Monsters - Temný kontinent

• Velká Británie Monsters: Dark Continent

V tomto akcí nabitém pokračování, které se odehrává deset let po událostech úspěšného sci-fi Zakázaná zóna od režiséra Garetha Edwardse, se mimozemské příšery rozšiřují na Střední východ. Ve snaze snížit jejich počty byla do jedné nejmenované blízkovýchodní země umístěna americká armáda, která odtamtud pravidelně provádí kobercové bombardování pouště. Kromě velkého množství obřích mimozemských mrtvol má jejich počínání za následek také děsivé ztráty na životech obyčejných lidí. Armáda proto vede válku na dvou frontách - bojuje proti povstalcům vyzbrojeným pancéřovkami a improvizovanými výbušninami, ale i proti monstrům, která se prohánějí kolem pouště. (Cinemax)

Solverino

Dal bych klidně i Odpad!, taková to byla převeliká nuda. Ale nakonec za nějaké ty triky a nějaké to malé (a celkem slabé) "stříleníčko" - dávám 1 hvězda. Slaboučká hvězdička! Herci hrají jako za trest (nebo zadarmo), tragédie převeliká. Nelogické lapsy a otřesné nesmyslné dialogy o ničem... škoda. ()

Facerr

Tenhle film je tam promarněná příležitost, až je to člověku líto. Monstra, který jsou tady docela vyvedený mi přijdou jen jako kulisa příběhu, kterej je úplně o něčem jiným. Do půlky filmu to vypadá na slušně se rozjíždějící podívanou, ale pak to jde s příběhem tak z kopce, že už jsem musel ty dlooouhý záběry plný vyždímanejch slz a vyafektovanejch emocí přetáčet. Fakt velká škoda:/ ()

Cannonball

Dopozerat na dopozeranie bola nutna extremna davka sebazaprenia a mazochizmu. Pritom akoze jednotka bola pozeratelna road movie ale ze co bolo toto... ()

B3n

Význam tohto filmu mi úplne uniká. Buď chceli natočiť drámu o vesmírnej invázii, alebo propagandistický film o nutnosti vojenských zásahov USA na strednom východe. Toho prvého je tam len pár minút, to druhé sa nedá pozerať, pretože to je rozťahané, nudné a obsahuje málo rozvinuté nesympatické postavy. Bolo mi úplne jedno, kto z nich zomrie. Toto je ďalší zbytočný film. Ak niekto čaká sci-fi, nebrať. Ak niekto čaká vojenskú akciu, nebrať. Ani jedno, ani druhé, taký nepodarený prasopes, na ktorého o pár hodín zabudnete. ()

jack_scott

Myšlenka se zdála být v prvním díle lákavá, a pro potencionálného pokračovatele jasná. Máme příšery- tak s nima bojujeme. Jelikož už dávno máme teroristy, s těma bojujeme pořád a příšery na tom nic nezmění. Což je úplně realistické. Zajimavě vypadá i příběh, který se snaží být kupodivu koukatelný, čemuž výborně pomáhají skvělé efekty. Které evidentně nestály miliony, a přesto jsou fajn. Výborné. Technicky je film poveden skvěle, pasáž s tou holkou ke konci je tam jaksi navíc, takže za mě mínus hlavně scénář. *** a 65%. ()

Cazzysvjet odpad!

Tak tohle bolelo! Gangsta hemzy ve válečnym kabátku a pak minutu ňáký monstra?! Po deseti minutách proklikávačka a rychlej výmaz. Hrůza. 5% ()

spawnxp

Výtvarně hodně povedenej počin - potvory v poušti maj chvílema "rozměry" a chování až monumentální. A jestli někdo chce nasát "ducha" dnešního Detroitu, tak to taky neni špatna volba - stejně jako pro zájemce o překvapivě netriviální "militar" psychologii - problém vojenskýho zásahu velmoci "tam někde daleko v poušti" je podanej ne uplně idiotsky. Ovšem celkově autoři těch zajíců honili (ambiciózně) celkem dost, takže to tak trochu "lítá". Znepokojující. ()

argo.smile

Prvá časť bola fajn romantic road trip kde na pozadí bolo pár chobotničiek. Veľa ľudí ju odsúdilo v momentoch a ani neviem prečo. Asi čakali obrovský sci-fi blockbuster . Tak si to všimli iný scenáristi a režisér a hneď sa šupli na pokračovanie v ktorom naozaj zmrvili vo všetko. Od USA army na blízkom východe , cez povstalcov až po chobotnice z ll.patra na ktoré bol občas fajn pohľad. Je podobných scifíčiek omnoho viac lepších. ()

brasek odpad!

Zmysel snímku postrádam! Príbeh absolútne o ničom, divák nevie či sleduje polointeligentnú drámu z Iraku, alebo nepodarený vojnový film, alebo psychopatický výjav ako odpoveď na "krízu cukrovej trstiny na Kube", alebo pokračovanie Pána Prsteňov kde Enti povstali proti celému svetu. ()

Allein4

Dementní voják (a potížista) pod skvělým a pevným velitelem se změní na skvělého a empativního vojáka pod dementním a neschopným velitelem. Hodně překotný vývoj postav a v podstatě otočení jejich rolí je noční můrou tohoto filmu. Efektově to je geniální, podobně jako první díl. Příběhově to je však naprostý propadák. A prvnímu dílu tak nesahá ani po kotníky. A Johnny je opravdu velmi neschopný a nesympatický herec. 25 % ()

v0jt1s3k

Dávám za tři, je to dost slušné vojenské drama.Bohužel pouze to, monstra tam jsou jen jako křoví, od jedničky odklon o 180 stupňů. Pokud bych to měl hodnotit dle kategorizace filmu tak jedna hvězda za zpracování, vfx občas, atmosféru. Bohužel film láká na něco, co není ()

Tomiczekk

Proti prvnímu dílu se to nedá srovnat. Bohužel jsem to za půlkou filmů vzdal což moc nedělám, ale bylo to tak nudný, že sem to přetáčel a rychle četl titulky. Jedna * za efekty sem tam a snahu. Škoda. ()

danodo

2/10 Už aj prvá časť bola pomerne nudná, ale aspoň mala nejakú atmosféru a moment prekvapenia, keďže celý film bol zaplnený náznakmi, čo sú vlastne zač tie príšery. Pokračovanie ale s prvým filmom nemá takmer nič spoločné, samozrejme okrem názvu. Ak by toto bola divadelná hra, tak príšery by boli akurát nakreslené na najzadnejších kulisách, niekde pod obrázkom slnka. Áno, až takú dôležitú úlohu tu v tomto filme hrajú. Z nepochopiteľných dôvodov totiž príbeh vôbec nie je o príšerách, ale o nesympatických amerických vojakoch s nulovou charizmou, ktorí bojujú proti rebelom na pozadí post-apokalyptického sveta, ktorý vyzerá presne ako súčasné arabské mestá. Okrem nejakého zmysluplnejšieho príbehu tu chýba aj niečo viac, čo by to mohlo zachrániť, napríklad humor, napätie alebo aspoň lepšie gore. Podľa traileru to vyzeralo na celkom slušné pokračovanie plné akcie a boja s gigantickými monštrami, no očividne som sa nemohol viac mýliť. Tých 20% dávam len za snahu a celkom slušné efekty. ()

manas1

lol ,wtf ,omg prostě zkráceně napsáno...sračka no ... uplná nuda...lituji že jsem koukal až do konce.. !! ()