poster

Smradi

 • anglický

  Brats, The

Drama

Česko, 2002, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ****

  Kedysi som viedol so starším párom diskusiu o zmysle tohoto filmu. Podľa nich sa jednalo iba o parazitovanie na filmársky vďačnej téme, ktorú je však ťažké uchopiť. Podľa mňa sa to Tycovi podarilo bez toho, aby niekoho dehonestoval a zároveň natočil film pre diváka príťažlivý a podávajúci nejaké posolstvo o tolerancii v modernej spoločnosti. Možno by som dnes zmenil názor a bol omnoho kritickejší, tak ho radšej už nechám ležať v hlave iba ako dávnu spomienku na obohacujúco strávených 93 minút.(4.12.2013)

 • Pedestrian
  **

  Dobré jen ze strany dětských herců. Ruční kamera filmu akorát tak napomáhá k jeho celkové prázdnosti (detailní záběry na tváře postav) a laciné efektnosti (podívejte, jak umím s kamerou parádně kroužit kolem stolu & snová sekvence). Tu kameru Smradům neodpustím a tu třetí jim nedám. Už třeba jen kvůli té směšné zápletce.(16.12.2008)

 • Lynn
  ***

  Námět byl skvělý. Bohužel byl zabit nepřesvědčivými dětskými hereckými výkony. Naopak (jako vždy) vynikající byl Ivan Trojan. Ale na škodu bylo i nedořešení hádek s rasistickým sousedem. Ale vcelku se dá říct, že má tenhle film jeden velký plus - konečně otevře diskuzi o problémech rómských dětí adoptovaných "normální" rodinou. A proto stojí za to, se na tento film kouknout.(17.4.2004)

 • C0r0ner
  **

  Zvláštní je, že v české kotlině žije mnoho etnik (Romové, Vietnamci, Ukrajinci, Němci, černoši, Arabové,...), ale nenáviděné je pouze jedno. Jak to? V životě jsem neslyšel někoho říkat: "Nenávidím ty zasraný rákosníky!" Proč? Protože mají svoje večerky a podporují trh. To, že si k tomu pěstují trávu je mi úplně jedno, protože to ve výsledku ten trh taky podporuje, akorát vládu to sere, protože z toho nemá prachy. Jo, dneska se taky zrak upírá na Araby, ale to je kvůli jiným věcem. Asi jsem xenofob, ale cikány si nikdy nezamiluji a film o tom, jací jsou vlastně skvělí neberu. Prostě ne. Protože realita říká něco trošku jiného. 30%(20.7.2016)

 • Autogram
  ***

  Diaľnica, ktorá rozdeľuje a most, ktorý nespája. Dva svety blízko seba v hlavách rôznych ľudí, ktorí majú celkom odlišný prístup k tolerancii. Priznám sa, že ani ja nezdieľam prístup adoptívnych rodičov, ich svet bol vykreslený dosť zidealizovane, ale chlapci hrajú svoje role so zanietením a ani ten najmenší nebol slabý. Netradičný zaujímavý film. –––– Dneska nás měl Pánbůh hrozně rád. Akorát nám to dal nejdřív sežrat.(29.8.2014)

 • - Doplnění a především závěr situace kolem adoptovaných dětí z filmu lze vysledovat ve 13. komnatě Terezy Boučkové (2012). (Spiizy)

 • - Autobusová zastávka nacházející se na návsi obce byla postavena pouze pro potřeby natáčení, Obě skutečné autobusové zastávky v obci totiž leží na hlavní silnici, která přes náves nevede. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Autorka scénáře Tereza Boučková se inspirovala vlastními zážitky s výchovou adoptovaných romských dětí, které ztvárnila také v románu „Rok kohouta“ u roku 2008. (Ded@M@tes)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace