Úkryt

(festivalový název)
  • USA Shelter

Hannah (Jennifer Connelly) a Tahir (Anthony Mackie) se potkali na Manhattanu a zamilovali se do sebe. Jenže jejich láska se neodehrává v módních barech nad sklenkou cosmopolitanu a pak v saténovém povlečení, ale uprostřed krabic, nedopalků cigaret a zbytků z popelnic. Hannah je bývalá feťačka a stejně jako Tahir skončila na ulici jako bezdomovkyně, ve starém oblečení a s kartonovou cedulí s nápisem „bývala jsem někdo". Čím blíže si Hannah s Tahirem jsou, tím více zjišťují, jak moc se vzájemně potřebují uprostřed žalostné přítomnosti, aby dokázali budovat světlejší budoucnost v neobvyklé newyorské love story herce a režiséra Paula Bettanyho. (Febiofest)

herr_carter

Tak Jennifer Connelly to právě v mém žebříčku TOP 10 hereček dotáhla na 2., tedy nejvyšší možné místo (výše už jenom moje milovaná Michelle Monaghan, se kterou se soupeřit nedá). Tento film se debutujícímu režisérovi Bettanymu povedl na výbornou, výborná "nejen" festivalová záležitost - to, že svou roli podvyživené a na drogách závislé bezdomovkyně sehraje Jennifer na jedničku s hvězdičkou, to jsem jaksi čekal, ale i tak jsem koukal s otevřenými ústy na tu přirozenost. Více ale překvapil pan Mackie, do tohoto momentu pro mě známý víceméně jenom jako okřídlený, ne příliš oblíbený superhrdina ze série Avengers. Oběma tu jejich ulici a pohnuté minulosti věřím téměř do posledního puntíku, takhle detailně rozpitvaný příběh lidí bez střechy nad hlavou jsem asi viděl poprvé......................moje hodnocení = 8 z 10. ()

SpaceOdyseus

Vision reziruje Falcona! A dari se mu to dobre. Oba hlavni predstavitele jsou svym vykonem na jednicku, spolu s rucni kamerou a obcasnym nesynchronizovanym zvukem a obrazem delaji z vsedniho pribehu nevsedni zazitek. Jen skoda, ze story je dost predvidatelna uz od sameho zacatku. ()

HonzysKISS

Když prominu všechny ty nelogické věci (a že jich nebylo málo), tak je to výborný film. Těžký život bezdomovce nebo bezdomovkyně nebo obojí naráz? Snímek dokázal naprosto perfektně (až neuvěřitelně) ukázat pohled ze všech tří stran. Někdy se týpek snaží pomoc jí, někdy obráceně, a někdy přežívají sami. První polovina filmu vás možná tolik nezaujme (teda jak koho). U ní jsem si často říkal, „co se to sakra děje?“, ale pak to začalo být napínavější. Atmosféra New Yorských ulic parádní, hudba to samé, hercům taky není absolutně co vytknout (obzvlášť Jennifer Connelly). Musím pochválit také zvuk. Určitě se na to podívejte se sluchátky, protože ty zvuky z prostředí si zamilujete. Nejvíc se mi líbil okamžik, který se stal při sněhové vánici. To bylo dokonale silné. Na tohle se musí podívat úplně každý. ()

aLPaC

Některých bezdomovců je mi líto, jiní si za svou životní situaci mohou sami. Jennifer Connelly i Anthony Mackie hrají své party dobře a na oko jsou jejich postavy dobrosrdečné a sympatické, ale já je vzhledem k jejich minulosti, která je sice zmiňována docela málo (zvláště u něj), rozhodně litovat nemohu. Ať už se jedná o ženu, která ztratila svého manžela vojáka v Iráku a poté přešla na kokain a opustila svého malého syna, nebo o muže původem z Nigérie, který ztratil svého syna a manželku v brutální Nigérii. To je sice též příšerné, ale nedává mu to žádné právo přidat se k islámské teroristické organizaci a spodině lidstva Boko Haram a ve jménu Alláha vypalovat kostely, vraždit nevinné civilisty a unášet je (jistě si též vzpomínáte na unesené školačky v Nigérii, které jsou některé v zajetí už více než dva roky, v jiném - nevím jestli horším či lepším případě mrtvé). To je vypíčená Boko Haram. Jistě, tady už je Anthony Mackie polepšený, ale přece takovéhoto člověka nemůžete litovat. To mohou jen kreténi, kterých je ale na světě také dost. ()

pushover

[FebioFest 2015, Praha], Pro mě osobně nejlepší film z FEBIO festu. Pro Jennifer Connelly mám dlouhodobě slabost a tady hrála fakt výborně. Celý film je neuvěřitelně naturalistický a uvěřitelný. Další příklad toho, že i za málo peněz se dá udělat hodně muziky. ()

