Šest divokých historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Čeho je ale moc, toho je příliš. V různých situacích se hrdinové filmu dostanou do bodu, kdy už jim dojde trpělivost. Vezmou věci do svých rukou a s lidskou malostí, byrokracií či vypočítavostí si to vyřídí s intenzitou rozzuřeného zvířete. Černá komedie koprodukovaná bratry Almodóvarovými si podmanila diváky festivalu v Cannes i Karlových Varech. Není divu. Nervy totiž můžou rupnout každému a pocity hněvu jsou stejně univerzální jako uvolňující účinek smíchu, který se dostaví při každém z šesti překvapivých rozuzlení. (Aerofilms)

Lucretius

Wild Tales mají vyjikající režiji, problém je ale v jádru scénáře, resp. cekové ideji díla. Jednotlivé příběhy jsou schématické a mají totožnou emoční strukturu. Tj. většinu času se soustředí na přímočaré budování zacíleného hněvu který je následně ventilován zaslouženou odplatou. Až na poslední příběh, který rozloží zranění a pomstu rafinovaněji, se nic moc jiného neděje. Je to vlastně emocionální masturbace. Nic proti masturbaci, navíc extrémě dobře provedené, ale pořád je to jiný typ zážitku než si to s někým komplexně a plnohodnotně rozdat, resp. mít funkční příběh. Film je velmi zručně natočený, má tah, je vizuálně strhující a zábavný. Pontenciál svého "subžánru" vytěžuje na maximum, limit je nicméně v "subžánru" samotném. ()

peetrejr

Ty kokos! Mám momentálne TOTÁLNE zmiešané pocity. Toto je proste taký film, že si proste poviete že to čo ste práve videli sa vám páčilo ale vlastne ani nechápete čo ste poriadne videli. Tento film nie je moc komédia, síce je tu pár vtipných momentov. Pred pár hodinami som si myslel že film Parastite z roku 2019 je najidivnejší film, no teraz je tu jednoznačne Divoké Historky. Režisér a scenárista si museli niečo šľahnúť do seba a tým myslím VÁŽNE niečo TVRDÉ aby spravili tento film. Ono sa vlastne ťažko recenzuje keď ešte stravujete čo ste videli. Vlastne sa mi to páčilo. Každé príbehy mali VŽDY WTF koniec a brutálne zvraty. Mne sa osobne páčili takmer všetky až na 4. príbeh. Riadna haluz..... ()

Majkak

Divoké historky nejsou vysloveně brutální, je třeba v nich vidět nadsázku. Dotýkají se totiž i témat, které nepochybně netrápí jen Argentince, jako je korupce, přesvědčení zbohatlíků, že za peníze je možné koupit všechno, a obecně sociálních problémů ve společnosti. Szifrón oproti Tarantinovi zvládá i psychologii postav. Nejsou to jednoúčelové figurky, ale živoucí lidé. V každé povídce je výborně zvládnutý bod zlomu, to pomezí, kdy se obvyklé standardní řešení zvrtlo. A k tomu správná jižanská vášeň a už svištíme po té klouzačce dolů. ()

Qeo

Absolutní super majstr štych. Už při úvodní povídce jde rychle poznat, do čeho jste se to namočili. Úžasná kamera, snad nejlepší co sem měl možnost vidět v tomhle roce. Záběry z pozic nečekaných a neuvěřitelně efektních. Celková gradace všech historek je absolutně famózní a když už si říkáte, že dál to pokračovat nemůže...může...a mnohem více. S komedií mám vždycky strach a hrůzu, ale tady se trefili do černého a výborná černá zábava zaručena. ()

Ukubumbahoo

Aero naslepo. Jediné co mě zarazilo, že před samotnou projekcí, kino promítlo trailer na ten samý film. Škoda, že poslední 2 povídky trošku ubraly na rychlosti. ()

jura-roy

Mohlo by to platit jako instruktážní video ve škole života. Tyhle povídky mají stejný základ a tím je nasranost a následný chtíč po pomstě. Všech šest povídek má své nesporné kvality, ale stejně se nemohu zbavit dojmu, že tři jsou geniální a tři "jen" hodně dobré. ()

Radek.SCH

Špica. Neznámý režisér, neznámí herci. Povídkové filmy rád nemám. Argentina. Nemá to ani jeden předpoklad abych si dopředu myslel, že se mi to bude líbit. Přesto jeden z nejlepších filmů roku 2014 (globálně). Lepší než Grandhotel Budapešť, lepší než Birdman. - 80 % ()

johnywalker

Vskutku divoké historky s grácií! Přehnaně zahnané do extrémů, kde se s nějakými ztotožníte (tož kdo by nechtěl vyhodit něco do vzduchu či otrávit mafiánského bosse jedem na krysy) a u jiných nechápete myšlenkové pochody hlavních postav (viz pochybná závěrečná "red wedding style" svatba nebo společně uhoření v láskyplném obětí cizího chlapa, který se vás snažil zabít). Díky nabitému obsahu se člověk nenudí a dvě hodinky uplynou jako voda. Nominace na Oskara filmu jednoznačně patří. ()

