poster

Fanfán Tulipán

 • francouzský

  Fanfan la Tulipe

 • italský

  Fanfan la Tulipe

 • slovenský

  Fanfan tulipán

 • slovenský

  Fanfán Tulipán

 • anglický

  Fan-Fan the Tulip

 • anglický

  Fearless Little Soldier

Dobrodružný / Komedie / Romantický

Itálie / Francie, 1952, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aleee89
  ****

  Tak jsem viděla tuto francouzskou klasiku přesně týden poté, co jsem viděla novou předělávku tohoto filmu. A musím už teda definitivně souhlasit s tím, že tomuhle se ten nový film ani nemůže rovnat! Nový film mi teď opravdu připadá jako taškařice, parodie a docela nevkusný film, poté, co jsem viděla originál. Tohle je naopak pěkné, úsměvné a prostě takové normální a přitom milé, hezké... Gina i Gérard byli skvělí a tuhle klasiku by si neměl nikdo nechat ujít, narozdíl od nové předělávky...(19.6.2013)

 • monolog
  *****

  Další z filmů mýho dětství. Jde sice prvotní dějovou linií jenom o pseudohistorický dobrodružně romantický "škvár", přesto je to mnohem hodnotnější, než různé jiné áčkové produkce. Humoru i nadsázky je dost a Gerard je ve vrcholné formě. A hlas Petra Kostky mu opravdu sedí. Gina je krásná a padouši zlotřilí, dobrodružství sice trošku za těch padesát let znaivnělo, ale i tak je na co koukat. Hrdina je hrdina a nakonec opravdu dostane, co mu patří. A je už jen na nás, jestli chomout budeme brát jako trest, nebo jako odměnu.(1.12.2005)

 • flanker.27
  *****

  "Ať někam odklidí zbytky komořího. A ať se postarají o koně, prosím." "Ale slíbil jste mi deset tisíc mrtvých" - "Dostanete je příště, sire." Tak to vypadalo, když se ještě v Evropě (a ve Francii zvláště) točily skvělé vtipné a hlavně inteligentní fimy s nadsázkou. Stejně tak je film vzpomínkou na zašlou slávu českého dabingu.(6.11.2005)

 • jonnybe
  *****

  Doba, kdy ženy nebyly upejpavé a muži se oddávali své nejmilejší zálibě, válce. Jo to byly časy (trocha ironie). Ne a teď k filmu. Philipe má neuvěřitelné charisma a je to frajer a Lollobridgida je krásná (můžeme si vyprávět o soutěsce a dvou kopcích) a děj je lehký a vtipný a reflektující historii s šarmem jak to umí jen Francouzi. P.S. Klasický dabing s panem Kostkou a paní Švormovou (Angelikou) je prostě paráda a to nemůžu zapomenout na další. Zlaté časy dabingu. Ach jo.(15.10.2012)

 • mandlova
  *****

  Pro Fanfána Tulipána a Adélku mám jistou osobní slabost, kterou tu ventilovat nebudu, ale tento film i tak řadím ve svých oblíbených hodně vysoko. Gérard je prostě k sežrání (u pánů je to jistě zase Gina :-D shlédnutí remaku s Penelope a Vincentem se vyhýbám jak čert kříži, pro mě navždy zůstane Fanfán jen jeden...(10.12.2007)

 • - Scénářem Reného Wheelera a Reného Falleta byl Philipe nadšen. Konečně měl příležitost, kterou okomentoval slovy: 
  "... Vytvořil jsem postavu živou, přirozenou, překypující zdravím. Fanfánovy činy určovala jeho vůle, je to člověk, který je sám tvůrcem svého osudu a není hříčkou událostí, ale sám na ně působí. Díky takovému solidnímu základu mohl jsem k úloze přistoupit a zahrát zdravou a veselou postavu."  Philipe v tomto filmu skutečně takovou postavu vytvořil. Navíc se stal legendu v očích miliónů diváku po celém světě. (Rosalinda)

 • - Při šermířském souboji se Gerard Philipe zranil, ale vykroutil se z toho zcela po svém způsobu: "To nestojí za řeč! A nakonec to je stejně moje chyba, špatně jsem se mu postavil."  Odnesl si rozseklé čelo a propíchnutou ruku. (Rosalinda)

 • - Film existuje ve dvou verzích, v černobílé a barevné. (BMW12)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace