Série(2) / Epizody(16)

Kdyby Marta a Věra nebyly zaměstnankyně slevového portálu leeevne.cz, neměly by nic společného. Rozděluje je jejich zcela odlišný přístup k životu. Marta (Bára Poláková) věří, že dělá práci, která má smysl a pomáhá lidem lépe žít. Když má vše systém, je šťastná a plná iluzí. Věra (Sabina Remundová) má nedozírné zkušenosti, a proto žádné iluze. Improvizace je její radost a zároveň recept na přežití v jakýchkoli podmínkách. Majitel firmy Brouček (Pavel Liška) je podlý skřet převlečený za manažera, který nejraději řídí, šmíruje a šikanuje své dvě zaměstnankyně. (Česká televize)

Bozvav

Já se docela bavím. Vtipné (byť jednoduché) dialogy, velmi slušné herecké výkony v rámci žánru. Prostě pohodovka pro zasmátí. Pár opravdu dobrých hlášek. Nemám ráda sitcomy kromě Dva a půl chlapa a Průměrňákových. Toto zařadím mezi ty, co se opravdu dají koukat. Za mne 75%. ()

krabatt76

Zatím (po prvním dílu) dávám jen jednu hvězdičku.Na kopírování amerických seriálových stupidit s umělohmotným dodávaným smíchem je to až dost. ()

MickeyStuma odpad!

Tento seriál je důkazem toho, jak lze znásilnit sitkom. Dějství o třech hercích postrádá úplně vše. Proboha, co tu je zábavného? Nemám si vzít lupu? Nebo radši mikroskop? Očekával jsem především konverzační humor, ale ten tu prostě není. Tohle bylo opravdu megalomanské šlápnutí vedle a zbytečná útrata peněz. ()

Olík

Pojďme si už konečně říct, že neumíme dělat sit-comy , vyprdněme se na to a radši investujme svou energii do nekonečných seriálů (nejlépe z nemocničního prostředí).....ty taky stojí za =každý si doplní=, ale alespoň mají svůj pravidelný odbyt (bohužel). Ne vážně, tohle není formát pro naši malou zaprděnou republičku a je jedno jestli je pod tím narýsované Kolečko nebo další variace na Lišku obecnou (latinsky Vulpes nezcelasprávněartikulális). Přitom je to tak snadné, vždyť už čtyřicet let víme co sluší naší tuzemské seriálověkomediální produkci (mám na mysli např. Chalupáře nebo Takovou normální rodinku) a Petr Kolečko v Okresním přeboru nebo Čtvrté hvězdě dokázal, že zatraceně dobře ví. ()

feryk

Po shlédnutí prvního dílu musím říct, že sice nenadchnul, ale ani neurazil a pokud se i nadále obejde bez tuny vulgarit, oplzlostí a přiteplených hlášek, tak bude jen dobře, tyto pochoutky nechť zůstanou na Nově. Odpad to rozhodně není, tam patří nechutné seriály typu pan máma apod. Párkrát jsem se zasmál(usmál) a hodnotím to jako takovou oddychovou věc, které ale něco chybí, zatím je vše nucené a toporné. Na Báru se dá koukat, ale nevěřím jí skoro nic. Sabina byla v pohodě a bavila mě, možná i proto, že jsem kolikrát v jejím smíchu a gestech viděl Ivu Janžurovou, což není mínus, i když to někomu může vadit. Pokud bude čas, tak kouknu na další díl, abych zjistil, jak ve třech lidech zvládnou osm dílů a jestli hodnocení snížím nebo ne. EDIT: poslední díly byly opravdu dobré a tak si tři hvězdičky a mých 60% zaslouží. ;) ()

P. J. D.

Průměrný scénář balancující na hranici podprůměrnosti, který byl sepsaný nejspíš horkou jehlou. Průměrné hraní Barbory Polákové, skvělý výkon Sabiny Remundové, podprůměrný pak Pavla Lišky. Všechno to ale působí trochu mdle. Za mě dvě hvězdičky. Česká televize má plno skvělých seriálů (např. Cirkus Bukowsky), ale tento k nim bohužel nepatří. ()

