Šest divokých historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Čeho je ale moc, toho je příliš. V různých situacích se hrdinové filmu dostanou do bodu, kdy už jim dojde trpělivost. Vezmou věci do svých rukou a s lidskou malostí, byrokracií či vypočítavostí si to vyřídí s intenzitou rozzuřeného zvířete. Černá komedie koprodukovaná bratry Almodóvarovými si podmanila diváky festivalu v Cannes i Karlových Varech. Není divu. Nervy totiž můžou rupnout každému a pocity hněvu jsou stejně univerzální jako uvolňující účinek smíchu, který se dostaví při každém z šesti překvapivých rozuzlení. (Aerofilms)

Franki69

Jéžiš, to si dejte!! Pokud teda máte rádi drsnější černý humor. Viděno nedávno a přesto si vzpomenu na všech šest povídek. Je to dobré a ještě lepší je to z nabídky na Seznam TV, kde je tenhle film (březen 2022) k dispozici v originál znění. Ta hrdelní naštvaná jihoamerická španělština, to je to správný koření, o který tenhle film přijde dabingem. Porovnal jsem si to!  Lehce to přirovnám k 4 pokojům, ale berte to s rezervou, je to prostě podobný žánr. Pro mne velmi milé filmové překvapení, byť už staršího data. Zdejší vysoké hodnocení opravdu není náhoda! Dávám 85% ()

Kozlowski8

Šest historek, jejichž společným pojítkem jsou situace, kdy zdánlivě drobný a malicherný spor může vygradovat do absurdní a neskutečně brutální odplaty. Žádná z historek není špatná, ale některé jsou lepší (svatba, odborník na demolici, dva řidiči). Zajímavý nápad, dobře natočeno, zábavné. 75 %. ()

veverysiak

Ohromné zobrazenie rôznych podôb hnevu a zlosti, napriek odlišným námetom je každá poviedka skvost, zaujímavé ale je, že ani jeden príbeh nie je hyperbolizovaný za mieru únosnosti či uveriteľnosti, takže 85%. ()

carnacv

Tak i na mě došlo, neboť jsem obdobný snímek letos na festivalu postrádal (mimochodem první 5hvězdička za film 2014). Storky nemá smysl blíže komentovat, neboť by to zavánělo spoilery, tak se omezím na to, že se mi líbily všechny téměř stejně. Snad jen ten divoký venkov jemně převýšil ostatní. Díky za pěkných 120 minut života. ()

Mates Hradecky

Inteligentní a nezvykle vtipná evropská komedie plná černého humoru jak natočená speciálně pro karlovarské festivalové publikum. V Biu Centrál promítáno po přímém přenosu slavnostního zakončení 49.MFFKV. Ideální jak pro letní, tak i klubová kina. Do fondu mých oblíbených hrdinů vstoupil Ing.Bombička. ()

Poppy

Argentická tragikomedie. Čeho jsme schopni, když to v nás bouchne. Pomsta se tu podává ještě pěkně horká a na konci zůstane i jeden spálený jazyk. A po filmu nastává i skvělá příležitost vybavit si, co vás spolehlivě vytočí nebo kdy vám naposledy ruply nervy. ()

hanca.uh

Velmi podivuhodný film, kde mi střídavě tuhla krev v žilách a nebo jsem se smála (a nebo obojí zároveň :-)). Drsné a taky šílené (ne až tak nepravděpodobné) historky, kdy na vás z plátna přímo srší ta argentinská živočišnost a temperament, ostatně už první úvodní povídka vám nastartuje mozkové závity a příkaz být ve střehu. Jinak jsou každá z jiného směru, což je jen dobře a líbilo se mi pěkné psychologicky (psychopaticky:-)) nápadité propracovaní. Rozhodně jsem se při sledování v kině ani chviličku nenudila, takže za mě dávám plný počet a tento relax DOPORUČUJI :-) ()

HugoIX.

