• Kanada

Monstres sur roues

Sci-Fi / Akční / Komedie / Rodinný

USA / Kanada, 2016, 100 min

V rámci filmovej ponuky pre rodiny je toto podľa mňa pozerateľné. Pokiaľ čakáte originálny koncept a zaujímavý príbeh, tak to ignorujte, ale celkovo mám pocit, že ako jednoduchá jednohubka s príbehom, ktorý je pozerateľný "Monster Trucks" funguje celkom dobre. A dokonca mám pocit, že občas aj majú miesta, ktoré celkom vo filme oceňujem. Ako napríklad fakt, že si Tripp postupne vybuduje cestu, ku svojmu nevlastnému otcovi alebo silu priateľstva a podobne. Úprimne si ale povedzme, že úplne všetky postavy vo filme sú klišé a videli sme ich miliónkrát. Čím to teda podľa mňa funguje ako pozerateľné? No v prvom rade musím priznať, že pravá ruka nášho zloducha Burke je podľa mňa skvelý. Aspoň ja som si ho užil. Možno práve preto, že on sám si užíva, aký je reálne parchant a dokonca aj jeho gesto mi pripomína spokojného chlapa, keď všetky zákerné plány idú tak ako majú. Toto je paráda sledovať. Plus aj niektoré naháňačky a možnosti týchto tvorov sú zaujímavé. Jediné čo ma skutočne prekvapilo je fakt, že nikoho počas celého filmu nenapadlo, že vďaka týmto bytostiam by sme mohli skončiť s problémami s ropnou škvrnou. A mohla by opätovne planéta dýchať. Veď sa živia ropou. To nikoho nenapadlo? Inak mám pocit, že je to film do pohody. Rozhodite sa sami. Určite to doporučujem viac, ako sa dívať na Natalie Portman v "Planetarium". Hodnotenie: C+(28.4.2017)

• DavidS.

Zvrhle naivní lochnesko-ropák se školní romancí...Vidláci a milovníci monster autíček ztratili soudnost a vypustili na plátno něco, co mělo skončit přinejlepším jen jako kreslený večerníček pro pětileté kluky...Jenže ti nemají řidičák a proto se tu ztrapňují středoškoláci...Till jako vždy nesympatický neherec...(30.3.2017)

• Davidkkk

Nemůžu říct, že bych se na tenhle film nějak obzvlášť těšil, ale zajímalo mě, co z toho nakonec vyleze. Námět mi přišel teda dost tupý, ale rozhodně zajímavý a musím říci, že i přestože jsem od Monster Trucks téměř nic nečekal, jsem zklamán. Příšerky jsou roztomilé a abych řekl pravdu, bylo to to nejlepší na celém filmu. Teď ale k CGI. Jasně, nebylo do toho vraženo zas tolik peněz, ale ty animace jízdy, monster a celkově úplně všeho, byly dosti fujky. Vypadaly tak strašně zle, až mi to snad i chvilkama přestávalo vadit. Ono se to totiž k takovému žánru celkem hodí. A hlavně předpokládám, že na toto budou koukat spíše děti v rozmezí osmi až dvanácti let. Těm špatné CGI rozhodně zážitek z filmu nezkazí, naopak jim to bude připadat nájs. Lucas Till je člověk, kterého absolutně neznám, ale jeho výkony jsou z toho, co jsem zatím viděl, docela příjemné. Jane Levy se mi sem docela hodila, Thomas Lennon je tutovka a záporáci popravdě nic moc. Spíše na blití. Jako komedie Monster Trucks absolutně nefungují a jediný, kdo se tomu může zasmát, jsou právě ti jedenáctiletí haranti. Škoda jen, že to nejlepší z filmu je vpálené přímo v prvním traileru. Hudba je teda jakože extrémně bad a délka filmu, (něco okolo 100 minut) je jakžtakž uspokojující. Monster Trucks jsou film, kterému budete vděční, protože pokud k němu v sobotu odpoledne posadíte své děti, máte od nich skoro dvě hodiny klid a můžete se zatím věnovat manželce. 4/10(18.5.2017)

U tohoto jsem se neskutečně bavil, výborná odreagovačka a pro mne hodně zábavný film ve stylu animáku "Jak vycvičit draka" jen zasazené do jiného prostředí a s jinou příšerkou. Ale ten hlavní byl stejně i vzhledově hlavou docela podobný. Na to jak nemám rád auta, tak tohle fantasy pojetí mi sedlo až až. Postavy i příběh jsou schématické a klasické, ne zrovna inovativní, ale nijak mi to nevadilo, protože ta originalita je zde převážně v tom spojení příšerky s autem. A to mě bavilo hodně. Herecké obsazení bylo sympatické, Lucas Till byl v pohodě, Jane Levy super, Barry Pepper bezva a potěšil mě svou spíše cameo rolí i Danny Glover, dědula jeden. Vzhledem k tomu, jak jsem si film užíval, tak pominu i mnohé nesrovnalosti a blbinky, kterými to je propchané, protože když se bavím tak jako u tohoto, tak to prostě ignoruji. Byl bych radši za rozvinutější příběh a využití potenciálu dané potvůrky, ale i tak pro mě milé a zábavné rodinné překvápko.(6.4.2017)

• pornogrind

Co k tomu dodat. Rodinná, nenáročná podívaná, která asi nikterak nenadchne, ale mě osobně ani nikterak neurazila. Děj je triviální i pro děti, humorných scén by se tu taky dalo napočítat na prstech jedný ruky, ale přesto je to koukatelný. Všechno totiž zachraňuje celkem roztomilý stvoření, který chlemtá ropu a zároveň je ( doslova ) součástí vytuněnýho Monster Trucku. Děti si tuhle potvůrku nejspíš zamilují, ale já už nejsem dítě a tak to tenhle stvor se svojí rodinkou neutáhne na víc jak 2 hvězdy.(29.4.2017)

• - Natáčení probíhalo ve městech Chilliwack a Kamloops v Kanadě. (willy1)

• - Zhruba půl roku před premiérou vyšlo najevo, že film vychází z nápadu čtyřletého syna jednoho z šéfů společnosti Paramount. (Nach)