Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mimořádně poutavý pohádkový příběh s ohromující filmovou výpravou a kostýmy se odehrává v překrásné zasněžené norské přírodě. Začíná v předvánočním čase, kdy do malé vesničky dorazí dvanáctiletá odvážná dívka Sonja v doprovodu lupičů, kteří ji drží v zajetí. Vesnice je totiž zakletá, stejně jako celé království. Kdysi dávno král ztratil svou jedinou dceru Gulltopp, která se vydala do lesa hledat Vánoční hvězdu. Dcera se však už nikdy nevrátila. Královna zemřela žalem a nešťastný král Vánoční hvězdu proklel. Na jeho království sestoupila tma a smutek. Jednoho večera přišel do jejich paláce mudrc, který králi předpověděl, že pokud se mu podaří do deseti let Vánoční hvězdu opět rozzářit, jeho dcera se vrátí domů. Od jejího zmizení uplynulo již devět let a králi zůstává poslední naděje. Sonje se podaří lupičům utéci a dostane se do zámku, kde si vyposlechne smutný příběh královské rodiny. Když jí král podá záchrannou ruku, Sonja se z vděčnosti ke králi rozhodne Vánoční hvězdu najít a konečně zlomit kletbu, která již dlouhou dobu visí nad jeho královstvím. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (41)

brumbrum 

všechny recenze uživatele

Krasa :-)! V pohode 4*, takto dako moze kludne vypadat vydarena rozpravka! Len truhlik, co caka vitazstvo zla, prepsychologizovane uchylky "modernych rozpravok" pre este "modernejsie deti", musi hladat inde - totok je _rozpravka_, kde dobro vitazi, kde existuju kladni hrdinovia konajuci dobro a zlo napokon prehrava. Pacientom sa to ovsem nebude lubit a tak to ma byt. Pekne, v pohode kuknutelne s detickami, pohladi unavenu dusu a clovek si moze za tym kludne lahnut spat. PS: V titulkoch zaverecnych je neskutocna hromada ceskych mien a firiem a spomina sa tam Praha; ale narychlo sme nenasli v texte ani zmienku o koprodukcii alebo podobne, zeby outsourcing/nearshoring? ()

DaeGurth 

všechny recenze uživatele

Pěkná pohádka, kterou táhnou dolů absolutně nejapné a natvrdlé mužské postavy, realtivně nijaké vztahy mezi postavami a navíc překlad po cestě přes angličtinu, kde z Vánočního starce / Vánočního ducha udělali Santu Clause a další nepřístojnosti. Vzhůru jej táhne krásné prostředí českého Pernštejna se severskou přírodou a několik milých okamžiků. Za mou menší polovičku 4*, za mě 3* ()

Reklama

viktorka181 

všechny recenze uživatele

Celkem jsem se na to těšila, takže jsem doufala, že to bude o chlup lepší, ale zklamaná jsem nebyla, to zase ne. Možná proto, že to natočili Norové, jsem čekala, že to bude temnější a propracovanější, ale ona to byla opravdu "jenom" pohádka. Taky tý přírody, kvůli který jsem na to šla, tam mohlo být trochu víc. Ale jinak hezounký a na poli nových pohádek rozhodně lepší průměr. Naši tvůrci by si mohli vzít příklad. Jak je vidět, jde natočit pohádku bez zbytečnýho ječení, kvíčení, řvaní a pitvoření, kvůli kterýmu se na většinu nových českých pohádek nedá koukat. ()

Ombak▼Penari 

všechny recenze uživatele

Tohle byla prostě paráda. Vizuálně nádherné, vánoční náladou krásně protkané, na pohádkové poměry velmi dobře zahrané a zdaleka ne tak přehnaně infantilně zpracované jako většina tuzemské produkce. Příběh sice nijak extra nevybočuje z pohádkových schémat a všechno je celkem průhledné, ale vůbec ničemu to nevadí. Dva roky jsem se kochal trailerem a schovával si to na ten pravý čas. To čekání až do letošních Vánoc se rozhodně vyplatilo. Pět hvězd nedávám jen proto, že mi 80 minut přijde zbytečně málo na tak pěkný materiál. Jinak ale rozhodně podoručuji všem, kdo chtějí něco krásného vánočního! ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Aj keď už pomaly začína jar klopať na dvere, ja som sa vybral spolu s nórskymi filmármi a malou princeznou Sonjou na cestu za Vianočnou hviezdou. Pustil som si film "Reisen til julestiernen". No a zhliadol som dobre natočenú, severskú, fantasy rozprávku. Je to pohodový, príjemný snímok. Zrejme sa nestane mojou povinnou vianočnou klasikou, ale určite si ho ešte niekedy v čase vianočných sviatkov pustím a znova pozrem. Mám totiž pre vianočné príbehy slabosť. *** ()

Galerie (35)

Zajímavosti (4)

  • Všechna zvířata byla z Čech. Dohlížel na ně český koordinátor Ota Bareš. (blackrain)
  • Natáčení probíhalo i na českém hradě Pernštejn. Také se natáčelo v Průhonickém parku a Hamousově statku u Křivoklátu. (Terva)
  • Králův pes Brutus je ve skutečnosti fenka Barča. (blackrain)

Související novinky

SCANDI – Severská filmová lekce

SCANDI – Severská filmová lekce

08.01.2015

Česká a slovenská premiéra aktuálního vítěze festivalu v Benátkách, výtečného filmu Roye Anderssona Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě, zahájí historicky první ročník festivalu severských… (více)

Reklama

Reklama