Parádní film. Snad jen nejzocelenější cynici se dokáží ubránit zábavností této povídkové sbírky. Zároveň je to ale film nápaditý, nebanální, skvěle natočený. Film, který přiměje diváka zahodit jakýkoli případný odstup a nechat se prostě skvěle bavit. ()

Vionoir

Nestává se úplně často, aby po filmu kino tleskalo, někteří vstoje. No, tak tady jo a celkem zaslouženě. Psát k tomu víc je plýtvání prostorem a časem - prostě se na to běžte podívat. Za mě nejlepší posrané audi. ()

Isiala

Išiel som do toho so slovami kamaráta - Poďme dnes do kina na nejakú komédiu - a jasné, že som povedal "Why not?" A tak sme prišli, usadili sa a vtedy sa to na nás vrhlo. "Komédia" - toto slovo vôbec nevystihuje tento Argentínsko - Španielsky preddušičkový (Dia de los Muertos) počin, ktorý smrť a jej okolie berie s neskutočnou nadsádzkou, humorom ba priam iróniou. Je to jazda na gigantickej húsenkovej dráhe plnej prekvapení (tých dobrých). Jednoducho film úplne inej mentality - film tak netypický a tak skvelý. ()

foils

Park Chan-wook natočil před deseti lety tři dlouhé, brutální filmy o pomstě. Damián Szifron nyní na totéž téma vytvořil šest filmů krátkých, vezoucích se na stejné vlně násilí, ovšem podstatně uhlazenějších. Víc tak jako frikulín. Výsledek toho moc nevyřeší, ale chvílemi rozhodně pobaví - viz rvačka v autě na srázu, pan Bombička nebo mstící se nevěsta. Hlavně v prvním uvedeném případě se dá dokonce mluvit o parodii žánrových klišé. ()

filmpassion

Veselé, vtipné a taky pěkně krvavé. Chvílemi jsem měla pocit, že musím někoho chytnout za ruku a zatáhnout pěst jako u filmů, kdy se fakt bojim a zavírám oči. Pobavilo mě to. Věřila bych, že se některé historky mohly opravdu stát!!! brrrr:) Doporučuji:) ()

montel

Šest šílených historek, které poukazují na to co se může stát, když člověku ujedou nervy. Nejdříve začneme krátkým únosem letadla, pak šílenou kuchařkou v restauraci, manažerem v novém nablískaném autě v silničním souboji s místním buranem, specialistou na demolice v boji s nespravedlností a končíme boháčem, který chce svými penězi zakrýt zločin svého syna a divokou svatbou plnou nevěry...Nevím zda jsem někdy viděl jiný argentinský film, ale má první zkušenost patří k těm skvělým. Musím pochválit nejen herecké výkony, ale také skvělý scénář jednotlivých povídek i hudbu. Historky na sebe sice nenavazují, ale to je úplně jedno. Všechny jsou skvělé i když bych řekl že pouze dvě z nich jsou absolutní Top. 75% ()

Great.Gatsby

Jedno slovo- proste úžasné ! 6 poviedok zo života, ktoré sú podané tak absurdným a vtipným spôsobom, že obdivujem tvorcov a ich kreativitu. Jednoznačne áno - odporúčam pozrieť každému. Spríjemní vám to deň :) ()

Jeez

Zábavná podívaná na to, jak by to dopadlo, kdybychom každou křivdu dohnali do absolutního, myšleno smrtícího konce. Hlavní filosofická myšlenka na pozadí filmu asi byla nás od takových činů odradit a vtipnou formou ukázat, jak špatně by to mohlo dopadnout. Úvodní scénka nás hned nekompromisně vrhá do děje a celý film se nezastaví, snad až na krátkou pauzu u hranolek. Čím dále film postupoval, tím byl zajímavější, neustále gradující. Automobilové okénko pro náš kraj jak dělané, ach ty zatracené bezpečnostní pásy... S panem Bombičkou jsem sympatizoval, s chutí bych udělal to samé. Hádka o tom, kolik peněz se dá za korupci vyšetřovatele krásně cynická. Poslední kapitola na svatbě, tak to byl opravdový masakr. Možná by to byla trochu taková typická svatba po jižansku, ale... Stačí přidat koření "křivdy" a ocitáte se tam, kde člověk opravdu netuší, co kdy která strana udělá. V jedné chvíli se mi snad i zastavilo srdce. Skvělý film! ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Festival argentinského filmu začíná

Festival argentinského filmu začíná

24.10.2019

Od 24. 10. do 30. 10. se v pražském kině Lucerna koná 8. ročník festivalu argentinského filmu CINE ARGENTINO. Festival doprovází výstava argentinských filmových herců. Přehlídka bude zahájena… (více)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let