Při rutinní vesmírné cestě k novému domovu jsou dva hibernovaní pasažéři kosmické lodi následkem poruchy probuzeni o 90 let dříve, než bylo plánováno. Zatímco se Jim (Chris Pratt) a Aurora (Jennifer Lawrence) smiřují se skutečností, že budou nuceni prožít zbytek života na palubě luxusní lodi, zjišťují, že mezi nimi vzniká cosi více než přátelství...až do okamžiku, kdy odhalí, že se celá loď ocitá v obrovském nebezpečí. Jim a Aurora jsou teď těmi jedinými, kdo může zachránit životy 5000 spících pasažérů. (Falcon)

Tominni

Dobrých sci-fi není nikdy dost a tahle kombinace romantiky a sci-fi se celkem povedla. Cesta na novou planetu má trvat 120 let, nicméně Jim se omylem probudí o devadesát let dříve. Co s tím? Hezky pojaté, vizuálně povedené a nakonec i příběh je fajn. Za mě milé překvapení. ()

ratpile

Dobrý nápad/zábavná základní premisa, absence jakékoliv vaty, hezký vizuál a chemicky ladící duo Lawrence/Pratt. Ideální odpočinek. ()

smatana.sk

Podrobnosti k dizajnu kozmickej lode Avalon. Áno, bar bol inšpirovaný Kubrickovým Shiningom. https://www.architecturaldigest.com/gallery/passengers-set-design ()

katka74

Krásně se na to kouká... Krásní lidé, krásné obrázky, i příběh ujde, fajn hudba. Nejlepší scény? Chris ve sprše a Jennifer v bazénu :-) Ústřední dvojice si zaslouží za svůj výkon plný počet. ()

Te_Sa

Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli dám filmu plný počet nebo ne. Musím se přiznat, že bych nebyla sama k sobě upřímná, kdybych dala 5*. Film byl dobře zahraný, Jennifer opět předvedla nejlepší výkon, Morten Tyldum zasloží obrovský potlesk... Ale celé mi to připadalo jako námět Interstellar, až na to, že to nemělo tak promyšlený příběh. Ode mě 4*. ()

Eywa11

Prvá polovica sa mi páčila, no potom to začalo byť až moc presladené, patetické, nepravdepodobné atď.... Inak herci boli obaja sympaťáci. Úplne chápem Jima prečo si vybral prebudiť práve Auroru.... Keď máte s niekým skysnúť na celý život nestačí, že dobre vyzerá, chce to rozum a vtip, nech sa nenudíte. (Nuda je najhoršia vec na svete) Takže good choice 🙂💪 ()

IZFNP

Snímok mohol skončiť v rovnako komornom duchu, v akom i začal, ale chápem potrebu urobiť z neho blockbuster. Keď obsadíte dve z momentálne najzvučnejších hollywoodskych mien do sci-fi, máte pocit, že fanúšikom veľkofilm dlžíte. Je to škoda, ale nie taká, cez ktorú sa nedokážem preniesť. Jen Lawrence platí za jednu z najtalentovanejších a pre mňa najmilovanejších herečiek a Chris Pratt je úžasný mazel a sympaťák. Ich chémia je vcelku fajn, na oboch sa výborne pozerá a obaja svoje odohrajú presvedčivo. Pasáže po "veľkom odhalení" príčiny Aurorinho prebudenia sú tým najlepším z filmu, výborne zahrané, uveriteľné i vypointované. Nosné myšlienky sú zaujímavé, celý nápad je super, prvá polovica filmu z neho sosá najviac a je tak extrémne zábavná. Nemôžem povedať, že druhá by ma nebavila, ale ten obrat v atmosfére filmu z dramatickej na dobrodružnú bol skrátka trochu nasilu. Stále je to však extrémne zábavný a sympatický snímok, na ktorý sa oplatí zájsť i do toho kina. Vizuál je na sci-fi veľmi podarený a po hudobnej stránke sa Newman taktiež vôbec nestratil. Tyldum bol napokon správna voľba na režisérskej stoličke, jeho film je svižný a pútavý. Že sa bude jednať o film roku som i tak nečakala, tie 4 hviezdy sú mierne nadhodnotené, ale i bez toho ide o slušný výsledok. ()

