Rande na dvě noci

Po velmi politováníhodné společně strávené noci se dva cizí lidé vzbudí a zjistí, že prospali blizard, který zasypal sněhem celý Manhattan. Teď zůstali uvěznění v malém bytě a jsou nuceni se seznámit mnohem víc, než by noc strávená s náhodnou známostí vyžadovala. (Filmbox)

Sufferer

Do neškodného priemeru film posúva len moja inklinácia k romantickým komédiám, príjemná hudba a asi najviac ústredná herecká dvojica. Kvôli prijateľnej dĺžke utečie skôr, ako vás napadne sa pozrieť na hodinky, ale nezanechá ani tú najmenšiu stopu. Scenár operuje s niekoľkými pomerne interesantnými motívmi rekonštruujúcimi zápletku o mladej láske, ktorú sme už videli toľkokrát. Zakaždým inak, no často zábavnejšie. Postavám sa skrz dialógy nedarí vyjadriť svoju osobnosť, vyfarbia sa ako nemé výkričníky, ktoré v divákovi neevokujú absolútne nič. Človek vážne spozornie, iba ak Analeigh Tipton zo seba začne zhadzovať kúsky oblečenia. ()

lucijelucije

V poslední době je pro mě M. Teller v prvních příčkách mé oblíbenosti. Líbí se mi s jakou lehkostí umí vést své dialogy. Two Night Stand je film o poznání, upřímnosti. Nádech erotiky je nepochybně pro ženy velkým plus. Nesympatie měnící se v přátelství a lásku shlédnete jedním dechem.. Postupy, se kterýma dochází ke změně názoru na toho druhého jsou zábavné. Za mě jednoznačně velké "líbí" za herecký výkon. ()

dan4815

Rozhodně bych to nezařadil mezi klasické romantické filmy, nicméně je hned od začátku jasné, o čem to bude. Nejsilnější stránkou je fakt, že je to konverzačka, žádné dlouhé pohledy na krajinu, na západ slunce, na utíkající život ve městě, nýbrž čtyři zdi a beznaděj, že tato situace - uvěznění v bytě s někým, koho nechceme vidět, je... do této situace se vcítí i neempatický člověk, no a v tomto filmu se mluví, mluví a zase mluví. Ale jak je jasné, oba se začnou sbližovat a slabší stránkou je upadnutí do klišé, když se film ke konci snažil o velikou dramatičnost. Film je sice takový šablonovitý, takových by se asi našlo více, ale tento je milá oddychovka, která nebyla nikdy předurčena a ani točena pro masu lidí, proto se film nesnaží být až moc teatrální. Miles Teller je super, a to bylo i hlavním důvodem, proč jsem si to pustil, a nelituji toho. ()

amfetamin

"Ambition is such bullshit. Seriously, it's just chasing vapour. Like, whatever it is that you think that you need, that job or that gold star, a blue ribbon, fancy desk, nice office, like, it doesn't... Once you get that, you're gonna be confused because you're not gonna be as happy as you thought you were gonna be. Then you're gonna be sitting there being, like, "Why aren't I happy? I have this. I got the desk." Because, man, there's another desk.There's always gonna be something more your ambition is telling you that you need. So it's the next thing, then when you get that there's another thing - it's an endless cycle." ()

sedlo03

Velmi příjemná ústřední dvojice a celková pohodová atmosféra filmu. Když už romantika, tak prosím více podle tohoto skripta. ()

