Film vypráví o člověku, který spravuje boty. Tímto řemeslem se totiž jeho rodina živí už čtyři generace. Jednoho dne najde u otce ve sklepě kouzelný šicí stroj, který mu umožní zkusit si život jiných lidí, když si nazuje jejich boty. (Filmbox)

Boby93

Tuto oddechovku bych zařadil k těm slabším snímkům Sandlerovi filmografie. Lehká nadprůměrnost jako Zkus mě rozesmát, 50x a stále poprvé nebo Klik: Život na dálkové ovládání se nekoná. Řekl bych, že Sandler zahrál tak, jak jsme u něj zvyklí, ale příběh, dialogy a smysl pro humor je prostě nic moc. 45% ()

AdminkaDF

koukala jsem na to nadvakrát, protože jsem u toho poprvé usla. Druhý den jsem tomu ale ještě dala šanci. Tak trochu mě Adam deprimoval. Měl roli zoufalýho postaršího chlapa, kterej nemá děti, ženu a je na světě docela úplně sám. Bylo mi ho líto. Ne botaře, ale Adama... Film má moc pěknou myšlenku - "když si obuješ boty někoho jiného, přijmi i jeho zodpovědnost..." Celkové zpracování se podle mého názoru ale příliš nezdařilo. Nehodnotila bych jako komedii - vůbec ne, spíš mi to přišlo dost smutný. Stará nemocná máma, o kterou se stará a se kterou bydlí, ho nakonec opustí, což bere hrozně, protože se na něj v dětství vysral i jeho otec a propadá panice a smutku. Proto se pouští do nebezpečné jízdy s nebezpečnými lidmi, aby matce obstaral za dobré peníze náhrobek. Rozuzlení příběhu je dost předvídatelný. Od začátku jsem věděla, kdo je kdo ()

verunecek

ach jo, tak vtipny film, Adam byl skvělý, připomnělo mi to "Klik" ale konec zkazili úplně hrozně a je to jen za *** mohlo to být daleko lepší, škoda ()

Misirlou

Náhodně jsem na tento film narazila v TV a musím říct, že mě dost pobavil. U některých scén jsem se smála nahlas. Tento film beru jako rodinný, tedy primárně pro rodiče s většími dětmi. Je to pěkná oddechovka bez vyšších uměleckých ambic, a tak by se k tomu mělo přistupovat. Komentátorů, kteří film ztrhali, mi je upřímně líto, když nepochopili, že to je oddechovka a hledají v tom minimálně Bertolucciho. Pokud jste od filmu se Sandlerem očekávali hluboký výjimečný filmový festival všech filmových řemesel, tak jste ještě hloupější, než vaše komentáře. ()

darius1706

Tady se dá těžko něco psát, to byl film, který byl hvězdně obsazený, minimálně co se hlavních rolí týče, měl i dobrý nápad, tedy slušný potenciál, co by se mohlo pokazit? No, naprosto všechno. Z těch 99 minut byla 90 nuda a v podstatě tak, jak Adam Sandler hrál utahaného ševce, tak v tom duchu fungoval celý film. V popisu je drama, to jsem tam neviděl, fantasy je hrozně nadnesený výraz pro skutečnost, že po obutí cizích bot se stane tím člověkem, no a co se týče komedie, tak jsem se asi 2x pousmál. Celé to bylo takové pošahané, tak někdo, kdo není schopen vůbec ničeho, tak se najednou vymotá mezi gangstery a bez problémů se přejde fakt, že jednoho krocnul a bez problémů se s tím vyrovnal. To není moralizování, ale já se snažím najít alespoň jednu polohu filmu, jeden žánr, kde by film nějak vynikal. No, nevyniká. Když nebudete mít do čeho píchnout, budete mít nějaký příjemný alkohol na stole a budete chtít kulisu k další zábavě, tak proč ne. Koukat na to nemusíte, stejně to nedává jako celek moc smysl a když vám něco uteče, tak se vůbec nic nestane. Dávám, ještě milosrdné, dvě hvězdy, hlavně tedy za herecké obsazení, které nechci úplně sundat a za tu decentně polonahou slečnu ve sprše. ()