Rockerman

Malým problémem "Historek" je, že nás v první, brilantní "letadlové" povídce nechají namlsat, ale to "ántré" už pak není překonáno! Blíží se tomu historka "šoférská" a také dokonale absurdní povídka o sražené těhotné ženě, ale zbytek je slabší. Nejslabší je hned ta druhá, "bistrová", "odtahovka" a poslední "svatební" jsou na lepším průměru. Když to sečteme vychází to bohatě na nadprůměr, protože nudná není ani jedna a ty dvě hodiny utekly, jak voda. Historie se však zase opakuje, když se člověk na něco moc těší, bývá většinou zklamán. Není to tak úplně případ tohoto filmu, ale čekal jsem ještě víc. Možná, že po druhém shlédnutí to bude lepší. ()

Evander

Šest příběhů, jeden napínavější, než druhý, navíc všechny z reálného života. Škoda jen negativního vyznění většiny z nich, byť právě to jim dodává na reálnosti. 85% ()

Hapretor

Zabaví. Asi každý si najde tu story, která ho pobaví a divákovi sedne. Mně osobně se nejvíc líbila ta o řidičích. Naopak ta poslední o svatbě byla dost stupidní a končila jinak než ostatní. Proto působila velmi rušivě a pro mě i trapně. Dvě hlavní postavy byly jednoduše řečeno hovada. Ta poslední mě zkazila náladu. Jinak ok. ()

Luk Skywalker

Argentinci jsou magoři. Už první předtitulková povídka (Pasternak) mě dostala, krátká, ale o to brutálnější. Las ratas - nejslabší, přičemž se dalo čekat, jak to skončí, když víte, jakého ražení film to sledujete. El mas fuerte - WTF? Kdyby se tak chovali všichni (řidiči), tak má policie hodně práce a lidi nebudou přemnoženi a ten závěr, to tvůrci jsou velcí srandisti. Bombita - takový průměr, čekal jsem větší nářez. La propuesta - zajímavá (od určitého okamžiku) a částečně novelistický závěr. Hasta que la muerta nos separe - ač španělštinou nepolíben přesně jsem tipl, co tohle slovní spojení znamená :-), dost schizofrenní povídka na závěr defacto s happy endem. Více takových filmů. ()

Nerd4Dreaming

Jestli jsou všichni jihoameričani takovýhle cvoci, tak potěš koště :D Jinak šesti-povídkovej film a mezi nima ani jedna která by nebyla skvělá, to se jen tak nevidí, doporučuju! ()

aslavey

Kromě toho, že fakt název filmu nekecá, spojuje všecky příběhy jedno. A to je moje (a přítelčinina) otevřená tlama. Buď s přiblblým úsměvem cynickýho schizofrenika a nebo prostě jen ksichtem podobným vypatlanci po lobotomii. To, jak se na ty španělsky mluvící filmy kouká, je nezaměnitelný. Ta jihoamerickojihoevropská syrovost, pravdivost, realičnost. Všechny ty akce, který způsobí reakci (a rozhodně ne odpovídající síle akce), kritika systému a chamtivosti a vůbec společnosti, jsou podaný tak, že jste v nich. A zajímavý je, že jsem se zžil v podstatě s většinou postav. Všem jsem svým způsobem fandil, protože skoro všechny prostě měly pravdu a byly v právu a všechny byly sympatický. Za mě pětka. Fakt jsem se bavil i trnul. A to chceš! ()

strikeman

Po dlouhé době velmi povedený povídkový film plný černého humoru a absurdně vyhrocených situací. Nejvíce mě pobavil "souboj" dvou šoférů, to jsem brečel smíchy, hned po něm závěrečná svatba - těm bych dal 5 hvězdiček. Ne všechny kusy byly ovšem stejně vyšperkované ... 80% ()

Romeo5

Nářez...Bomba..Dlouho me neco tak nepobavilo :) Jen moc nechápu jak toto může někdo i když jen okrajově přirovnat k tomu českému super odpadu "Kamenák" Vždyt je na tom filmu všechno uplně jiné :) Nechápu :) To fakt ne :) ()

lemonova

Po veľmi vydarenom originálnom entreé som očakávala perfektne vypointovaný hlavný chod.. prvé dve poviedky ma však schladili, až som si vravela, že to zabalím, opäť rozmýšľajúc, kde sa stala chyba.. Našťastie s treťou poviedkou sa mi vrátila "chuť" a konečne to pre mňa začalo byť "o niečom". Poslednú epizódu som si už vychutnala asi tak, ako mladomanželia svoju skvostnú tortu. ;) ()

cielle

Miluju když vůbec nevím, co od filmu čekat, a on mě pak totálně dostane - a tohle byl jeden z těch zážitků :) Každá povídka má svou hloubku a nabízí všechno co divák potřebuje - je tam napětí, akce, sranda, myšlenka, zvraty... A ta poslední? Vrchol absurdity, dlouho jsem se tak nepobavila! ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Festival argentinského filmu začíná

Festival argentinského filmu začíná

24.10.2019

Od 24. 10. do 30. 10. se v pražském kině Lucerna koná 8. ročník festivalu argentinského filmu CINE ARGENTINO. Festival doprovází výstava argentinských filmových herců. Přehlídka bude zahájena… (více)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let