Luce je poslána do internátní školy pro problémové mladistvé hned poté, co je obviněna ze žhářství, během něhož zemřel mladý chlapec. Ve škole plné zvláštních spolužáků potkává záhadného a odtažitého Daniela, který s ní ale nechce mít nic společného a až podezřele se jí vyhýbá. Luce se snaží zjistit jeho tajemství stůj co stůj. Nejen, že jí Daniel silně přitahuje, ale přijde jí na něm i něco velmi povědomého. Jako by ho snad znala tisíce let... (Fénix Distribution)

Veeria

Knižní předloha mnoho detailů určitě vysvětluje. U filmu jsem měla problém, že jsem měla pocit, jako kdyby některé scény byly vysvětleny jen okrajově. Plus některé postavy jsme neměli šanci poznat blíže, protože v příběhu neměly extra velký prostor. Škoda.... kdyby tento film měl víc minut a děj byl propracovanější, celkový dojem mohl být lepší. Když bych měla hodnotit hlavní postavy, tak citům Lucindy a Daniela jsem úplně nevěřila. Dle mého názoru byly lepší scény s Camem :) Suma sumárum, film s nevyužitým potenciálem, zajímavým příběhem a postavami. Oblíbená postava: Cam Briel. ()

SaraSoldier

Knižnú sériu Fallen milujem. Aj tie dve novely sú sakra dobré. Ale toto je..ehm...neviem, aj tie dve hviezdičky dávam viacmenej za knižnú predlohu. ()

Alecjay odpad!

Ani to, že jsem četl knížky, a teda znám příběh, film nezachrání. Necelý dvě hodiny stopáže a z toho třetinu tvoří dramaticky spomalený záběry. Zde mockrát zmiňovanou podobnost se Stmíváním jen zdůrazňuje bezvýrazná tichá myška, "dreamy" zadumanej hezoun a bad boy se zlatým srdcem v hlavních rolích. Ostatní postavy dostanou tak zoufale málo prostoru, že tam klidně nemusely být a celej děj je šíleně uspěchanej, asi aby vykompenzovali za ty spomalený uvzdychaný záběry. Normálně bych byl schovívavější čistě z toho důvodu, že knihy znám, ale tady nepomůžou ani hodně přivřený oči. Celý to připomíná béčkovou fanfikci 13tileté puberťačky. A že ty jsou často lepší. ()

Saxos

"Když se andělé ve škole o Luce poperou, tak jenom nožem, nebo sekerou..." Když Anděl, tak jedině svítící křídla. Závěr: nedoporučuji. ()

Scaevola

Když přihlédnu k cílovému publiku a zřejmé stylizaci, tedy kopírování, vlastně by vše fungovalo, protože náměť je celkem nosný, levná výprava v zásadě příběhu prospívá a herecká naivita ladí s celkovým určením. Navíc stopáž je milosrdná, takže se nestihne zamýšlet nad tím, proč že tisíce let staří andělé chodí do školy a nechávají se peskovat učitelstvem. Jenže závěr přichází se směšně digitální bitkou, v níž o nic nejde, a s velkorysým mrknutím k dalšímu pokračovní, na nějž zřejmě nikdy nedojde. A takové finále nutně sráží hodnocení o velký díl níže. Mohu jen snít, co by s ústřední myšlenkou udělal třeba takový lord Byron... ()

Mukade

Film najmä pre fanúšikov Addison a prípadne twajlajtov. Záver radšej prejdem mlčaním ale dovtedy ma to dosť bavilo (: Je tam celkom dosť toho čo sa dá "salvage" pre opakované pozretia, hehe. (3.2017) .......................... update 6.2021:  dosť nedocenený film, relatívne k podobným "genialitám" tej doby... zlá výslovnosť latinčiny vo filme: not "fakit" (xD) ale "facit" (na základe https://ippr.sk/c/129-latinska-vyslovnost-ako-citat-latinske-vyrazy ) -  brrip 0:47:00 ( "angelis similes facit") ()

ardeas

Podľa mňa je to stále v šedom priemere, od filmu nečakáte novú sériu Twilight, možno trošku hudbou pôsobí ako big epic. Dej je rýchly, dokonca nemá ani dlhú stopáž, čo je dnes fakt rarita, no podarilo sa im tam napchať všetko podstatné. Záver je asi najhoršia časť, bojová scéna, to bol fakt balast. Niekto by povedal, že je to príšerné, čo tam herci predviedli a nebránim sa tomuto názoru, plne ho chápem, no to asi nevidel toto - http://www.csfd.cz/film/338272-vampire-academy/komentare/ vtedy proste pochopíte, že ste tento podcenili. K porovnaniu kníh a filmu len toľko, že knihy sú zbytočne natiahnuté, film pomerne rýchly, takže ak ste ich čítali, je to pre vás také vyvážené. ()

silviastef

Kniha patri k mojim oblubenym. Nevedela som sa dockat filmoveho spracovania, ale sklamala som sa. Film bol biedne natoceny. Skoda, ze to nerobil iny reziser. ()

