Good Kill

Ak v boji nikdy nestojíte tvárou v tvár nepriateľovi, ako dokážete čeliť sám sebe a svojim démonom? V minulosti major Thomas Egan (Ethan Hawke) lietal v stíhačke a bombardoval Irak. Teraz sedí pri počítači v Nevade a zabíja ľudí v cudzích krajinách, kde ich strýko Sam odsúdil na smrť pomocou diaľkovo ovládaných dronov. Potom sa vracia ku svojej rodine na predmestie Las Vegas, kde ho namiesto útechy, porozumenia a lásky čaká len peklo s deťmi a manželkou (January Jonesová). Neustále rastúci počet zabijackých misií, obrovské vedľajšie škody a predovšetkým zbytočne zabití civilisti – to všetko zanecháva na psychike bývalého pilota nezmazateľné stopy. Postupne začína pochybovať o zmysle svojej práce a jeho osobná kríza vyvrcholí, keď velenie nad vojenskou základňou prevezme CIA. (TV JOJ)

NJD

Víceméně klasický drama popisující syndrom vyhoření (amerického) vojáka, který ale zajímavě pracuje s aktuální problematikou využívání vojenských dronů. Jinak řečeno není to žádná pecka, ale určitě to ani neurazí. ()

warrenur

Sem-tam naivne, sem-tam pridlhe. Ale to proste a pudove zadostucinenie v zavere, ci nechut voci niektorym "prikazom z Langley" prieciacim sa "ludskosti", citil asi kazdy divak. Jednohubka a slaby priemer. Uplne ina forma vojny, len co je pravda. Mozno na dve..je to jedno. ()

FilmWave

Já se nudil. Nevadí mi to komorní zpracování ba naopak, to téma je super a skýtá možnosti nového "Okna do dvora" á la Hitchcock nebo "Apokalypsy" podomácku. Ale tlačí to málo na pilu. ()

MickeyStuma

Jedná se o válečný film, ale ne takový, na jaký jsme zvyklí. Příběh se odehrává z prostředí operátorů bezpilotních letounů tzv. dronů v boji někde na dálném východě proti Tálibánu. A tak se tu mnohé odkrývá z vojenských postupů ve využívání těchto strojů. Snímek je však značně sebekritický. Operátoři dronů se v útocích zaměřují na členy Tálibánu, ale bohužel se situace někdy vyvine tak, že se to bohužel někdy neobejde bez obětí nevinných civilistů včetně dětí. Tyto případy známe i ze zpravodajství. A tak si příběh klade otázku jak morální tyto útoky jsou a hlavně v jakém zájmu. Samozřejmě nezůstane jen u tohoto. Tvůrci si všímají i soukromého života hlavní postavy Toma Egana, který však ničím nepřekvapí. U této vedlejší dějové linky je použita známá klasická šablona. Dalším rozdílem od běžného válečného filmu je v zobrazení událostí zásahů. Vidíme pouze to, co operátoři. Tedy obrazovku na stanovišti. Příběh je převážně konverzační, avšak vůbec ne nudný. I když záleží na tom, jak se k tomu daný divák postaví. Napětí tu ční v pronesených slovech než ve vykonaných činech. Moralizování je zcela na místě a vede k zamyšlení. ()

Shitonit

OD začátku jsem se těšil na zanořeníToma do tý vojenský pipky. Bohužel se jen dohaduje s tou svojí megerou, a zavírá se do plechovky, odkud nám zprostředkovaně ukazuje, jak umí hrát na IXBoxu. Klady? Má fajn fáro, může jezdit nachcanej po Vegas, a vím, že do Afghánistánu da dovolenenou nejedu. Ani do Jemenu. Asi ani nikam, páč Amík s IXboxem může lítat všude. Film celkově děj nemá. ()

RobbieM@N

Kdyby tohle spatřilo světlo světa někdy před pár roky, mohlo to mít mnohem větší dopad než teďka. Už všichni totiž víme jak to s těmihle drony chodí, takže to diváka zas tak nepřekvapí, ale pořád je několik částí nesmírně sugestivních. Tohle je taky film o tom jaký charakter dnes válka má - dissociativní charakter. Válka je dneska skoro videohra, stačí zvládnout dobře XBox a můžete bejt pilot v americký armádě. Už se nediváte soupeři do očí, když ho chcete zabít. To je fakt divný a pro hlavní představitele to přináší nesmírnou nudu. A kluci z CIA si s tím moc starostí nedělají - double-tap, triple-tap, trefíme je na pohřbu.... ()

mmoi

Zajímavé téma, dobré zpracování. Tedy je tam spousta věcí, co by člověk čekal (klišé se to nevyhne),ale i něco navíc. Zaujalo mě to víc než film s podobnou tematikou - Oko v oblacích. ()

Mamlas

Parta útlocitných operátorů USA dronů má čím dál větší potíže s likvidací určených cílů v Afghánistánu. Drama prosáklé nudou a obrovskou kupou zbytečných keců. Z dobrého námětu vytěženo minimum. (12%) ()