Stillborn83

Silný film (ponurý a depresívny) o čistej láske v špinavých uliciach New Yorku. Moja obľúbenkyňa Jennifer Connelly, pre ktorú jej manžel (v tomto prípade režisér) Paul Bettany ušil túto úlohu na mieru. A ona sa mu odvďačila skvelým výkonom. V podstate to bol najmä jej herecký koncert a taktiež aj Anthonyho Mackieho. Ako som písal, je to veľmi silný film (jediné čo mierne ruší, je to náhodné nájdenie voľného domu), ktorý zanechá vo vás stopu. Vďaka malej náhode prerastie priateľstvo dvoch bezdomovcov do veľkej lásky a sú zohratý tím, jeden bez druhého by neprežil a navzájom sa ťahajú. Spravila by pre neho viac, než pre vlastného syna a tak je v kritickej situácii ochotná kvôli nemu poskytovať aj sexuálne služby. Páči sa mi aj zapadnutie príbehov o ich živote predtým, ako sa dostali na ulicu. ()

CountessSuza

Jennifer Connelly, je krásná žena s velkým hereckým talentem. Smažku zde zahrála na výbornou. Anthony Mackie byl vynikající. Příběh se odehrává v prostředí na okraji společnosti,kde se sejdou dva bezdomovci, kteří jsou pro sebe stvořeni, alespoň na chvíli. Přesto těch účelových tlaků na pilu se tam nachází příliš mnoho, to dokáže otrávit. Takže dám horší čtyřku. ()

solisoli

Šarmantná vegetariánka Jeniffer sa opäť nestratila v úlohe feťáčskej bezdomovkyne. Sympatický príbeh o dvoch bezdomovcoch, ktorých ťažila minulosť, keď sa rozhodli pokúsiť nájsť cestu späť, do normálneho života aj cez vysokú daň. Pod pôsobivou hudbou, svižný dobre dramaticky zvládnutý dej nenudil, aj keď to až tak celkom bezdomovecké nevypadalo. ()

rengers

Velmi dojemný příběh dvou nešťastných a opuštěných lidí, kteří už neví jak dál. Neuvěřitelně dobrý herecký výkon v hlavních rolích! ()

Neel

Bettanyho nejen režijní, ale i scénáristický debut se jednoznačně povedl. Emoční násilná ždímačka z tak trochu jiného prostředí s úžasnými hlavními hrdiny, přičemž Connelly jsem donedávna měla jen za příležitostnou přicmrndávačku s naprosto zbytečnými a nepodstatnými rolemi. Tímto se jí omlouvám. 3,8* ()

Nektarinka

Jennifer Connelly v roli bezdomovkyně závislé na heroinu? Film jsem nikdy dříve neviděla a musím říct že jsem se nestačila divit. Myslela jsem že už jsem viděla Jenniny nejlepší výkony, tak neviděla a tenhle patří k nim.. Je to opravdu skvělá herečka, moc se na ní těším v tom novém filmu s Tomem Cruisem. Co se týče Anthonyho Mackie, toho znám bohužel jen jako pána s křídly z kapitána Ameriky. Každopádně se mi moc líbilo jak hrál a celý příběh mě opravdu hodně zasáhl. 5/5 ()

Sejkorka

Výborný (a dosud jediný) film Paula Bettanyho. Zajímalo by mne, zda své manželce kontroloval či dokonce předepisoval jídelníček, aby z ní byla pro roli Hannah vychrtlá kost a kůže. Není to nic povrchního, ze života houmlesáků se dozvíme dost. Jennifer Connelly hraje "bývalou feťačku" naprosto skvěle a přesvědčivě. Je to pro mne další důkaz, že patří do mých TOP 10 hereček. Tahir naproti tomu není moc sympatický, zvlášť, když se přizná ke svým zločinům. Ve filmu je spousta zkratek, některé až příliš urychlují děj. Docela mi ušlo, jak dopadla situace, kdy Hannah a Tahira překvapila majitelka bytu, do kterého se nasáčkovali. Ale jinak, pěkných 75%. ()