Blafuj jako Beckham

Bend It Like Beckham

Blafuj ako Beckham

Komedie / Drama / Romantický / Sportovní

USA / Německo / Velká Británie, 2002, 112 min

Nevtieravá anglická komédia z prostredia "podobajúceho sa" ženskému futbalu. Zatiaľ čo úsmevný pokus urobiť pomocou strihu z dievčat futbalistky bol miestami zábavný, sledovať jačiacu Keiru, ktorej tvár pripomínala škrečka po nadmernej aplikácii botulínových injekcií, bolo zábavné menej. Aj keď musím uznať, že kopanie do lopty jej šlo lepšie ako hranie :). Oveľa viac mi zaimponovala sympatická Parminder K. Nagra, ktorá nepôsobila takým strnulým anorektickým dojmmom. Dejovo síce priemerné, ale nie moc umelé, tak ako väčšina podobne ladených filmov. Celkovo vhodné na "papučový" večer. 7/10(30.4.2007)

• numi

Nic není nemožné. Stačí si zatím jít hlava nehlava, rodina nerodina, kultura nekultura a dokážete to. Tak asi o tom je tahle křehká komedie. Nic víc, ale ani nic míň. Sympatická ústřední dívčí dvojka se bude míhat po hřišti i mimo něj s ladností Davida Beckhama a ono to skřípe, vrže, ale prostě se to neustále hýbe až do finále. Hvězdička dolů za to, že si brankářka stoupne za postavenou zeď. Vždyť je to film z kolébky kopané... [listopad 2005](17.11.2005)

Gurinder Chadha ve stravitelné formě předkládá indickou kulturu neindickému divákovi a tvrdím, že se jí to daří. Sama říká, že se jedná o autobiografický film. Ve svých osmnácti letech prý měla podobné cíle a sny jako ve filmu Jess, natáčelo se v místech, kde skutečně vyrůstala, ve filmu si zahráli mimo její matky ještě další členové její rodiny. Osobně považuji tento film za silně nadprůměrný (69%), zajímavý netradičním tématem, výborný na odpočinek, s dostatečně přitažlivým hereckým obsazením. Úžasně charizmatická devadesátiletá stařenka Zohra Sehgal mě zaujala už v Saawariye, tady má sice jen epizodní roli, přesto jsem ji však rád viděl znova. Doufám, že ještě něco natočí. ■ Dodatek 1: Na rozdíl od toho, co píše Morien v zajímavostech, nebyla Parminder Nagra profesionální fotbalistkou. Na DVD ve filmu o filmu se doslova uvádí, že ji i Keiru museli fotbal učit. ■ Dodatek 2: Na DVD najdete v bonusech velmi zajímavý recept na indický pokrm Aloo Gobi. Už se těším, až ho vyskouším! :)(13.1.2010)

ehm. asi by mali zaviest specialne oznacenie pre filmy. za posledne dni som videla tolko ,,komedii". asi ked nevedia, kam strcit ten film a su tam 1-2 trochu sviezejsie vstupy, oznacia to za komediu.. :-/ ok. podla kometov a hodnoteni som cakala vice. moc nefandim takymto druhom filmov a zensky futbal mi nevonia, hoci ten muzsky ma vie nadchnut /nie kvoli futbalistom samozrejme.jo .. a voci cislu 23 mam alergiu/ hmm.. tak aspon som videla Keiru v jej zaciatkoch a miernucko si polepsil J.R. Meyers /Joe/, ktoreho moc nemusim. no.. inak obcas zajimave zabery fajn zostrihane, no este by to mohli o trosku skratit -cely film.(24.8.2008)

Jako nudný konzervativec musím mít radost z toho, že v dnešním zběsile rychlém světě alespoň indické dívky mají naplánovaný život dle uznávaných letitých tradic. Proto od Jess nečekám nic jiného než svatbu, plodění dětí a starost o rodinu. Jenže mé fotbalové geny stejně převažují nad těmi konzervativními. Takže jsem rád, že Jess nechce rodit, hrát kriket ani pozemní hokej, protože umí svištět s míčem přilepeným k noze, driblovat, zaseknout i pálit pod víko tak, jako já v divokých snech. Já mám prostě rád holky i fotbal, takže je mou povinností mít slabost i pro tento snímek.(1.6.2012)

• - Parminder a Keira odehrály všechny fotbalové scény samy. Dostali se do fotbalového tábora a trénovali každý den po dobu tří měsíců. Keira dokonce skončila s otřesem mozku. (Lauralex)

• - Profesionální fotbalistka Parminder Nagra měla strach, že kvůli jizvě na svojí noze nedostane hlavní roli Jess, ale nakonec bylo zranění i příběh jemu předcházející zapracováno do scénáře a použito. (Morien)

• - Filmový ženský tým Hounslow Harriers ve skutečnosti neexistuje, ale většina filmových hráček jsou skutečné profesionální fotbalistky. (Morien)