Strážci relikvie

všechny plakáty

Skupina irských mnichů má za úkol přepravit do Říma cennou náboženskou relikvii. Ta má údajně velkou moc a mohla by zvrátit průběh křížových výprav v Jeruzalémě. Relikvie se však chtějí zmocnit normandští vojáci, a mnichy tak čeká boj nejen o vzácný poklad, ale i o holý život… (TV Prima)

Fiftis

Richard Armitage si vystrihol solídneho záporáka a Jon Bernthal je vyložene lahôdkový. Je to už niekoľká rola, v ktorej sa tvári ako niekto, koho okolnosti donútili správať sa slušne, ticho a úslužne, ale celý čas to v ňom vrie a on a nakoniec aj divák čaká na moment, až mu buchnú nervy. A tu to stojí za to. Bernthalov mlčanlivý sluha by si určite rozumel s jeho Punisherom. Herca, ktorý by dokázal presvedčivejšie stvárniť zlosť, agresivitu, hnev a neriadenú brutalitu, by ste v Hollywoode hľadali len ťažko. Pilgrimage je pomerne ambiciózny film a pracuje s celkom zaujímavými témami, tvorcovia ale moc netušia, ako s nimi naložiť. Kto sa tak teší na príbeh, ktorý by skutočne seriózne riešil šedú zónu medzi dobrom a zlom, odvrátenú stránku náboženstva alebo hranicu medzi vierou a fanatizmom, ten tu asi veľmi spokojný nebude. Tom Holland si vo svojich dvadsaťjeden rokoch asi nemôže sťažovať na nedostatok pozornosti. Stal sa z neho nový a veľmi dobrý Spider-Man a urval hlavnú rolu v adaptácii hernej pecky Uncharted. Nasledujúcich pár rokov má teda o prácu postarané a zrejme aj poriadne narvaný diár. ()

agentmiky

Za menší rozpočet docela dost povedený finální snímek. Ano, je z toho cítit na míle daleko nižší finanční injekce, a ano, některé lokace nepůsobí nejvěrohodněji, a ano, chtěl bych více krvavých středověkých bojů, které se objevovaly jako denní chleba. Na druhou stranu s přihlédnutím ke všem aspektům jsem nadmíru spokojen. Příběh bych se nebál označit za přímo vydařený a kvalitní, ještě jsem neviděl zápletku, kde by šlo o přenášení křesťanské relikvie a s tím spjatá i její ochrana. Nejlepší postavou jednoznačně křesťanský fanatik (všech fanatiků ten nejzapálenější), jenž nebyl schopen zavřít tu svou kušnu. Pořád tam něco mlel, až se mu to také stalo osudným. A ten herec dokázal tuto roli ztvárnit s bravurou, on táhl celý film. Potěšil i Bernthal, který tam dostával menší Punisher rage momenty a vyvražďoval jednoho nepřítele za druhým. Jedna větší bitka si dokázala své místo ve filmu zajistit, a brutalitou se v ní rozhodně nešetří. Konec v rámci možností dobře uzavřen, souboj Armitage vs Bernthal tomu dal pomyslnou třešničku na dortu. Za mě dávám zasloužených 65 % ()

Tosi

Nenechal jsem se odradit bídným hodnocením a za odměnu jsem dostal přesvědčivý historický film, s okázalou atmosférou poháněnou syrovým násilím. Kdo čeká akční jízdu, at' jde od toho, tohle je temný příběh zasazen do temné irské krajiny, plný náboženských pověr a mystik. Jednoznačnou hvězdou filmu je Jon Bernthal jako němý mnich. ()

jefff

Hodně zajímavý film, který stojí za to vidět, i pro svou originalitu a takové hlubší zamyšlení nad skutečně důležitými otázkami. Film tyhle otázky klade náznakem a místy podprahově, ale víceméně nepřetržitě. Na druhou stranu to šlo udělat asi o chlup zábavnější. Šikovný Holland nemá moc co hrát, naopak Bernthal má super víceznačnou postavu. Jako dobrý, ale ne moc zábavný. ()

SaNcHeZ_cz

Docela smutný výsledek. Vizuálně sice celkem zajímavé, za což může především na poměry sympaticky osobitá kamera, nicméně příběhově celkem nijaká podívaná, která se vcelku táhne. Příběhově ploché a neodladěné, herecky nepříliš zajímavé a nebýt občasné brutalitky tu a tam tak se vlastně Pilgrimage z hlavy vykouří celkem rychle. Takové hodně průměrné béčko, které příliš důvodů k nadšení nedává. ()

• Ve filmu se nevyskytuje žádná ženská postava. (Nyan)
  • Tom Holland (Diarmuid) používa v celom dialógu írsky prízvuk. Rodený je pritom Brit. (Kristine1)