Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

chaometic

Hodně slabý béčkový film, film byl stejně katastrofický jako herecký výkon Goldie Hawn, její postava byla zátěží. Četl jsem obsah, ale nakonec zklamán. Proč jí to tajemství, řekl tak rychle? Proč se ten film rozjel tak rychle a půlce už o nic nešlo? Tenhle film chce předělat a doufat, že Pták na drátě dopadne lépe něž béčkový s Goldie Hawn. ()

Goldenhair

Ač nejde o žádný intelektuální dýchánek, tahle nenáročná akční komedie s dozvuky osmdesátek šlape fakt pěkně a na jedničku tu funguje i chemie mezi charismatickým Melem a živelnou Goldie. Jejich slovní přestřelky zaručeně pobaví a dohromady jsou jako neřízená střela. A k tomu to efektivní finále v zoo... ()

Sabrewulf

Ten film mi pořád unikal a já si říkal, že možná přicházím o nějakou zábavnou devadesátkovou komedii. Teď už vím, že jsem přicházel o neuvěřitelně otravné a NEKONEČNÉ ječení hlavní ženské postavy. Kdykoliv hlavní dvojice před někým utíká, nebo ujíždí (a že utíká skoro pořád), tak ona ječí a ječí a ječí a je to - beze srandy- tak na bolení hlavy. Nevím, jak ječí Goldie v originále, ale s dabingem to každopádně nešlo dokoukat. Možná někdy s Brufenem. ()

D.Moore

Ptákovina na drátě, ale s několika vcelku vtipnými momenty a sympatickou ústřední dvojkou. Škoda, že režie Johna Badhama není bůhvíjak oslnivá, takže velká část akčních scén (kterých je mnoho) je odbytá podobně jako scénář a všechno to zázračné uhýbání kulkám a brokům působí dost jalově. Mel Gibson i Goldie Hawn natočili o dost lepší komedie... Ale v žádné po nich nejdou David Carradine s Billem Dukem. ()

Aniki

Samozřejmě by se dalo napsat, ze jde o velmi nenáročnou blbinu, kde se hodně akční, jančí a kde se tvůrci moc nevyznamenali, jenže.....Na druhý pohled musím uznat, že je to vcelku povedená, ztřeštěná, dnes už retro komedie a v ní bez nadsázky excelují Mel s Goldie, která je navíc sakra sexy. Dialogy občas srší humorem a třeba čouhajicí nohy z pod spadeného auta v servisu, byly boží. Takže neřešit serióznost a jen se uvolněně dívat. ()

• Posledný film, ktorý pravidelne používal logo Universal Pictures z roku 1963 (niektoré neskoršie filmy, ako napríklad Nehanební bastardi – 2009 ho používali pre „retro“ dojem). (Arsenal83)
  • V pôvodnom scenári bolo oveľa viac vecí, ktoré sa odohrali v 60-tych a začiatkom 70-tych rokov, ktoré vysvetľovali príbeh Ricka (Mel Gibson), Marianne (Goldie Hawn), ale aj ich nešťastného priateľa Jaimeho (John Pyper-Ferguson). Tieto scény boli z rozpočtových dôvodov vynechané a zhustené do scenára prostredníctvom dialógov a flashbackov. (Arsenal83)