poster

Smradi

 • Velká Británie

  The Brats

Drama

Česko, 2002, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Padme_Anakin
  ***

  Děti jsou občas, někdy, smradi, to potvrdí každý upřímný rodič, i ten milující. Nicméně adoptovat vysluněnou kůži se hned tak někdo neodváží a já skládám poklonu těm, co k takovému činu najdou odvahu (zřejmě neví, co znamená genetika..). Herecky parádní, Ivan Trojan to výrazně popotáhl, kamera pro mě ovšem nepřijatelná, chci říct téměř tragická..(2.10.2019)

 • Mr.Shock
  ****

  Vyzdvihl bych výkon Petry Špalkové, kterou jsem viděl hrát i naživo - v Praze v Pygmalionu byla v roli Lízy Doolitlové naprosto vynikající... A ve Smradech byl její výkon neméně zajímavý. Trojan nedostal tolik prostoru, niméně pracujícího otce vystřihl bravurně. Moc pěkný film, který se netváří nijak skvostně, ale má "něco do sebe" .(12.12.2007)

 • The Viper
  odpad!

  Tak tohle opravdu ne. 93 minut pekelný nudy s filmem s prominutím o hovně. Manželé si vezmou na krk bílý, černý a bíločerný děcko. Pan Barták je přesvědčen že ten jejich ''černej hajzl'' mu rozbil přední sklo u auta (mám podobné zkušenosti, ale nejsem černej a ta škodovka byla bílá). Herci byli ostřesný a situace kdy matka dostává záchvat vzteku a rupnou jí nervy kdy div neubije ''své'' dítě, které už tak dost má problémy se zdravím (silné astma - nic příjemného vám povím). Nuda,nuda,shit,shit.(22.2.2011)

 • gizi
  **

  "Umělecké provedení" snímku je jakýsi experiment na úrovni studentského filmu: rozostřená kamera, debilní hudba (Jablkoň), občasné dlouhé záběry do tváří herců... Obsahově film je taky celkem prázdný a závěr - žádný. Celkově dlouhá nuda. Kdysi jsem viděla nyní se podíval omylem znovu. 40% díky Trojanovi, i když ani on zde neměl moc co říct. 1.9.2014.(2.9.2014)

 • monolog
  ****

  Občas to bylo trošku mimo mě, třeba jak šla ta mátina rozbít okno tomu sousedovi, protože takhle se věci řešit nedají a jen maximálně dají tomu člověku důvod. Ale jinak to byl docela zajímavej pohled na to, jak se žije. I když tu rodinu bych těm rodičům nezáviděl, protože takových starostí, to je na předčasnej hrob.(13.2.2006)

 • - Autorka scénáře Tereza Boučková se inspirovala vlastními zážitky s výchovou adoptovaných romských dětí, které ztvárnila také v románu „Rok kohouta“ u roku 2008. (Ded@M@tes)

 • - Doplnění a především závěr situace kolem adoptovaných dětí z filmu lze vysledovat ve 13. komnatě Terezy Boučkové (2012). (Spiizy)

 • - Film získal na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech Diváckou cenu. Na filmovém festivalu v Istanbulu byl pak oceněn za nejlepší režii. (Ded@M@tes)