Pyramida

Divy starověkého světa dlouhou dobu proklínaly své objevitele, kteří se odvážili odhalit jejich tajemství. Na skupinu amerických archeologů však čeká větší překvapení, než si kdy dovedli představit, když narazí na ztracenou pyramidu, které se žádná jiná v Egyptě nevyrovná. Jakmile odkryjí hrůzná tajemství pohřbená v jejích útrobách, uvědomí si, že jsou nejen v pasti, ale že je navíc cosi děsivého pronásleduje. (HBO Europe)

Lucasion

The Pyramid je film, na který, jsem narazil zcela náhodou. Ano, jedná se o nízkorozpočtový film. O to víc mě překvapilo, že jsem si ho náramně užil. Film sice začíná hrozně typicky skvělým nálezem třístěnné pyramidy a partičkou lidí, co to jdou prozkoumat. Ovšem netrvá dlouho a skupinka skutečně zavítá pod písek do katakomb. Atmosféra je hutná jako pytel písku a musím říct, že takovéhle napětí stěží vytvoří jakýkoliv hollywoodský velkorozpočtový horor. Film totiž dá připomenout klasikám jako Indy nebo Mumie. Hned jsem měl chuť vytáhnout dvd The Mummy (1999). Těhle skvělých filmů z Egypta moc není a filmů z podzemního prostředí taky ne. Každopádně herecký tým, ač neznámý, tak jsem naprosto spokojený. Ashley Hinshaw není vůbec špatná. CGI animace taky není nejhorší. Možná tím, že se vše odehrává ve tmě, tak to působí přirozeněji. V čem je, ale film vážně dobrý je atmosféra stísněného prostředí labyrintu, množství písku, tmy a slepých uliček. Pyramidu vážně doporučuju, jedná se o nadprůměrně dobrý snímek, který si snad jednou pustím znovu. (73 %) ()

malylada

Pátraní v katakombách nově nalezené Pyramidy, zní jako poutavá látka, především neokoukaná a těšil jsem se, co všechno se z toho vyvrbí. Od začátku to celé vypadá dobře, lekačky fungují a napětí umí tvůrci pěkně stupňují. Celý horor má, to co mít má až do konce, až na úplný závěr, kde docházejí maličko nápady. Největším problém a dost zásadní je postava samotného Anubise, jehož postava se digitálně vůbec nepovedla a možná bylo záhodno udělat čistě masky. Je to škoda, neboť celý moster horor to hodně sráží......6/10 ()

JohnCZ

Začátek hodně zajímavej: tajemná pyramida, sympatické postavy a celkově egyptské prostředí. Při studování hieroglyfů a různých obrázků jsem si nemohl nevzpomenout na Stargate, ale jakmile film odhaluje nechutně digitálního záporáka, atmosféra jde úplně do kytek. Potenciál, který tenhle námět nabízí, zůstal kdesi pohřben spolu s logickým chováním postav. ()

Seabeast

Námět je naprosto vynikajicí! Found footage horor ve starověké trojstranné pyramidě! A co samotný film? Naprostá slabota a ztráta času. Obrovská škoda tak nevyužitého silného potenciálu! Atmosféra by možná byla, ale s blížícím se koncem opravdu hodně degraduje. Dále klasicky dementní dialogy a chování postav. Jako jedinný záporáci jsou taky jakési mrtvé kočičky, které vřeští jak krysy a poté hlavní boss v podobě Anubise. Při detailnějších záběrech je jeho digitalizace docela zavádějící. The Pyramid ve výsledku nemá tendenci ničím výrazně zaujmout - možná tak interiéry a exteriéry. Achjo. ()

corpsy

Found footage? Z polovice. Tvorcovia makajú na tom, aby bola atmosféra správne šťavnatá, napätie sa odvíjalo od neznámeho a nevideného. Vo väčšine minutáže to aj funguje, ale potom príde odhalenie ústredného zla a je to ( po technickej stránke ) pohroma. Vtedy prestane fungovať aj scenár ( už aj dovtedy logicky škrípajúci ) a vezieme sa do najhlbších etáží céčkového hororu ( viď The Asylum štúdio ). Skúsiť? Určite, ale len na vlastnú zodpovednosť ( týka sa hlavne ,,dozretých,, fandov hororu ). ()

Astaroth12

Film začal štandardne, len nežné otukavačky, nič výnimočného a ten stav trval dosť dlho. Čakal som, že kamera toho veľa neukáže, ale ukázala, ešte menej ako som očakával. Originalita skoro žiadna, podobných filmov je veľa a aj lepšie spracovaných. Je tu niekoľko atmosferických momentov a aj napätie sa tu objavuje, len ho nieje až tak veľa. Veľmi vlažný FF projekt, kde postavy tej logiky veľa nepobrali a scenár mal dosť zlý deň. Ten finálny blok bol strašne srandovný aj keď tvorcovia to mysleli asi vážne. Práve to ešte znížilo úroveň tohoto filmu i moje celkové hodnotenie. ()

schizmo

Found footage z prostor egyptských pyramid? To by chtěl přece každý!!! On je to tedy FF kombinovaný, ale i tak. Je zajímavé, že po tom, co byl FF i na Měsíci, že nenapadlo někoho dřív přijít s touto atraktivní lokalitou, protože egyptská tématika táhne a táhnout bude ještě pěkně dlouho. Trailer solidně nadchnul, takže teď už to jen nezkurvit! A? A? Nooo, nemá talent, Kuzma je támhle! Dlouhodobě se zamýšlím na jedním společným atributem, který provází 80% hororových filmů a tím je nelogické chování postav. Autoři si zřejmě myslí, že by se bez toho jejich film neobešel. A to je kardinální omyl. Rád bych si jednou dopřál film, ve kterém bude aspoň někdo uvažovat s chladnou hlavou. Tady se ještě ruku v ruce dočkáme ne dostatečně uvěřitelných hereckých výkonů, přestože postavy jsou vybrány docela reprezentativně. Nicméně hlavním klíncem do rakve jsou počítačové efekty, které jsou tentokrát opravdu mizerné, což je docela paradox, když si připustíme, že FF ušel solidní kus cesty a je tedy za tu dobu dostatečně zřejmé, kde dělávají soudruzi chyby a není důvod je znovu a znovu opakovat, nota bene ještě v markantnější míře. Ale abych jenom nehanil, film měl docela solidní tah na bránu, protože prostory pyramidy jsou samy o sobě zajímavé a vy nutně musíte vědět, co se pod tou zemí děje. To ovšem platí jen do doby, než se začnou objevovat první digitální prevíti. To pak rychle pochopíte, že se jedná a podobnou hrůzu jako je nedávno uvedený film Pod zemí. ()

maddy

Egyptský As Above So Below. Odvíja sa to na vlas rovnakým postupom, predstavenie archeológov, objavenie miesta, putovanie chodbami, nájdenie starodávnych predmetov a pascí, akurát tento krát namiesto parížskych katakomb v prostredí egyptskej pyramídy a o úroveň, až dve horšie. Prvá polovica ešte z časti funguje ako taký dobrodružný film, prostredie pyramídy je celkom zaujímavé hlavne z dôvodu, že v hororoch nie je natoľko opozerané ako napríklad strašidelné domy, hrady, väznice a podobne. Kvitujem aj fakt, že štruktúra found footage je neustále narúšaná zábermi filmových kamier a tak divák nesleduje iba roztrasené zábery utekajúcich postáv, ale docielila sa tým väčšie prehľadnosť. Síce sa tým vytratil ten efekt „skutočných záberov“, ale myslím, že pri takom filme akým je The Pyramid sa to ani nepožaduje. Bohužiaľ ako horor Pyramída nefunguje vôbec, chýba tomu akákoľvek atmosféra, ani raz to nedokáže nevodiť pocit strachu alebo obavu zo stiesneného priestoru pyramídy, neobsahuje to ani jednu efektnú ľakačku a samotný záver je už vyslovene na smiech a film neskutočne zhadzuje. Keď totiž na scénu nastúpi hnusne digitálny bájny Anubis, ktorého podoba akoby vypadla z lacného animáku pre deti, ide to celé ako hovoria brati Češi do kopru. Nijako zvlášť dobré, ale aspoň stráviteľné hororové Bécko klesá v tej chvíli niekde na úroveň produkcie Asylum. Priznám sa, že záverečnú pol hodinu som mal už veľký problém dopozerať a skutočne nechápem zámer režiséra do seriózne mieneného hororu pridať túto digitálnu ohavnosť, na ktorú evidentne nestačili ani financie. Pritom by úplne postačovalo keby sa v závere premávala obyčajná prehnitá múmia a pôsobilo by to podstatne lepšie. Ani ten As Above So Below nebol žiaden hororový klenot, ale miestami aspoň fungoval ako horor. The Pyramid je akurát tak na smiech. Na tie dve hviezdičky zaokrúhľujem čisto len z milosti, keďže prostredie pyramíd mám vo filmoch celkom rád, inak však neskutočne zmarený potenciál. CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

FromHell

Ten otrasný digitálny vklodlačí potrat môže zato,že dávam len dve hviezdy.Film má slušnú atmosféru,je zručne natočený,ale lacný digitál je niečo,načo som obzvlášť alergický.Toto je rovnaký prípad ako Mama,kde tiež kvalitne natočený film,tvorcovia odrovnali behom pár minút hnusným a odfláknutým vizuálom... ()

TomX2 odpad!

Archeológia, pyramídy, mytológia z prostredia starovekého Egypta a neviem čo ešte síce nie je nič, čo by ma nejak zvlášť zaujímalo, ale verím, že sa nájde veľa divákov, ktorí práve k týmto veciam vzťah majú a málokedy sa objaví film/horor, ktorý je založený práve na takýchto veciach. Preto, či už mám podobné veci rád alebo nie, je podľa mňa námet vcelku fajn a bol tu potenciál vytvoriť aspoň ten priemerný film. Závisí to aj na finančnej stránke a čo sa týka peňazí, tých je tu podľa mňa dostatok, takže kde je teda problém? Už od samého začiatku na mňa film pôsobil dosť nudne a nedokázal ma nijak upútať. Pred kameru boli postavení herci, ktorí nielenže pôsobia dosť nesympaticky, ale dokonca ani nevedia hrať, čo má dopad aj na postavy, ku ktorým som si nedokázal vybudovať žiadne sympatie. A keď sú tieto postavy ešte zle napísané, ani priebehom filmu, kedy sa dostávajú do ťažkých situácií, o ne neprejavím žiadny záujem a je mi jedno, či zomrú. Ďalším bodom je scenár, ktorý je mimoriadne zlý. O určitých momentoch a chybách v scenári sa vyjadrovať nebudem, pretože jednak by som musel písať spojlery (a to nechcem) a jednak si na film už veľmi nepamätám. Spomeniem však to, že jedna hlúposť strieda druhú a sledovať to ďalej bolo pre mňa utrpením. Ďalšie veci by som nerád hlbšie rozoberal, ale rád by som spomenul ešte takú atmosféru, ktorá bola spočiatku nielenže zlá, ale všetko čo sa tvorcom podarilo aspoň trochu vybudovať bolo v priebehu filmu úplne zničené a nemôžu za to len príšerné digitálne efekty. Keď som film pozeral, rozmýšľal som najmä nad tým, či dať jednu hviezdu alebo odpad a keďže som posledné minúty už len s nezáujmom preskakoval, asi je jasné, že som sa rozhodol pre druhú možnosť. A tak mi neostáva nič iné, než tento horor zaradiť medzi ďalšie filmy nesúce hodnotenie "odpad". ()

kaylin

To, že má snímek vyšší rozpočet, protože se za něj postavili lidé od Foxu, je sice vidět na kvalitě obrazu, ale na kvalitě efektů už se to tolik neprojevilo. Tyhle filmy asi podle všeho pořád ještě letí, i když já mám pocit, že byly vyčpělé už před čtyřmi lety, možná ještě dříve. Najde se opravdu málo těch, které zaujmou a u nichž byste měli pocit, že to není jen opakování toho, co už bylo tolikrát řečeno. „The Pyramid“ k těm zajímavějším nepatří. ()

Rakosnicek77

Tohle byla taková variace na Vetřelec vs. Predátor 1 a V Podzemí. Já prostě tyhle baterkové tunelové honičky vůbec nemusím. Za prvé toho i při nejlepší kvalitě obrazu moc nevidíte, vyjma občasného mihotu čehosi, ve svitu baterky a za druhé si neumím užít film na základě řevu, ječení a jiných zvukových projevů, kterejma jsou tyhle počiny vrchovatě napěchované! Bylo to úplně o ničem a každý schopnější kameraman, tohle zmákne natočit ve sklepě paneláků, nadneseně řečeno. Kdy už se neschopnost natočit pořádný horor, přestane maskovat zahalením do tmy? Horor přece neznamená temno! Jedna hvězda, za totálně podělaný námět. ()

..Lucas..

Většinou dokážu pochopit, proč mají horory nízké hodnocení, ale tady u toho vůbec. Přemýšlel jsem i o čtyřech hvězdách. Žádný rušivý element, pár dobrých lekaček a dobrý příběh a prostředí. Opravdu netuším, co na tom bylo tak špatného, já jsem spokojený. ()

stration

A víte co, já mám tyhle blbovinky děsně rád. Děj vem čert, logiku taky, chování postav taky. Nakonec je to přece děsná bžunda. Tvůrci bohužel utratili asi většinu peněz hned v úvodních pěti minutách na komparz a vrtulník, a tak Anubis vypadá jak z dob Duke Nukema, ale to vem taky čert. Hlavní je, že celý film se něco děje, pořád se někam běhá, padá, skáče a u toho se křičí, piští, ječí. Nutno taky dodat, že při jedné lekačce mi málem vyskočilo srdce na Anubisovi váhy, a to se taky počítá. Herci jsou celkem sympatičtí, ale ne zas tolik, aby nás jejich ubývající počet nějak znervózňoval. S koncem si taky tvůrci mohli pohrát trochu víc a hodit na závěr nějakou perličku. Ale podtrženo sečteno je to velice odpočinkový kousek, který stejně jako nedávné Pařížské extempore sice nic nového nepřináší, ale to staré nekazí a hlavně, skvěle baví. ()

Thomassi

Při pohledu na cover filmu si člověk řekne, že to bude klasická egyptská naháněčka v útrobách pyramidy v podání nějaké neprávem oživlé mumie. Ono se tomu tak do půlky filmu dá i věřit, pak se ale z mumie vyklube mohutný Anubis vážící duše nečistých a rázem má celý příběh jiný nádech. Nemyslím si, že je to vyloženě špatný film, pro ty, co mají rádi horory to může být celkem i překvapení. Osobně jsem si ho užil, i když potenciál se dal využít i lépe. Příběhy ze starověkého Egypta, ať už klasické nebo hororové, mám rád. A toto dílo není výjimkou. Lepší tři hvězdy. ()

AlistairMir

Vychrtlej Anubis s šedým zákalem nahání v útrobách pyramidy bandu uřvaných archeologů. Je to celkem sranda každopádně nějaký lekačky nebo nedej bože pocit strachu fakt nečekejte. Ideální monster horor na mrknutí s ustrašenou holkou, co se po filmu bude cítit statečná, že se nebála. Na jedno mrknutí ale v pohodě ()

TheDon

Lokace super, herci obstojní, pyramida suprová, ale....nechci to prozdradit, ale Anubis vás zaručeně rozesměje. Dvě z milosti. 40% ()

BoredSeal

Jako milovník starověkého Egypta, co si kdysi užíval na Amize hru Waxwork s úžasným zabijáckým bludištěm v dobové pyramidě, bych měl asi skákat do stropu. Bohužel je tento horor z podobně sexy prostředí naprosto debilní. Už trochu znejistíte u nějakého počátečního oznámení, že film jsou dokumentární záběry, které se našly po zmizení filmařů, takže dík za spoiler a jakýsi ochablý pokus o Blairwitch Projekt, na který se stejně film brzo vykašle. Postavy se chovají naprosto debilně, hrají je nesympatičtí lidé a jediný důvod, proč nefandit silám zla v jejich rychlé popravě je opatrnost, aby zlo nebylo ještě větší debil. A je důvod se obávat, příšery jsou laciné a nudné. Nebudeme se ani bavit o znásilnění egyptské mytologie. Asi každých deset minut jsem doufal, že raději usnu, abych nemusel poslouchat klišovitou ječící hysterku nebo sledovat další dementní číslo. Nezapomenutelná je scéna smrti jedné z postav, kde se tým blbců tři minuty pokouší tahat fatálně penetrovanou slečnu z kůlu a věří, že jí bude líp, aby pak usoudil, že stejně vlastně bude víc krvácet - aspoň ten egyptolog snad kurs první pomoci někde na střední škole snad měl. Úplně promrhaná šance natočit dobrý horor z pyramidy. ()