Ip Man 4: The Finale

• Hongkong Jie wen 4: Wan ťie pchien (více)

Ip Man (Donnie Yen) přijíždí na pozvání Bruce Leeho (Kwok-kwan Chan) do San Franciska. Kromě návštěvy turnaje karate, kde Bruce vystupuje, hledá Man vhodnou školu pro svého syna Ťina. Bruce si svými postoji znepřátelil místní čínskou komunitu a Man jako jeho mistr pocítí následky jeho činů. Kromě čínských mistrů se dostane do konfliktu i s rotmistrem Bartonem Geddesem (Scott Adkins), kterému se nelíbí, že by kung-fu mělo být součástí výcvikového programu mariňáků. (LangiJ)

Tomulka

Dějově nejslabší díl, ale dost to vylepšil Scott Adkins. Rasový podtext je dle mého názoru již zcela zbytečný. ()

KiJi

OPAKOVÁNÍ OPAKOVANÉHO Tak se nám to asi uzavřelo. V této sérii filmů o mistru bojových uměních se Číňané vypořádali s Japonci, Brity a samozřejmě ve čtvrtém díle s Američany, které vykreslili jako typické zlé kapitalistické utlačovatele čínského národa; a ještě přidali jen tak mimochodem dovětek, že jsou rasisti i na černochy, aby film asi šel s dobou. Příběhově je to však velmi slabé, bez emocí, tendenční, vyprahlé, vyšumělé apod. Bruce Lee tam sehraje jen takovou epizodku, která nic dál nerozvíjí. Bohužel ani souboje už nic nového nepřinesly, bez nápadu, choreografie je pouze dobrá. Prostě nuda. ()

Marcecek

Ip man vyhral svoj posledný súboj, emotívne spomienkové zakončenie zo života čínskej legendy. Ip man je moja srdcovka. Už to nieje taký nášup ako kedysi, keď som videl jednotku, tie súboje a choreografia mi vtedy takmer vyrazili dych. Dej je plytkejší a prvoplánový, ale čert to vem, mne nevadí, že zasa predvídateľne absolútne dobro porazí to absolútne zlo, že sa tu vlastne každý bude pomsťovať každému, a že nakoniec tomu najväčšiemu hajzlovi náš Ip Man nakope pr.... Tá kostra príbehu je vlastne od jednotky stále rovnaká, len s inými postavami. Na mňa to ale stále fungovalo, ako Ip Man prijde na scénu a v poslednej chvíly zabráni úderu proti slabšiemu, zimomriavky boli, pretože viem čo s nimi Ip Man urobí a vždy sa na to teším ako agresorovi dá čo preto. Z úcty k Majstrovi Ip Manovi 4* ()

Simex_

Poslední díl legendárního Ip mana s Donnie Yenem, s jinými herci budou určitě další filmy Ip mana natočeny, ale tento legendární původní Ip man je prostě nejlepší. Byl jsem hodně rád za to že si tu zahrál i herec Scott Adkins, to je jeden z mých nejoblíbenějších akčních herců v současnosti, ale moc mě nepotěšilo že tu měl zápornou roli. Choreografie je opět skvělá jako vždy. Tento díl byl plný akce, což se mně líbí. Zároveň je tento díl první, který se odehrává ve státě USA. ()

Pompeius

Hodnocení celé tetralogie: 1****, 2****, 3***, 4**. První díl zasazený do doby japonské okupace je zdaleka nejlepší, protože filmu o bojových umění dodává další dramatický rozměr. Pak už to začíná být čím dál tím plošší. Ještě druhé pokračování o nových začátcích v Hong-Kongu ujde (samozřejmě je zamlčeno, že tam mistr Ip neutekl před Japonci, ale čínskými komunisty). Třetí díl je svou zápletkou už nezajímavý a ten čtvrtý už plně zapadá do ideologických příprav čínské populace na třetí světovou válku - Američané jsou odporní a vražední rasisté, zatímco pravověrný Číňan je ve všech ohledech naprosto převyšuje morálně i fyzicky. ()

Cryitious

85% V daném žánru prostě nemohu hodnotit jinak, než za 5* i když s odřenýma ušima vzhledem k předchozím dílům. Za mě mnohem více povedené než 3 díl, ale první už nic nepřekoná. Body plus za Adkinsa ala bad guy, mnohem lepší než Tyson nebo Darren Shahlavi ve 2. ()

