Fanfán Tulipán

• Itálie Fanfan la Tulipe (více)
TV spot

Kdepak je mladý bouřlivák Fanfán? Hledá ho celá vesnice v čele s otcem mladičké Marion: Jejich předtucha je správná, v jedné z kupek sena je určitě najdou. Marně se Fanfán snaží o útěk, rozezlený otec jej dostihne a trest by měl být na doživotí. Čeká ho cesta k oltáři s krásnou Marion. Ale přesto, že má tato mladá venkovská dívka všechno, co má mít, Fanfánovi se ještě nechce do venkovského chomoutu. Když mu krásná cikánka předpoví z ruky šlechtickou budoucnost, má hned o důvod víc, proč ze svatby utéct, byť k verbířům. Fanfán udělá všechno pro to, aby se věštba naplnila a on se oženil s královskou dcerou. (Česká televize)

Frank2

Jeden z těch filmů, který časem nic neztrácí. Krásná Gina Lollobrigida, charismatický Gérard Philipe a dobře zasazené vtipy dělají z filmu nadčasový klenot. ...."Já, ty, moje žena a děti budeme žít spolu. Ty budeš můj bratr a já budu tvůj otec! " ()

coulismoulis

Proti Fanfanovi je D'Artagnan uplny bridil, vecna skoda, ze mu ten Ludvik XV. po svatbe rovnou nepredal zezlo, kde mohla Francie byt ;) Kazdopadne bajecny film, ktery si z francouzske kinematograficke tradice bere jen to nejlepsi, vcetne charmu GP a ironickeho komentare. Dokonalost pak zaruci nas (stary) dabing. ()

+sfinx+

Velmi chabá verze pravého klenotu z roku 2003. Je mi vcelku jedno, co tu kdo označuje za klasiku. Klasika je pro mne to, co si rád znovu pustím a nepodělám se hned z toho, když v obsazení uvidím Philipeho nebo Lollobrigidu. Jsou směšní, přehrávají, dialogy jsou absolutně nevěrohodné a možná by tu přehnanou přeúžasnou přeumělkovanost docenil Ludva v tom 18. století, ale já si na takový voloviny nepotrpím. Ve zbytku se mi jen na pozadí promítá nový film s Fanfánem, který se žene za svým osudem a po cestě s lehkostí, vtipem a úsměvem překonává překážky. Zatímco tady pouze pajdá náš rádobyhrdina. Klopýtá v soubojích i v milostných dobrodružstvích. O svém příběhu, víře v osud nebo lásce není schopen přesvědčit snad ani sám sebe (viz scénka u rekrutů). A kde jsou další úžasné postavy - prostoduchý Ludvík, který jedním dotazem na špehy překonal veškerý vtip tohoto filmu, kde je plukovník hledající správnou melodii pro své chlapce? Král byl nahrazen perverzním dědkem, plukovník nevýraznou figurkou, stejně jako třeba markýza a princezna. Zkrátka nic, co bych rád viděl znovu a nic, co by se dalo nazvat klenotem. ()

milos.bradik

Nádherný film a vynikající Gérard Philipe. Vždy si vzpomenu na větu: Vidím soutěsku a dva kopce. Ten pohled stál opravdu za to. ()