• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

Sci-Fi / Akční / Komedie / Rodinný

USA / Kanada, 2016, 100 min

Překvapivě dobrá a milá sci-fi komedie. Jasně je to blbina pro teenagery, ale mně se to líbilo a bavil jsem se. Nakonec ani myšlenka ochrany přírody nebyla od věci- pochopitelně, že jakási stvoření z hlubin řídí auta vyvolává nejméně úsměv, ale herecké obsazení funguje , nechybí důležitý Happy End a oddechová pohádka je tu...za mě ...80%(27.9.2017)

• pornogrind

Co k tomu dodat. Rodinná, nenáročná podívaná, která asi nikterak nenadchne, ale mě osobně ani nikterak neurazila. Děj je triviální i pro děti, humorných scén by se tu taky dalo napočítat na prstech jedný ruky, ale přesto je to koukatelný. Všechno totiž zachraňuje celkem roztomilý stvoření, který chlemtá ropu a zároveň je ( doslova ) součástí vytuněnýho Monster Trucku. Děti si tuhle potvůrku nejspíš zamilují, ale já už nejsem dítě a tak to tenhle stvor se svojí rodinkou neutáhne na víc jak 2 hvězdy.(29.4.2017)

Čakal som hlúposť pre deti ale dostal som naozaj peknú sci-fi rozprávku pre deti. Efekty slušné, parádne monster trucky, Glover a Pepper mohli mať viac priestoru, zaporák dobrý a drsný ale u ratingu PG to nemá zmysel. Vedel by som si to predstaviť aj ako R-ko, navyše aj tá zubatá papuľa tvora je tiež zbytočná na už spomínaný rating. Takže hoci je film dobrý, má dosť múch a viac ako 3* mu nedám. Ale za pozretie stojí, minimálne deti budú mať z tohto počinu radosť.(24.7.2017)

Rodinná zábava jako vystřižená z osmdesátých let. Nikdo by se moc nedivil, kdyby byl pod ní producentsky podepsán Steven Spielberg. A nikdo by se nedivil, kdyby Svěrákovci podali žalobu, že jim námět o Ropácích kdosi v zámoří bez jejich svolení "rebootoval". Jak už jsem zmínil v úvodu, film jede v kolejích osmdesátkových bijáků pro celou rodinu, při jehož sledování si vzpomenete třeba na Goonies. Tomu odpovídá rozsah i obsah příběhu, který je velice prostinký. Mladík Tripp se skamarádí s hodnou potvorou s chapadly, která se živí ropou. Mladík vědom si toho, že o život jeho nového kamaráda usiluje mocná naftová korporace vedená slizkým Robem Lowem, ukryje dobrotivé monstrum do svého trucku. Ten byl ještě nedávno na odpis mezi vraky, nyní je ovšem zásluhou Stvora "vytuněn" a ovládán jako nikdy předtím, takže skáče, leze po stěnách a vůbec vykazuje neobvyklé technické vychytávky. Film baví dost očekávaným způsobem, stejně očekávané je i jeho vyústění. Mistr Spielberg by jistě do něj vetkal vypointovaný humor, více legrácek i nápadů. Rozhodně se film za svoji trikovou složku nemusí stydět. Digitální potvora je sice trochu obyčejného vzezření, děti asi nejspíš nebudou po ní šílet a dávat si ji na batohy a penály, ovšem to, co má plnit, to si plní. A není ve filmu jediná svého druhu. Po vzoru všech správňáckých rodinných filmů celá stmelená parta na závěr podnikne velkou záchrannou akci. Chris Wedge si poprvé režijně vyzkoušel hraný film. Má za sebou na poli animáků značné komerční úspěchy, třeba Doba ledová a Roboti jsou filmy, se kterými slavil v minulosti velké úspěchy. O tomhle jeho počinu se to říct nedá. Ne, rozhodně není špatně zrežírovaný a zahraný. Herecké obsazení nižší svítivosti přesně odpovídá duchu filmu. V hlavní roli neokoukaný Lucas Till, jeho kamarádku hraje hvězdička Jane Levy, ano, ta, co čelila slepému starci v hororově pojatém Don´t Breathe (Smrt ve tmě), další herecká skvadra přesně vystihuje pojetí filmu. Jen tenhle film v podstatě nenabízí nic výjimečného, co by jej oddělilo od rodinné produkce dávnověku, která to měla v současné nabušené konkurenci zatraceně těžké, aby uspěla. Nudné odpoledne ovšem zaplácne více než spolehlivě. 6/10(9.5.2017)

• Lacike

Taka detska blbina, ktora mi pripomenula film Herbie: Fully Loaded. Kladne postavy sa spravaju detinsky. Zaporaci struhaju zabavne grimasy. Dockame sa aj nejakeho moralneho ponaucenia. A hlavne roztomilych priser. Evidentne to stalo vela penazi. CGi su spickove. Automobilove nahanacky pôsobive. Ale cellkove pojatie ma nebavilo. Vôbec som sa nesmial a tym padom som sa nudil. Holt uz mam viac ako 12 rokov, co je asi hranicny vek cielovky tohto filmu. Za triky a nadhernu Jane Levy davam aspon 2*. 4/10.(9.4.2018)

• - Ve scéně, odehrávající se na policejní stanici, můžeme vidět, jak se jeden z policistů dívá v televizi na Spongebob v kalhotách (od r. 1999). (BMW12)

• - Natáčení probíhalo ve městech Chilliwack a Kamloops v Kanadě. (willy1)

• - Film měl jít původně do kin už v květnu 2015. Následně se premiéra posunula na 25. prosince stejného roku. Další termín byl 18. březen 2016 a do kin se nakonec šlo až v lednu 2017. [Zdroj: moviezone.cz] (CrypzzXD)