poster

Hudební masakry (TV pořad)

Publicistický / Hudební

Česko, 2013, 4 min

Režie:

Monika Fojtová

Producenti:

Lukáš Záhoř
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV pořadu (85)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Jarda Konáš má svůj vkus a svou pravdu. Já mu nic z toho neberu, ale mám pocit, že občas hledá senzace v detailech, které obyčejného konzumenta nezajímají. Na druhou stranu některé představené "hvězdy" skutečně stojí za to, aby s nimi bylo slavnostně vydlážděno dno žumpy.(31.5.2016)

 • Djoker
  ****

  Vítejte v Hudebních masakrech! Jarda Konáš má evidentně rád výzvy. Pořád totiž žijeme v zemi, kde je profesionální kritika brána jako urážení od lidí, kteří v daném oboru nic nedokázali. Po několika dílech Masakrů však většina musí uznat, že problém bude spíše na straně hudebních konzumentů než kritiků. Jak je vůbec možné, že se u nás muzikou živí takové množství neumětelů? To nám s Jardou hlava nebere. Jednotlivé díly mají mnohdy sotva tři minuty, ale málokdy jsem měl pocit, že něco nebylo řečeno. Konáš zásadně nesklouzává k urážení a výsměchu, i když je to často kvůli k té žumpě, kterou u nás lidé poslouchají, velmi složité a naopak se snaží popsat cestu, která by vedla ke zlepšení. Skvěle shrnuje i různé masakrózní fenomény (Kdo může chodit na revivaly?) v našem zatuchlém hudebním rybníčku a člověk jen žasne. Žraní hoven na festivalech, městských slavnostech a firemních večírcích zřejmě jen tak neskončí, což je vlastně dobrá zpráva pro mě a Stream. Tak příště.(5.2.2016)

 • Segrestor
  *****

  Když si přečtu zdejší komenty, vidím, že zde opět svádí souboj forma s obsahem. K tomu lze jen dodat, že obsah jednoznačně vítězí. Jednoduše a erudovaně nám pan Koniáš předkládá best of humus globální hudební scény. A forma? Jakou zvolit k streamovému pořadu, který má tak široký záběr? Já myslím, že tento zvolený decentní styl je dobrý. Při blikajícím pozadí a nějakým vyzubeným týpkem s obrácenou kšiltovkou, který by mával rukama jako při padoucnici, bych šel z hodnocením hned dolů. Pořad bych ani nesledoval. Jedinou výtku mám k jisté nevyváženosti zvuku. Hudba je hlasitá, slovo potichu. To abych při sledování držel ruku na kolíku repráku jak trotl. Jinak ale opravdu dobrý. Téma příšerností v hudbě mě vážně baví a navíc jsem si rozšířil vědomosti.(10.6.2014)

 • Ded@M@tes
  *

  / Viděné epizody *8.dílů / ( Hodnocení: 2/10)(20.6.2016)

 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Forma nic extra, argumentům taky občas schází odvaha říct to na plnou hubu, nicméně dokud si do tlejících "kulturních" paskvilů v týhle zemi bude chtít někdo po zásluze rejpnout, má mou plnou podporu. Pravdou ovšem je - jak ostatně padlo v jedný z epizod - poptávku zákonitě doprovází nabídka. Jarouš je každopádně fajn nerd.(13.6.2016)

 • Tom_Lachtan
  **

  Zhovadilé plýtvání dobrým námětem kdy délka dvou až tří minut zcela przní samou podstatu věci,kdy se hovoří, hovoří, pak přijde asi celých dvacet sekund inkriminovaného masakru, načež se zase kecá a vrcholem budiž fakt že na konci téměř každého dílu přijde odpornost v podobě morálního apelu. Čímž je veškerý potenciál poslán krásně do prdele (a přitom původní blogové masakry byli tak zábavně) a navíc moderátor/strůjce mluví neskutečně unyle a nezábavně. Debilní délka (kdy se vlastně skoro úplně vynechává bídná hudba samotná), pitomé moralitky, špatné moderování. Uf, dokonce i streem to umí o něco líp.(29.10.2014)

 • hippyman
  ****

  Konáš nemá ambice pouze shazovat. Nemá radost z toho marastu, který představuje. Naopak nabízí divákovi nenucené srovnání, nadhled. Oceňuji hlavně nápad a (téměř) profesionální přístup. 80%(6.8.2015)

 • salahadin
  ***

  Jarda loví ve vodách našeho šouhnusbysnysu ty největší splašky, po jejichž zkonzumování dostanete uchabol. Bohužel přístup Jardy je poněkud rozpačitý, on nejprve nadhodí masakrózní námět a poté - místo aby opravdu erudovaně vysvětlil masakróznost - řekne: "A výsledek je pak následující..." a my si máme danou ukázku rozebrat sami. Že se jedná o hudební shity je jasné od první vteřiny poslechu, že dneska může do hudebních vod vplout kdejakej neumětel a blbec, je jasné jakbysmet. Ale právě proto bych ocenil podrobnější rozbor a komentář. Negativní pojetí tohoto pořadu (které je zcela oprávněné) pak zákonitě přináší negativní reakce a opravdu imbecilní hlášky typu "co dokázal ten Konáš", "jak si dovoluje kritizovat ty, co české kultuře něco dali..."... "Konáš se chce jen zviditelnit..." apod. Kritika se dnes moc nenosí a tak přichází na řadu urážky na autorovu adresu. Že je to ubohé, není třeba říkat. Třeba Kotvald se může jít mumuvycpat.... Tak příště, čau! Námět pořadu dobrý, jen hlubší zpracování.(18.1.2015)

 • kingik
  odpad!

