Osm hrozných

• USA The Hateful Eight (více)

Několik let po občanské válce se zasněženými kopci Wyomingu řítí dostavník. Veze se v něm John Ruth (Kurt Russell), lovec lidí, známý také jako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh). Jeho čeká odměna, vypsaná na její hlavu, ji soud a oprátka. Po cestě potkají dva muže – majora Marquise Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojáka, ze kterého se také stal obávaný lovec lidí a Chrise Mannixe (Walton Goggins), jižanského odpadlíka, který o sobě tvrdí, že je novým šerifem ve městě, kam mají všichni namířeno. Když jim silná vichřice zabrání pokračovat v cestě, rozhodnou se hledat útočiště v dřevěnici u Minnie, která je oblíbenou zastávkou dostavníků. Ve dveřích je však nevítá majitelka, ale několik cizinců, kteří se rozhodně netváří přívětivě. Nad horským průsmykem zuří sněhová bouře a osm pocestných začíná tušit, že se do města asi nedostanou... (Forum Film CZ)

Toman

Někomu se může zdát, že je to zbytečně dlouhé, ale já si to užíval. Dávalo to všechno smysl, a zpětně, když nad tím přemýšlím, tak bych nechtěl, aby v tom jediná minuta chyběla. Django měl taky pomalejší rozjezd. Každopádně, z části možná ano, nepředvídatelná dějová linie – nechci psát co konkrétního, abych zbytečně nenaštval toho, kdo ještě neviděl :) Historka o lofasu – pecka, pecka, pecka. Herecký obsazení, masky, v podstatě jen dvě prostředí pro děj, hudba, výprava – byl jsem moc spokojený. Je to film, který bude stále aktuální. ()

Gormie

Všude se psalo, jak je to zdlouhavé a nudné, tak mi to asi právě díky tomu zdlouhavé a nudné nepřipadalo. ()

misiaq

Doteraz asi najslabsi tarantinov pocin, prilis dlhu stopaz by bolo vhodne zamenit za kvalitnejsi obsah. Zapletka je povrchna a slaba. Quentin uz asi starne ()

Zlty_Dodo

Tri hodiny malo. Tarantino presne vie, co od neho cakame a tymto filmom rozhodne nesklamal. Kto ma rad filmy zalozene na detailoch, uziva si maraton dialogov, paradnej muziky, scen a kvalitneho filmoveho materialu. Skoro sa ani nechce verit, ze je to American. ()

fritol34

Jen krátce, pokud Django je za pět hvězd jako že bezesporu je tak v tom případě The hateful eight je za čtyři s tím že Samuel má za pět a Russell taky. ()

Pjotrik

Tarantino mi nadělil všechno co jsem od tohohle "chatařského dramatu" očekával. Takhle dostat diváka do děje a do atmosféry neumí snad nikdo jiný. Mě se jeho současná úchylka - točit "historické filmy" vyloženě líbí. Jeho prostředí jsou vypiplaná do posledních detailů, postavy mluví tak jak by asi měly mluvit v 19. století a dělají věci, které se tehdy dělávaly. Tohle všechno podporuje vtažení diváka do děje. Tarantino ale samozřejmě nasadil i své osvědčené prasárničky, které může nejlépe prodat pomocí Samuela L. Jacksona:)) Konečná scéna už byla opravdu šíleně ujetá:) Rejža to prostě umí. 95% ()

martin.bocan

Jeden z filmu, na kterej sem se tenhle rok těšil nejvíc a fakt nezklamal. Tarantino každým coulem a ikdyz jsem chtěl dat nejdřív jen čtyři hvězdy za ultra nechutnou zvraceci scénu, nakonec těch pět prostě dat musím. Pomalejší nájezd to možná mělo, ale nebylo to absolutně na škodu a dlouhý scény, dlouhý dialogy a dlouhý záběry... To je prostě Quentin. Spolu s úžasnou hudbou Morriconeho to dalo dohromady skvelej film. ()

bonovox

Tarantino ma opäť nesklamal. Parádna jazda od konverzačného začiatku až po krvavý masaker na konci. Nie je to VOBEC nudné ako tu niektorý píšu, nech Vás neodradí dĺžka, zniesol by som aj viac. Herci hláškujú a hrajú ako o život (TOP scéna jednoznačne SLJ rozprávajúci o svojom BIG lofáse...). Tarantinov trademark je proste nespochybniteľný a baví aj v tomto filme naplno. Nech mu to len vydrží aj do budúcna. ()

Willynka

Pokus o vyšperkovanou hru s divákovou bystrostí šustí víc než podzimní listí a gerontofilní scéna jakožto typická ukázka tarantinovského humoru to nemá šanci zachránit. Ještě týden po se sama sebe ptám co to do prdele bylo. Quentine, už se na ty westerny vážně vyser. ()

Lykr

On se tenhle snímek ze začátku tváří, že to bude takový poklidný dialogy propletený western. To napětí v obchodě "U Minnie" je cítit opravdu široko daleko a jen jsem čekal, kdy něco přijde. Přišlo. QT moc dobře věděl co udělat s lidma za plátnem, aby si druhou půlku náramně užili. ()

