• Kanada

• Nový Zéland

Sci-Fi / Akční / Komedie / Rodinný

USA / Kanada, 2016, 100 min

• Lacike

Taka detska blbina, ktora mi pripomenula film Herbie: Fully Loaded. Kladne postavy sa spravaju detinsky. Zaporaci struhaju zabavne grimasy. Dockame sa aj nejakeho moralneho ponaucenia. A hlavne roztomilych priser. Evidentne to stalo vela penazi. CGi su spickove. Automobilove nahanacky pôsobive. Ale cellkove pojatie ma nebavilo. Vôbec som sa nesmial a tym padom som sa nudil. Holt uz mam viac ako 12 rokov, co je asi hranicny vek cielovky tohto filmu. Za triky a nadhernu Jane Levy davam aspon 2*. 4/10.(9.4.2018)

Rodinná zábava jako vystřižená z osmdesátých let. Nikdo by se moc nedivil, kdyby byl pod ní producentsky podepsán Steven Spielberg. A nikdo by se nedivil, kdyby Svěrákovci podali žalobu, že jim námět o Ropácích kdosi v zámoří bez jejich svolení "rebootoval". Jak už jsem zmínil v úvodu, film jede v kolejích osmdesátkových bijáků pro celou rodinu, při jehož sledování si vzpomenete třeba na Goonies. Tomu odpovídá rozsah i obsah příběhu, který je velice prostinký. Mladík Tripp se skamarádí s hodnou potvorou s chapadly, která se živí ropou. Mladík vědom si toho, že o život jeho nového kamaráda usiluje mocná naftová korporace vedená slizkým Robem Lowem, ukryje dobrotivé monstrum do svého trucku. Ten byl ještě nedávno na odpis mezi vraky, nyní je ovšem zásluhou Stvora "vytuněn" a ovládán jako nikdy předtím, takže skáče, leze po stěnách a vůbec vykazuje neobvyklé technické vychytávky. Film baví dost očekávaným způsobem, stejně očekávané je i jeho vyústění. Mistr Spielberg by jistě do něj vetkal vypointovaný humor, více legrácek i nápadů. Rozhodně se film za svoji trikovou složku nemusí stydět. Digitální potvora je sice trochu obyčejného vzezření, děti asi nejspíš nebudou po ní šílet a dávat si ji na batohy a penály, ovšem to, co má plnit, to si plní. A není ve filmu jediná svého druhu. Po vzoru všech správňáckých rodinných filmů celá stmelená parta na závěr podnikne velkou záchrannou akci. Chris Wedge si poprvé režijně vyzkoušel hraný film. Má za sebou na poli animáků značné komerční úspěchy, třeba Doba ledová a Roboti jsou filmy, se kterými slavil v minulosti velké úspěchy. O tomhle jeho počinu se to říct nedá. Ne, rozhodně není špatně zrežírovaný a zahraný. Herecké obsazení nižší svítivosti přesně odpovídá duchu filmu. V hlavní roli neokoukaný Lucas Till, jeho kamarádku hraje hvězdička Jane Levy, ano, ta, co čelila slepému starci v hororově pojatém Don´t Breathe (Smrt ve tmě), další herecká skvadra přesně vystihuje pojetí filmu. Jen tenhle film v podstatě nenabízí nic výjimečného, co by jej oddělilo od rodinné produkce dávnověku, která to měla v současné nabušené konkurenci zatraceně těžké, aby uspěla. Nudné odpoledne ovšem zaplácne více než spolehlivě. 6/10(9.5.2017)

V rámci filmovej ponuky pre rodiny je toto podľa mňa pozerateľné. Pokiaľ čakáte originálny koncept a zaujímavý príbeh, tak to ignorujte, ale celkovo mám pocit, že ako jednoduchá jednohubka s príbehom, ktorý je pozerateľný "Monster Trucks" funguje celkom dobre. A dokonca mám pocit, že občas aj majú miesta, ktoré celkom vo filme oceňujem. Ako napríklad fakt, že si Tripp postupne vybuduje cestu, ku svojmu nevlastnému otcovi alebo silu priateľstva a podobne. Úprimne si ale povedzme, že úplne všetky postavy vo filme sú klišé a videli sme ich miliónkrát. Čím to teda podľa mňa funguje ako pozerateľné? No v prvom rade musím priznať, že pravá ruka nášho zloducha Burke je podľa mňa skvelý. Aspoň ja som si ho užil. Možno práve preto, že on sám si užíva, aký je reálne parchant a dokonca aj jeho gesto mi pripomína spokojného chlapa, keď všetky zákerné plány idú tak ako majú. Toto je paráda sledovať. Plus aj niektoré naháňačky a možnosti týchto tvorov sú zaujímavé. Jediné čo ma skutočne prekvapilo je fakt, že nikoho počas celého filmu nenapadlo, že vďaka týmto bytostiam by sme mohli skončiť s problémami s ropnou škvrnou. A mohla by opätovne planéta dýchať. Veď sa živia ropou. To nikoho nenapadlo? Inak mám pocit, že je to film do pohody. Rozhodite sa sami. Určite to doporučujem viac, ako sa dívať na Natalie Portman v "Planetarium". Hodnotenie: C+(28.4.2017)

Síce blbosť, ale dá sa to pozrieť a na niečom sa aj zasmiať. Príbeh, či postavy ničím neprekvapia a nič moc prevratne alebo pútavé sa okrem netradičného nového priateľa neudeje. Samotná akcia tiež moc neohúri a je to cielene očividne pre mladšie publikum, ale ma to fajn atmosféru, film plynie ako voda, takže sa to dá pozrieť. 55% - 3*(19.4.2017)

• Corpsegrinder

Občas si u filmů dělám srandu z toho že vypadaj jak napsaný pětiletým dítětem, tak tady máte film který vymyslelo dítě čtyřletý. Je to očividně mířený na děti ale nějak si nedokážu představit sebe jako malýho jak mě tohle baví. Čiší z toho taková osmdesátková naivita která se ovšem mísí s hodně blbým scénářem. Hlavní hrdina je nesympatickej dement co lidi kolem sebe jen využívá, jmenovitě třeba toho zrzavýho buřta kterýho v první scéně ignoruje a následně mu na konci filmu zabere dílnu a ukradne auto. Chapadlák je takový typický monstrum pro děti, pobavilo mě když tam uvažovali nad tim že ho předaj vědě na což ten hlavní teplouš odvětil NEDÁM JIM HO AKORÁT BY DO NĚJ ŠŤOURALI JEHLAMA načež šel a zabarikádoval ho dovnitř auta :)))) Plusem je asi to že i přes blbost tohohle filmu mi nedělalo moc problém vydržet do konce a taky jako vždy hezká Jane Levy.(28.3.2017)

• - Natáčení probíhalo ve městech Chilliwack a Kamloops v Kanadě. (willy1)

• - Ve scéně, odehrávající se na policejní stanici, můžeme vidět, jak se jeden z policistů dívá v televizi na Spongebob v kalhotách (od r. 1999). (BMW12)

• - Zhruba půl roku před premiérou vyšlo najevo, že film vychází z nápadu čtyřletého syna jednoho z šéfů společnosti Paramount. (Nach)