(Ne)zadaní

That Awkward Moment

• slovenský

(Ne)Zadaní

Are We Officially Dating?

Komedie / Romantický

USA, 2013, 90 min

Vztahovka; klasika – tři kámoši mají dementní dohodu a místo aby mysleli, drží se jí a leccos si poserou. Příjemná atmosféra, sympatičtí herci (obzvlášť Imogen Poots), tradičně utopická romantika a i pár vtipů se najde, ale genialitou ani originalitou nepřekypuje. # [monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba *** | humor * | akce – | napětí – | pustil bych si znovu **(27.4.2014)

• maddy

Hm, nie až taký „awkward“ (alebo skôr „annoying“) film ako som čakal. Nečakal som však ani záchvat akejkoľvek originality, takže ma v podstate ničím nesklamal, ale stále tu nie je o čo stáť. Pri takto „awkward“ námete, ktorý dej filmu značne obmedzuje a postavy núti k hlúpym rozhodnutiam, o troch kamošoch, ktorý sa zaviažu, že si ani jeden z nich nájde priateľku som čakal podobne fekálnu teen-komédiu rovnajúcu sa „kvalitám“ video-pokračovaní Prci, Prci, Pričiek (ani neviem koľko ich bolo?!). Jedná sa však, v rámci možností, o nevulgárnu (fuck už dnes do varu nikoho neprivedie), nekonfliktnú komédiu o troch „teen-pôsobiacich“ dospelákoch. No komédiu ... faktom totiž ostávam, že That Awkward Moment je komédia, ktorá sa až priveľmi drží na uzde. Humorných situácii tu je minimum (zasmial som sa iba raz pri záverečných vtipoch s babkou) a ako romantika to taktiež veľmi nefunguje, nakoľko línia zbližovanie postáv je dosť naivná. Herci vyložene neštavali, aj keď Zac Efron mi sympatický nebude asi ešte poriadne dlhú dobu a Michael B. Jordan, ktorého som poznal z drámy Fruitvale Station mi vyslovene do role nesadol, na druhej strane tu však bola príjemná Imogen Poots. Cieľovku (13-16) film pravdepodobne zaujme a napodiv ani tí o pár rokov starší sa nebudú cítiť trápne ako to občas býva pri iných amerických komédiách. Celé to však smeruje od nikadiaľ nikam a medzitým sa nič nestane, takže o nič neprídete ani keď tento film vynecháte. Prekvapivo neurazilo a bol som pripravený na tisíc krát horší „zážitok“, ale na druhej strane ani absolútne ničím nenadchlo. CELKOVO: 2* (4/10)(22.5.2014)

Wow, to mě bavilo. Kdo by to byl čekal, že film, kde vystupuje v jedné z ústředních rolí Zakoušek, mě bude tak bavit. Opravdu paráda. Dialogy výborné. Miles, zase jak je už u něj známo, vtipný a naprosto přesvědčivý. Třetí film, který jsem s ním viděla a opět jsem mu věřila úplně všechno a to je nejdůležitější. Příběh je sice normální, ale přeci jen má něco spešl, co mě donutilo o (Ne)zadaných smýšlet jen v tom nejlepším a doporučovat je ostatním s plnou pusou chváli. Úplně se vidím, že až nebudu mít, co dělat, juknu se na toto!(19.7.2014)

• slunicko2

O třech emocionálních retardech. 1) Tři emocionálně nevyvinutí chlapci, které představují nevýrazný 27letý Zac Efron, dobrý, ale zde rovněž nijaký 27letý Miles Teller a černý herecky rovněž pozornost nepoutající 27letý Michael B. Jordan, se prohánějí po hezkém Manhattanu, přecházejí z jednoho pěkného bytu do jiného a jsou jednou velkou reklamou na americký způsob života středních vrstev - líbivý a prázdný. 2) A když budete dávat pozor, dostane se vám i moudrého poučení: Yeah, everybody knows you can't call a girl a hooker. Even hookers hate being called hookers. Anebo třeba: Being there for someone when they need you, that's all relationships are. No, nekupte to...(6.7.2015)

Nojo, ňáký masitý GP tu už dlouho nebylo, tak co bych to teď nevosolil. That Awkward Moment samozřejmě má mouchy, v lecjaký poloze je typickou americkou romcom o partě sotva rozumných mladých lidí a občas se doopravdy snaží bejt originální i tam, kde to snad technicky ani neni možný. Stejně tak pro mě ale pořád představuje málokdy vídanej (skoro)teen snímek s vydatnou dávkou přirozenýho herectví, vybalancovaný romantiky (puberťácký i pěkně citlivý) a nedrhnoucích dialogů. Imogen Poots pak sice neni moc hezká, ovšem zato disponuje takovou tou zvláštní jiskrou, která veškerý chybky bohatě vynahradí. --- "It's a cocktail!"(28.4.2014)

• - Zac Efron si chtěl tímto filmem zničit svou "Disney image". (Mitin)

• - Herci před začátkem natáčení odjeli na týden do Adirondackého parku a společně si četli scénář, aby spolu lépe ve filmu spolupracovali. (Mitin)

• - Scénář byl přítomen v Blacklistu (seznam nejlepších nerealizovaných scénářů) roku 2010. (Hal_Moore)