xxxLussyxxx

Pěkný film. Kniha sice byla lepší, ale film se mi líbil. Co mi trochu vadilo bylo, že za těch 91 minut co toho moc nestalo. Scény byly podobné jako z knihy avšak udělané na jiný způsob. Př. /SPOILER!!/ Když na Lucindu padal ten anděl, tak jen u něj uklízela smetí a pak na něj zírala, kdežto v knize u něj stála s Danielem a myslím, že ho malovali nebo tak něco. Pak v knize bylo, že Daniel jí vytáhnul plavat k jezeru, ale ve filmu se potkali v bazénu.... Takže to mi nejvíc vadilo na filmu, ikdyž je zase na druhou stranu fajn, že to nenatočily přesně podle knihy aspoň jsem nemohla předvídat co se zrovna stane... ()

hladovyjelen

To byla teda pořádná akcička na konci! Ale vážně jsem se zamilovala do těch scén, které byly jak vystřižené z popových klipů 2009. A taky si asi tvůrci mysleli, že kapuce na hlavě zachrání svět. Ale co. Jeremy je víc než koukatelnej. ()

breebee

Já teda pochopitelně čekala, že to bude cheap a cringy, ale stejně to překonalo má očekávání. Hlavní herečka opravdu tragédie, už dlouho jsem nezažila tak nesympatickou hlavní hrdinku. Bylo to takový hodně Stmíváníwannabe, což se samozřejmě dalo čekat, ale stejně. Nicméně.. nakonec mě to celkem chytlo, ten námět není úplně marnej. Ovšem to už byla většina filmu pryč a do tý doby se vlastně nic nedělo, jen šíleně utahanej začátek. Kvůli tomu (a tisícům zpomalených záběrů) na celej film zbylo asi půl hodiny, načež vše bylo neuvěřitelně uspěchané, až ke konci jsme se dozvěděli, že nejenom kdo je nepřítel, ale vůbec že nějaký nepřítel je. No a nejsmutnější na tom je, že tohle si nikdy nemá šanci vydělat na druhý díl, takže si budu muset přečíst knížku nebo nevím, smutný. Přesně proto existují seriály, ach jo. Za mě ještě o chlup horší než dost špatné Nádherné bytosti, které měly ale o dost delší stopáž. ()

Vila_Malvina

Navzdory poněkud žalostnému hodnocení, které tu obdržel, mi tento film přijde dobrý s přesvědčivými hereckými výkony, skvělou volbou herců (osobitá hlavní hrdinka a temně šarmantní antagonista, který je do ní zamilovaný) a působivou atmosférou tajemného prostředí malebného, trochu omšelého zámku, který pod záštitou univerzity budí dojem sanatoria. A v neposlední řadě film oslovuje svým netradičním pojetím věčné nezlomné lásky padlého anděla a pozemské dívky, kteří bok po boku procházejí mnoho životů a nic, zlo, dobro ani samotná smrt je nedokáže rozdělit. Jejich láska stojí mimo Dobro a Zlo, Boha a Ďábla, sféru andělskou a pekelnou, mimo jejich věčný boj; a co víc, stojí dokonce nad oběma stranami (obvykle se totiž láska automaticky spojuje s Dobrem a Bohem). Ve filmu je též ukázáno, že i na straně Dobra se může projevit fanatismus a že i s dobrými úmysly se nakonec může páchat zlo. ()

Mina230692

popravdě? Pusťte si trailer, a na film, už se dívat ani nemusíte.(Jejda, to jsem ale trvdá celkem co? :-D) Velice se mi líbil ten nápad, a měla jsem chuť na romantiku. Filmů s andělama není mnoho, a mě se tato tematika celkem zamlouvá, ale tohle bylo celé takové... nedokončené. Připadalo mi to jako taková příprava na druhý díl. Takže jako začátek filmu, by to bylo dobré. Celé mi to příjde takové surové, neopracované, nedokončené, nedotažené.Pořád jsem měla pocit, že v každé scéně něco chybí... odpad to rozhodně není, ale takový slušný průměr.. ()

Zlajdaa

Knihy jsem nečetla, ale z filmu je jasné, že by příběh asi lépe využil formát seriálu, protože takto první a zároveň poslední natočený film je neslaný, nemastný a de facto jen úvodem do příběhu, který už neuvidíme. ()

Martin29 odpad!

