SpongeBob ve filmu: Houba na suchu

• USA SpongeBob SquarePants 2 (více)

SpongeBob je mořská houba, která nosí kalhoty, bydlí v ananasu a dělá úžasné krabí hambáče u Křupavého kraba. Jeho dalším poznávacím znamením je, že ho milují děti na celém světě, protože je tělem i duší dobrodruh, který ke všemu přistupuje s humorem, někdy pořádně svérázným. Jak napovídá název, v tomhle filmu ho patrně humor přejde, protože se ocitne v pro něj naprosto šokujícím prostředí – tedy na souši. A přitom vše začalo tak idylicky, dalším báječným ránem v podmořském městečku Zátiší Bikin, kde u Křupavého kraba stála dlouhatánská fronta na mňamózní krabí Burgery připravované podle tajného receptu. U konkurenčního podniku, Kamarádského kyblíku, zase tradičně nikdo nebyl a jeho majitel Sheldon Plankton se, rovněž tradičně, pokoušel tenhle tajný recept ukrást, aby se fronta přesunula k němu. Idyla skončila ve chvíli, kdy se magickým trikem zmocnil návodu na ty nejlepší hambáče pirát Hambivous (Antonio Banderas), zaparkoval svoji kocábku na pláži a proměnil ji ve stylový stánek s rychlým občerstvením. SpongeBobovi a jeho kámošům nezbyde než rozpumpovat svaly, vynořit se, trochu oschnout a vybojovat si recept zpátky. Jejich spravedlivý boj bude komplikovat fakt, že souš je pro ně vážně nepřátelské prostředí, na druhou stranu získají nevídané superschopnosti. Takže se těš, piráte! (Cinemart)

Sa.sa

lol nechápu to srovnávání seriálu a filmu ;) jasné přece, že musí mít "vatu" proboha do 92minut se musi něco dát :) a SpongeBob je super pouštím si ho v autobuse, je to příjemné odreagování a prostě stačí vypnout mozek :P takže 5 hvězd = 100%,,, zajímavej komentář: Malarkey ()

Milo384

SpongeBoba mám prostě rád. Povedená rodinná komedie, jsou zde vtipy pro velké i pro malé. Děj se mně také líbil. No a konec na pláži byl super nápad. ()

SimcaJB

Už druhý celovečerní flm SpongebBoba pokračuje v zavedené seriálové tradici. Je plný výtečných vtípků a tak si za necelou hodinu a půl člověk oddychne od pravidelné práce a vrátí se tím do dětské jednoduchosti. Škoda je jenom hraných částí, když Antonio Banderas je rád za každý štěk ve filmu. Sice se snažili vytvořit Zátiší Bikin velkého záporáka, ale očekávál jsem alespoň cameo piráta "Očka", největšího fanouška SpongeBoba. ()

sovel

Tak jako seriál, film dokáže občas zasadit dobrou ránu(gag), celkově nijak nevybočuje za zavedeného. Slušná porce zábavy a hlavně nebýt ratolesti do kina na tohle fakt nejdu ale díky ní mám sjetej celej seroš, takže jsem udělal výjimku a šel s ní za kulturou :) ()

stando76

Bol som na 2D,s deťmi.Prečo to dabovali do slovenčiny nechápem.Bolo to vtipné,ale mohlo to vyjsť rovno na DVD.Banderas bol fajn. ()

-krusty-

Spongebob "seriálový + kreslený" je v pohodě. Těch pár minut napěchuje absurditou a je to úlet jaksepatří. Ale na celovečerák to nemá a nemá a nemá. 3/4 filmu se táhnuly neuvěřitelně a dítě, které se mnou šlo na toho svého Spongeboba začalo klopit hlavu...a to je neklamné znamení, že pánové za kamerou něco zanedbali. Grády to dostává kupodivu až s PC animací...kterážto opravdu není v celém filmu, jak se nám snaží nakecat trailer. Resumé: zklamání..... ()

silv3

Od filmu som dostal presne to, čo som očakával. Spongebob so svojou večne dobrou náladou, perfektné sucháče a celkom akčný priebeh. Bolo však cítiť, že zostava scenáru nie je rovnaká, ako v seriáli. Experiment s hlbšou dejovou líniou a 3D oceňujem. Časom sa uvidí, či bude pokračovať. Oddychovka, čo dodať. ()

