Blafuj jako Beckham

Bend It Like Beckham

Blafuj ako Beckham

Komedie / Drama / Romantický / Sportovní

USA / Německo / Velká Británie, 2002, 112 min

Ak by bolo všetko totálne hrozné (čo vôbec nebolo), Bend It Like Beckham by aspoň dal svetu jednu z najdôležitejších a najlepších herečiek našej doby - Keiru Knightley. Damn, ono to je 12 rokov a jediné, čo sa na tej žene mení sú vlasy. A aj to k lepšiemu. Že hneď jej prvá scéna vo filme, ktorý pre ňu znamenal zlom v kariére bude zameraná práve na jej hrudník, tému rozoberanú debilmi tým viac, čím sa Keirinka stávala slávnejšou, to som teda nečakal. Bolo to v čase, keď ju filmová maminka utešovala rečami "kým narastú" a dalo sa tomu veriť. Dnes už vieme, ako sa to (ne)vyvinulo a aj tak ťa ľúbime stále rovnako Keiry! Ba ešte viac! Veď kto potrebuje kozy keď ste Keira Knightley. A vôbec, dosť o tom, koho zaujímajú takéto prízemné reči o nepodstatných veciach. Koľko to má výhod a akú perspektívu do budúcnosti (uvidíme, kto sa bude smiať po štyridsiatke Scarlettka Johansson), to nevidí žiadny mudrc, tak na čo to rozoberať. Indka veľmi dobrá. Zaujímavé, že ten Ind sa nebuchol do Jonathana Rhys Meyersa, lebo ten bol fakt cool. Celkovo príjemná, na nič sa nehrajúca oddychovka britského razenia, ktorá veľmi dobre slúži na neutralizáciu všetkých tých amerických blbostí. Jeden z mála filmov, ktorý sa neoplatí pozerať na večer, keďže máte ihneď chuť si ísť zakopať. Najlepší moment: Dýza v Nemecku a Keirinkino "You bitch!"(15.7.2014)

Film, kde jsem asi prvně zazmenala mladou herečku se jménem Keira Knightley. Tenkrát mi její jméno moc neříkalo. Když milujete Beckhama, tak nemáte jinou možnost. Filmů, kde se někdo snaží prosadit díky svým schopnostem je natočeno hodně a budou se točit dál, protože diváci mají takové věci rádi, ale ještě jsem v žádném z nich neviděla indickou fotbalistku. Pro mě velmi příjemné překvapení.(20.10.2008)

Hrozný název, nevábný námět, v Londýně žijící režisérka narozená v Keni - půjčeno ze zoufalství. Z nějakých (pro mě zpočátku těžko pochopitelných) příčin se mi tenhle film líbil. A to tak, že hodně :) Možná jsme už přesyceni těch Hollywoodských velkorozpočtových bijáků a dát si sem tam něco "normálního", příjemného, trošku sladkého s jemným humorem nám udělá jenom dobře. Takže pokud vás Beckham v názvu odradil, honem to napravte, protože o něj tu opravdu nejde. Budete odměněni příjemně stráveným večerem.(26.6.2003)

Komedie? Jak pro koho, mě to nerozesmálo ani jednou. Drama? Leda velmi povrchní a slaboučké. Romantika? Jak by mohly chybět zaláskované pohledy a polibky, když koukáme na film o puberťačkách (a pro puberťačky). Sport? Připouštím, tyhle klipovité záběry ženského fotbalu byly rozhodně zábavnější, než sledovat výkony mužských primadon z nejvyšší české fotbalové ligy (ale pokud jsou pánové placení za herecké výkony, zvláště za předstírání bolestivé smrti, pak ve světě skoro nemají konkurenci:-)). Průměrný film se zaměřením pro teenagery. 55%(13.3.2009)

• numi

Nic není nemožné. Stačí si zatím jít hlava nehlava, rodina nerodina, kultura nekultura a dokážete to. Tak asi o tom je tahle křehká komedie. Nic víc, ale ani nic míň. Sympatická ústřední dívčí dvojka se bude míhat po hřišti i mimo něj s ladností Davida Beckhama a ono to skřípe, vrže, ale prostě se to neustále hýbe až do finále. Hvězdička dolů za to, že si brankářka stoupne za postavenou zeď. Vždyť je to film z kolébky kopané... [listopad 2005](17.11.2005)

• - Přestože pojmy jako "David Beckham" a "bend" ("blafuj" v názvu filmu) jsou v Anglii běžně známé, v Americe o nich v době vzniku filmu neexistovalo povědomí a distributoři proto chtěli název změnit na "Move it like Mia" podle amerického fotbalisty Mii Hamma. Režisérka s tím ale nesouhlasila a film vyšel pod originálním názvem. (Morien)

• - Herečky trénoval Simon Clifford - majiteľ brazílskej futbalovej školy. (rador)

• - Parminder a Keira odehrály všechny fotbalové scény samy. Dostali se do fotbalového tábora a trénovali každý den po dobu tří měsíců. Keira dokonce skončila s otřesem mozku. (Lauralex)