Poslední nás zachrání

• USA The Final Girls (více)

Mladá dívka jménem Max (Taissa Farmiga) jde se svými kamarády (např. Alexander Ludwig) do kina na hororovou klasiku 80. let. Připomíná si tak každoročně výročí smrti své matky, která zde hraje jednu z hlavních postav. Při požáru, který v kině vypukne, se všichni záhadně přenesou přímo do filmu, tedy k jezernímu kempu, kde má řezničina vypuknout. Nejprve si užívají pocit toho být ve filmu, potkávat postavy, které ještě nedávno znali jen z plátna a smát se všemu tomu klišé, které dnes tento horor připomíná. Zanedlouho však zjistí, že legrace musí stranou, protože tady jde skutečně o život. Spojením sil všech přátel i zdejších postav včetně Maxiny matky musí zabijáka porazit a dostat se z filmu pryč. (Bohnice05)

blazma

Ne ne a ne. prosím zachraňte mě od takových výtvorů :D.. vypadá to vtipně a chce to být komedie. Jenže není, tohle je pouze a jenom tragédie. Jediné co si celou dobu filmu říkám a pociťuju je to jak mi je trapně za ty herce kteří se tomu upsali. Podle mě tady nefunguje vůbec nic. ()

AndrewNewman

Pekne to vysmialo ako Piatok 13, tak Halloween a v podstate všetky tieto horory s jedným jediným motívom, že chlap vraždí, pretože skrátka môže. Chybou ale je, že sa v niektorých momentoch hrdinovia tvária príliš vážne a emocionálne, na to, že ide v podstate o takú paródiu. Ale bolo to fajn, neviem či to malo divácky úspech, ale určite by som si dal aj dvojku. ()

moriero

Bože, to byla taková hovadina, až se mi to líbilo. Připadalo mi to jako takové serioznější Scary Movie. Dělalo si to prdel z kempových slasherů a v tomto směru svůj potencionál využilo na max. V našich končinách by to tak moc už nefungovalo. V našem mrňavém filmovém rybníčku nemáme žádnou pevnou dějovou strukturu a šablonovité vzorce chování jako u Amíků (sex teenagerů=smrt, nadržený student-atlet, tupá sexy roštěnka, finální panna, která nakope vrahovi prdel). Tam to tak mají a jsem rád, že si z toho umí udělat srandu. Taky není nezajímavé, že Alexandre Ludwig už letos v jednom "hororu" jménem Final Girl hrál. Napřed jsem si myslel, že Final Girls je pokračováním toho filmu. Ale tvůrci mě dokonale převezli. ()

PatriciaVe odpad!

Tak já teda jako nevím, ale tenhle film mi přijde jako největší slátanina za posledních pár let. Absolutně tedy nechápu to nadšení zde v komentářích. Nakombinovaných X hororů dohromady, příběh totálně o ničem, přeskakování z minulosti do budoucnosti a zpátky do přítomnosti je pěkně vyčerpávající a ztrácím díky tomu pozornost. A to ani nemluvím o otřesné hudbě doprovázející celý film, hrůůůza! Na to, jak horory a dokonce i parodie na horory mám ráda, a dokonce i na to, jak dobré jsou Nina Dobrev a Taissa Farmiga herečky, hodnotím jako odpad. ()

MiniRecenze

Takže,jedná se o parodii na hororovou sérii filmu "Pátek 13.".Námět je vypůjčen ze snímku "poslední akční hrdina".Žádná originalita se nekoná,ale ve své podstatě o nic nejde.Film si jede takovou tu šanci 50:50.Náročnému divákovi nemá co nabídnout,ale běžnému nabídne příjemný jednorázový "zážitek". Já jsem něco mezi,za mě tedy : PRŮMĚR!!! ()

Maraboy

No pokoušet se dělat béčkovej film uvnitř béčkového filmu není zas tak vtipný jak to samo o sobě zní,alespoň né v tomhle podání. ()

O_Peki

Zábavná ptákovina, která toho moc nenabídne. Myšlenka je skvělá, ale nedotažená. Výborné momenty střídají ubohé doplňky. Na jedno zhlédnutí to stačí. ()

blade23mc

Taková ta blbina na dobrou noc. Žádná zbytečná očekávání. Takže se může člověk některým scénám dobře zasmát, zakroutit nad některými částmi filmu hlavou a po skončení jít normálně spát. Žádné supr herecké výkony, žádný složitý děj..prostě taková jakože parodie dá se říct, která udeřila tak akorát na ten střed - 50% ()

