Film Nejdelší jízda vznikl na motivy světového bestselleru proslulého autora Nicholase Sparkse a po jeho zhlédnutí uvěříte na opravdovou lásku. Když Luke (Scott Eastwood), bývalý jezdec rodea, který se snaží o návrat, potká vysokoškolačku Sophii (Britt Robertson), jež se připravuje na vysněnou práci v New Yorku, oba se spolu vydají na neobyčejnou — i když nejistou — romantickou cestu. Zatímco jejich odlišné životní cíle prověřují odolnost vznikajícího vztahu, čeká je osudové setkání s Irou (Alan Alda), jehož dojemné vzpomínky na vlastní manželství se stanou mladému páru inspirací a jednou provždy změní jejich životy. (Bontonfilm)

MrKrahujec

...ale je to opravdu jen-tak-tak. Spíše 3 a půl, protože tohle je do velmi značné míry Pytlákova schovanka, vlastně ne, vzhledem k žánru spíš Limonádový Joe. I když po pravdě nevím, jestli ten závěr více odpovídá Pištěkovu zvolání: "Jsme bohatí, René, bohatší než kdy předtím!" z Pytlákovy schovanky, anebo tomu "Lump a nebo hrdina - vždyť jsme jedna rodina!" z Limonádníka. Ale musím uznat že dost podstatné pasáže jsou tu natočeny a zahrány velice slušně, tak proto. ()

Radek273

Jasně, klasická romantická lovestory, ale v tomhle případě tu bezvadně funguje retrospektivní příběh Alana Aldy. Zároveň tu Scott Eastwood předvádí opravdového, rustikálního kovboje, resp. jezdce rodea. A není to ani tak snadnou, pohodlnou rolí jako spíš tím, že mu to zde opravdu sedí. Britt Robertsonová už pak "jen" dotváří celý love příběh. Každopádně vidět dřív plakát než snímek, obloukem se mu vyhnu. ()

PTuranyi

Klasický romantický ľúbostný film a Alan Alda to nevytrhne. Iskrí to medzi nimi. Ona je pekná a milá, on je pekný a milý. Ona miluje umenie a on jazdí na býkoch. Príbeh je prepletený príbehom spomienok starého manželského páru a jeho útrapami. A nakoniec všetko šťastne skončí. ()

Kreptry

Amerika typu: "Ahoj, já jsem kovboj, každý druhý den hazarduji se životem, jelikož se musím udržet na rozzuřeném býkovi osm vteřin a mám ranč." mi nic moc neříká. Dějová linka Luka a Sophie byla tak trochu očekávaná, proto jsem uvítala retrospektivu do života Ira a Ruth, která se mi opravdu líbila a dokázala mě i trochu rozbrečet. Díky tomu byl pro mě film milým překvapením. ()

katherine7

Krásný romantický počin. Podívaná u které si člověk odpočine a zároveň z něj má fakt skvělý pocit. Pro některé je to jen další romantická kýčovitá kravina, ale pro některé ne. Skvěle natočeno.. sice by se to dalo časově scvrknout tak do 1,5 hodiny namísto 2, ale i tak se mi to líbilo. A navíc.. propletení linií dvou párů mi přišlo jako skvělý nápad. Scotta Eastwooda si musí zamilovat každá dívka či žena. Jakoby svému otci z oka vypadl, charisma z něj jen srší. Mladá sympatická herečka Britt Robertson odvedla dobrou práci, pěkně pomalu se vypracovává na nadějnou herečku, má vykročeno dobrým směrem. Za mě 5*, protože, kdo by se nechtěl nechat vtáhnout do takového krásného příběhu, jako je tento. ()

ardeas

Velmi mile prekvapenie po dlhej dobe okunanych klise. Menej znami herci asi okrem krasne nakombinovaneho pribehu jedno z najvacsich plus. Vyhovou v hlavne ti vo flashbackoch. ()

Dr.dogous

scénař 2 režie 2 herci 3 výprava 4 celkem 11 hodnocení 55%. S rodeem se mi vybaví jeden for Izera " Stačí na to vlítnout s manželkou a v nejlepším jí říct, že je lepší než její sestra. A pak už člověk jenom hlídá čas, jak dlouho se udrží," Dost bolo cynikov. Toto je čirá romantika, nechci vám zhnusit dobrou náladu, proto zkusme návnadu.. Sophi není vyhulená ani vykutálená. Pical bych Tě lásko hravě, v pelechu i asi v trávě, - lepší než rodeo na krávě... ()

avalonek

Jak jsem zjistila,neni dobré koukat na takové filmy v těhotenství plná hormonů..Pak vznikne takové slzavé údolí.Moc krásnej film.Příběh Ruth a Iry chytne za srdce a výkon Alana byl lepší jak hlavní dvojice,která mě až tak moc nechytla. ()

SantaCruz

Sparks je v tomto oboru numero uno, ale umělohmotná hlavní dvojice (včetně prostředí okolo býků) mě od samého začátku byla proti srsti. Ostatně ani druhá dvojice nebyla daleko od svých kolegů. Alda TOP, (2+2+5)/3= 3* ()

kamislava

Říkala jsem si, že je divné, že film založený na Sparksově knize, který se nejmenuje Dlouhá cesta nebo Zápisník jedné lásky, je v červených číslech. Ale chápu, že postava Iry, kterého naprosto brilantně zahrál Alan Aida, si to zaslouží. A rozhodně víc než ústřední dvojice příběhu. Sophie mi nevadila, navíc Britt Robertson mám moc ráda. Ale co by taková holka viděla na někom jako byl Luke? To byl naprosto nezajímavý a nudný týpek, jehož jediné pozitivum byla koupě portrétu Ruth. Kvůli Alanovi a životnímu příběhu Iry spíše tři hvězdičky, ale jinak nejslabší "Sparksův film." ()

camomilla

Prusvih je, ze doplnkova pribehova linie mi prisla mnohem hezci nez hlavni dej. Kdybychom to meli sestrihat a zustalo by u kovboje s holkou, byla by to tezka kycovita nuda. ()

Paja1215

Přidávám do TOPky. Western,kovbojové a rodeo se mi líbí už tak nějak od malička,tím pádem je tenhle film pro mě jako stvořený. Dávám plus za zajímavý nápad s propojením dvou odlišných,ale zároveň i podobných příběhů. Určitě někdy kouknu znovu,ty dvě hodiny stály za to :) ... 90 % ()

vitek_korenn

Po dlouhé době zase píši komentář. A víte proč? Protože tenhle film ve mně probudil spoustu pocitů který už dlouho dřímali. Film má něco přes 2h, ale přišlo mi to jako celá věčnost. Ale ne v negativním slova smyslu. Ba naopak. Přišlo my, jako kdybych děj filmu prožíval přímo s hlavními postavami. Cítil jsem to co oni, dělal to co oni, smál se jako oni. Probudil ve mně něco, co už se jen tak neuklidní. A konečně jsem zjistil a i si připustil, že já prostě miluju romantický filmy ;) ()

remotrumpet

Ku koncu presladené ako americká limonádka colového typu, však B.R. je fakt kočka a ak by ho tam odo mňa chcela mať, tak až potom to bude najdlhšia jazda. ()

mia.com

Ach, tento film je prostě nádherný. Musím jsem se dívat pravidelně, protože Scott Eastwood je prostě mňami a s Britt Robertson mají skvělou chemii. I linka z minulosti je krásná. Takže jedna velká nádhera. ()