UniqueNett

Jako pardon, ale nasadit po Čtvrté hvězdě tohle, to je fakt na pováženou. Jedna hvězda za Lišku, protože on je prostě vtipnej, i když jenom sedí a nic neříká. Jinak nápad špatný, zbytek obsazení špatný a humor.. kde je nějaký humor? Achjo. ()

ZackSawyer

Zvedám na tři hvězdy, některé díly víc než přesné, zajímavá témata. Reálný pohled na vztah šéf-podřízený. Dobré dialogy a pointy. A hlavně přesné vystižení principu a systému fungování slevových portálů. Ale je to specifický humor, který asi nesedne každému. ()

Henry Morgan

A co vás na tom tak štve? Že by se to snad někoho přímo dotklo?To snad ne? I když je to trochu pokroucené zrcadlo společnosti, ale stále zrcadlo. Je tu možnost, že miluju hloupou televizní zábavu, která normálně myslícího člověka uráží nebo tu mnoha lidem chybí nadhled :) uznávám, že se nedržím za břicho a nebolí mě bránice po skončení seriálu, nicméně jako stupidní ty dialogy nepovažuji, ani nápad, ani provedení a v porovnání s americkým sitcomem, kde-jak tu někdo napsal-smích v pozadí je vtipný, je mi tohle mnohem bližší. Snad, že to odráží to čecháčkovství? Jako největší plus považuji fakt, že se to nesnaží tváři vážně od samého začátku. ()

quixote

Sitcom není snadná disciplína a tohle nedopadlo vůbec špatně. Až na poslední díl - podobně jako ve Čtvrté hvězdě -, ten byl velmi rozpačitý a celé to tak nějak vyšumělo. Rozsah 8 dílů byl tak akorát, herci OK, i když od Lišky se myslím čekalo trochu víc. ()

VeeDee

Jestli první série byla průměrná (ale mezi českými sitcomy stále perla), tak druhá série naprostá bomba! Holt když koukám na jiné recenzisty, tento humor asi není pro všechny. Mě ale vážně sednul! ;-) ()

Marwinek

To že si Pavel Liška nalepí hitlerovský knírek tak nějak nestačí. Vadí mi ten smích v pozadí, protože mě vždycky vyleká, přichází ve chvílích kdy tam nic k smíchu není. Je to takové slaboučké, no. ()

DadysGirl

Hm... Liška je fakt creepy... Ale občas to s ním jde... Jako kancelářská skoro 30ti letá krysa jsem se pobavila... Obě hlavní hrdinky mají ode mne plusový body... Ale je to hodě specifický humor, který buď pochopíte nebo si říkáte, že je to děsně trapný... ()

topi80 odpad!

Toto dílo si říká o odpad už svým obsazením. Ale kupodivu některé přestřelky mezi Polákovou a Remundovou místy nějaký ten úsměv na tváři diváka vyloudit mohou. Tento veškerý miniaturní potenciál je však zabit účastí jako vždy neskutečně otravného, pitvořícího se a trapného Pavla Lišky. Domnívám se, že to, že Saša Gedeon nenatočil už 20 let další film, je karma za objevení tohoto zjevu. ()

VlastaFlaksa

Vím, že to není kdovíjaké veledílo, ale já jsem se opravdu dobře bavila a upřímně smála a nejen jednou. No a o to snad v sitcomu jde především, ne? Použitý humor mě rozhodně neuráží a i když je jednoduchý, nepřipadá mi stupidní (na rozdíl od Čtvrté hvězdy, která mi stupidní připadala a navíc dost přihlouple a primitivně vulgární). Myslím, že většina sitcomů nemá ambice útočit na náš intelekt, nýbrž na naše bránice a to se v mém případě Martě a Věře povedlo. Hodně příjemně mě překvapila Sabina Remundová, která podobou, hlasem ani projevem a smyslem pro humor rozhodně nezapře svoji matku Ivu - naši nejlepší komičku a vynikající herečku. ()