Max je geniální matematik, který dokáže spojit svou jedinečnou mysl s nejnovější technikou. Za pomoci vlastnoručně sestrojeného přístroje se pokouší zjistit, zda se nějak nedá předpovědět hodnota akcií na burze. Jeho skutečné cíle však míří ještě dál a chce pochopit nepochopitelné. Jeho aktivity začnou brzy zajímat představitele ortodoxní židovské sekty a vysoce postavené lidi z Wall Street... (oficiální text distributora)

CrazymanM

Tak tohle teda byl mazec!Ještě teď jsem z toho v pasti,pan Aronofsky je zřejmě blázen,protože tohle nemůže natočit normální člověk,ale vážně,nádherně vizuálně zpracováno,skvělé výkony,budu to muset shlédnout znovu,najednou je to moc! ()

Pilinka

Ještě mi chybí 215 shlédnutí abych mohl objektivně ohodnotit ... Každopádně velký útok na emoce pomocí atmosféry a zvuků ... Darren ukazuje, že film nemusí mít příběh a zanechá i tak v člověku hodně ... vtipné je i jak si vzal jednu opakující se scénu z tohoto filmu a postavil z ní o pár let později film zcela nový ... tentokrát bez hodnocení ()

simoneo

Zaujimavo spravený film, čo sa týka efektov, hudby a celkoveho spracovania. K teme(matematike) mam blizko, no obsah ma trosku sklamal, v niečom bol povrchný. Páčili sa mi niektoré náznaky myšlienok, no zopár z nich sú omielané dookola. Celkovo vyslovujem obdiv k Aronofskému za spracovanie filmu, no ja nie som zrovna typ, ktorý si potrpí na také umelečna. Preto doporučujem najmä takým, čo ich práve umelečno najviac zaujíma. ()

brtko

Tak toto šlo úplne mimo mňa. Preceňovaný exibičný humus Aronofského, ktorý neskrýva ani kúsok geniality. Jediným zázrakom na tomto filme vidím len fakt, že mi 80 minutová stopáž prišla dlhšia ako Titanic. Film natoľko alternatívny, že to až úplne statilo význam. ()

kubilov

Nejsem si jistý, jestli to byla podivná divnost nebo divná podivnost. Kombinace občas díky černobílé nečitelného obrazu, divných a nepříjemných zvuků a šílené matematiky, aneb sonda do hlubin mysli zmagořeného vědce. Já vždycky říkal, že moc matiky škodí. Oceňuji, že se Aronofsky snaží odlišit, ale já mu to nebaštím. ()

Blongie

Čísla, čísla, čísla...deprese...čísla, čísla, čísla...psycho... Ten konec ušel, ale na víc než 2* to není... ()

Eywa11

Matematika je všade, tak tak... Téma, ktorá ma vždy baví, no váham medzi hodnotením 4 a 5. Aronofsky je vskutku originálny a má svoj unikátny filmársky rukopis, no na jeho filmy sa nepozerá ľahko. Psycho, psycho, psycho, ktoré mi nerobí dobre, viď Requiem, Black Swan..... ()

IZFNP

Love or hate, nothing in between. Aronofského pre mňa najmenej prístupný film, ktorý uhranie, ale taktiež zmätie a nahnevá svojou nejednoznačnosťou. Existenciálne a silné, plné myšlienok, nad ktorými je treba sa zamyslieť, ale taktiež plné znakov a významov bez jednoznačnej interpretácie ako na strane tvorcu, tak na strane diváka. Aronofsky nie je a nebude pre každého. Vďaka za to. ()

garry

Nemam rad predstirani hloubky. Vytvorite nesmyslnou obrazovou kolaz, nadhodite zahadne tajemno a protoze si s tim nevite rady tak v zaveru kopnete mic do outu. Jedna hvezda. ()

ElFifo

Velmi uhrančivá záležitost. Darren Aronofsky timto snímkem předurčuje, jakým směrem se jeho tvorba bude ubírat. A jen doufejme v tento příslib do budoucna, že jeho zdroje fantasie a originality jsou nevyčerpatelné a bude filmový průmysl dále zásobovat snímky u kterých si opravdu můžete říct, že nic podobného jste ještě tedy neviděli. ()

Dexter666

Totalna magorina s nulovou vypovednou hodnotou, takmer nulovym dejom s posahanym vizualom a otravnou hudbou. Mal som z toho taky pocit, ze najskor spravili hudbu a potom k tomu prirabali tie cudne sceny, aby si mohli povedat "Huhu... my sme ale originalni, take zvlastne cosi tu nebolo..."Ale mna to vobec neuputalo, zaujimavostou boli snad len vysvetlenia ciselneho prepisu tory, zlate cislo mi je uz znamene davnejsie. Pocas celeho filmu som dufal, ze ked je to uz zle, aspon to nejako zaujimavo skonci, ale kdeze... K zakladnej idey, ktoru nacrtol Sol uz na zaciatku sa jeho ziak vratil...Neznasam taketo filmy, pri ktorych sa vsetci intelektuali tvaria, ze su bohovske len preto, ze rozbijaju klasicku "syntax" filmu. ()

DonFrolimo

Takrka mysticky film, ne nadarmo se tu sleva matematika s kabalou. Je mozne vsechno vyjadrit jedinym vzorcem? Je tim vzorcem Buh. Takze i docela metafyzicky film. Zaver je velmi utesujici, vtipny a roztomily. Aronofsky proste umi. ()

gu-staff

Z hudby jsem jásal, z trhané kamery se mi dělalo špatně od žaludku, sem tam jsem ztratil nit, ale tušil jsem, že se dívám na něco vyjímečného. Jednu hvězdu si zatím nechám, až to ve mně dozraje...Buď jí přidám, nebo uberu. Na světě jsou věci, které bychom raději znát neměli :) ()

Sentinel

Ze všech Arronofskyho filmů jsem Pí viděl jako poslední (Wrestler se nepočítá). Čekal jsem jako obvykle netradiční nevšední film bližší samozřejmě Requiemu než Fontáně. Výsledek je však zklamávající. Černobílé zasazení mi nevadí, horší to bylo s dějovou stránkou a hlavní postavou, která je takříkajíc nicneříkající:) Pořád se snaží objevit jakýsi absolutní matematický vzorec všeho, přestává vnímat normálním způsobem okolní svět, no a dovtípit se konce už je nasnadě. Pí není špatný film, ale laťka nastavená později Fontánou a RzS je příliš vysoko. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Rekviem za film

Rekviem za film

07.11.2006

Je tomu jen pár dní, co se mohli první američtí diváci osvěžit ve Flicker dříve či později do našich kin dorazí, projekt Lone Wolf and the Cub, adaptace více jak sedmitisícistránkového komiksu… (více)