtít navzájem zabít, nebo budou chtít spáchat společně sebevraždu, budou se snažit loď vrátit zpátky na Zemi nebo třeba budou chtít mít děti a začít to tam zalidňovat coby Adam a Eva?“ No, jenže… ono ne. Veškerej potenciál, kterej pro mě ale mohla tahle zápletka mít, byl zadupán do země přibližně v polovině filmu, kdy se ukázalo, že film bude jen o zoufalé (a nakonec úspěšné) snaze protagonistů o opravení lodi, protože ta měla poruchu a hrozilo, že celá vybuchne. Oba u toho málem zemřou, teče plno slz a řve se a s rozechvělými rty se pronáší „Come back to me, I can't live on this ship without you“, a pak jsou tam výbuchy a ohně a efekty a nakonec to všechno dobře dopadne. Dobře, ten (dle mého názoru) nevyužitej potenciál příběhu bych skousla. Co mě ale vyloženě otravovalo, byly scénáristické kličky, které by si úsměvností často nezadaly s cimrmanovským vichrem z hor. Jako například když se bez jakéhokoliv logického vysvětlení probudil další člen posádky jen proto, aby za pár hodin umřel a dal protagonistům přístupový kód k oblastem, kam se do té doby nemohli dostat. Nebo když (a to mě při sledování filmu skutečně rozesmálo) je už po všem a Jim vysvětluje Auroře, že objevil na AutoDocu (což je jakési lůžko na ošetření pacienta, které provádí lékařské operace) způsob, jak ji znovu uspat a nechat ji doletět do cíle mladou, a ona mu se slzami v očích řekne „But there's only one AutoDoc…“ a on jí odpoví, že on by se obětoval a zůstal vzhůru. Představa, že by na lodi pro více jak 5000 lidí bylo pouze jeden takový funkční AutoDoc, se mi prostě zdála vtipná, ale podle zákonů Hollywoodu je evidentně zcela legitimní. A vlastně i onen nejzajímavější konflikt ve filmu, kdy se Aurora dozví, že je vzhůru kvůli Jimovi, a začne ho nenávidět, je v neřešitelné situaci smeten pod stůl, když se coby deus ex machina zjeví zmiňovaný třetí pasažér a závada na lodi, a celé se to uzavře stylem „teď máme problém, tak musíme začít spolupracovat“, načež tedy následuje to výše popsané pomalé sklouznutí do Armageddonu s happyendem. Čili all in all je to vizuálně krásný film, kde může divák obdivovat jak vypiplanou loď, tak naleštěné herce (Jennifer Lawrence i Chris Pratt se tu svojí nadlidskou dokonalostí přibližují voskovým figurínám), a pod tím vlastně už téměř nic. Maximálně se tak můžete plácat po rameni, že vám došlo, že spící dívka, kterou Jim probral, se jmenuje Aurora asi podle Disneyho verze naší Šípkové Růženky. A i to vám po minutě hrdosti na vlastní důvtip začne připadat pěkně otravně prvoplánový. () (méně) (více)

ANATHREIUS

Romantické sci-fi, které nepřináší nic nového do romantického filmu ani žánru sci-fi. Nicméně film je zábavný, čekáte co bude dál, zamilovanost dvou osob je uvěřitelná. Vesmírné prostředí je až moc poklidné, na to že letíte někam 120 let, a na té cestě Vás může potkat několik komplikací není toto hlídané žádnou osobou. Ale jinak vše beru jako hezký romantický film zasazený do prostředí vesmíru a především života na vesmírné lodi. ()

athena07

Čekala jsem sci-fi s trochou romantiky a dostala jsem romantiku s trochou sci-fi. Nebylo to špatné, na Jennifer a Chrise se dobře kouká, vesmír a loď je taky moc dobře udělaná, ale ten příběh a celé jeho vyvrcholení (během posledních 15 minut) je dost banální, nic, co by vás překvapilo a nic, co by vám vyrazilo dech. Ale na pokoukání a oddech je to ideální. ()

Pecos

Skvělé zpracování, možná jen na ten konec, ale i tak se mi film líbil. Herci podali kvalitní výkony a film hodnotím nadprůměrně. ()

Ali-eN

Byla to sice zoufalost, ale ta loď byla super. Ten konec to pak sice celé zabil, ale i tak ta loď byla pořád cool. ;) ()

