Film Nejdelší jízda vznikl na motivy světového bestselleru proslulého autora Nicholase Sparkse a po jeho zhlédnutí uvěříte na opravdovou lásku. Když Luke (Scott Eastwood), bývalý jezdec rodea, který se snaží o návrat, potká vysokoškolačku Sophii (Britt Robertson), jež se připravuje na vysněnou práci v New Yorku, oba se spolu vydají na neobyčejnou — i když nejistou — romantickou cestu. Zatímco jejich odlišné životní cíle prověřují odolnost vznikajícího vztahu, čeká je osudové setkání s Irou (Alan Alda), jehož dojemné vzpomínky na vlastní manželství se stanou mladému páru inspirací a jednou provždy změní jejich životy. (Bontonfilm)

TommyDiamond

Typický kovboj a studentka umění. Jak netypická dvojce to pro lásku. Zůstat jen u toho, asi by to byla pěkná nuda. Jenže Sparks umí svým obyčejným romantickým příběhům dodat něco navíc. Tentokrát se naše moderní romance zrcadlí s vyprávěním dvaadevadesátiletého starce, který vypraví svůj sice obyčejný příběh, ale jeho rozuzlení je víc než zajímavé..... Snímek se mi celkem líbil, ale na víc než tři hvězdy to nevidím..... ()

papadoce

Bože, toľko medu a cukru pokope som nevidel ešte snáď nikdy. No pravda je taká, že je to milé, hrajú samí sympatickí ľudia, býčie rodeo je natočené naozaj efektne a Scott Eastwood sa tak podobá na svojho otca, že ho čaká v starobe až neuveriteľne šeredná tvár. Ale do tej doby ešte zopár sukní pretiahne. Bolo to fajn. ()

Caa

Celkem povedená 2v1 lovestory, kterou na závěr tradičně schodí přeslazený happyend. Obsah filmu od Martysky je hodně mimo a zasloužil by vyměnit. Ira nezůstal na cestě bez pomoci a Ruth se mu ani náhodou nezjevuje. ()

Bezda22

Já romantický slátaniny, který jsou od první minuty do začátků titulků čitelný jak Popelka, nemusim. Ale tohle je jeden z těch romantickejch příběhů, kterej to pouští trošku jinak. A mě to funguje. Sympatický obsazení, příjemný prostředí ve kterým se film odehrává. A příběh je hezky podávanej. Tak klidně a dá šanci si to hezky pomalu a po svym vstřebat. Upřímně nad moje očekávání. 75% ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Klasická romantická slaďárna, doplněná dějovou linkou z minulosti, která ničím nepřekvapí, ale měl jsem asi slabou chvilku, takže za mě dobrý :D ()

dawnie

Ze dvou příběhů mě víc dostal ten starší. V tom současným ale se zase aspoň dalo koukat na Eastwooda juniora:) ()

pushover

Expert na romanťárny Sparks opět zabodoval, čemuž zdatně pomohli Alda a mladej Eastwood. Dvě prolínající se dějové linky fungovaly a Britt to slušelo. Klasika. ()

milwaukee

Benjamin Franklin „Hawkeye“ Pierce alias Alan Alda mě dostal v podobě staříka. A když si uvědomím, že jsem ho ráno viděl v seriálu MASH, hodně mě odrovnala ta změna do podoby vrásčitého muže. Lolitu Davidovich beru jako nezapomenutelnou "bokovku" z filmu Křižovatka a John Huston mi přišel tak nějak moc v pořádku, přestože v Atlantic City byl naopak hodně "nedodělaný". Zápletka nebyla špatná, dávám tři a půl hvězdy. Snad právě za tyto tři, mé oblíbené, hvězdy. A protože láska, tak zaokrouhlím na čtyři. ()

Aragorn

Tento film naprosto nádherně zobrazuje mou životní filozofii - všechny naše zájmy a sny jsou oproti lásce malicherné a bezvýznamné. Láska je to nejdůležitější a nejkrásnější, co můžeme v životě poznat a prožít. ()

MillaJ

Nojo je sto lidí a sto názorů .) Pro mě to byl nádherný film, slastná romantika.. jedním slovem L💜VE. Krásné rozpětí dvou příběhů, skvělé obsazení herců (na Scotta se pěkně koukalo), boží umění... já nemám co vytknout prostě. Film mě dostal, splnil mé očekávání a už sídlí v TOPce. ()

mac000

Na film jsem se chtěl zprvu podívat pouze jako fanoušek Alana Aldy, ale od začátku získali moji pozornost i další protagonisté a jejich výkony - Scott Eastwood (stále více se podobá svému otci, Clintovi, za mlada) a B. Robertsonová ( mj. hlavní role v "Zemi zítřka", 2015). V epizodní roli je potom skvělá Oona Chapin, nikoliv nepodobná své slavné matce Geraldině Chaplin. ()

Luciee113

Jeden z filmů, které jsem kdysi ohodnotila pětkou a nedala k němu žádný komentář. Dobře jsem udělala, páč abych mohla vložit komentář, potřebuji se na to podívat znovu, abych si film připomněla. A opět zabodoval, pět hvězdiček určitě nechávám. Není to jen jeden romantický příběh, ale rovnou dva. Dva krásné příběhy a skvělý konec. PS: Luciee, určitě si to pusť ještě několikrát :D ()

Petra321

Čakala som nejakú typickú presladenú lovestory, kde sa muž a žena s rôznych spoločenských vrstiev do seba zamilujú a vzniknú z toho komplikácie... Ale dostala som krásny film, ktorý rozprával príbeh dvoch lások, dvoch osudov. Obe lásky pájala jedna vec - umenie. ()

PlysovyMacko

Veľká romantika. Film sleduje dve milostné linky a tá z minulosti to vyhráva. Príbeh je krásny aj smutný ako to s láskou býva. Scott aj Jack sú fešáci. K pozeraniu filmu treba vreckovky. ()

mikhail

4* hviezdy najmä za výkon Alana Aldu a jeho mladej manželky v podaní vnučky Charlieho Chaplina - Oony Chaplin. Nechápte ma zle inak sa jedná o dobrý film, ale 4* hviezdy by som mu asi nedal. Prelínanie dvoch línií (minulosti s prítomnosťou), robí tento film naozaj jemne nadpriemerným. Trošku ma mrzí, že tak talentovaná herečka akou Oona je, nedostáva zatiaľ väčší priestor vo filmoch. ()

Blazis34

Nejdelší jízda nabídla klasickou romantickou zápletku skrz dva příběhy. Nebudu zazlívat, že toto téma jsme viděli každý už nesčetněkrát, ale naopak vyzvednu, že nám Tillman zrežíroval Sparksovu předlohu v hezkém kovbojském hábitu. Pro mě to bylo docela osvěžení, když se dějem prolínaly býčí zápasy. Stejně tak výpravný děj Ira Levinsona. Tudíž jsem se vůbec nenudil. K tomu ještě každé pohlaví musel držet v pozornosti jeden ze dvou hlavních herců. Jak krásná Britt Robertson, tak i sympatický syn známeného režiséra, Scott Eastwood. Oba dokáží být velice milí herci a dohromady jim to slušelo. Chválím i příjemnou hudbu i prostředí. Takže i přes to, že děj byl velice očekáváný a ne tolik originální, oba příběhy do sebe krásně zapadaly a divák se jen těžko nudil. Za mě dávám 70% - lepší tři hvězdy. Velice hezké dílo. ()