JenomDominik

Moc jsem od toho nečekal.. a o to víc jsem překvapenej. Skvělá kamera, efektya soundtrack! herci taky super.. Pár vtipných scén, mohlo jich být víc... ale i přesto to byl příjemný film a vlastně trochu i parodie na horrory. Povedený byl vztah mezi Max a Nancy, respektive její "matkou". Takový slabý 4* (70%) ()

Richie4422

Jedna z najlepších žánroviek a homageom k osemdesiatkovým slasherom. Vtipný koncept, zábava od začiatku až dokonca a aj napriek humornej povahe filmu sa človek dočká napätia, strachu a akcie. Treba brať do úvahy to, že ide zabŕdnutie do typických camp teenagerských slasherov pri ktorých si to dvojice rozdávali v aute, takže humor môže občas pôsobiť prcičkovsky. Pre každého, kto mal tú česť s takými horormi si určite fajn zaspomína a zabaví sa statočne. ()

Mark1983

Když je film k dispozici tak jsem ho zkusil,ale zjistil jsem,že se spíše jedná o tzv. Grotesku na téma Pátek třináctého podle mého úhlu pohledu. A i když jsem to dokoukal tak i přesto to víckrát už vidět nemusím. ()

Archvile

Variácia na film "Camp Daze". Pre mňa moc predvídateľné a miestami hluché miesta. Ale pre milovníkov klasického slasheru asi tá pravá nirvána. ()

jenspifa

Tak tohle jsem necekal. Cekal jsem blbustku ale tohle predcilo me ocekavani. Vtipy, pribeh, kamera, stylizace, flashbacky, to vse tvori jeden velkej vtipnej a trochu crazy celek, kterej mi sedl a krasne jsem se bavil. 70% ()

StanleyVanH

Není to klasická umíračka jako každá jiná, příběh jednoduchý ale pobavil, rozhodně jsem se bavil. Dobrý originální komedi horror. P.S. rozhodně je ve filmu překundíno. ()

Vlkodlak13

Konečně to napadlo i někoho, kdo má možnost to zfilmovat. Snad každý z nás, kdo sleduje seriály a filmy někdy přemýšlel o tom, jaký by bylo se do daného filmu dostat. Toto je parodií filmu ve filmu a celkově je to i parodií hororů 80. let. Oproti běžným parodiím je tu však dost zajímavý děj a ne tolik absurdností jako v jiných parodiích. Začíná to upoutávkou onoho filmu ve filmu, dále to pokračuje poklidně a hezky, až do té chvíle. Děj se neloudá, i když je pravdou, že by tam mohlo být trochu více věcí než to skočí o několik let dopředu. Dál už to je jasný z upoutávky co se bude dít. Myslím si, že parodovat nekvalitní herecké výkony z "béčkových" hororů 80. let musí dát taky docela fušku a zde si dali na tom dost záležet. Ve filmu bylo ale taky dost dojemných scén, včetně té před koncem, kde by to vypadalo, že by to mohlo být jinak. Samotný konec filmu byl ale opravdu nečekaný! ----- Hudba byla perfektní [dobře vyladěná hudba součastných filmů a následně těch z 80. let], efekty tak akorát [dost zajímavý ten v 78.5 minutě a následující vyváděcí pásek] a herecké obsazení výborné [příjemný vzhled hlavních aktérů a záměrně nepříjemný těch ostatních]. Dost mi tu sedl Thomas Middleditch a je škoda, že toho moc neodehrál. Je pravdou, že jsou tu i nechutné scény, ale naštěstí jich není moc. Jako v každé parodii je i tu dost vtipných scén, kdybych jich tam však bylo víc (jako třeba první vystřižená scéna v titulcích), tak by to děj zlehčovalo a je tak tedy dobré, že to bylo takto. Tato parodie nasadila své konkurenci opravdu vysokou laťku, má hluboký děj a výbnou myšlenku, tak tedy doufám, že se jí dostane řádného pokračování. Rozhodně tedy doporučuji shlédnout! ()

Andrej.Marko

Ano, film plny hororovych kliche. pri nich vsak zostava a ani zdaleka nie je schopny obratit ich na vtip. Film obsahuje neskutocne mnozstvo hluchych miest a vaty (len aby vyplnili kino metraz, dobry vtipny pribeh by sa z materialu aky ponukal scenar zmestil do 30 min) "Moderne" kamerove efekty, cgi jazdy do filmi vobec nesedeli. Pre dobru parodiu beckovych hororov odporucam Cabin in the woods a final girls sa zdaleka vyhnut Jednu hviezdicku davam za zopar vtipnych momentov, ktore ale zial spocitate na prstoch jednej ruky ()