Mikulášovy patálie na prázdninách

Nicholas on Holiday

Mikulášove šibalstvá na prázdninách

Komedie / Rodinný

Francie, 2014, 95 min

Byl jsem překvapený, jak tu tenhle film při jeho premiéře dostával od místních všeználků tak hrozně na prdel. Mám takový pocit, že dokonce chybělo málo, aby film skončil u černých čísel, což si podle mě vůbec nezaslouží. Mikulášovy patálie na prázdninách totiž nejsou špatným filmem. To vůbec ne. Jenom už není první a taky už není tolik o Mikulášovi jako o jeho rodičích, což už taková legrace není. Ono totiž vnímat život dětskýma a dospělýma očima je sakra rozdíl a skloubit to dohromady jen tak nejde. A právě to je podle mě problém tohoto filmu. Jinak byl fajn a příjemně jsem si u něj odpočinul.(19.12.2014)

minimálně o třídu slabší než první díl,ale pořád velmi slušná zábava (a to minimálně 10x větší než naprostá většina soudobé tuzemské produkce).Pokud druhému Mikulášovi něco uškodilo,pak je to krom výměny hlavního představitele fakt,že tvůrci hodně ubrali z dětské hravosti,která dělala jedničku tak neodolatelnou a spíš než na děti se zaměřují na dospělé osazenstvo.To je sice i tentokrát dobře obsazeno a je zábava herce pozorovat,ale kouzlo jedničky je pryč a s Mikuláše se tak stává tuctová komedie...60%(27.12.2014)

Samozřejmě na Mikulášovy patálie z roku 2009 to nemá. Už jen proto, že tu jsou jiní dětští herci a pro to, že je to pokračování, ale stále se nasmějete nad myšlením a výtržností těchto malých ničemů. Z Mikuláše se nám vyklubal malý Casanova aneb nestačí mu, že v minulém díle sbalil jednu slečnu, on si tady s ní celé léto dopisuje a při tom si tam začne s další slečnou... se kterou zdrhne do hradu plného výbušnin, bomb a zbraní... Který se úplně komplet zřítí do moře, těsně potom, co přejdou most... oba se na sebe jen podívají, pokrčí rameny a jdou dál.. ach ta dětská lhostejnost. Následně se vrátí domů a je nucen první slečnou rozejít se s druhou, s níž si začal dopisovat. Překvapil mě ten klučina jakože z Anglie... mluvil vážně dobře francouzsky (logicky, když je Francouz) s naprosto skvělým britským přízvukem... zírala jsem... musí mít prostě oba tyto jazyky jako rodné, jinak nechápu, jak by v takovém útlém věku, dokázal takhle dobře jazykově zvládnout svou roli. No co na to říct, všechno to bylo takové plné barviček, aspoň jednou jsem se díky tomu podívala letos v létě na pláž a Mikulášova nová parta byla stejně nezbedná jako ta předešlá a opět stejně charakterově rozličná.(31.7.2015)

Druhé filmové zpracování Mikuláše se již skoro vůbec nedrží knižní předlohy, nesoustředí se tolik na Mikulášovy lumpárny a dává větší prostor jeho výborně obsazeným rodičům. Pamatuji si že před dvěma, kdy jsem byl na filmu v kině jsem se velmi pobavil a považoval jsem ho za ještě lepší než jeho předchúdce. Před pár dny jsem Mikuláše na prázdninách zhlédl znovu a mé nadšeni krapet upadlo. Představitelé Mikulášových rodičů jsou naprosto senzační. Tvoří dokonalý manželský pár, ale zároveň dokonalou komickou dvojku. Jenomže závěrečná zápletka s producentem jinak moc milý film kazí. Ta mi do rodinného filmu vůbec nesedla, navíc byla zcela mimo Goscinnův styl a můj celkový dojem trochu zkazila. Jinak zbytek filmu je v některých mezích velmi vtipný. Ale proč doprčic nakonec museli zkazit tou nevhodnou zápletkou, která jednoduše do rodinného filmu nepatřila? Nechápu a mrzí mě to a proto asi budu dávat přednost prvnímu dílu, který jsem viděl snad dvacekrát a ve kterém tvůrci onen krásný svět Mikuláše a jeho rodičů ničím nezkazili.(18.8.2016)

Příjemná letní komedie ideální do současného zimního mrazíku. Vhodná úplně pro celou rodinu. Od pejska až po babičku. Předlohu jsem pochopitelně nečetl, protože čtu málo a převážně knihy, které nějak obohatí mého ducha. Příběh se mi zamlouval. Mapuje v podstatě vše podstatné, co se rodinných vztahů týče. Od drobných rodičovských problémů a neřestí až k tomu, kterak se z Mikuláše stal pěkný kurevník. Souhlasím s názorem, že se tento díl opravdu více soustředí na rodiče než děti, ale nemyslím si, že by to bylo až tolik na škodu. Párkrát jsem se od srdce zasmál. Co ovšem oceňuji hlavně, je obrovská pohoda, která z každého záběru vyzařuje. Myslím si, že úplně každému film pozvedne náladu. Minimálně trošičku. Za sebe dávám pěkné 4 *.(14.12.2014)

• - Film se natáčel na ostrově Noimoutier v provinicii Vendée ve Francii. (Laslo)

• - Scéna s chrápáním v hotelu je podobná (nejspíš ovlivněná) té samé scénce z  filmu Velký flám (1966). (mar48)

• - V hotelovém pokoji sledoval Mikuláš (Mathéo Boisselier) film Sabrina (1954). (Laslo)