  Pan Konáš, extra neschop, se chce zviditelnit?! Jistě to hovado nezná ani noty. Do pracek mu dát hudební nástroj a hraj a skládej. Uvidíme, co ty "hudební génie" stvoříš. Zatím jsi spatlal jen opruz stream pořad, který nesahá ani do podprůměru. Ani do televize tě nevzali, ty Mozarte. Která televize by tohle vzala z dramaturgického hlediska. Vypadni dělat něco užitečného! Obdivuji lidi, co nic neumí a přitom neustále se musí někam tlačit. Chlapče, ještě že existuje net. Jinak bys "tvořil" nadarmo, co?! Máš pět minut, abys svoji zbytečnou prezentaci ukončil. Hudba, kterou nesnášíš, brojíš proti ní a označuješ za neposlouchatelnou a nejhorší v hudebních dějinách, je oproti tobě fenomenální. Sám bys nezvládl ani remix "ovčáků čtveráků". Padej do zapomnění, přechytralý a zaujatý blbe! -1000%(10.6.2014)

 • JosefGruber
  ****

  Začátek byl výborný, ale s přibývajícími díly kvalita klesá. Bohužel se někteří jedinci začínají objevovat v pořadu víckrát a to není dobře. Zřejmě autorům začínají docházet nápady. Uvidíme s čím přijdou v následujících dílech. 3-4*(16.5.2014)

 • boshke
  ****

  Mám za sebou prvních šedesát dílů a zatím se mi Hudební masakry líbí. I vzhledem k délce jednotlivých dílů, málokdy přesahujících čtyři minuty, je to příjemná oddychovka nebo třeba kulisa k jídlu, když si člověk zodpovědně nechce rozkoukávat nic delšího. Je pravda, že se nám Jarda už začíná někdy trochu opakovat (revivaly apod.), ale opakování je matka moudrosti a navíc při té stopáži se to snese. Navíc jak nefunguji na sociálních sítích, tak de facto každý zmiňovaný pseudointerpret je pro mne novinkou, neb se ke mně neměl jak dostat. Zatím spokojenost... 80%(13.4.2016)

 • Kothy
  ****

  Docela vtipný hudební pořad na Streamu. Občas tam jsou fakt brutální kapely. "Masokombinát!" :D(23.2.2015)

 • taira
  ***

  Většina dílů je zajímavá, ale přiznejme si, tolik se toho v našem průmyslu neděje, aby to vystačilo na díl každý týden, takže kvalita a zajímavost témat dost kolísá, ale i tak každé pondělí jdu poctivě zkontrolovat, co nového bylo přidáno.(8.8.2014)

 • Big Bear
  ****

  Jardo, objevil jsem tě nedávno na streamu a viděl jsem část masakrů, tedy těch, kde vím o kom je řeč... A mluvíš mi z duše. Pak je tam halda ,,bendů a zpěváků'' jejichž jména jsem nikdy neslyšel a bohudík ani jejich výtvory.... Je dobře, že se ještě dnes najde někdo s rozumným úsudkem, který tepe do někdy opravdu pokleslého umění. Skvěle například vysvětlil fenomén socialistické zombie Michala Davida, která stále ještě straší na naší hudební scéně a nově i stříbrném plátně. Bohužel a i v tom s ním souhlasím, musíme to nějak ještě těch pár let vydržet :-)! Jak Jarda Konáš skoro vždy dodává, je věcí každého dělat si co chce, o tom žádná. Konečně v tržním hospodářství vždy poptávku následuje nabídka. Ale nám nic nebrání tyto bandy šoupat do hudebních masakrů a je tak trochu problém, když nám tyto umělce servíruje např. ČT placená koncesionáři...... * * * *(29.4.2016)

 • GeusX
  ***

  Většinou zajímavé a minutka navíc a trochu živějšího komentování (i když Jarda se pozvolna zlepšuje) bych přivítal. Můžete s tím nesouhlasit, můžete proti tomu protestovat, ale to je asi tak všechno co proti tomu můžete dělat.(6.4.2015)

 • evilmind
  *

  Jako blog s ukázkama na youtube to nemělo chybu. Ovšem jako televizní pořad (byť internetový) to prostě naprosto nefunguje - Konáš nemá charisma na to, aby mohl před kamerou mluvit, ani dostatek námětů na to, aby měl o čem.(2.11.2015)

 • BMW12
  ***

  První díly byly super, ale v posledních dílech tam je masakr sám Jarda. Vybírá tam interprety, kteří jsou normální mají celkem dobrou hudbu, takže označovat je za masakr je fail.(10.5.2015)

 • PauloZ
  ***

  Některé díly jsou fakt masakry. Např. Martin Maxa hrající a zpívající před prázdným stánkem na podporu komunistů. To bylo snad až smutně katastrofické. Jinak Konáš by mohl být pravda někdy objektivnější a trošku akčnější, někdy mám pocit, že tam usne :). Rozhodně ale zajímavé a hlavně to má co říct.(22.3.2014)

 • Laxik
  ***

  Na formu nehledě, obsah je často skutečným masakrem. Jindy ale jde jen o mlácení prázdný slámy.(26.9.2014)

 • Lukrecie
  *****

  Moc zajímavý pořad s velmi sympatickým a inteligentním moderátorem, který si na nic nehraje. Nejvtipnejší díl 20 - firemní hymny a "oslava bazénu". :-):-):-)(16.1.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 5
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace