Špiónka (TV film)

The Spy

Drama / Historický / Válečný

Německo, 2013, 105 min

• Morholt

Na špionážní film je to moc blbé a že se to odehrává za války dávají tušit jen přítomné uniformy. Navíc ten obraz Very von Schalburg je až moc idealizovaný a jejímu přechodu k Britům a s tím souvisejícímu obratu na fanatickou antinacistku, tomu se člověk musel smát. Jak normálně Němcům ty válečné záležitosti jdou, tak tohle se silně nepovedlo. Navíc to tvůrci zazdili závěrem. Za Valerii Niehaus 15% P.S. Vera von Schalburg zemřela na Ostrovech v roce 1993. Toliko k té ztracné stopě v roce 1945.(6.12.2015)

• MickeyStuma

Špionážní televizní film z období 2. světové války nemající naprosto čím zaujmout. Příběh mdlý, bez napětí, atmosféry či emocí. Nic tady nefunguje a nepomůže tomu ani fakt, že hlavní postavou špiónky je Němka donucená pracovat pro Brity. K reálnosti a uvěřitelnosti příběhu tu chybí především určité historické souvislosti na obou stranách bariéry. Pravda od televizního filmu se moc očekávat nedá, ale když je k filmovému uspokojení setsakramentsky málo, nemá cenu nad tím ztrácet čas.(11.2.2016)

Vera von Schalburg sa narodila na Sibíri v Rusku a po októbrovej revolúcii utiekla s rodinou do Dánska. Neskôr žije v Paríži kde sa živila ako prostitútka. Tu bola zverbovaná do Abwehru a v roku 1938 poslaná do Anglicka.Už vtedy bola dvojitým agentom nemeckej a sovietskej tajnej služby. V Anglicku ju odhalili a zatkli, krk si zachránila tým, že začala spolupracovať aj s britskou tajnou službou.Film sa odohráva pred 2. svetovou vojnou a v priebehu vojny a je inšpirovaný niekoľkými skutočnými udalosťami.Po vojne sa vrátila do Nemecka, ale nakoniec sa usadila v Anglicku kde v roku 1993 aj zomrela.(25.11.2015)

• stanslon

Film mi připomněl sovětské, z dob mého mládí. Je neuvěřitelné, jakou sračku dokáží vyrobit v koprodukci Německo-Rakousko-Maďarsko v roce 2013 a ještě to myslet vážně. Rambo v romantické noční košilce německé dvojí agentky, které všechno vychází, ale jak se zdá, po válce ji odpráskne jeden z jejích kompliců, na rok starý příkaz admirála Canarise. Takovou kravinu by snad nedokázal natočit ani štáb naší historické První republiky.(22.11.2015)