• Kanada

Monstres sur roues

Sci-Fi / Akční / Komedie / Rodinný

USA / Kanada, 2016, 100 min

• pornogrind

Co k tomu dodat. Rodinná, nenáročná podívaná, která asi nikterak nenadchne, ale mě osobně ani nikterak neurazila. Děj je triviální i pro děti, humorných scén by se tu taky dalo napočítat na prstech jedný ruky, ale přesto je to koukatelný. Všechno totiž zachraňuje celkem roztomilý stvoření, který chlemtá ropu a zároveň je ( doslova ) součástí vytuněnýho Monster Trucku. Děti si tuhle potvůrku nejspíš zamilují, ale já už nejsem dítě a tak to tenhle stvor se svojí rodinkou neutáhne na víc jak 2 hvězdy.(29.4.2017)

Vyloženě okopírované rodinné "E.T." dobrodružství sráží zejména samotný pošetilý nápad jak od 4letého kluka (oh, wait…), že kamarádský inteligentní "chapadlovec" z podzemí chlemtá ropu a místo motoru pohání obstarožní truck. Řemeslně ovšem tato volovina dosahuje takové úrovně, že s výjimkou předigitalizovaného finále a nejapných dětinských fórků odfrčí se všemi slušnými automobilovými honičkami překvapivě rychle, plynule a bezproblémově.(11.5.2017)

Síce blbosť, ale dá sa to pozrieť a na niečom sa aj zasmiať. Príbeh, či postavy ničím neprekvapia a nič moc prevratne alebo pútavé sa okrem netradičného nového priateľa neudeje. Samotná akcia tiež moc neohúri a je to cielene očividne pre mladšie publikum, ale ma to fajn atmosféru, film plynie ako voda, takže sa to dá pozrieť. 55% - 3*(19.4.2017)

Kto má o zápletke tohto filmu len sporé informácie o akejsi chobotnicovej obludke, skombinovanej s Transfomers (a s pitím motorového oleja resp. nafty), bude asi nakoniec prekvapený z toho, aká obyčajná (v dobrom?) nakoniec táto snímka je. Ústredné príšerky sú vymyslené vskutku originálne, ale inak je scenár priemerný, plný klišé a predvídateľnosti. Takže kto čakal dvojhodinovú nonstop WTF jazdu, zostane zaskočený „štandardným“ prístupom, aký filmári nakoniec zvolili. V podstate je to E.T. – Mimozemšťan, akurát na pár miestach jemne obmenený, aby sa nepovedalo. Naozaj neviem, čo si od tohto filmu kto sľuboval, keď do toho narval 125 miliónov dolárov a najväčšími hereckými hviezdami sú tu Rob Lowe, Danny Glover, Barry Pepper a na T-800 sa podobajúci (vážne) Holt McCallany. Akože, nechápte ma zle. Je to fajn, pekný, príjemný a celkom zábavný rodinný filmík, ktorý pobaví a občas možno dokonca jemne rozosmeje (grcky grcky). Ale proste nechápem, ako niekto mohol vraziť toľké prachy do niečoho tak jednoduchého. Naozaj tu niekto čakal miliardový trhák, ktorý sa stane prvým stavebným kameňom pre celú sériu? Skutočne?? Od tohto???(3.10.2017)

• Ryuuhei

Takový ten film, kde nefungují fyzikální zákony, klasické zákony a vlastně ani logika. A kde je hlavní zápornou stranou nějaká korporace s neomezenou mocí a s jediným slabým místem. No a proti všemu stojí parta (resp. ze začátku) dvojice hrdinů a nějaký ten utajený, nový druh. Zkrátka, být to film na nedělní dopoledne, jsem spokojen. Dalo se na to koukat, efekty fajn a příběh typický, bez zbytečně otravných prvků. Nenadchne, ale ani neurazí. 50%(10.4.2018)

• - Natáčení probíhalo ve městech Chilliwack a Kamloops v Kanadě. (willy1)

• - Téměř každé vozidlo použité ve filmu je produktem amerického výrobce automobilů Chrysler. (BMW12)

• - Ve scéně, odehrávající se na policejní stanici, můžeme vidět, jak se jeden z policistů dívá v televizi na Spongebob v kalhotách (od r. 1999). (BMW12)