Série(2) / Epizody(16)

Kdyby Marta a Věra nebyly zaměstnankyně slevového portálu leeevne.cz, neměly by nic společného. Rozděluje je jejich zcela odlišný přístup k životu. Marta (Bára Poláková) věří, že dělá práci, která má smysl a pomáhá lidem lépe žít. Když má vše systém, je šťastná a plná iluzí. Věra (Sabina Remundová) má nedozírné zkušenosti, a proto žádné iluze. Improvizace je její radost a zároveň recept na přežití v jakýchkoli podmínkách. Majitel firmy Brouček (Pavel Liška) je podlý skřet převlečený za manažera, který nejraději řídí, šmíruje a šikanuje své dvě zaměstnankyně. (Česká televize)

wwwFINKcz

Já se tolik těšil. Dokonce jsem viděl rozhovor se S. Remundovou na ČT24, a říkala doslova: že snad lepší scénář nečetla, a že do toho musela jít. Pak prý dokonce pouštěla sestříhanou verzi mamince (Janžurce, každý ví, že) BYLA PREJ NADŠENÁ .. no... tak jsem čekal opravdu nářez. Nekonal se. Absolutně plitký (teď jsem málem napsal humor) ... plitký nehumor. Jen placaté tlachání. Ani náznak toho, že by mi to vykouzlilo třeba jen sebemenší úsměv na mém hnusném xichtě. Nemyslím si, že tím, že jsem odkojený monty pythonama, nebo marx brothers bych byl zhýčkaný. Naopak, spíš vycvičený pro všeliké vtípky "nadruhou", i "natřetí", no fakt někdy i na čtvrtou a půl. Ale tohle ne ne a ne a nenene. Dokonce ani Liška a Poláková, jež mám oba docela rád, to prostě nezachrání. Humor tupost, scénář dutost, statická kamera krutost, režie marnost. Pro mě odpad. Ještě dodávám, že taková vhodná americká paralela jsou Dvě Socky (a důůůůůůůůrazně upozornňuji, že pouze v originále to má smysl sledovat!!) a jak jsem měl z tohoto humoru despekt a apriori ten seriál odmítal, dostal mě do kolen svou lidskostí, citlivostí, vtipem a paradoxně i skutečnou láskou. Takhle by měl vypadat scénář (alespoň, co se týče dramatizace dialogů). ()

LH97

Sitcom, který není vtipný. No, třeba jim to v ČT takto vyhovuje. Bohužel s tím u českého publika neuspějí. Ale šanci tomu ještě dám. ()

miserable odpad!

šipka dolů v logu jasně určuje úroveň seriálu. Souhlasím s komentáři níže, je to taková ředěná NOVA s heslem "hlavně decentně". Otázka je proč se k této trapárně platí web http://leeevne.cz. Ovšem na webu ČT má tato trapárna 80%, pro mě je tento seriál trapnost vyhnaná práškem. ()

frannyberry

Mně se to líbí. Pravda, nic jsem od toho nečekala, tím spíše, když z trojlístku jsem měla ráda opravdu je Báru Polákovou, což je podle mě skvělá komička (což je něco, čím pohledné herečky jsou málokdy). Ale baví mě to. Díly jsou tak akorát dlouhé, zasměju se i u vnitřních monologů Marty i jejích konfliktů s Věrou...Možná je to i tím, že je v tom vidět ten rozdíl, nechci říkat generační, ale určitě věkový. Protože Marta je ok, ale až příliš disciplinovaná holka, zatímco Věra už toho spoustu zažila a vyzkoušela a nic si z toho nedělá. Jasně, spousta věcí je "televizních", třeba ohledně výplat apod. "vtipů" jsem se jen držela, protože to je hloupé, také mi moc nesedí Pavel Liška, který se sice umně zakoktává stále stejně, ale ve svém věku působí trochu perverzně, čemuž nasadil korunu ten knír. Škoda, v prvním díle jsem se u ukazování zarámovaných fotografií i zasmála. Každopádně o to větším překvapením je Sabina Remundová, kterou jsem vlastně viděla jen ve Výletu a která se ukazuje být komičkou na slovo vzatou. A není to jen tím, že když mluví, slyším Janžurovou. Remundová je živá, i nijaké a hloupé věty dokáže přesvědčivě podat. Sitcom pro ženy možná, ale ujde. ()

falkonx

Já nechápu, co všichni furt mají (hnidopichové)... Viděla jsem všechny díly a opravdu jsem místy chcala smíchy (jestli to tak můžu říct)... Pro mě je herecké obsazení úžasné, pokaždé jsem se bavila a na to mi stačili 3 herci. Pro mě hodně povedený český sitkom a doufám, že se tvůrci nenechají odradit a budou i další díly. Za mě opravdu **** :-) ()

doublefish

Baví mě scénáristicky dokonale vypointovaná témata, role jak ušité právě pro tyto dvě herečky, stejně tak jako geniální vedení firmy podle nejbizarnějších pouček z brožur "Jak se stát úspěšným manažerem" v podání Pavla Lišky. Jestli mě to mělo pobavit, tak se to povedlo. ()

Kresloun

je to úplně výborný sitcom, vtipný a hlavně spousta scén mi připadá velice podobná scénám, které jsem si osobně prožil ve firmě, kde pracuji. Ty neustále řeči a poznatky personalistů z Ameriky jsou bombový a hlavně skutečný - už jsem jich spoustu slyšel od naší HR :-) ()

Calabria

Po 5 minutách to vypadá jako by to mělo být extra trapny, ale ve finále jsem se hrozně nasmál, což se mi u jinýho českého seriálu kromě comebacku ještě nestalo. Ale nebýt Pavla Lišky by to prostě nešlo. Viděl jsem 6 dílů na YouTube z 2. Série a až ji dojedu tak jdu 100% na 1. Sérii na česká televize. 90% 4.10 - viděl jsem všechny díly asi 3x a ten dnešní taky. A musím říct že se dalšího dílu nemůžu dočkat. ()

desod

Za mě ano , je to nezvyklý sitcom který má fajn humor .... Sabina Remundová je tam skvělá , Bára Poláková krásně uťápnutě kontruje ..... jenom u Pavla Lišky bych volil jiné obsazení ... jsou typově lepší herci kteří by mohli být prolhaní zbabělí a úlisní. ()

pupidup

Mne to naprosto sedlo...a koukat se na mimicky oblicej Sabiny Remundove..no, rvala jsem smichy! Tento ponekud zvlastni sitcom je naprosto genialni. Herecke trio famózní. Nechápu to nízké hodnocení... ()