Max je geniální matematik, který dokáže spojit svou jedinečnou mysl s nejnovější technikou. Za pomoci vlastnoručně sestrojeného přístroje se pokouší zjistit, zda se nějak nedá předpovědět hodnota akcií na burze. Jeho skutečné cíle však míří ještě dál a chce pochopit nepochopitelné. Jeho aktivity začnou brzy zajímat představitele ortodoxní židovské sekty a vysoce postavené lidi z Wall Street... (oficiální text distributora)

lopja

Bol som strasne sklamany z daneho filmu. Bol som prekvapeny ze mal take vysoke hodnotie na CSFD. Nevadilo ze tento film je ciernobiely hoci je z roku 1998 ale strasne sklamanie. ()

404ErrorFace

Pre niekoho ultradepresívna tvorcovská onania nad túžbou vytvoriť originálne dielo umne pojednávajúce o otázkach života. Pre mňa skutočná a nevyumelkovaná výpoveď o existencializme. Narozdiel od gýčových a prekombinovaných kolegov v žánre určených pre širšie publikum - Mr. Nobody, The Butterfly Effect alebo Donnie Darko, tento film diváka neobťažuje tisíckrát videným umeleckým pozlátkom v štýle tento film sa tvári, že je o všetkom, a pritom je dokopy o hovne. Nie. Film Pí okrem toho všetkého dáva zmysel, a to aj pokiaľ ste, rovnako ako ja, na strednej matiku neznášali. ()

Repulsion

Dvě hvězdičky za formální stránku, která je opravdu zajímavá, neotřelá a poutavá. Vlastní příběh je totální kýč a pastva pro pseudointelektuály, kterým se nadhodí zdánlivě intelektuální zápletka, za kterou se však ve skutečnosti neskrývá vůbec nic. Souhlas s Galadriel. ()

Mejdzula

Asi bych řekl, že to bylo tedy skutečně mistrovsky narecordované. Jsem z toho dostával lehkou smrt. Jinak velmi děkuji za kratší stopáž, pořád se tam odehrávaly nějaké cyklické vyjebávačky a nenudilo to. Ten soundtrack byl taky děsně frajerskej, úplně jako. Řekněme že nejzvláštnější film, jehož sledováním jsem byl dosud poctěn. Bylo to vskutku okouzlující představení! ()

Kkahunaa

Proareticky podané pseudomatematické puzzle. Pomocí umělecké motivace navodil režisér schizofrenní atmosféru zahalenou oparem mystična, smrští otázek a solidní dávkou existenciální nejistoty. Vyzdvižením prvků filmového stylu a upozaděním filmové formy vznikl snímek, který svými ambicemi na jednu stranu může být označován jako „kultovní“, na stranu druhou však tyto prvky prosakují povrch tak mocně, až má divák strach, jestli se celá forma do konce filmu nerozpadne, stejně jako hlavní postava. ()

gpx

Asi bych to měl vychválit, abych vypadal jako intoš, ale to já nejsem. Takže to jako správnej tupec označím za nudnej a nesmyslnej bullshit. ()

axcris

Nekompromisný, perfektný a dokonale uhladený Darren Aronofsky. Silné predjedlo pred Requiem for Dream, ktoré nechutí o nič horšie. Pre mňa druhý najlepší film od tohto spektakulárneho režiséra a scenáristu. Nie len perfektnými dialógmi alebo osobnostným vizuálom Vás môže Pí prekvapiť, ukojiť vaše zmysli. Jeho najväčšou prioritou je zobrazenie emócií. Zlých emócií, trpiacich. Psychika človeka a jej postupné rozpadanie sa do nekonečnej čiernej priepasti. Sean Gullete hrá dokonale a že vyzerá s oholenou hlavou stále podozrievavo, pre mňa nie je žiadnym prekvapeným. Snažil som sa zachytiť jeho myslenie, trpel som spolu s jeho posadnutím, holými prstami som chcel zastaviť krvácajúci mozog medzi prstami. Hlavná myšlienka Math is everywhere stojí za zmienku a to nie len v audiovizuálnej podobe. A to od scenára budúcnosti ešte ani z mála nie je všetko. Je to jeden z najlepších čiernobielych filmov, aké som kedy videl, ak nie aj najlepší. Ak by som niekedy urobil celovečerný debut, ako tento skvost, považoval by som svoj sen za splnený. Veľdielo hodné zapamätanie si v našich malých mozgov naveky. ()

Sevin14

Nápad jako takový velice dobrý, pouze jeho realizace se mi moc nelíbila. Maxovi halucinace a záchvaty mi celý film kazily a myslím si, že lepší výsledek by byl ho nechat příčetným a více se ponořit do mysterióznosti matematických problému, než ukazovat Maxovu psychickou labilitu. Bohužel Aronofsky mi zkrátka moc nesedí. ()

Birter

''A paní učitelko, k čemu mi matematika bude v životě?'' No, Darren Aronofsky při psaní scénáře k tomuto filmu možná věděl. Je také docela dost možné, že se Aronofsky pokusil natočit stejně intenzivní film jako je Lynchův Eraserhead, ale jak někdo psal na IMDb, zápletka filmu je vlastně mnohem zajímavější. Jinak je to ale docela solidní mysteriózní film. ()

Hlavonozec

Byť je to Aronofskeho prvnotina v oblasti celovečerních filmů, nemůžu si pomoc, ale Pí je jeho nejlepší dílo, co kdy udělal (ani Requiem za sen Pí nepokořilo). To nejlepší z filmařiny 90. let (typická hudba, kamera) spojena s tím nejlepším z Arthura C. Clarka doplněno tajemnem. Pí je skvost, Pí je všechno! ()

Sunwheel

Aj keď mám Aronofského rád, toto nasilu pozliepané, lynchovské (ktorého inak uctievam), matematicko-židovské, prorocké akože mysteriózne niečo na mňa nezafungovalo. Aj keď záver celkom príjemne prekvapil, pre pomerne nudný a zdĺhavý predkrm to nemôžem nasilu hodnotiť vysoko. ()

F2003F

Tento Aronofskyho režijný debut dokáže neskutočne silno ohromiť zmysly viacerými faktormi. V prvom rade až neuveriteľne nízkym rozpočtom (60tis!) a v druhom, že za výsledkom stoja minimálne dvaja neskúsení tvorcovia. Je dôkazom, že samotný talent a ambicióznosť jedného vizionára vie robiť nemalé divy, v tomto prípade súhrou okolností udivovať aj svojou existenciou. Jeho práca s remeslom je tu tak neskutočne úchvatná, že sa hravo vyrovná hociktorému neskoršiemu dielu s efektom na takmer totožnej úrovni. Za funkčnosť atmosféry sa veľmi pričinil taktiež debutujúci Clint Mansell ako skladateľ dychberúceho soundtracku, pomocou ktorého má vizuál doprovod prinášajúci vnímanie akoby z inej dimenzie a vytvárajúci pamätne pocitový zážitok zanechávajúci výrazné dojmy. Z niektorých scén je vidieť inšpiráciu (možno nepriamu) s psychologicky podobnými záležitosťami ako Rosemary. Mojou jedinou výtkou je miestami celková nepriehľadnosť obrazu v špinavo čiernobielom štýle s prevládajúcou čiernou, ktorá pôsobí vhodne do tajomna a mysteriózna, ale kazí celkový dojem. ()

dbt

Ten film není zas tak chytrý, jak by se možná mohla zdát, ale nikdo přeci nikoho nenutí se na něj dívat, žé? Ale já jsem i přesto rád, že někdo občas něco takového natočí. ()

PavHer

Aronovskyho prvotina se mu více než povedla. Příběh matematika, který se snaží najít vzor, podle kterého by mohl určovat budoucnost hodnot akcií, je podaný tou nejdepresivnější formou s perfektně sedící audiovizuální stránkou. Hlavní hrdina totiž postupem filmu začne z těch všech čísel bláznit a jeho pocity jsou přenášeny na plátno dost originálními postupy. Hodně nabušené 4 hvězdičky. ()

fero_lašák

Psycho příběh o číslech. Pohádka o číslech. Stejně jako je třeba pohádka O Koblížkovi, tak tohle je pohádka o číslech. Není to tak ohraný jako koblížek a neni to pro děti. Depresivní atmosféra, spojitost tajemna, burzy, spirál a Da Vinciho je zajímavá, ale nejsem zatím v takovém psychickém stádiu, abych se v takovýhlech filmech vyžíval. ()

Rudysoft

Tento film se velmi těžko hodnotí. Někdo ho může považovat za skvost a jiný zase za brak. Myšlenka filmu, to že se celý vesmír a vše v něm skládá z číslic, které tvoří spirálu a že jsou všude samé spirály je úžasná. Taktéž je výborné provedení filmu, zejména střih, kamera, hudba a černobílý obraz. Ovšem jako celek to na mě moc nepůsobí: děravý scénář, nevykreslené charaktery postav, nevýrazná zápletka... Celkově bych hodnotil za 3 a půl hvězdičky, to tu ale možné není, tak zaokrouhluji směrem nahoru kvůli tomu námětu, neboť mě docela zaujal :-) ()

catr

Velice zdařilý trénink na Requiem for a drem,něco z Lyncheovi Mazací hlavy,něco z Laneova Jakubova žebříku a celé to v rytmu techno(logií) a schizofrenií odhaluje neodhalitelné.Už i tady Aronofsky dokazuje cit pro poetiku(scéna s vlnami na pláži ),kterou později naplno rozvine ve Fontáně.D.A.vidí hodně dopředu a já očekavám s radostí další jeho kousky. ()

agent00074

Na promítání v Canes ano do mé televize už ne...příběh geniálního matematika, který zároveň trpí jakousy "schízou" se mi nelíbil, nadnesené myšlenky dosahující až k bohu (jsem materialista) a přehnané úvahy stylem vše na světě se řídí rovnicemi (tudíš se dá spočítat propad akcií) se mi zdáli příliš přitažené za vlasy, co mě zaujalo byl moment kdy hlavní hrdnina prožíval bolesti hlavy - jakousy migrénu, myslím, že ztvárnění bylo dokonalé.. bohužel to bylo to jediné. Dávám 2* ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Rekviem za film

Rekviem za film

07.11.2006

Je tomu jen pár dní, co se mohli první američtí diváci osvěžit ve Flicker dříve či později do našich kin dorazí, projekt Lone Wolf and the Cub, adaptace více jak sedmitisícistránkového komiksu… (více)