Blafuj jako Beckham

Bend It Like Beckham

Blafuj ako Beckham

Komedie / Drama / Romantický / Sportovní

USA / Německo / Velká Británie, 2002, 112 min

Gurinder Chadha ve stravitelné formě předkládá indickou kulturu neindickému divákovi a tvrdím, že se jí to daří. Sama říká, že se jedná o autobiografický film. Ve svých osmnácti letech prý měla podobné cíle a sny jako ve filmu Jess, natáčelo se v místech, kde skutečně vyrůstala, ve filmu si zahráli mimo její matky ještě další členové její rodiny. Osobně považuji tento film za silně nadprůměrný (69%), zajímavý netradičním tématem, výborný na odpočinek, s dostatečně přitažlivým hereckým obsazením. Úžasně charizmatická devadesátiletá stařenka Zohra Sehgal mě zaujala už v Saawariye, tady má sice jen epizodní roli, přesto jsem ji však rád viděl znova. Doufám, že ještě něco natočí. ■ Dodatek 1: Na rozdíl od toho, co píše Morien v zajímavostech, nebyla Parminder Nagra profesionální fotbalistkou. Na DVD ve filmu o filmu se doslova uvádí, že ji i Keiru museli fotbal učit. ■ Dodatek 2: Na DVD najdete v bonusech velmi zajímavý recept na indický pokrm Aloo Gobi. Už se těším, až ho vyskouším! :)(13.1.2010)

Hrozný název, nevábný námět, v Londýně žijící režisérka narozená v Keni - půjčeno ze zoufalství. Z nějakých (pro mě zpočátku těžko pochopitelných) příčin se mi tenhle film líbil. A to tak, že hodně :) Možná jsme už přesyceni těch Hollywoodských velkorozpočtových bijáků a dát si sem tam něco "normálního", příjemného, trošku sladkého s jemným humorem nám udělá jenom dobře. Takže pokud vás Beckham v názvu odradil, honem to napravte, protože o něj tu opravdu nejde. Budete odměněni příjemně stráveným večerem.(26.6.2003)

Nekoukal jsem na to úplně z vlastní vůle..... ale když už, na romantickou komedii, kterou natočila ženská a ve které hrajou ženské fotbal, to není až tak zlé. Dala by se tomu vyčíct brutální čitelnost, předvídatelnost děje a mizerně natočené fotbalové zápasy, ale je to zase vykompenzované docela milým obsazením (nejvíc mě bavili oba otcové, hlavně Frank Harper) a občasným fórkem. Řachanda k popukání to není, ale na koukání s partnerkou je to docela slušný kompromis. PS: Kiera Knightely na mě v tomhle filmu působila strašně hladově.(1.1.2010)

Neumím si to vysvětlit, ale mně se tenhle film strašně líbil!!! Čekala jsem katastrofu, ale byl to opak. Perfektní herecké obsazení - samozřejmě úžasně nádherná Keira, sympatická Parminder a úplně perfektní Jonathan! S jinými herci bych si tento film asi neuměla představit. Mělo to super děj, dobré dialogy a líbilo se mi, že to není jen a pouze o fotbale a Beckhamovi, kterého upřímně moc nemusím, ale že se tam řeší i národnostní rozdíly. Navíc ten vynikající romantický příběh.. Ke konci jsem byla úplně naměko :))(9.8.2012)

• Mrkvič

Nemůžu přenést přes srdce, když filmy o sportu vypadají tak trapně. Keira Knightley je už jen podle chůze a běhu tak pohybově nadaná, že jakýkoliv záběr, kde není jen její hezkej ksichtík a kde se má pohnout, je děsně nereálnej. Film má svý kvality na úrovni romantických komedií, ale když to trvá 2 hodiny a na konci tam pořád tančej indové a skřepčej na ty jejich příšerný popíky, tak je to opravdu hodně náročný na dokoukání.(10.1.2009)

• - Parminder a Keira odehrály všechny fotbalové scény samy. Dostali se do fotbalového tábora a trénovali každý den po dobu tří měsíců. Keira dokonce skončila s otřesem mozku. (Lauralex)

• - Jedná se o první film ze západní produkce, který kdy byl vysílán ve státní televizi v KLDR. Z původních 112 minut byl ale pro vysílání zkrácen na pouhou hodinu. (Ondrus)

• - Přestože jejich postavy jsou stejně staré, ve skutečnosti od sebe herečky Parminder Nagra a Keiru Knightley dělí rovných deset let. (Morien)