Honzulik

Good Kill - tak hlavní co mne přimělo podívat se na tento film, byl velice slušný trailer a hvězdné herecké obsazení! Po shlednutí ale musím říct, že tento film je pro mne jako naprosto zapomenutelný. Přitom scénář film je solidní, kdy pilot UAV zvažuje morální důvody použití a zda není stejné špatné jako teroristé které tímto způsobem likviduje. Ethan Hawke nedávno dostal nominaci na Oscara za svou roli v dětství, což určitě dokazuje, že je vynikájící herec, ale jeho výkon v tomto filmu není bohužel to nejlepší z jeho hereckého talentu. Stejné můžeme říct u Bruce Greenwooda. Solidní je ve filmu January Jones, která roste ve velikou herečku. Takže příběh dobrý, který nás opět nutí k zamyšlení nad stále více hrozícím terorismem, ale hodně schází zajímavý vývoj postav, což odvádí od emocionální dopadu. Shrnuto - celkově se jedná o podprůměrný film na který divák rychle zapomene.... ()

NeMiQ

Vlastenecká čurákovina, ktorá nemala ani akciu, ani psychologický aspekt, ktorý by stál za niečo. Hrdinovia sediaci doma pri "simulátoroch" a odpaľujú zaradom kadekoho vrátane civilistov, lebo je to takticky výhodnejšie. Naserte si... Nedokázal som to celé pozrieť, len preklikať za 20 minút. ()

Sakulnikov

Trochu nadhodnocuju kvůli dobrému námětu, ale jak už je řečeno v dalších komentářích Ethan Hawke už je na počátku filmu rozhodnutý, takže nějaký vnitřní boj se už moc neděje. ()

Trumper

Film s příběhem, ale bez zápletky. S napětím, ale ne ve vztahu k osudu hlavních postav. S dobrým motivem, ale bez patřičného dopadu.___ Komu nestačí náhled do zákulisí americké válečné mašinérie a od „válečného“ filmu vyžaduje alespoň trochu akce nebo syrové atmosféry, ten ať se tomuto filmu obloukem vyhne. /65% ()

vodkasesemte

Christians In Action Personality strike - Signature strike - What about their right of carring gun? - Its much easier to kill these ppl than to capture them. - Fly and fry Nezáleží na tom, že jsou to sráčové, nějaký opice, který sejmuli, ale že šli proti svému přesvědčení, buleli u toho a stejně to zmáčkli, to at se jdou vycpat! Amerika shoří do základu, když přijímáte rozkazy od takových pánu. Amerika nestojí za nic. Tlustý prasata, co udělají cokoli, aby si zachovali svůj zvrácenej zpusob života. - Like fish in a fucking barrel - No question, we are a regular fuckin terrorist factory. Best recruitment tool Al-Qaeda ever had. (bere mi slova z ust) - We can kill them faster than they can make them. - Sleep tight (tvl) - Let me make it up to you. Zároven tam zahrnuli to, jak jsme podřízení našim ženám. Kriplové. - Hes a bad guy. (ten to umí s ženskou) - Hit me! (svině, měl ji sejmout, škoda zrcadla) - You look miles away. Proč ho chceš sundat, protože to umí se ženskou líp než ty? Vsadím se, že spousta mrtek v sálu řvala blahem, když ho trefila bomba! Vy jste vážně marný. Emancipace stála u zrodu dnešní Ameriky. Z člověka tam zbyly jen trosky, co pro svůj zhovadilej zpusob života neváhaj zabíjet za hranicí svýho světa. Zbyla vám jen ta technika. Konec světa rozhodne jedna velká bitva, bitva mezi materialismem a duchem člověka. A todle je náramná ukázka toho, na který straně bude stát Západ. ()

wick

Utahané a slzopudné...jen pro účast Ethana H. za 50%, ale vypadá tady dost unaveně. Není divu vzhledem ke scénáři. ()

fafejt001

OPĚT film o zabíjení, válce , konfliktech v rodině , chlastu , a zase zabíjení . . . . Už je mi z takových filmů špatně . . . .Amerika stejně sklidí to , co zasela. JE TO HROZNÝÝÝÝ SVĚT . I MNOHÉ FILMY STOJÍ ZA PRD. HOMO ZABIJENS !!!!!!!!!!! ()

LencaN

Good Kill mě naprosto zklamal. Takové zajímavé a složité téma zůstalo nevyužité a celý film působil strašně chladně a odcizeně. Bylo mi nějak ukradené, co se dělo Tomovi, protože to bylo špatně podané. Žádná gradace, žádné drama, ani napětí. Suchota. To třeba Americký sniper má s tímto tématem dost podobného, akorát tady piloti střílí nadálku z USA pomocí dronů na teroristy třeba v Afghánistánu, Jemenu apod. Ale Americký sniper byl úplně jiný level, to mělo říz. Good Kill neuměl ani atmosféru doma v rodině s manželkou pořádně vykreslit. A to tlachání skoro o ničem bylo strašně nudné. Celkově se film hrozně vlekl. ()

Drony na velkém plátně

Drony na velkém plátně

18.03.2015

Když vyděláte s 50 odstíny šedi půl miliardy dolarů, jak ty peníze nejlépe utratit? Přece za remake akčního béčka z roku 1983! Takhle nějak přemýšlí producent Dana Brunetti (Social Network, Kapitán… (více)