Dlubal David

Po dlouhé době americká romantická komedie, u které si nemusím připadat trapně, u které mohu na hodinu a čtvrt hodit starosti za hlavu a hlavně, hlavně se upřímně a od srdce zasmát. A to se cení. ■ V porovnání s tou tunou škváru, co Hollywood každoročně vyprdne, tak Rande na dvě noci je jako světýlko v dáli pro Jeníčka a Mařenku, kteří se v noci ztratili v lese a hledají cestu ven, kde v celém lese jsou hromady vyhaslých hvězd, dohořelých svíček a rozbitých lucerniček. ■ Analeigh TIPTON jsem poprvé zřel v Bláznivé, zatracené lásce. Upřímně řečeno, nevěděl jsem, jak si ji mám zařadit. Po tomto druhém filmu mám však již jasno. Dostala zde velký prostor a já se na ni rád podívám i v dalším filmu. Miles TELLER byl pro mě neznámým hrdinou, a tak jsem si s ním nemohl vytvořit žádné negativní konotace. Rande na dvě noci je příjemnou konverzačkou, která se motá kolem Megan, Aleca a postele. ■ Jak se zachováš ty, když budeš nucen být s cizím člověkem v cizím bytě? Nemůžeš odejít. Musíš zůstat. No? Musím říci, že to bylo zajímavě pojaté a nenudilo to, ani na chvíli. Kdybych měl tento film popsat jedno větou, bylo by to následovně. Upřímnost k úplně cizímu člověku. ■ Patrně každý alespoň jednou v životě zažil obdobnou situaci, kdy se potkáš s člověkem, kteréhos nikdy předtím neviděl a určitě neuvidíš ani v budoucnosti. Hodíte spolu řeč a vidíš vše z úplně jiné perspektivy... Sám jsem to zažil nejednou, ale vzpomněl jsem si na krásný slunný den, kdy jsem šel na výlet na Hvěvín, a tam jsem potkal člověka, který vůbec nebyl odsud, měl jiný okruh zájmů, poslouchal jinou hudbu než já, filosoficky na úplně protichůdné straně. Elementálové nám však byli nakloněni a my společně strávili krásné odpoledne plné filosofických, teologických, etických, erotických, právních a morálních disputací. ■ Film působí velmi příjemně a dokáže zlepšit náladu a to jsem před sledováním přesně potřeboval, takže film splnil svůj účel. ◢ ■ ◣ (R) [90/100] ■ (K) [90/100] ■ (V) [60/100] ■ (H) Analeigh Christian TIPTON [88/100] ● Miles Alexander TELLER [84/100] ■ (♫) [70/100] ■ (E) Crazy, Stupid, Love. (2011) ● Madrid, 1987 (2011) ● L!fe Happens (2011) ● Middle of Nowhere (2008) ● Sex After Kids (2013) ● The Big Sick (2017) ● The Nanny (1993) ● The Vow (2012) ● Girl Most Likely (2012) ● Loser (2000) ● The Blue Lagoon (1980) ● The Mountain Between Us (2017) ● Love Actually (2003) ● The Girl in the Café (2005) ● Strangerland (2015) ● Night at the Museum (2006) ● You've Got Mail (1998) ● Four Weddings and a Funeral (1994) ● The Decoy Bride (2011) ● Groundhog Day (1993) ● The Holiday (2006) ● Nothing Personal (2009) ● Six Days Seven Nights (1998) ■ (Č) 1 ■ (P) [Čtvrtek, 30-XI-2017; 19:13] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [76/100] ■ (CSFD) Jara.Cimrman.jremma53Aluska88hellstrucksommeLencaNIZFNPLostris...Alisce(C) [76/100] ()

jasanka

Wow, to teda byla nuda. Po čtyřiceti minutách se aspoň něco začalo dít, ale ani tak nic zázračného. Nudaaa. Slabší 2*. ()

tomo41

"I bet you 150 bucks you're going to die alone." Oddychovka čo neurazí, ale ani neohúri. Jedno pozretie bohate stačí. Také Spectacular now s Milesom bolo o triedu lepšie. ()

TheSpearCZ

Už jsem se po tom pomalejším začátku začínal bát, ale poté si to celé tak nějak sedne a vychází z toho oddechová romantická komedie, kde nám tu lehce zazáří obě hlavní postavy. Humor se tu sice vůbec nenachází, ale nemůžu filmu upřít ten pohodový vibe, který na konci vrcholí a po zhlédnutí musím uznat, že se mi to líbilo. Slabší 4* ()

