Bella a Sebastián

Bella a Sebastián

Belle and Sebastian

Dobrodružný / Rodinný

Francie, 2013, 95 min

Silný a dojemný příběh o přátelství mezi malým chlapcem a potulným psem s nevalnou pověstí. Nádherné exteriéry francouzských Alp, skvělá kamera, vkusná hudba, atd.. Milovníci přírody budou při sledování filmu chrochtat blahem a to ani "nemluvím" o tom, jak to místy bylo napínavé (neznal jsem knižní předlohu, ani seriálové zpracování). Z mého pohledu filmu není co vytýkat a dosahuje tak na metu nejvyšší. 5*(8.5.2014)

Pěkný film, všechno funguje jak má. Po stránce obrazové to má čarovnou tvář. Obsah naivní, ale pokud vím, psi se nedovedou přetvařovat. Takže to hrála ta pyrenejská fešanda skutečně dobře. Snad také proto ta větší míra shovívavosti v hodnocení. Dá se říci, že kdo prožil alespoň část svého života se psem, kočkou či jiným zvířetem, tak jistě tuší, o čem mluvím. Proto *****(11.9.2014)

Tak tohle tedy můžu. Kombinace ALP (sníh už tak často nevídám ani v realitě), dojáku, celkem sympatických postav a hlavně Pyrenejský horský pes - bez něho by ten film neměl své charisma, čím upoutat. Bohužel mám slabost pro dlouhosrsté Bernardýny, Briardy a také Pyrenejské horské ach to je krása. Už se těším na pokračování s tímhle krásným pejskem.(6.1.2017)

Neviem prečo som tento film ešte nekomentoval, ale napravíme to. Pre mňa je "Bella A Sebastián" veľmi peknými zimným rodinným filmom z obdobia druhej svetovej vojny. Má jednoduchý príbeh, ktorý ale skvele dopĺňa vzťah chlapca so psom, ktorého sa ujme. A ktorého celá dedina považuje za príšeru z hôr. A spôsob, akým si vybudujú svoje puto rozhodne stojí za to. Plus tu máme vtipné, zaujímavé a hlavne dobre spracované postavy, na ktoré sa dobre pozerá. Má to peknú zimnú atmosféru a súčasne to má aj dobrú hlavnú myšlienku. Rozhodne ide o rodinný film, ktorý odporúčam vidieť a má veľa dobrých momentiek, ktoré stoja za to. Hodnotenie: B+(15.4.2017)

Nestačí mi hvězdičky, když jde o malého zvídavého kluka, který mnoho nemluví a přesto si diváka získá svou upřímností, když ústa otevře. Bílá Bella je potom jako to nejlepší spojení do dvojice, tvoří dokonalou rovnováhu. A ano, ano, pravda zvítězí: "Bella nežere ovce Caesare!" Scenérie Alp jsou skvostné, hudba mi uhranula hned od začátku první melodie a příběh přátelství mezi dítětem a psem by mne dostal pokaždé, i kdyby nebyl zasazený do 2. světové války a místo chlapce byl muž... Jen to přidá na té pocitové části. Prostě, co vám mám povídat. Podívejte se na to a nechte se unést pohledem nevinného chlapce milujícího jednoho úžasného psa.(11.10.2015)

• - O roli Sebastiána se ucházelo 2 400 chlapců. Ke kamerovým zkouškám bylo vybráno 200 adeptů a posléze vyšel hlavní představitel z dvanácti nejúspěšnějších. (Terva)

• - Ve filmu zazní i skladba, která byla úvodní znělkou původního seriálu. (cheyene)

• - Jedna z verzí ústřední písně "Belle", konkrétně ta, která zazní ve 35. minutě, je nazpívaná přímo hlavním dětským představitelem Félixem Bossuetem. (jirkahorn)