Mikulášovy patálie na prázdninách

Mikulášove šibalstvá na prázdninách

Komedie / Rodinný

Francie, 2014, 95 min

• MikeCool

Ovšem to je hnus velebnosti! Mikulášovy patálie z roku 2009 podle Goscinny-ho předlohy jsem si velice oblíbil a tak jsem se moc těšil na tento, mnou tak očekávaný sequel Mikulášových dobrodružství. Navíc jsem se mylně domníval, že v rukou francouzských, filmových producentů se nedá nic zkazit. Bohužel, opak byl pravdou. Zpočátku se děj plynule a krásně odvíjel (když přehlídnu strašný dabing hlavní postavy, Mikuláše), ale postupem času to začínalo být doslova o ničem, přičemž tématika prázdnin by se dala v tomto případě zpracovat fantasticky. Připadalo mi jako kdyby Laurent Tirard (režisér), který mě mimochodem velice zklamal nevěděl co všechno má do devedesáti minut vtěsnat a tudíž začal do této pasáže cpát agregátní humor, při kterém mi šly oči v sloup a modlil se ať už je konec. Byla to jedná velká komerční šaškárna, která v jistých ohledech nedávala ani hlavu ani patu. Po skončení filmu mi hlavou probíhala jediná otázka: To je vše...?(10.7.2014)

Samozřejmě na Mikulášovy patálie z roku 2009 to nemá. Už jen proto, že tu jsou jiní dětští herci a pro to, že je to pokračování, ale stále se nasmějete nad myšlením a výtržností těchto malých ničemů. Z Mikuláše se nám vyklubal malý Casanova aneb nestačí mu, že v minulém díle sbalil jednu slečnu, on si tady s ní celé léto dopisuje a při tom si tam začne s další slečnou... se kterou zdrhne do hradu plného výbušnin, bomb a zbraní... Který se úplně komplet zřítí do moře, těsně potom, co přejdou most... oba se na sebe jen podívají, pokrčí rameny a jdou dál.. ach ta dětská lhostejnost. Následně se vrátí domů a je nucen první slečnou rozejít se s druhou, s níž si začal dopisovat. Překvapil mě ten klučina jakože z Anglie... mluvil vážně dobře francouzsky (logicky, když je Francouz) s naprosto skvělým britským přízvukem... zírala jsem... musí mít prostě oba tyto jazyky jako rodné, jinak nechápu, jak by v takovém útlém věku, dokázal takhle dobře jazykově zvládnout svou roli. No co na to říct, všechno to bylo takové plné barviček, aspoň jednou jsem se díky tomu podívala letos v létě na pláž a Mikulášova nová parta byla stejně nezbedná jako ta předešlá a opět stejně charakterově rozličná.(31.7.2015)

• Dzvandzi

Pokračování Mikuláše je o poznání slabší a méně zábávné,než první díl.Podle mně je to z toho důvodu,že se ten film už tolik netýká Mikuláše,ale spíše jeho rodičů,což podle mně trošku kazí žánr rodinný,protože jako dítě by mě celkem nudilo dívat se na to jak se dva starouši navzájem ,,podvádí,, a hledají k sobě lásku.Nezachránila to ani smyšlená historka dětí,protože to s části kopírovalo 1.díl a už to nebylo tak vtipné,ale spíše nezajímavé..Samozřejmě se nám to režisér snažil vynahradit scénami s ostatními dětmi,které byli v celku fajn a občas i vtipné,ale tento snímek nemůžu hodnotit jinak,než 2*,protože oproti 1. dílu je to o dost slabší.(27.9.2016)

Po nesmierne úspešnom predchodcovi Le petit Nicolas spred 5 rokov tu máme už o čosi menej úspešný sequel, ktorý bol naozaj o dve triedy (2*) slabší ako prvý film zasadený do školského prostredia. Tentokrát sa Nicolasova rodinka vybrala na dovolenku k moru, a tak som dúfal podobne ladený prirodzený detský humor, no v tomto prípade už to bolo o čosi viac silené ako predtým a aj tie výbuchy smiechu sa zredukovali takmer na minimum. Navyše detskí herci v tomto pokračovaní boli o čosi slabší, a najmä postavu Nicolasa zahral určite lepšie Maxime Godart ako teraz Mathéo Boisselier. Čo však bolo plus oproti prvému filmu bol motív detskej Lásky, ktorý mi v tom predchádzajúcom príbehu dosť chýbal. Ale ani to nevynahradilo všetku tú predchádzajúcu komediálnu prirodzenosť.(20.12.2014)

• honajz2

Díky bohu, přežil jsem to. Ke konci jsem to přeskakoval z minuty na minutu. Čekal jsem zpracování knihy, to však nepřišlo. Teda, základ to mělo stejný, ale... Kdyby to mělo být PŘESNĚ podle knihy, tak jenom nechápavě kroutím hlavou. Ale nic, když už tu máme tohle, tak to zhodnotíme jak to bylo udělané. A mě zde hodně věcí vadilo. A bohužel, nebylo to ani vtipné...(15.5.2015)

• - V hotelovém pokoji sledoval Mikuláš (Mathéo Boisselier) film Sabrina (1954). (Laslo)

• - Film se natáčel na ostrově Noimoutier v provinicii Vendée ve Francii. (Laslo)

• - Scéna s chrápáním v hotelu je podobná (nejspíš ovlivněná) té samé scénce z  filmu Velký flám (1966). (mar48)