Grezocrusk

Posledné pokračovanie Mistra Ipa v jeho živote plného boja a skúšiek jeho bojového umenia.Potešila ma čast s Bruce Lee kde je vidieť ako bojuje a trénuje svojich kadetov na šírenie potomstva bojoveho umenia.Príbeh mal všetko čo mohol mať, nenudil som sa nikde, film sa striedal s fightom a kecanim bez toho aby jedno či druhé prekážalo.Poukazuje to aj na minulost USA ako sa správali ba aj správaju pohŕdavo.Dokonalá seria filmov o Ipovi ktorý dokáže milovať svoju ženu výchovávať syna , učiť svojich žiakov a dôstojne natrhnút prdel každému kto ho vyzve aj napriek jeho rakovine.Celkové hodnotenie 95% ()

HLADOVYvlcak

Sérii Ip Man miluju, ale tento díl svým rasismem proti bílým je tak odporně prolezlý, že kdyby místo bílých takto někdo nadával na černé nebo hnědé, tak se film na veřejnost ani nikdy nedostane. A kdyby je, to by bylo vřeskotu!!!!!! Ale co, globalisté vesele tlačí dál na pilu a ovečky tomu vesele tleskají a ještě jim platí za autogenocidu našeho národa. FUCK OFF EU ()

Karlito74

Provazový fantasy doják. Zlý Američtí karatisti zase dostali na frak a polepšili se a čínští staříci prokázali, že každé kang fu, které není Wing Chun je akorát na nic a na koukání muhehehe. Ale je to koukatelný koutkem oka... ()

kudryj

Jedná se o jednoznačně druhý nejlepší film s mistrem Ip Manem. Jednička je na poli filmů martial arts nepřekonatelným způsobem daleko na prvním místě a je zlatým klenotem, přesto čtvrtý díl se jí svým způsobem přibližuje. Spousta lidí bude filmu vyčítat čínskou propagandu, ale to mě osobně nijak netankuje, neb v podobných USA filmech jí vidíme hromady. ()

Vestor

Po choreografické stránce soubojů je to perla, stejně jako předchozí 3 díly. Ale příběh je naivní slátanina. ()

Crocodylus

ospravedlnujem sa majstrovi Donniemu Yenovi za tri hviezdy, ale v porovnani s predchadzajucimi dielmi serie sa jedna o najslabsi clanok, odhliadnuc od toho ide o dobry film, ktory sa oplati vidiet. ()

Andrew88cz

Mně se to líbilo, má to být hlavně o bojovém umění a soubojů bylo dostatek včetně super kamery... Ani příběh nebyl nijak otravný, podle mě kvalitně a se ctí dobojovaná série Ip Mana. (7/10) ()

Zaks

Špičkové športové výkony, kontaktné súboje a k tomu slušný dej. Výborne vsunutá bola aj Bruce Lee linka. Nádherné a dôstojné zakončenie čínskej ságy o legende kung-fu. ()

FlyingGentle

Bombastický závěr celé IP-manovské tetralogie! Je tu starší Donnie Yen, který musí jít hodně do sebe, aby zase začal bojovat tak, jak musí. Prioritně ale řeší synovo vzdělání, jeho rebelii v pubertě, přičemž hledání vhodné školy v USA ho zavede nejen do školy Bruce Leeho (!), svého žáka, ale hlavně ho konfrontuje se dvěma zásadními problémy: předpojatostí a arogancí čínské asociace mistrů, od které potřebuje doporučující dopis. Druhá konfrontace je silně sociální: rasismus, který se tady překvapivě hodně objevuje, zřejmě ukazuje opětovnou aktuálnost problému. Nenávist bělochů k Asiatům v USA je tady intenzivně vypjatá a možná až přehnaná v podání zběsile velícího seržanta, který odmítá jakoukoli formu jiného bojového umění, než karate na své základně, které má pod kontrolou díky stejně sadistickému podřízenému. Ten se s IP-manem střetně při pouličních slavnostech v Čínské čtvrti a narazí. Zápletka se zajímavě vyvíjí díky antihrdinské roli předsedy asociace, který nejdříve IP-mana uráží, ale když prozře a uzná Ip-manovy hodnoty, je podplacenou policí zatčen a při obraně čínských hodnot krutě poražen nenávistným seržantem na vojenské základně. Příběh samozřejmě vrcholí úchvatnou bojovou scénou mezi seržantem a IP-manem, který musí přehodnotit svou obrannou taktiku a přejít do svého stylu s údery, které protivníka nakonec ochromí. Film má vynikající atmosféru, poměrně realistické krvavé bojové scény a vkusně zaaranžovanou minizápletku s Bruce Leem. Jedna z nejlepších kung-fu sérií, a to díky reálným základům, promyšleným zápletkám i nádherným hereckým výkonům, o bojových scénách nemluvě!!! ()