Drama / Dobrodružný

Jamie Hannigan

Tom Comerford

Kostýmy:

Leonie Prendergast

Vlastne, aj napriek tomu, že dej je hrozne jednoduchý a banálny, pričom tu dokonca absentujú i nejakí výraznejší herci, dostal som to, čo som aj od filmu čakal - nenáročnú filmovú zábavu stiahnutú na moje obľúbené historické obdobie, plnú brutálnych krvavých scén (bitiek muža proti mužovi však mohlo byť viac) a slušnej vizuálnej stránky. Ani soundtrack nebol zlý, takže sa nasýtili aspoň oči a uši, keď už mozog zostal hladný. Priemer. 60/100(20.7.2017)

Bežne mám rád takéto menšie drsné historické filmy prevažne z európskej produkcie, ale Pilgrimage ma dosť sklamal. Aj napriek kratšej dĺžke a faktu, že sa dej neodohráva na jednom mieste, ale zachytáva putovanie postáv na ich ceste je tempo väčšinu času pomerne pomalé, nejakých zaujímavejších sekvencií je zanedbateľné množstvo a celkovo to dejovo ani nemá moc čím zaujať, prišlo mi to až zúfalo nenápadité a priemerné a bolo mi teda úplne jedno, ako dopadne nejaká relikvia. A keby to aspoň mohli zachrániť postavy, ale ani to nie, na kladnej strane zaujme jedine Jon Bernthal, ktorého nemý brutálny bojovník ma dosť bavil a nesklame ani jediný výrazný zabijak, ktorému nechýba charizma, ale tým to končí a tá skupina mníchov v centre diania ma teda vôbec nezaujímala. A tak film je teda hlavne čakaním na akciu, ktorá vôbec nie je zlá, len škoda, že jej je tak málo. Film vlastne ponúkne len jednu dlhšiu akčnú sekvenciu v strede filmu a potom ešte finále, ktoré ale mohlo byť aj dlhšie a tu rozhodne poteší, že je to slušne natočené a hlavne správne drsné, tých rozmanitých krvavých zabití je tu dostatok. A plusom je aj vizuál a technická stránka, pozerá sa na to dobre, pričom film využíva aj atraktívne lokácie. Takže celkovo ma to určite sklamalo, väčšina podobných filmov býva podstatne lepšia, ale zase na ten slabý priemer to akcia, vizuál a Jon Bernthal vytiahnu. 52%(13.7.2017)

,,Kdo jsi?",,Jsem peklo!" Dobrodružné putování skupiny mnichů vedených nekompromisním bratrem do Říma. Středověk, války, víra, oběti a posvátná relikvie. Krásná irská krajina plná lesů, močálů, potoků a mlhy. Havran na zkroucené větvi nevěstí nic dobrého. Souboje standardně drsné, krev občas šplouchne na kameru, vytržené vnitřnosti při výslechu i rozpolcená lebka nechybí. Ač má putování nepřátelskou krajinou své napětí, pořád tomu něco málo chybí. Postavy příliš sympatické nejsou, občas se chovají podivně - pobíhání v noci po lese s loučemi by asi nebylo moc chytré, a tak mi osud většiny z nich byl vcelku lhostejný. Asi by byla lepší obdoba Údolí včel, než slabý odvar Statečného srdce. Film ale rychle utekl a zejména krajinné výjevy za to stály!(25.8.2017)

Něco Centuriona a hodně Valhalla Rising, ale ani náhodou to nedosahuje zábavnosti a tempa prvního a už vůbec ne mysticismu druhého. Ale jinak solidní historák o přenosu relikvie z bodu A do bodu B, přičemž hlavním hrdinům se do cesty staví jak pohané, tak proradní souvěrci. Tvůrcům se docela podařilo využít krásy Irska, i když jsem přesvědčen, že Zelený ostrov toho může nabídnout mnohem víc, povedlo se i pár těch bitek a herecké obsazení mě také neuráželo. Potěšil i fakt, že je to zasazeno do poměrně reálného historického rámce. Sice jsem čekal víc a odpovídala tomu i natěšenost, takže u mě panuje mírné zklamání, ale i tak to vidím lehce nadprůměrně. 65%(12.7.2017)

Taková pořádně útrpná pilgrimáž je pro fanatickou kudlanku stejná slast jako bondáž ostnatým drátem pro masochistu. A tak se skupinka pomatených ženichů Kristových nadšeně vydává raně středověkým Keltskem, aby zástupci Ředitele doručila do Vatikánu převzácnou relikvii - satanský kryptonit, svatý šutr, kterým hloupou bajkou nevypláchnutí pohané údajně rozšmelcovali hlavu svatému Pedofíliovi, třináctému to demagogovi, jenž byl účelově najat poté, co ten Ředitelův protěžovaný fracek vyštípal chudáka Džudase z korporátu. No, místy se tenhle křesťanský homix sice Vláčí snad ještě pomaleji než Kačer vykuřovat úly, avšak jinými místy se mění v mile krvavé a akční vraždění pomatenců s pěknými krajinkami na pozadí a solidní atmosférou. A scénu, v níž podrážděný Panyšer udělá Thorinu Pavézovi na krku obří cucflek, a ukončí tak biblicky závadnou nadvládu trpaslíků, taky jinde jen tak neuvidíte.(16.7.2017)