Top Gear - The Burma Special (TV film)

Dokumentární / Sportovní / Komedie

Velká Británie, 2014

Oni si ten plný počet prostě zaslouží. Samozřejmě Afrikou se laťka zvýšila tak, že pokud někdy bude překonána, tak žádným hodnocením nebude moci být opravdu dostatečně oceněna, ale s tím se počítá. Ti "kluci" (nazývat takhle chlápky v jejich věku rozhodně nelze, ale když oni díky tomu jakoby omládnou, není-li pravda) prostě jsou si souzeni, jejich rošťárny neomrzí a Jamese vidět až tak naštvaného (no že mu to trvalo, s tím jeho šrotem si zaslouží obdiv, že se nedal) dokáže upřímně rozesmát. A samozřejmě nesměla chybět veřejná omluva po odvysílání dílu (ti lidi snad čekají na to, kdy se někdo možná nechtěně sekne), tentokrát díky Jeremyho "That is a proud moment, but there's a slope on it." :D(25.4.2014)

Opět další vynikající speciál. Ty mě jednoduše baví daleko víc, než obyčejné díly. Jen si dovoluji nesouhlasit s prohlášením několika diváků o pochybné autentičnosti - u Top Gearu vždycky byly dost nadnesené a absurdní situace. V Burmě jich rozhodně nebylo víc než třeba v Indii nebo Africe. Mě "kluci" opět pobavili - Clarkson svou leností a zlomyslností, Hammond svým buranským "jakobyamerickým" vzhledem a May počtem vypípaných slov. Zrovna tak jsem byla ohromená krásou Burmy, která má v sobě kus z Himalájí, Rakouska, Skotska a texaského nebe :) Objevovat s Top Gearem exotické krajiny mě zkrátka nikdy nepřestane bavit. A stavění mostu přes řeku "Kok" nemělo chybu!(16.7.2014)

Bylo to opět vtipné, dobrodružné a také někdy škodolibé, zakončené stavbou mostu přes úplně jinou řeku s vtipným názvem, ani nevím, jak to pořádně napsat. Ty panoramata ve státě Shan byly úžasné, pokaždé se na těch jejich cestách objeví místa, která by stála za vidění. Oni mě nikdy nepřestanou bavit a můžou být kdekoli na světě.(20.7.2017)

Přítel mě donutil se dívat na tento dokument? Pořad? Komedii? I když na to nejsem, musím přiznat, že mě to opravdu pobavilo. Všichni tři jsou skvělí a o zábavu není nouze. Zároveň poznáte spoustu krásných míst a kultur. Když postupně přejížděli most, nebo spíše se snažili přejet most, byla jsem tak napnutá, jak kdybych se dívala na nějaký horor/thriller.. Doporučuji, klidně bych na to zašla i do kina! :)(27.2.2015)

Po Bolívii a Vietnamu nejlepší speciál Top Gearu. Takovýto typ speciál Top Gearu dlouho chyběl. Je to opět šílené, drsně chaotické, a hlavně neskutečně humorné. Stavění mostu přes řeku Kok-ot nemělo jedinou chybičku. Za pár let se tento speciál stane nestárnoucí legendou klasikou... "Kok-ot?" "Top Gear staví most přes řeku Kok-ot." "To se dobře pamatuje. Aby sis potom neobjednal jiný film." "Představte si jak ta paní v televizi ohlašuje: Jeremy, James a Richard stavějí most přes řeku Kok-ot!" --- prostě bezchybné.(6.2.2017)