Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 2016, 100 min

V rámci filmovej ponuky pre rodiny je toto podľa mňa pozerateľné. Pokiaľ čakáte originálny koncept a zaujímavý príbeh, tak to ignorujte, ale celkovo mám pocit, že ako jednoduchá jednohubka s príbehom, ktorý je pozerateľný "Monster Trucks" funguje celkom dobre. A dokonca mám pocit, že občas aj majú miesta, ktoré celkom vo filme oceňujem. Ako napríklad fakt, že si Tripp postupne vybuduje cestu, ku svojmu nevlastnému otcovi alebo silu priateľstva a podobne. Úprimne si ale povedzme, že úplne všetky postavy vo filme sú klišé a videli sme ich miliónkrát. Čím to teda podľa mňa funguje ako pozerateľné? No v prvom rade musím priznať, že pravá ruka nášho zloducha Burke je podľa mňa skvelý. Aspoň ja som si ho užil. Možno práve preto, že on sám si užíva, aký je reálne parchant a dokonca aj jeho gesto mi pripomína spokojného chlapa, keď všetky zákerné plány idú tak ako majú. Toto je paráda sledovať. Plus aj niektoré naháňačky a možnosti týchto tvorov sú zaujímavé. Jediné čo ma skutočne prekvapilo je fakt, že nikoho počas celého filmu nenapadlo, že vďaka týmto bytostiam by sme mohli skončiť s problémami s ropnou škvrnou. A mohla by opätovne planéta dýchať. Veď sa živia ropou. To nikoho nenapadlo? Inak mám pocit, že je to film do pohody. Rozhodite sa sami. Určite to doporučujem viac, ako sa dívať na Natalie Portman v "Planetarium". Hodnotenie: C+(28.4.2017)

• DavidS.

Zvrhle naivní lochnesko-ropák se školní romancí...Vidláci a milovníci monster autíček ztratili soudnost a vypustili na plátno něco, co mělo skončit přinejlepším jen jako kreslený večerníček pro pětileté kluky...Jenže ti nemají řidičák a proto se tu ztrapňují středoškoláci...Till jako vždy nesympatický neherec...(30.3.2017)

• Torpid

Kdyby 80 minut v Monster Trucku jezdili dva sedmiletí kluci a místo motoru by měli srandovního veleláčkovce, dal bych možná i 4 hvězdy. Jenže to by bylo návodné a spousta malých dětí by asi zahynula při pokusech řídit vozidla rodičů. Vždyť kolik kluků a holčiček zahynulo kdysi při pokusech lítat na kolech, po shlédnutí E.T mimozemšťana. Takže ryze dětský film tu odehrají středoškoláci a se svou milostnou umaštěnou romancí podávají těžko stravitelnou míchanici, která není ani pro malý, ani pro větší a ani pro mně.(2.4.2017)

Rodinná zábava jako vystřižená z osmdesátých let. Nikdo by se moc nedivil, kdyby byl pod ní producentsky podepsán Steven Spielberg. A nikdo by se nedivil, kdyby Svěrákovci podali žalobu, že jim námět o Ropácích kdosi v zámoří bez jejich svolení "rebootoval". Jak už jsem zmínil v úvodu, film jede v kolejích osmdesátkových bijáků pro celou rodinu, při jehož sledování si vzpomenete třeba na Goonies. Tomu odpovídá rozsah i obsah příběhu, který je velice prostinký. Mladík Tripp se skamarádí s hodnou potvorou s chapadly, která se živí ropou. Mladík vědom si toho, že o život jeho nového kamaráda usiluje mocná naftová korporace vedená slizkým Robem Lowem, ukryje dobrotivé monstrum do svého trucku. Ten byl ještě nedávno na odpis mezi vraky, nyní je ovšem zásluhou Stvora "vytuněn" a ovládán jako nikdy předtím, takže skáče, leze po stěnách a vůbec vykazuje neobvyklé technické vychytávky. Film baví dost očekávaným způsobem, stejně očekávané je i jeho vyústění. Mistr Spielberg by jistě do něj vetkal vypointovaný humor, více legrácek i nápadů. Rozhodně se film za svoji trikovou složku nemusí stydět. Digitální potvora je sice trochu obyčejného vzezření, děti asi nejspíš nebudou po ní šílet a dávat si ji na batohy a penály, ovšem to, co má plnit, to si plní. A není ve filmu jediná svého druhu. Po vzoru všech správňáckých rodinných filmů celá stmelená parta na závěr podnikne velkou záchrannou akci. Chris Wedge si poprvé režijně vyzkoušel hraný film. Má za sebou na poli animáků značné komerční úspěchy, třeba Doba ledová a Roboti jsou filmy, se kterými slavil v minulosti velké úspěchy. O tomhle jeho počinu se to říct nedá. Ne, rozhodně není špatně zrežírovaný a zahraný. Herecké obsazení nižší svítivosti přesně odpovídá duchu filmu. V hlavní roli neokoukaný Lucas Till, jeho kamarádku hraje hvězdička Jane Levy, ano, ta, co čelila slepému starci v hororově pojatém Don´t Breathe (Smrt ve tmě), další herecká skvadra přesně vystihuje pojetí filmu. Jen tenhle film v podstatě nenabízí nic výjimečného, co by jej oddělilo od rodinné produkce dávnověku, která to měla v současné nabušené konkurenci zatraceně těžké, aby uspěla. Nudné odpoledne ovšem zaplácne více než spolehlivě. 6/10(9.5.2017)

U tohoto jsem se neskutečně bavil, výborná odreagovačka a pro mne hodně zábavný film ve stylu animáku "Jak vycvičit draka" jen zasazené do jiného prostředí a s jinou příšerkou. Ale ten hlavní byl stejně i vzhledově hlavou docela podobný. Na to jak nemám rád auta, tak tohle fantasy pojetí mi sedlo až až. Postavy i příběh jsou schématické a klasické, ne zrovna inovativní, ale nijak mi to nevadilo, protože ta originalita je zde převážně v tom spojení příšerky s autem. A to mě bavilo hodně. Herecké obsazení bylo sympatické, Lucas Till byl v pohodě, Jane Levy super, Barry Pepper bezva a potěšil mě svou spíše cameo rolí i Danny Glover, dědula jeden. Vzhledem k tomu, jak jsem si film užíval, tak pominu i mnohé nesrovnalosti a blbinky, kterými to je propchané, protože když se bavím tak jako u tohoto, tak to prostě ignoruji. Byl bych radši za rozvinutější příběh a využití potenciálu dané potvůrky, ale i tak pro mě milé a zábavné rodinné překvápko.(6.4.2017)

• - Zhruba půl roku před premiérou vyšlo najevo, že film vychází z nápadu čtyřletého syna jednoho z šéfů společnosti Paramount. (Nach)

• - Natáčení probíhalo ve městech Chilliwack a Kamloops v Kanadě. (willy1)