"Tulipán" tak přezdívají starému zahradníkovi z Argenteuil, který žije poklidným, nenápadným živote na okraji Paříže. Jako penzista si přilepšuje tím, že dává do oběhu padělané peníze. Ale vždy jen trochu a tolik, kolik potřebuje. Tahle zásada mu zajistila bezpečí po celé roky. Ale jeho mladý synovec se svou snoubenkou skromností zrovna neoplývají. Proč se spokojit s málem, když by mohli mít vilu na Riviéře a bourák. A tak je klidný život zahradníka a malíře Tulipána obrácen naruby.
Vedle Jeana Gabina se ve filmu objeví německá komediální herečka Lisette Pulverová. Roli rozervaného lehce dekadentního umělce si zahrál Serge Gainsbourg, který k filmu složil hudbu. (oficiální text distributora)

Johgas

Jean Gabin hrál skvěle, ale ono se toho v ospalém neakčním snímku moc ukázat nedá. První půlka byla bezva - typická francouzská komedie s humorem, který je mi blízký. Scény z Riviéry už mi přišly umělé a zbytečně natahované, například scénka na jachtě s Tulipánem jako s "blbcem k večeři" - on to ustál, ale mě to nebavilo. Tři hvězdičky za Gabina, jemu se nedá vytknout nic, za scénář tak hvězdu a půl. ()

Lukiz

Poněkud jednodušší avšak pohodový příběh. Scény z lodi na mě působily poněkud nepatřičně experimentálně a film by se bez nich jistě obešel. ()

BigBen87CZ

Krása ... anii po několikátém shlédnutí mne neopouští ten nádherný pocit klidu a štěstí při sledování Gabina, jak bez hnutí brvy pozoruje život utíkat kolem ... jen snad ta hudba mohla být občas trochu ... rozmanitější ... 4,5! ()

Časové pásmo bylo změněno