VOD (1)

Je tu konec školního roku a dlouho očekávané prázdniny jsou konečně tady. Malý Mikuláš, jeho rodiče a babička vyrazili k moři a ubytovali se v hotelu Beau-Rivage Hotel. Mikuláš si u moře najde nové přátele: Ben, který tam bydlí... Freddy, který pořád něco jí, dokonce i syrové ryby.... George, který je vtipný už jen proto, že je angličan, uplakánek Paul a Christopher , který chce mít vždycky pravdu a je to otravné... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Trailer 3

zdeny99

Pokračování výborné komedie MIKULÁŠOVY PATÁLIE. Originalitu sice již film postrádá, ovšem pokud se zaměříme na komické situace, tak se jedná opět o vynikající situační komedii. Tentokrát jede Mikuláš (už ho hraje jinej kluk) na dovolenou k moři. Vezmou sebou svoji babičku, která každého by jen pusinkovala. Ale nějak opomenou vzít jeho čerstvě narozenou sestru, o té ve filmu nepadlo ani slovo. Tam potká partu, se kterou opět dokazuje, že je pořádnej dacan. Ovšem nejvíce si užívá jeho matka, která se seznámí s filmovým režisérem a stane se z ní pořádná čubka. [1144. hodnocení, 66. komentář, 60%] ()

Frajer42

Příjemná letní komedie ideální do současného zimního mrazíku. Vhodná úplně pro celou rodinu. Od pejska až po babičku. Předlohu jsem pochopitelně nečetl, protože čtu málo a převážně knihy, které nějak obohatí mého ducha. Příběh se mi zamlouval. Mapuje v podstatě vše podstatné, co se rodinných vztahů týče. Od drobných rodičovských problémů a neřestí až k tomu, kterak se z Mikuláše stal pěkný kurevník. Souhlasím s názorem, že se tento díl opravdu více soustředí na rodiče než děti, ale nemyslím si, že by to bylo až tolik na škodu. Párkrát jsem se od srdce zasmál. Co ovšem oceňuji hlavně, je obrovská pohoda, která z každého záběru vyzařuje. Myslím si, že úplně každému film pozvedne náladu. Minimálně trošičku. Za sebe dávám pěkné 4 *. ()

Pepinec

Koukám, že to tady zrovna dvakrát nešetříte. Já si jedničku pamatuju asi jako manželku školníka ze základky, takže vůbec nevím, o kolik lepší nebo horší je dvojka. A je mně to taky po zásluze jedno. Milá francouzská oddechovka, která je sice spíš o pantátoj než o Mikulášovi, ale na zadělání pěkného večera ve dvou to stačilo bohatě. ()

Dzvandzi

Pokračování Mikuláše je o poznání slabší a méně zábávné,než první díl.Podle mně je to z toho důvodu,že se ten film už tolik netýká Mikuláše,ale spíše jeho rodičů,což podle mně trošku kazí žánr rodinný,protože jako dítě by mě celkem nudilo dívat se na to jak se dva starouši navzájem ,,podvádí,, a hledají k sobě lásku.Nezachránila to ani smyšlená historka dětí,protože to s části kopírovalo 1.díl a už to nebylo tak vtipné,ale spíše nezajímavé..Samozřejmě se nám to režisér snažil vynahradit scénami s ostatními dětmi,které byli v celku fajn a občas i vtipné,ale tento snímek nemůžu hodnotit jinak,než 2*,protože oproti 1. dílu je to o dost slabší. ()

evapetra

I pokračování Mikulášových patálií je pořád hodně vtipné, až teprve ke konci, když se děti ztratily to podle mě začalo trochu skřípat a příliš se tlačilo na pilu, aby se toho vtipu vydolovalo co nejvíc. Ale po většinu filmu jsem se bavila stejně dobře vylomeninám Mikulášovým i nad tím, co vyváděli jeho rodiče.Herci v rolích rodičů byli výborně typově obsazeni a v druhém díle snad ještě zábavnější než v prvním. ()

• Scéna s chrápáním v hotelu je podobná (nejspíš ovlivněná) té samé scénce z  filmu Velký flám (1966). (mar48)
  • Film se natáčel na ostrově Noimoutier v provinicii Vendée ve Francii. (Laslo)