RyuzakiSE

Tohle je film spíše určený pro děti, humor je prostě dětinský. Copak snad čekáte? Vtipy, jako jsou v Teorii Velkého Třesku? Asi tímpádem budete zklamaní. ()

hujerita

3D nula bodov, a to viem z reakcie detí s ktorými som bol, zhýkli asi tak 3 krát za celý film. Zopár dobrých vtipov, ktoré stáli za to. Nebolo to až také hrozné ako som si sprvoti myslel. Deti si to užili a o to vlastne ide. Takže aj za tie deti dávam 3 hviezdičky. ()

Aileena

Za mne těžké zklamání. Zasmála jsem se snad dvakrát. Každý jednotlivý díl je vtipnější než těch 85minut filmu. Místy například za přítomnosti delfína mi to hlava vážně nebrala. Takže mám z celého filmu pocit, že někdo ukradl tajný recept s humorem... ()

danatr

Seriál je o něco lepší, ale budiž, jako dětský film se to vydržet dá. Nicméně dost tragický je výkon vlastně jediného herce mimo animáků, a to Antonia Banderase. To i ta příšerná reklama na žvýkačky je lepší než tohle. ()

InaS

Tedy... nejsem sice zrovna cílová skupina - vzala jsem na to pětiletého brášku. Některé animáky mě baví (Já padouch, Madagaskar...), ale po tomhle jsem jen chtěla zabořit hlavu do polštáře a zpracovat ten nával vjemů co mi byl právě brutálně vtlačen do lebky přes oční bulvy a ušní bubínky. Všichni po všech něco stříleli nebo alespoň házeli. Všichni řvali, debilně se chechtali a vůbec se chovali jako největší idioti z léčebny. Nechápu jak potom mohlo zůstat nějaké dítě normální. Od doby PO filmu u všech divně, debilně nebo jinak se chovajících dětí uvažuju jestli už ten film taky viděli. Při pohledu na ně mám chuť po nich taky něco střelit nebo zaklonit hlavu a smát se jako debil (viz. např. Patrick z filmu). ()

matej888999

Těšil jsem se na vynikající animák ale jak jsem se na tento film kouknul zjistil jsem že je to blost první třídy která nemá obdoby. Skoro celý děj se odehrává na dně oceánu kde je apokalypsa kvůli ukradenému krabímu receptů. A asi 15 minut z celého zablešeného filmu jsou na pevnině takže jestli chcete vidět houbu se zeleným planktonem tak prosim ()

lukas.frydry

Pamtujete si první SpongeBob film ještě někdo ? Spousta z nás ho považovala za, ne příliš povedenej. Ovšem oproti tomuhle to bylo absolutně úžasný... Miluju SpongeBoba jako pohádku, ačkoliv mi není 8 let, vždy se na to rád podívám. Tenhle film je ale podle mě strašně hloupá slátanina, která pohádkovej seriál jako takovej dost ponižuje. V celém filmu maximálně 5x vtipná scéna, příběh za mě téměř 0, dovolím si tvrdit, že i jednotlivé díly, které ač málokdy nejsou zrovna zábavné ( například SpongeBob v autoškole ) byly lepší než tento film a to je dost smutný :) Nicméně pořád je to film stavěný především pro děti ve věku 5-10 let a ty to nejspíš bavit bude. Tohle už není stavěný pro širší publikum, škoda... ()

Bajerys

40% Film, který je od začátku až do konce dost WTF. Samotný příběh je praštěný a debilný. Někdy jsem si říkal, že to není možný, co v tom filmu je. Jde totiž o typ filmu, kde se máte pouze smát a nepřemýšlet příliš nad tím co se ve filmu děje. Moc se mu to nedaří a celý film nedrží moc pohromadě. Občas jsem se i nudil, ale jako zábava pro děti je to asi ok. ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015