Šest divokých historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Čeho je ale moc, toho je příliš. V různých situacích se hrdinové filmu dostanou do bodu, kdy už jim dojde trpělivost. Vezmou věci do svých rukou a s lidskou malostí, byrokracií či vypočítavostí si to vyřídí s intenzitou rozzuřeného zvířete. Černá komedie koprodukovaná bratry Almodóvarovými si podmanila diváky festivalu v Cannes i Karlových Varech. Není divu. Nervy totiž můžou rupnout každému a pocity hněvu jsou stejně univerzální jako uvolňující účinek smíchu, který se dostaví při každém z šesti překvapivých rozuzlení. (Aerofilms)

LBsmoke

asi nejvíc zabavné na celém komedie-filmu je jak může být taková pi**vina nominovaná na oskara? :-D (viděl jsem to v kině kde jsem nechápal smích diváků) ()

Ollie235

Úžasné úvodní titulky, pořádná dávka černého humoru a jedna povídka lepší než druhá. Tolik asi k tomu, co se mi líbilo nejvíce, ale Divoké historky nabízí víc než jen to. Film zvládá umně balancovat na hranici uvěřitelnosti a naprosté absurdity a opravdu od samého začátku chytne a takřka až do konce nepustí. Nebýt posledního příběhu, který se mi do toho všechno vůbec nehodil, bylo by to za 5*. ()

Rufete

"Good evening, a table for one?" - "I see you're good at math." Komentář může obsahovat spoilery. Vynikající, neskutečně jsem se bavil. Líbí se mi, že žádná historka nijak zvlášť nevyčnívá, všechny si drží takřka stejnou úroveň humoru i vážnosti. Nad všechny historky bych vyzdvihl šestý příběh (svatbu), který mě šílenými zvraty velice bavil, a nejspíš příběh čtvrtý (Bombermana), který mi přišel velice realizovatelný do budoucna a velmi blízký realitě. Jinak jsou všechny ostatní na stejně vysoké úrovni, nedokážu je seřadit. Film si někdy rozhodně zopakuji a třeba dokážu napsat více. Mimochodem, Erica Rivas byla to nejlepší, sladká třešnička na dortu. 1. "Pasternak" - 8/10; 2. "Las Ratas" - 8/10; 3. "El más fuerte" - 9/10; 4. "Bombita" - 9/10; 5. "La Propuesta" - 9/10; 6. "Hasta que la muerte nos separe" - 10/10. ()

TwoFace

Film, který se neštítí dovést zpočátku banální situace do vypjatého konce a i přes občasnou přehnanost vám stále hlodá v hlavě ta myšlenka, že zase není tak daleko od reality. ()

Nethar

Vtipné, nápadité, dobře provedené, tohle se zdařilo. Kolikrát pohodová úsměvná hudba doprovází děj, který jasně vede k něčemu brutálnímu, vtipně to k sobě pasuje. Mně se asi nejvíc líbila povídka s odtahovkou, ale všechno to byli sympaťáci :-D A při předjíždění si budu dávat víc pozor ;-) ()

Jimmy15

Výborný film, i když historky na sebe nenavazují a každá má prakticky jiný příběh, tak dokážou diváka zaujmout. Černý humor je prostě luxus a tady je ho hezky plno. Samozřejmě některé historky se mi zase až tak nelíbily a u některých jsem byl odvařenej a doufal, že budou mít ještě dlouhé pokračování. Mohu jen doporučit a hlavně herci se do těch rolí opravdu skutečně hodili. ()

Mikino00

Zdařilé pestré filmové povídky stavějící hlavní postavy do vyhrocených, mnohdy až extrémních, situací, které pak nápaditě řeší. Ukazuje se, že kvalitní scénář umí hodně a dokáže přinést i nečekaně rozmanitou a poutavou podívanou. Jen ta restaurační povídka s mafiánem mě neoslovila. ()

Milky.

Perfektní. Největší dojem na mě udělalo jak uvěřitelné to všechno je. Ač působily scény kolikrát až absurdně tak po menším zamyšlení mi přišly až příliš možné. ()

gumolit

Festivalový hit, ktorý si vás získa už hnedˇ úvodnou poviedkou o lietadle. Skvelá pointa vás namotá a navnadí a musím povedať, že i ostatné poviedky sú podobne rovnako bizarné., zábavné a vždy prekvapia.Ich vyznenie podporuje výborné herecké obsadenie,vdáka ktorému sú uveriteľné aj tie neuveriteľné príbehy.Režisér Szifron natočil film, ktorý oslovil divákov po celom svete a jednotlivé príbehy sa ťažko dostávajú z hlavy. čo samozrejme svedčí o dokonalej práci. Počítajte s tým že ide vatšinou o drsnejšie príbehy až na hranici šialenstva so špičkou čierneho humoru.Zároveň si môžete byť istý , že ide o silný divácky zážitok. ()

bobstock

Šest absurdních povídek ve dvou hodinách. Ani jsem nestihl mrknout a obě hodiny byly pryč. Celou dobu sledování jsem měl otevřenou pusu, jen chvílemi jsem něco žvatlal o hustotě materiálu na kterej jsem civěl. Neotřelé, trefné, argentinské, výborně natočené, výborně zahrané. Někdy prostě nemůžete zdlouhavě něco vysvětlovat. To musíte vidět nebo prožít. Doporučuju. 90% ()

Renfield

Dá se říci ze života, alespoň některé, většinu naštěstí ne každý zažije. Už úvodní předtitulková krátká povídka je velice dobrá a dává tušit, o co půjde dál. Trošku jsem se u ní obával nějakého nadpřirozeného vysvětlení, které by mi do tohoto filmu opravdu nesedlo, naštěstí vše se vysvětlilo a skončilo tak jak bylo pro film dobré. Dále více než zaujala "bitva řidičů", jenom jsem nevěděl komu fandit, jednou to přehnal ten, pak zas ten. Tohle se stávalo u více povídek, jsou dohnané do extrému, povětšinou krvavého, což jim sluší. Řidiči skončili nad má očekávání, výborný černohumorný konec! Další silná povídka byl "inženýr Bombička", v ní se snad částečně najde každý, v ní jsem viděl to co opravdu nemám rád, čemu se snažím vyhnout jak jen to jde. Nervy mohou rupnout každému, vůbec když bojuje za svoji pravdu proti systémové byrokracii. Silnou atmosférou a opět silným závěrem vládne povídka o sražené těhotné ženě. K ní snad není třeba více psát. Na Larse von Triera jsem si vzpomněl při závěrečné svatbě... výborně napsané, zahrané a samozřejmě krvavé, i přesto s "dobrým koncem". Divoké historky se Damiánu Szifrónovi opravdu povedly a to jak scenáristicky, tak režijně. Není to pouze černý humor, je to i tak trochu varování a hlavně zfilmované problémy dnešní doby. 75% ()

Dallas

Úvodný part je parádny. Hlavne preto, že sa to všetko zbehne tak rýchlo. Zrejme mi však v budúcnosti vyryje jednu vrásku, s ktorou som nepočítal. Všetky časti sú v podstate variácie Douglasovho Voľného pádu odlišné len plochou dopadu na diváka. Vo všetkých situáciach hlavní protagonisti konali vždy úplne zle, ale tam kde som s niektorými súcítil (pyrotechnik) som na iných nadával (autonehoda). Každopádne tvorcovia tohto počinu sú diabli (alebo anjeli?), ktorí vypointovane pripomínajú, že každý pohár môže raz pretiecť. 75% ... PS: Ak mi ešte raz niekto povie, že na svadbách som trapasmejker tak mu pustím túto oslavu manželstva. ()

Oyer

Vynikající a pětihovězdičkový je zejména příběh, který začíná mužem jedoucím po silnici (včetně songu, který doprovází jeho spanilou bezstarostnou jízdu)... ()

bohemia_regent

Hodně mi to připomnělo italský film ze 70. let Nová strašidla. Tam bylo povídek jedenáct, tady jen šest, společné ale mají chytře napsané scénáře a většinou i překvapivou pointu. ()

MiaMahoney

Kdo říkal, že z Jižní Emeriky musí vzejít jen sračkoidní teledebility? Tohle argentinské Pulp Fiction o tom, jakým způsobem někdy zafunguje karma; o tom, jak jsme častokrát tlačeni být otupělými oběťmi zdegenerovaného systému; o tom, jaké jsou lidi kurvy prodejné a že temperamentní jihoameričané si pod pojmem "jiskra ve vztahu" představují asi trochu něco jiného, ve mně zanechal naději, že to s tou argentinskou produkcí asi tak zlé ve finále nebude. Jasných 5. ()

Marys

Príjemne potešilo, hoci čakal som väčšie prepojenie medzi jednotlivými príbehmi. Ale kto absolútne nič nečaká, príde si určite na svoje. Skromné príbehy nabité napätím a väčšinou nečakaným zvratom. Trochu morbídne a nereálne, ale ktovie. ()

Oralfabet

Chvíli je film k popukání, chvíli vyloženě brutální, celou dobu ale výborný. Snad jen škoda jaksi předčasně ukončené druhé historky, ta mohla vygradovat do ještě zajímavější situace. Vítězí bitva dvou řidičů a finální svatba. ()

Vesecký

Asi po půl roce jsem se dostal do kina a nelitoval jsem. Nejlepší ta úplně první, prologová povídka, fantastická pomsta člověka na lidech, kteří mu v životě ublížili... Povídka o řidičích dobrá, až na tu scénu s kálením, její závěr - ohořelé lebky - fantastický. Pan Bombička se nakonec zklidnil, aby se pomstil po svém. Společně s následující povídkou o ženě poražené na přechodě pro chodce měla tato povídka i jistý náboj společensko-kritický, je vidět, že úřední šiml i korupce vládnou všude po světě. A ta svatba? Trošku hollywoodsky podaná, ale bez sentimentu, třebaže si i tady novomanželé po vyřízení vzájemných účtů vpadli do náručí. Povídka o pomstě na exekutorovi taky naprostá jednička - ve vězení je asi opravdu větší svoboda než venku, pět hvězdiček a někdy opakované shlédnutí si tento film zaslouží! Krásná argentinská španělština. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Festival argentinského filmu začíná

Festival argentinského filmu začíná

24.10.2019

Od 24. 10. do 30. 10. se v pražském kině Lucerna koná 8. ročník festivalu argentinského filmu CINE ARGENTINO. Festival doprovází výstava argentinských filmových herců. Přehlídka bude zahájena… (více)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let