blondboss

Jednoduchý scenár a dej oblečený do úžasného vizuálne orgazmu, ktorý s vami zamáva ako s obláčikom na nebi. Prvá polka apokalypticky romantická a tá druhá akčno rozprávková. Veľmi zaujímavý námet doplnený o podmanivú Newmanovu hudbu robí z tohto filmu veľmi hodnotný filmový sci-fi kúsok, ktorý vrelo odporúčam. 80 % ()

baclajean

Spolier alert: Ja len, že keď už ho musela vzkriesiť, mohli to vymyslieť inak, než napumpovať do neho všetky procedúry. Jedna by ho možno oživila, ďalšie znova zabili. To dosť výrazným spôsobom narúša celkový dojem, ktorý dovtedy divák z filmu mal. ()

Kytarka

Výchozím předpokladem k úspěchu je nemít žádná očekávání. Jelikož jsem ze svého okolí slyšela na Pasažéry všemožný mišmaš názorů, rozhodla jsem se nastavit svá očekávání někam k nule a vyrazit do kina, abych si mohla taky udělat svůj názor, že ano. A tak mě překvapilo, když jsem zjistila, že film není taková kravina, jak mi část mého okolí tvrdila... že se mnou cloumají emoce, tu smích, tu slzy... že si tvůrci jó vyhráli s vyobrazením vesmíru a občas na plátno poulím zrak ryze fascinovaně... že Jennifer Lawrence není nikým degradovaná na sexuchtivku, ale je to jen normální pěkná baba... a že při závěrečných titulcích sedím v kině po odchodu ostatních jako poslední a nejsem s to vstát a odejít. Nejsem s to přeseknout to vlákno, tu sílu zážitku, kterou ve mně film zanechal. Sečteno a podtrženo - bylo to dobrý, dávám ale jen čtyři hvězdy, protože během filmu se objevilo pár logických děr, které by v reálu hlavní postavy rozhodně neměly šanci přežít. ()

Garros

Jako jó... nedá se vyloženě říct, že je to špatný nebo průměrný film. Pěkně to vypadá, mělo to zajímavý nápady a tématika byla taky fajn. Ale právě tím, že to mělo dost slušný potenciál, člověk prostě čekal víc... a nedostal to... chyběly tomu tzv. "koule" :) Za mě o 3*. Ale rozhodně to stojí za shlédnutí... "nejlepší" roli měl asi Andy García :-D ()

Plaque

CK SATURn myslí naozaj na všetko, okrem toho, že vo vesmíre lietajú tony šutrov, ktoré môžu vašu loď rozmetať na kusy. Inak tu máme roboty skutočne všestranného využitia. Vysávače, barmana, čašníkov, dávkovače jedla a nápojov, facebookovský komunikačný android, herné konzoly, no jednoducho mega. A všetko to 119 rokov a 8 mesiacov čaká, aby vám to spríjemnilo posledné 4 mesiace letu. Chvalabohu, že sa chalan zobudil skôr, inak by som sa domnieval, že manažment tejto cestovky tvoria absolútny kreténi, ktorí vôbec neuvažujú hospodárne. Veď si to predstavte. Ak by som bol vo vedení tej firmy, tak postavím plechový kontajner, kde nadrbem nie 5000, ale 15000 ľudí a pošlem ich do riti. Žiadne bazény, postele, basketbalové ihrisko, vyhliadka, jedáleň, jednoducho nič. Všade len hybernačné komory. 4 mesiace pred pristátím zobudím posádku, ktorú ešte okrešem na nejakých 7-8 ľudí. Načo viac? Kto to bude platiť? Budem im platiť 120 rokov za to, že chrápu? Žiadne také! A ten kto poletí, tak žiadne splátky. Lístok pekne vykešovať na mieste a odovzdať spoločnosti všetok svoj pozemský majetok. Rodina na Zemi si môže trhnúť, všetko dostane spoločnosť. Dobre, tak najchudobnejším musím dať nejaký splátkový kalendár, veď aj na novej planéte musia byť bezdomovci, aby boháči vedeli, že sú boháči. No počkať, ak im dám splátkový kalendár, tak začnú splácať až o nejakých 120 rokov... No a kým prvá splátka priletí na zem, tak to bude ďalších 120 rokov, takže splátkový kalendár sa natiahne na nejaké to milénium... Za to im však môžem drbnúť extra úroky, takže budú splácať naveky. Ha, to čumíte, ako som to premyslel, že? A určite im do lode nedám nejaké špeciálne vybavenie. Nech si to tam, na tej novej planéte, pekne odserú od praveku, ako my tu. Žiadne také, čo ma po nich! Čokoľvek im dám do lode, hoci aj obyčajné kladivo, to by bolo úplné plytvanie, z ktorého nič nemám. Nenávratná investícia a náklady sú už teraz na maxime! NIČ TAKÉ!!! Robím to len z čistej lásky k ľudstvu a vede, inak na tom nezarobím ani na slané rožky. Čo?? ČOŽE??? Zopakuj to!!! Ešte raz, asi som zle rozumel!!! HA-HA-HA, že sa budú sťažovať??? No dobre, tak im tam pribalím reklamačné formuláre, na každú hybernačnú komoru maximálne dva. Ale obojstranne!!! Aj tak, kým to príde na Zem, skočia z paleolitu do neolitu. My tu máme štandardných 30 pracovných dní na spracovanie a v prípade závažnejších sťažností to musíme nechať posúdiť technikovi. To máme 120 rokov kým tam doletí a 120 rokov kým sa vráti späť. Potom odošleme naše rozhodnutie najneskôr do 30 dní. Takže, skvelé podnikanie a jeho dôsledky ma už nebudú trápiť. To už dávno prehajdákam všetky peniaze a firmu hodím pod nútenú správu. A nakoniec, ak by sa aj nejaký Wall-E a Eva zobudili počas letu, srať na nich. Nech si tam pokojne spravia botanickú záhradu, mne je to fuk. Takže, kto sa chce prihlásiť? Nábor na kolonizáciu planéty v galaxii Alpha Centauri začína, cena lístka v predpredaji iba 27 999 999,90 €. ()

a0001

Plný počet romantickému scifi, ja? Film prekvapil, veľmi príjemne. Sympatický pár, tajuplnosť, atmosféra. ()

spoock

Nenadchne, tohle minimalisticke scifi za velke prachy je promarnenou sanci. Prvni pulka ma co nabidnout, ale jakmile se schyluje ke konci, mate tuseni, ze z toho bude dalsi udindana romanticka sragora. ()

Feri0

Film, ktorý sa môže pochváliť ohromným vizuálom, skvelou hudbou Thomasa Newmana a sympatickou ústrednou dvojicou. No ten scenár občas škrípe, hlavne v druhej polovici, kedy som miestami nechápavo krútil hlavou nad nelogickosťou celého deja. Veľká škoda vzhľadom na to, že prvá polovica ma príjemne prekvapila a naplnila ma očakávaniami smerom k zvyšku filmu. ()

Michael Sheen bude neziskový herec

Michael Sheen bude neziskový herec

11.12.2021

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jennifer Lawrence bude režírovat

Jennifer Lawrence bude režírovat

26.11.2015

Mít ve 25 letech dva Zlaté glóby a Oscara vůbec není špatná bilance. Jennifer Lawrence k tomu může přihodit ještě dvě úspěšné blockbusterové série, právě končící Hunger Games a X-Meny, a momentálně… (více)