• Kanada

Monstres sur roues

Sci-Fi / Akční / Komedie / Rodinný

USA / Kanada, 2016, 100 min

• Lacike

Taka detska blbina, ktora mi pripomenula film Herbie: Fully Loaded. Kladne postavy sa spravaju detinsky. Zaporaci struhaju zabavne grimasy. Dockame sa aj nejakeho moralneho ponaucenia. A hlavne roztomilych priser. Evidentne to stalo vela penazi. CGi su spickove. Automobilove nahanacky pôsobive. Ale cellkove pojatie ma nebavilo. Vôbec som sa nesmial a tym padom som sa nudil. Holt uz mam viac ako 12 rokov, co je asi hranicny vek cielovky tohto filmu. Za triky a nadhernu Jane Levy davam aspon 2*. 4/10.(9.4.2018)

Monster konina tak pre dvanásťročných autičkárov. Tí sa dozvedia niečo o rodine, priateľstve, životnom prostredí a profesormi im bude trojica naftových vorvaňov. Trailer predpovedal prúser, tržby ho podčiarkli no samotný film je neškodná vtákovina čo utečie ako voda, no zároveň po nej nič nezostane. Ale už len fakt, že je film v rámci svojej škatuľky zrovnávaný s ET mimozemšťanom či Willym je pre neho kompliment.(25.11.2017)

Kto má o zápletke tohto filmu len sporé informácie o akejsi chobotnicovej obludke, skombinovanej s Transfomers (a s pitím motorového oleja resp. nafty), bude asi nakoniec prekvapený z toho, aká obyčajná (v dobrom?) nakoniec táto snímka je. Ústredné príšerky sú vymyslené vskutku originálne, ale inak je scenár priemerný, plný klišé a predvídateľnosti. Takže kto čakal dvojhodinovú nonstop WTF jazdu, zostane zaskočený „štandardným“ prístupom, aký filmári nakoniec zvolili. V podstate je to E.T. – Mimozemšťan, akurát na pár miestach jemne obmenený, aby sa nepovedalo. Naozaj neviem, čo si od tohto filmu kto sľuboval, keď do toho narval 125 miliónov dolárov a najväčšími hereckými hviezdami sú tu Rob Lowe, Danny Glover, Barry Pepper a na T-800 sa podobajúci (vážne) Holt McCallany. Akože, nechápte ma zle. Je to fajn, pekný, príjemný a celkom zábavný rodinný filmík, ktorý pobaví a občas možno dokonca jemne rozosmeje (grcky grcky). Ale proste nechápem, ako niekto mohol vraziť toľké prachy do niečoho tak jednoduchého. Naozaj tu niekto čakal miliardový trhák, ktorý sa stane prvým stavebným kameňom pre celú sériu? Skutočne?? Od tohto???(3.10.2017)

Vyloženě okopírované rodinné "E.T." dobrodružství sráží zejména samotný pošetilý nápad jak od 4letého kluka (oh, wait…), že kamarádský inteligentní "chapadlovec" z podzemí chlemtá ropu a místo motoru pohání obstarožní truck. Řemeslně ovšem tato volovina dosahuje takové úrovně, že s výjimkou předigitalizovaného finále a nejapných dětinských fórků odfrčí se všemi slušnými automobilovými honičkami překvapivě rychle, plynule a bezproblémově.(11.5.2017)

Tohle je přesně typ filmu na nedělní odpoledne. Je to taková rodinná zábava s milým příběhem, není to sice nic převratného, ale u filmu se zabavíte, zasmějete se a po zkouknutí si řekne: „Jo bylo to dobrý, vyplatilo se strávit odpoledne u tohoto filmu.„ Jinak ale dobrý nápad s těmi neznámými tvory, kteří nakonec byli milí, bylo to fajn.(7.5.2018)

• - Zhruba půl roku před premiérou vyšlo najevo, že film vychází z nápadu čtyřletého syna jednoho z šéfů společnosti Paramount. (Nach)

• - Film měl jít původně do kin už v květnu 2015. Následně se premiéra posunula na 25. prosince stejného roku. Další termín byl 18. březen 2016 a do kin se nakonec šlo až v lednu 2017. [Zdroj: moviezone.cz] (CrypzzXD)

• - Téměř každé vozidlo použité ve filmu je produktem amerického výrobce automobilů Chrysler. (BMW12)