Top Gear - The Burma Special

(pořad)
Dokumentární / Sportovní / Komedie
Velká Británie, 2014

Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond musejí projet celou Barmu, aby postavili most přes řeku Kwai. Toto epické dobrodružství musejí absolvovat pomocí třech ojetých náklaďáků, které mají koupit přes internet za pár liber. (mikinhoo)

Bonaparte.

Ano autentičnost těchto speciálu a vlastně celého Top Gearu se vytrácí (jestli někdy nějaká byla). Ať už je to chcaní do sprchy, zvedání Jamesova stanu, Richardova kocovina a tak dále. I přesto jsem schopný Top Gearu odpustit a opět jsem se královsky bavil. Došlo i na závěrečné dojáky, při výhledu na celou Barmu, ale to už je takové deja vu speciálů. Nevím co vymyslí příště, ale každým dalším speciálem se laťka zvedá a zvedá. Zvolit nejlepší scénu, tak je to bezkonkurenčně jízda na koních. ()

chubaka

To jsem opravdu zvědavý co příjde příště :D jak už tady psal Bonaparte, autentičnost tohoto speciálu, trošku pokulhavá, ale závěrečné stavěná mostu to plně vynahrazuje, už jen protože Officers won't work :D Opavdu se mi líbí, že se snaží vymýšlet nové a nové napady (viz. Vietnamský speciál). Každopádně, úroveň, kterou si Top Gear drží je neskutečná, a to můžu říct jako člověk, který viděl všech 21 serií a pořád a stále mě baví. ()

Vocoun

Co k tomu říct? Takřka všechny speciály by se daly hodnotit stejně - fantazie. I po všech těch letech spolupráce těchto tří podivínů a po všech natočených dílech a speciálech si i tento dokáže udržet stejnou pozitivní atmosféru, lehkost, hravost, smysl pro humor a neskutečné zážitky. Každý přináší jinou povahu, jiný pohled na cestu a samozřejmě jiné auto :) Vzájemné opouštění, naschvály a trapné situace samozřejmě nemohou chybět. Není co dodat 90% a 5*. Těším se na další speciál. ()

Renie42

Bylo to opět vtipné, dobrodružné a také někdy škodolibé, zakončené stavbou mostu přes úplně jinou řeku s vtipným názvem, ani nevím, jak to pořádně napsat. Ty panoramata ve státě Shan byly úžasné, pokaždé se na těch jejich cestách objeví místa, která by stála za vidění. Oni mě nikdy nepřestanou bavit a můžou být kdekoli na světě. ()

ondrula

Chvílema mi tam selhávala autentičnost; aby snímek nepůsobil plytce a nudně, museli chlapi přistoupit k umělým dramatickým scénám, jakými byla například účast na partizánské párty, a taky bylo očividný, jak je tohle dobrodružství předpřipravené stohlavým týmem. Na druhou stranu klobouk dolů před všemi třemi pány, protože jejich nasazení bylo mimořádné, o čemž svědčí už jen jejich sluncem ožehlé ksichty, špína a taky neskrývaná opravdová nasranost, to už byla autentičnost jako prase. ()