Tak tohle bolelo a hodně hned jsem si vzpomněl na tuhle podobně laděnou sračku http://www.csfd.cz/film/338272-vampire-academy/komentare/. 3/4 filmu se díváme na ženskou, která má jakési vize z minulosti a jede po jednom klukovi (klasika žánru nagelovaný vylízanec s iq menším než arašíd). O ni má, ale zájem druhý vylízanec s podobně vysokým iq. Takže většinu filmu (minimálně 70 minut) pořád řeší, který se jí líbí více,aby nakonec zjistila, že jsou oba andělé a že ji někdo 3 chce zabít. Když už se to ke konci rozjede a člověk něco čeká tak to skončí (pokud to teda nebyl náběh na další díly). Bodycount 2 z toho jednu smrt radši ani neukážou. Jediné co se dá pochválit jsou plakáty, které jsou opravdu povedené. ()

natali.sek

Když jsem zjistila, že knihu zfilmují, byla jsem radostí bez sebe. Proč se ale snaží nacpat film do hodiny a půl? Nemohli tomu dát alespoň o půl hodiny víc? Knížku mám ráda a neříkám, ve filmu byly všechny důležité scény, spousta z nich pozměněna kvůli rychlému ději, spousta jich byla opomenuta, ale důležité scény tu byly, ale všechno bylo uspěchané. Kdyby tomu dali o trošku víc času film by vypadal hned lépe. Takže pokud to porovnám s knihou tak je to tak na 2* maximálně, ale když to zhodnotím jako film samotný, tak tomu dávám 3*. ()

Anchele

Nečitať knihu, vlastne ani netuším, o čo vo filme ide. Jediná pozitívna vec na celej tejto katastrofe sú priestory školy, ktoré som si pri čítaní knihy predstavovala presne tak, ako boli vyobrazené vo filme. ()

Keywee

Tak já nevím. Nečekala jsem toho moc, ale i tak mě to tak nějak zklamalo. Jako by si tvůrci lámali hlavu s uvedením příběhu a jeho rozvíjením a potom si řekli: “A sakra! 10 minut do konce. Musíme to nějak dodělat.” Ale nebudu zlá a dám 3* :) ()

splaty

Twajlajt je sajrajt, ale aspoň to dává smysl. Tohle je něco, co nikde nezačíná, nikde nepokračuje a nikde nekončí. Postavy, které vidíte na začátku, na konci z bůhví jakého důvodu nejsou. Věřím, že knížka(ky?) si najdou svoje publikum, ale tento filmový skvost patrně ne. Není to vyloženě odpad, herci jsou příjemní a dívá se na ně líp, než na Edwarda s opruzenou Bellou. ()

Tom10000

Zdá se mi, že v tuto chvíli prožívám deja´vu, tj. podobnou situaci jako u filmu "Nádherné bytosti". I v tomto případě je totiž zfilmován pouze první díl a není v očekávání žádný další. A i v tomto případě se mi i přes nevalné hodnocení tohoto filmu velmi zamlouval. Rovněž očekávám, že po přečtení všech pěti, respektive šesti knih nebude mé hodnocení již tak nadšené a vysoké, ale prozatím zůstávám u chvalných slov. NÁSLEDUJÍCÍ ČÁST HODNOCENÍ VYZRAZUJE ZÁPLETKU DĚJE! Luce, dívka s vražednou minulostí, je poslána na internátní školu pro problematické studenty. Zjišťujeme, že důvodem k tomuto pobytu je podezření ze žhářství, jímž zavraždila mnoho lidí. Sama to však vnímá celé jinak. Probleskují ji neznámé vzpomínky, v nichž se vyskytuje muž, v němž zde pozná mladého studenta Daniela. A rovněž se jí zjevují tzv. "stíny", jež jí vždy po pohlcení zapálí věci okolo sebe. Po dotírání na Daniela, jenž se jí vyhýbá a nechce s ní mít nic společného, se nakonec dozví, že vše, co považovala za projevy šílenství, je skutečné. Spolu se svojí kamarádkou se snaží přijít na důvod, proč je jí tak povědomý, a najdou sto padesát let starou vzpomínku, na níž je ona sama a právě i Daniel. Zatímco on je padlým andělem, jenž po zemi kráčí už tisíce let, ona poté, co její vlastní minulé já jeho políbí, umírá a zjevuje se opět jako znovu narozená. Jejich osudem je vždy se do sebe zamilovat, ale jejich lásce není dopřáno. Samotného anděla Daniela trestá Bůh za jeho odmítavost přidat se na jednu ze stran, a tímto vždy po polibku jeho láska umírá. Navíc je sleduje i jiný student, rovněž anděl, ten je zase, možná, poslem Lucifera a snaží se svést Luce na svoji stranu. Ale i po políbení s Danielem, jehož si zvolila, neumírá. Není totiž pokřtěna, její rodiče, narozdíl od minulých reinkarnací jí samotné, nevěří v Boha, a ten je na ni krátký. Poté, co se Daniel s jeho sokem, jenž Luce rovněž miluje, svede potyčku, prchá s ní ze školy a odnáší na bezpečné místo, kde bude mimo dosah nebezpečí (konec filmu). Velmi rychle utnuto, ale tak to bývá i v knihách. Jelikož neočekávám pokračování tohoto filmu vzhledem k nízkému hodnocení, musím se smířit se čtením knih. Jak smutné. 90 procent, doporučuji! ()