Tajemství smrti slečny Neznámé

• Velká Británie The Autopsy of Jane Doe (více)

Otec a syn, oba koroneři, jsou vtaženi do komplexní záhady, v níž mají za úkol identifikovat mrtvolu mladé ženy, která měla očividně hodně temné tajemství. (Filmbox)

Tomo

Koněčně po delší době horor, který se snaží o originální pojetí. Příjemné překvapení a první hodina naprosto skvělá! ()

emdvojka

Komorný horror, ktorý mi momentami pripomínal slávny Silent Hill, a pri ktorom som sa veľmi rýchlo ponoril do deja a aj keď sa v neskorších častiach filmu vytratilo to napätie z neznámeho a ostali už len lakačky stále mám pozitívny pocit s tohoto nenapadného filmu s britskej produkcie. ()

Kingjiri

Ani by mě nenapadlo, že se s jednou mrtvolou a dvěma patologama dá natočit takhle napínavej "živej" biják. Pointa je sice z velký části jasná už po začátku pitvy, ale patologové jsou holt vědci a tak si jí z racionálního hlediska nejdřív ani nepřipouštěj. Velký plus je kvalitní řemeslo a práce s kamerou, světlem nebo zvukem, díky čemuž se celou dobu daří budovat skvělou atmosféru. Lekačky fungujou a nějaký scény jsou napínavý jak kšandy (zakouřená chodba, blížící se cinkání). Stopáž je hodně střídmá, takže nuda vůbec nehrozí. Za casting, atmosféru a závěr čtvrtá hvězda. ()

Whitebeard

To si takhle pitvám... Docela hodně děsivej film. Mrazení v zádech, zajímavě se teď bude usínat. Doporučuju pěkně v noci, nechat si jenom lampičku rozsvícenou kvůli atmošce a pak už jenom zírat na monitor. 4+ a jeden z těch rozhodně lepších hororů, co jsem viděl. Doporučuju všema deseti! Nakonec měnim hodnocení na 5* :) ()

AloeB

Dlouho mne žádný horor takto nevtáhl do sebe. Zajímavé prostředí krematoria a pitvy mrtvol nabízí spoustu možností a tvůrci se chopili jedné z nejlepších. Pomalé odhalování toho, že o příčině smrti vlastně nic neví mne zaujalo a doslova nepustilo. Atmosféru filmu krásně dokreslovaly kombinace audiovizuálních vložek, střihu a natočených záběrů, takže atmosféra fungovala na jedničku. Postavy se chovali uvěřitelně. Jediné dvě věci, co bych vytkl jsou SPOILER smrt přítelkyně jednoho z hlavních postav, protože nechat ji umřít poté, co dostala prakticky minimální prostor a její role byla skutečně tedy jen umřít, mi přišlo zbytečné a rozhodně ne smutné. Druhá věc, co bych vytkl je příliš jednoduchý závěr. Horor se celou dobu zajímavě vyvíjí a najednou prostě oba dva zemřou. Škoda. ()

Vabr

Suprovej madafaking film. Napětí, děj a ty doktůrkovský kecy byly supr. Film mě nenudil ani chvilku, i když tam nebyly bafačky. Konec byl originální a tohle je 5 hvězdičkovej film, co vidím za dlouhou dobu. VYHODNOCENÍ: Šedý oči špatný oči ()

helraiser

Tak tohle byla tedy opravdu bomba a při tom stačilo tak málo. Je vidět, že když se chce tak to jde. V tomto případě stačili jen dva herci a jedno tělo a atmosferické rodeo máme na světě. Atmosféra nás doprovází od začátku až do konce, hodně tomu pomáhá výborné prostředí pitevny. V podstatě se jedná o příběh o čarodějnici, ale opravdu originálně pojat, to se musí nechat, tohle byla prostě bomba. ()

Razzor_82

"Je to její rituál." Pitvání mrtvé čarodějnice a celková atmosféra v márnici navozuje mrazivou atmosféru. Solidní porce strachu s napětím a lekačkami. Dobré herecké obsazení. Na duchařinu bych tam přidal více potvor a ubral dialogy. 6/10 ()

FeriusParfax

Spoiler. Tenhle horor mě do sebe fakt vtáhnul od první do poslední minuty. Bylo tu hodně pitvání a záhad, na což vždycky ráda koukám. První polovina byla bomba. U druhé už začalo vyvstávat čím dál víc nelogičností a sklouzávalo to k pochybnému konci. Celý nápad se mi ale extrémně líbil, vč. solidního konce, který dopadl tak, jak horory dopadat mají. Tedy smrtí všech. Možná bych i dala plný počet, kdyby mi do toho furt někdo svými argumenty a vzdycháním neházel vidle. Nápad byl hodně originální a těšila jsem se na konečné vyústění. 4,5*. A už by se fakt šikl větší rozsah hodnocení. ()

bakeero

Důkaz, že hororový žánr ještě zdaleka není vytěžen tak, jak by si škarohlídkové přáli. Na pitevně se toho za jednu noc s jednou holkou dá stihnout docela dost. Více na Filmfanatic.cz. ()

Demonic189

Konečne horor, ktorý ma doslova POLOŽIL na riť! Príjemná stopáž, obrovské napätie, nechutné zábery, presní herci, geniálna prvá "pitevná" polovica a dôkaz, že aj bez jedného mihnutia oka sa dá podať veľmi kvalitný herecký výkon (ukazujem na teba, ty na smrť unavená prsnatá diablica Olwen!). Ako to už ale u hororov býva, opäť mu podrážajú nohy logické lapsusy, ktorých je v druhej polovici až nepríjemne veľa (SPOILER: nemá sa pitvať s rúškom? Čo robí v takom prostredí mačka? Omyl so sekerou vo výťahu bol jedno veľké WTF, ten "ehm ehm" doslovný záver). I napriek tomu kalap dole... ()

HoR

Toto je presne ten typ filmu, ktorý chcete vidieť hneď po prečítaní obsahu. Od samého začiatku ste v napätí a čakáte nejaké bububu. A to nám na to stačí overené. Márnica, mrtvola a štandardná hrmavica v pozadí. Naviac dvaja udivení mäsiari, čo sa majú vŕtať v niečom, čo sa im tak úplne nezdá vhodné na pitevný stôl. Ľakačky prídu, ale nie keď ich čakáte. No a keď sa Vám to už bude zdať absurdné, tak sa začne pomaly vynárať logické vysvetlenie celého toho cirkusu. Atmosferická pecka s typickými prvkami hororu, čo sa oplatí pozrieť. ()

Franc1s

Jedno mrtvé tělo a dva pitvači, co musí zjistit, jak zemřela a co je zač toto tělo. Pitvání je krásně nechutné, občas jsem se u toho pěkně kroutil, záběry na obličej mrtvé si budu ještě nějakou chvíli pamatovat...Lekačky nechybí, bohužel ve většine, šlo vidět kdy přesně přijdou a taky kdo, kdy a jak zemře. Ale jako pohodová hororovka na jedno odpoledne, proč ne. A klidně bych i dal dvojku, kdyby byla :) 7/10 ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál