Bez kalhot XXL

Magic Mike 2

(neoficiální název)

Drama / Hudební / Komedie

USA, 2015, 115 min

Zatímco Soderbergh brnkal se snímkem Bez kalhot převážně na dramatičtější strunu, tak jeho pokračování s lascivním podtitulem XXL se již plně vydalo cestou nenáročné letní komedie. Chtělo by se říct, že přiznaně míří výhradně jen na ženy, nicméně záměrem tvůrců zřejmě bylo oslovit obě pohlaví - jde totiž v podstatě o chlapáckou road-movie o macho mužích, kteří vedou silácké řeči a dělají vtípky, jež odpovídají ironicky spíš zábavě pro pány, zatímco ženy se mohou kochat striptérskými výstupy, kterých je o hodně víc než v jedničce a mají i lepší choreografii. Děj je na druhou stranu vyloženě strašný a dialogy otřesné, přičemž snaha vtisknout hlavním hrdinům nějakou serióznější psychologii nebo osobní problémy se zcela míjí účinkem, protože jde o banality, kterými se autoři snaží zamaskovat, že cílem filmu je ukázat svaly a částečnou nahotu hlavních protagonistů. Delší recenze ZDE.(22.11.2015)

• Malarkey

Jedna jediná scéna měla vtip a to ta na tý benzínce. Tu jsem ocenil i já a docela jsem se zasmál. Zbytek je pro mě nepochopitelné filmařské monstrum, které ukazuje druh popkultury, která je u mě vysloveně mimo. A kdyby se někdo chtěl rozčilovat nad tím, proč jsem na film vůbec koukal, tak podotýkám, že jsem ho shlédnul náhodou a v podstatě omylem. Říkal jsem si, co by mohlo být na tomto filmu jiného od prvního dílu. Ve výsledku vlastně skoro nic. Jen na rozdíl od prvního dílu ten druhý působí, jak kdyby u scénáře někdo tahal kočku za ocas, aby vymyslel něco jiného, než to, co už jednou někdo vymyslel.(12.6.2017)

Steven Soderbergh opustil projekt Magic Mike a hle, ono se na to dalo najednou koukat. Ikdyž mám tedy samozřejmě přesně opačný názor, než většina ostatních diváků, tak Magic Mike 2, nebo-li XXL, právě díky tomu považuji za již zatraceně snesitelnější podívanou, než byla ta první rádobyambiciózní vyumělkovaná slátanina toho zmiňovaného břídila. Dějově je tedy XXL sice na absolutním bodu mrazu, kdy se parta striptérů rozhodne jet na festival, kde chtějí uspořádat své poslední vystoupení a rozloučit se tím tam zároveň i se svou bohatou striptérskou kariérou, no a při té cestě zažívají různá „dobrodružství“. Jasně, zní to hrozivě a děsivě zároveň, ale nevím jakým zázrakem se to tvůrcům povedlo, na mě to přesto zafungovalo skutečně působivě. Celé je to totiž pojato především jako nostalgické revue, a já to sežral i s navijákem. A ten výraz nostalgické bych chtěl zdůraznit, neboť to tu funguje opravdu na maximum a já si tu rozlučku s těma všema chlapíkama prostě užíval naplno. Sice tu jsou všichni úplně blbý, ale ty jejich dialogy měli sílu, emoce a působivost, jejich přátelství a nadšení pro to, co dělají, jsem jim věřil do posledního slova a jednoduše jsem jim fandil, natolik mi totiž sedli a přesvědčili mě. Herecky pak nemám též co vytnout, ty typologicky namakaný vymaštěnce nešlo vybrat snad ani líp, a jen tak na okraj, Andie MacDowell ve skoro šedesáti sfoukla všechny ostatní holčiny jako svíčky, neuvěřitelná ženská! Zkrátka, že bych dvojku Magickýho Majka nějak doporučoval, to tedy asi fakt rozhodně ne, já měl ale asi při jejím sledování jakousi slabší chvilku, taky stárnu, vzpomínám, rekapituluji, …, asi taky obvolám kluky a taky vyrazíme na … pivní festival 8D! Ale vážně opakuji, oproti jedničce opravdu o několik tříd lepší pokračování.(6.11.2017)

Tvůrci se soustředili primárně na komediální složku, což spolu s vynecháním Pettyfera příběhu jenom prospělo. Představení na benzínové pumpě mě málem dohnalo k slzám smíchu, tanečky Channinga a spol. zaujmou ještě více než v předchozím snímku, Bomer je možná gay, ale skvěle zpívá, bla bla bla... tahle parta polonahých krásných chlapů vás prostě dostane. P. S. Díky Bohu, že Manganiello dostal více prostoru než minule, je fantastický. P. P. S. Druhá projekce proměnila moje nadšení v pouhé čekání na pár zábavných scén...(13.7.2015)

O nic horší než jednička, přesto dost jiná. Tam, kde se předchůdce snažil o nějaký ucelený, relativně vážný příběh, tam se dvojka rozhodla jít cestou odlehčené letní road-movie. Více humoru, hlášek - podstatně méně drama. A to se povedlo. Dámy jistě ocení vypracovaná těla hlavních postav, slušné choreografie (ač ne tak propracované jako v jedničce) a pestrý výběr doprovodné muziky. Čekal snad někdo něco víc? I jako "necílovka" jsem se u překladu dobře bavil po celou stopáž filmu a mohu ho s čistým svědomím doporučit.(13.7.2015)