BOURQUE

Základ scenáru nie je zlý. Aj M. Teller je v pohode a hrá uvoľnene. Avšak samotné scény a hlavne rozhovor by mohol mať viac fantázií. Druhá hlavná postava A. Tipton ma celkom nepresvedčila. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

bararich8

Klasická americká romantická komedie. Nic víc, nic míň. Všechno klape, hlavní dvojka k sobě náramně pasuje a dialogy jsou většinou na úrovni (rozuměj v rámci škatulky). Ale je tu několik slabších míst (typicky finálový "rozvrat"), včetně logických kiksů, ale pro zabití času je to plně dostačující věc. Slušné 3*. ()

tranquill

"To je trest za to, že jsem se pelešila!" Originální svěží romantická komedie, aneb co jste dosud nevěděli o sexu mezi mužem a ženou. "Kluci to rádi dělají, když je světlo..." ()

Torgal

Veľmi dobrá vzťahová konverzačka, ktorá si vystačí s dvoma sympatickými postavami a kvalitne napísanými dialógmi “zo života”. Tie boli až nečakane dobré - prirodzené, úsmevné, ale pritom plné významu aj svojskej hĺbky. Fakt dobre sa mi to pozeralo (čomu pomohla aj netuctovo krásna Analeigh Tipton). Príbeh sa samozrejme nevyvinie nijak originálne a ku koncu skĺzne až do žánrového klišé, ale to už si ma získal na svoju stranu, tak som nad tým len blahosklonne mávol rukou. 8-/10 ()

Oonika

V rámci žánru nadprůměrné, vtipné a svěží. Neokoukaní herci a dokonce se našlo i pár nečekaných zvratů. ()

West

Nemůžu si pomoct, ale čekal jsem úplně něco jinýho ve stylu - (Ne)zadaní a dostal jsem nudnou story o dvou lidech, co si na slepo domluví sex na jednu noc a zůstanou trčet v bytě, kvůli sněhové kalamitě. Hlavním problémem celého filmu je hrozný sesmolený scénář a to konkrétně dialogy, které nejsou ani vtipné, ani zajímavé. Pokud chce někdo udělal konverzační film s dvěma herci v jednom bytě , mělo by to být chytré , poutavé a dobrých hereckých výkonů. A já z toho necítil ani jedno. Soundtrack děs běs, k tomu ani nejde co říct. Mimochodem proti Milesovi Tellerovi nic nemám , ten mi je jako herec sympatickej ,což se nedá říct o Analeigh Tipton, která nejen že neumí hrát , ale byla mi protivná tak moc , že se to kvůli ní nedalo dokoukat. Třeba to ještě zapnu a přidám hvězdu , ale do té doby zůstane na 1* ()

VeeDee

Romantická komedie, která se tváří, že je tak trochu jiná než obvyklé americké slátaniny, tak trochu víc "cool"...ale bohužel, je tam dost pasáží, které nejsou až tak uvěřitelné a jsou typicky americky přeslazené. Škoda...film by měl potenciál...jen ho uchopit trochu jinak! Miles Teller se do role hodí výborně...je to ten typ sympaťáka, do kterého se holka nezamiluje na první pohled, ale jeho šarm jí dostane. Za to hlavní hrdinka by mohla být jiná, přirozenější, uvěřitelnější...Analeigh Tipton mi tedy nesedla. ()

Sharleen76

Příjemná jednohubka na první rande se sympatickou dvojicí Analeigh Tipton (Lucy) a Milesem Tellerem (Whiplash) a zasněženým New Yorkem. ()

Kritik.

Potenciálne kvalitný námet sa po pár minútach zmení na vykecávanie o sexe. A nacvičovanie sexu. Nie, nie, nie, toto je nudné, zbytočné a pokazené pseudofilmárske dielo. ()

FunnyXis

Nenáročný film pro nenáročné diváky, nebo pro ty kteří se potřebují odreagovat a nejspíš proto mi tolik sednul. Mezi hlavními postavami bylo opravdu pouto vidět a člověk měl ten pocit, že opravdu něco vzniká. Jako už zde někdo avizoval, tak ten konec byl tak trošku jako z jiného filmu, ale stejně bez happy endingu by to nebylo ono. 7/10 ()

alldo.raine

Škoda, že nevybrali k Milesovi někoho zajímavějšího, tato herečka hrát moc neumí a působí, jako kdyby neuměla do pěti počítat. Jinak námět zajímavý. ()