Mikulášovy patálie na prázdninách

• slovenský

Mikulášove šibalstvá na prázdninách

Komedie / Rodinný

Francie, 2014, 95 min

minimálně o třídu slabší než první díl,ale pořád velmi slušná zábava (a to minimálně 10x větší než naprostá většina soudobé tuzemské produkce).Pokud druhému Mikulášovi něco uškodilo,pak je to krom výměny hlavního představitele fakt,že tvůrci hodně ubrali z dětské hravosti,která dělala jedničku tak neodolatelnou a spíš než na děti se zaměřují na dospělé osazenstvo.To je sice i tentokrát dobře obsazeno a je zábava herce pozorovat,ale kouzlo jedničky je pryč a s Mikuláše se tak stává tuctová komedie...60%(27.12.2014)

I pokračování Mikulášových patálií je pořád hodně vtipné, až teprve ke konci, když se děti ztratily to podle mě začalo trochu skřípat a příliš se tlačilo na pilu, aby se toho vtipu vydolovalo co nejvíc. Ale po většinu filmu jsem se bavila stejně dobře vylomeninám Mikulášovým i nad tím, co vyváděli jeho rodiče.Herci v rolích rodičů byli výborně typově obsazeni a v druhém díle snad ještě zábavnější než v prvním.(27.12.2015)

Po nesmierne úspešnom predchodcovi Le petit Nicolas spred 5 rokov tu máme už o čosi menej úspešný sequel, ktorý bol naozaj o dve triedy (2*) slabší ako prvý film zasadený do školského prostredia. Tentokrát sa Nicolasova rodinka vybrala na dovolenku k moru, a tak som dúfal podobne ladený prirodzený detský humor, no v tomto prípade už to bolo o čosi viac silené ako predtým a aj tie výbuchy smiechu sa zredukovali takmer na minimum. Navyše detskí herci v tomto pokračovaní boli o čosi slabší, a najmä postavu Nicolasa zahral určite lepšie Maxime Godart ako teraz Mathéo Boisselier. Čo však bolo plus oproti prvému filmu bol motív detskej Lásky, ktorý mi v tom predchádzajúcom príbehu dosť chýbal. Ale ani to nevynahradilo všetku tú predchádzajúcu komediálnu prirodzenosť.(20.12.2014)

Koukám, že to tady zrovna dvakrát nešetříte. Já si jedničku pamatuju asi jako manželku školníka ze základky, takže vůbec nevím, o kolik lepší nebo horší je dvojka. A je mně to taky po zásluze jedno. Milá francouzská oddechovka, která je sice spíš o pantátoj než o Mikulášovi, ale na zadělání pěkného večera ve dvou to stačilo bohatě.(2.1.2017)

Druhé filmové zpracování Mikuláše se již skoro vůbec nedrží knižní předlohy, nesoustředí se tolik na Mikulášovy lumpárny a dává větší prostor jeho výborně obsazeným rodičům. Pamatuji si že před dvěma, kdy jsem byl na filmu v kině jsem se velmi pobavil a považoval jsem ho za ještě lepší než jeho předchúdce. Před pár dny jsem Mikuláše na prázdninách zhlédl znovu a mé nadšeni krapet upadlo. Představitelé Mikulášových rodičů jsou naprosto senzační. Tvoří dokonalý manželský pár, ale zároveň dokonalou komickou dvojku. Jenomže závěrečná zápletka s producentem jinak moc milý film kazí. Ta mi do rodinného filmu vůbec nesedla, navíc byla zcela mimo Goscinnův styl a můj celkový dojem trochu zkazila. Jinak zbytek filmu je v některých mezích velmi vtipný. Ale proč doprčic nakonec museli zkazit tou nevhodnou zápletkou, která jednoduše do rodinného filmu nepatřila? Nechápu a mrzí mě to a proto asi budu dávat přednost prvnímu dílu, který jsem viděl snad dvacekrát a ve kterém tvůrci onen krásný svět Mikuláše a jeho rodičů ničím nezkazili.(18.8.2016)

• - Scéna s chrápáním v hotelu je podobná (nejspíš ovlivněná) té samé scénce z  filmu Velký flám (1966). (mar48)

• - Film se natáčel na ostrově Noimoutier v provinicii Vendée ve Francii. (Laslo)

• - V hotelovém pokoji sledoval Mikuláš (Mathéo Boisselier) film Sabrina (1954). (Laslo)