Krocan

Příjemná jednohubka. Ústřední dvojice je sympatická a funguje jim to na plátně dobře. Prostředí lodi a přežívání na její palubě je hezky zpracované. Napětí, které film buduje mi ale přišlo příliš křečovité a napínavé scény působily samoúčelně. Film nemusel ve finále tolik tlačit na pilu. Určitě by to bylo lepší, kdyby tam bylo více humoru (toho zamýšleného) a méně akce přitažené za vlasy. Možná se na něj někdy v budoucnu podívám znovu, až budu hledat nenáročný film u kterého mohu vypnout mozek. ()

revere

Mohlo to být slušné existencionální drama, ale také uslintaný kýč. Nakonec z toho nebylo ani jedno. Masový vrah se odnikud nevynořil a aktéři nezačali za zvuku neviditelného bigbandu nečekaně zpívat. A protože se na palubu nedostavil ani revizor, nezbylo nakonec vlastně nic. ()

kiwisaurus

Toto romantické sci-fi by som zaradila do kategórie "sympatické" . Neškodné,s peknou romantickou zápletkou, miestami priam zábávné (alebo na smiech?), hlavne tá hrdinská oprava. Palec hore barmanovi, takého by som chcela mať doma. Každopádne som celkovo očakávala čosi viac... ()

Grid

Technicky je spousta věcí blbost. Viz akční scéna v odtahovém tunelu reaktoru. A asi by se z toho dal udělat i seriál. Ale jinak dobrá oddechovka. Dokonce i Lowrence mi tu nevadila a byla půvabná. Ale jinak to je spíš takový béčko. Ale v ničem nevadící. ()

surprise

Nečekaně vtahující milostné drama ve vesmíru pro dva a půl herce. Velkou pochvalu si zaslouží, museli táhnout 116 minut a nespoléhalo se jen na speciální efekty. Vždyť ono to bylo skoro jako divadlo a tak k tomu i zřejmě přistoupili. Emoční vlny tam a sem. Krásná jízda. ()

RavenSpector

Hrozná nuda a hovadina k tomu. Čekal jsem alespoň trochu toho sci-fi, ale ono to bylo tak blboučké a nezábavné až běda. Jediný světlý moment filmu byl, když gravitace přestala být gravitací a bazén se vyklopil do prostoru. A Morpheus? Ten už asi o dobrou roli nezavadí. Tenhle jeho místní štěk jsem nějak nepochopil. ()

Dumaru

Letíte si vesmírom a porucha kozmickej lode vás ako jediného z celej posádky preberie z hybernácie, prúser je že ste mali letieť ešte 90 rokov. Po roku si poviete: Dosť už bolo nudy a oživíte si mladú kosť, aby predsalen šiel ten čas rýchlejšie. Po pár pekných romantických chvíľach ale ukecaný android rádoby barman prezradí Aurore, že jej prebudenie nemá na svedomí porucha ale Jim a oheň nie je na streche ale v strojovni. Nemôžem si odpustiť nerypnúť už do xtý krát zhliadnutej scény s lanom vo vesmíre, chcelo by to nejaký nový nápad. V konečnom dôsledku ale Pasažieri nie sú zlý film, odporúčam na nedeľné odpoludnie pri pohári vína, je to taká sci-fi romanca s mojimi obľúbenými hercami. Moje hodnotenie 6/10,,, ()

Bobik99

Na film jsem se hodně těšil, protože Chris i Jennifer jsou výborní herci. Zápletka byla povedená a vizuální stránce se nedalo nic vytknout. Nicméně mi k tomu, abych dal pět hvězdiček něco málo chybělo. ()

Mukade

debilná "popkornovosť" (či ako to nazvať) toho filmu v posledných zhruba 20 minútach nabrala neuveriteľné obrátky ()

Vinki

Čekal jsem něco jiného, ale nakonec z toho vypadla sci-fi romantika. Kupodivu i docela slušně udělá, ačkoliv kdyby neměla Ačkové herce, byl to lepší B film. Lepší nadprůměr. ()

Paulie2

Něco jako Avatar: hezky vypadá, příběh na nic. Jenže Avatar vypadal mnohem líp a "příběh" v něm byl taky lepší. Čekal jsem od filmu něco mnohem víc, trošku víc napětí nebo nečekaných událostí, jenomže veškerý potenciál, bohužel, zanechali tvůrci na Zemi, a tak film působí lacině a místy nudně či předvídatelně. Nicméně herecký výkon Jennifer Lawrence byl opravdu skvostný, po boku Chrisse Pratta mi ale moc nesedla. ()

Michael Sheen bude neziskový herec

Michael Sheen bude neziskový herec

11.12.2021

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jennifer Lawrence bude režírovat

Jennifer Lawrence bude režírovat

26.11.2015

Mít ve 25 letech dva Zlaté glóby a Oscara vůbec není špatná bilance. Jennifer Lawrence k tomu může přihodit ještě dvě úspěšné blockbusterové série, právě končící Hunger Games a X-Meny, a momentálně… (více)