Charlie.Harper

Tak pod Quentin toto hodnotenie bude drsné ako tvoj film. Naposledy si pre mňa zažialil ako samotná polárna hviezda na oblohe Django je pre mňa tvoj najlepší počin (fanúšikovia Pulp Fiction mi odpustia) no, ale The Hateful Eight prekročil hranicu ktorú jednoducho človek neprekročí aj keď je jeden z najlepších režisérov na svete. Toľko nezmyselného násilia a úbohého neľudského humoru až mi bolo špatne a to nie z tých scénok, ale z Tarantina. Áno, viem on je charakteristicky takýmito násilím, ale vždycky v tom bol nejaký impulz ktorý tomu dával zmysel Inglorious Basterds sú tak druhý najkrutejší film, ale stále to malo nejaký zmysel bolo to o útlaku Nemcov proti Židom a zase naopak ich odplata aj keď tiež krutá mala nejaké opodstatnenie. Ale The Hateful Eight je skôr niečo ako keby Tarantinov tajný sen. Vykašľal sa na všetko čo vo filme má byť a hodil na plátno svoje chaotické myšlienky, mám pocit, že keď si pozriete tento film tak môžete mať predstavu o tom ako to vyzerá v Tarantinovej hlave. Zrejme si myslel, že môže natočiť hocičo a bude z toho trhák, súdiac podľa hodnotenia jeho posledných filmov mi čosi naznačuje, že mám aspoň trosku pravdu. ()

doriana.g

Víc bohužel nedám. Nevadí mi krev, vystřelené mozky ani vyzvracené vnitřnosti na cizí tváři, to je prostě Tarantinova značka a jako takovou ji beru, i když, popravdě, už trochu nudí, jak je předvídatelná. Co mi ale vadí je Tarantinova nabubřelost - vystřelím pár děr do hlav a oni mi to sežerou, přestože v celém příběhu je díra jak do sloní prdele, která celý film sráží. -SPOILER-. Přijede druhý dostavník a SLJ je děsně ostražitý ohledně nepřítomnosti majitelů (a pomocný personál mu nechybí), mexikánce, nesundaných klobouků a korálků v podlaze. Ale ani jemu, ani Russelovi a už vůbec ne jejich vozkovi nepřijde podivné, že první dostavník zjevně žádného vozku neměl. Zřejmě si to hoši odřídili sami. Jeho nepřítomnost by se možná dala vysvětlit, horší je, že se nikdo z těch ostřílených tří skoromístních ani nezeptal. Od třetiny filmu jsem nebyla schopná věřit jediné větě. Kvenťo - tentokrát trapas a ostuda. ()

znamkar

Prostě skvělý a klasický Tarantinův film. Parádní prolínání epizod, divoký západ, Kurt Russell s rakousko-uherským knírem, blití krve, střílení mexičanů, bezzuzné násilí, Samuel L. Jackson psychicky týrající starého dědka? To je všechno, co tenhle film má a určitě i něco navíc. 5 hvězd je samozřejmých! ()

FLVEKK

Opravdu mi nevadí, že film má 3 hodiny. Ve snímku je krásné seznámení s postavami, u kterých nemůžeme vědět, co od nich čekat. Nebezpečné pohledy, které jsou doprovázeny skvělou hudbou. Dlouze napjatý, dechberoucí western. Samuelovo vyprávění a vyuzlení příběhu mě vždycky pobaví :) A samozřejmě řežba jak má být ! Tarantino nezklamal. 9/10. ()

Sakikura

I když se první půlka filmu docela vleče, moc nechápete o co vlastně jde a čekáte, kdy už se teda něco stane, stejně se Quentinovi povedlo zachovat mírné napětí a pomalou gradaci příběhu. Uprostředka jsem si to užívala fakt naplno, zápletka se pomalu rozplétala a výkony herců byly čím dál lepší. Ke konci se to ale trochu zkazilo, dobře rozběhlý příběh se najednou zastavil a pak už jste nestačili ani sledovat, kdo to kde dostal, protože padali na zem jako mouchy. Pěkná přestřelka, useknuté končetiny a mozek snad po celé místosti - tomu říkám smysluplný konec. Zkrátka bych asi zabila méně lidí a víc se věnovala příběhu. Ale tak western musí být, takže dávám 4*. Jinak skvělá podívaná. ()

koudak88

Osm hrozných, osmý film Tarantina ..ještě že těch kapitol ve filmu nebylo taky osm! To bych byl v kině asi ještě dnes. Na můj vkus až moc protahované vyústění celkem jednoduchého děje, který byl na druhou stránku vyplněn výbornými dialogy mezi jednotlivými postavami, kde až do konce nevíte kdo s kým je a koho kdo chce zabít a proč. Samuel L. Jackson a jeho story o černém lulánkovi je jednoznačně nejvtipnější scénou filmu, kterou si neskutečně užíval a my s ním. Závěr se pak otočí v klasickou Tarantinovku, kde lítají i praskají kulky, teče krev a já už nevím co všechno. Jen škoda, že se na to finále čeká dvě hodiny... 80% ()

paddy35

Docela rozporuplný film. Klasický Tarantino, a přece v tolika ohledech jiný. Skvělých hlášek je neustále plno, akčních scén ubylo, přesto stačí pouze dvě závěrečné, aby to diváka přikovalo k plátnu a čekal, co se bude dít dál. Jak už to tak v Quentinových filmech bývá, neodpustí si spousty krve, násilí a všudypřítomné nenávisti všech okolních postav. Morricone zase odvádí neskutečnou práci a jeho soundtrack, zvláště pak ústřední melodie kraluje celému filmu, ten chlap je prostě génius. Film je spíše vleklý a ukecaný, než akční a mající rychlý spád, jak jsme u tohoto režiséra zvyklý. Přesto si myslím, že se jedná o povedený film, který však nepřekonává jeho staré kousky, zvláště pak jeho podle mě nejlepší film a to "Hanebné Pancharty". Nicméně některé scény byli docela moc i na mě. ()

Zemřel Ennio Morricone

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz