Šest divokých historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Čeho je ale moc, toho je příliš. V různých situacích se hrdinové filmu dostanou do bodu, kdy už jim dojde trpělivost. Vezmou věci do svých rukou a s lidskou malostí, byrokracií či vypočítavostí si to vyřídí s intenzitou rozzuřeného zvířete. Černá komedie koprodukovaná bratry Almodóvarovými si podmanila diváky festivalu v Cannes i Karlových Varech. Není divu. Nervy totiž můžou rupnout každému a pocity hněvu jsou stejně univerzální jako uvolňující účinek smíchu, který se dostaví při každém z šesti překvapivých rozuzlení. (Aerofilms)

studentice

Bylo to silné, emotivní, akcni, vtipne. Dlouho jsem se na film tesila a nezklamal me. U nektere povidky mi bylo az fyzicky spatne, u jine jsem jen nevericne kroutila hlavou a u posledni se i smala. Takovehle filmy me bavi. ()

alex.0

Výborný snímek to tom co všechno se může stát, když vám jednoduše rupnou nervy. A jelikož jsou podobné situace nepředvídatelné, tak podobně nepředvídatelný je i tento film. Opravdu si nemůžete být jisti co se stane v příštím okamžiku natož jak to dopadne. Vřele doporučuji. ()

zaluky

Komentuji opravdu hardly ever, ale tenhle film si to rozhodne zaslouzi. Timto si ho pripisuju na muj list best of. 6 povidek u kterych se clovek nenudi a predstavuje si sebe v dane situaci... Bezchybne..ehm nasel jsem jednu chybu a to je ze tomu chybi dalsi dil..***** ()

lineker

Až na druhou povídku, která díky absentující pointě vyšuměla mimo mne, je to neskutečný nářez. Všemu ovšem vévodí hned první kousek. Takhle si nějak představuji dokonalou pomstu. ()

Von Kempelen

Povídkový filmy se mi časem tak hrozně zajedly, že jsem se jim dlouhou dobu úspěšně vyhejbal. Ovšem Divoký historky mi zas připomněly kouzlo kratších příběhů, kterejma prostupuje společnej duch. Pro mě nejspíš film roku 2014. Nepřeháním. ()

Mat3s3

...když má jed po datu expirace, je smrtící více nebo méně?? Super film, úplné Pulp Fiction hecho en España. ()

jarkametelka

Velmi osvezujici spanelske povidky...Dobre to ti spanele natocili.Nad povidkami jako srazeni tehotne zeny(ze ktere mohl byt klidne celovecerak),nebo posledni,o svatbe(mimochodem v ni dokazuje Erica Rivas,ze je vybornou hereckou patrici ke svetove herecke spicce a je radost na ni koukat)me prikovali ke kanape poradnou filmovou silou...Ale nechci vyzdvihovat jen tyto dve,i ty ostatni stoji za zhlednuti a ukazuji nam,ze v lidech je ukryto nasili a ze nadavat na silnici cizimu ridici se nevyplaci ,ze nekdy je treba na statni organy pouzit Bombicku,nezahravat si s Pasternakem a kontrolovat,jestli neni jed na krysy prosly...S trpelivosti sobe k vlastni budu cekat,jestli pani Almodorovci neprijdou jeste nekdy s dalsimi palivymi "pochoutkami" jako byly tyto.Prosim hosi,prijdte! ()

ZlyVlk001

Povídkové filmy to nemají nejjednoduší, ale tady se s tím dokázali poprat a stvořit nezapomenutelnou podívanou. Trochu brutality, cynismus a hlavně černý humor dávají filmu tempo a jeho osilňující temperament. S klidným svědomím můžu doporučit a dát 5* ()

Dhanill

Jelikož jsem čekal výrazně víc, tak zklamání. Občasné černohumorné perly pro mě nedokázaly celek dostat ani na 3. ()

Purish

Jednoducho skvelé! Povedal by som, že sa približujeme až k maestrovi Tarantinovi, len bez hviezdneho obsadenia a napumpovaného budgetu. ()

tennis.rules

Uz dlho som sa tak dobre necitil pri filme, toto je film ponaty ako umelecke dielo a nie dalsia komercna sracka.. Pri 99% filmov z US produkcie uplne zabudam, ze film je, resp. by mal byt umenim, preto tento pocin vrelo odporucam pozriet. Je to velmi zaujimavo a genialne spracovane, na nic sa to nehra a zanecha to dojem dobre odvedenej prace. Odo mna plny pocet a bez vycitiek. ()

baronGrga

Tak trochu Falling Down po argentinsku, aneb jak se mohou do civilizovaného světa vplížit zákony divočiny, když je příliš nespravedlivý. Přestože všech šest filmových povídek spojuje jedno téma, nejsou si navzájem nudnými kopiemi, a tak se u některé může divák i tak trochu hororově chvět (El más fuerte), někde fandit klaďasům (Las Ratas), někde zneuznaným záporákům (Pasternak), někde si chvíli se zlověstně pozdviženým obočím pohrávat s myšlenkou, zda by někdy nejraději situaci nevyřešil stejně (Bombita) nebo prostě jen zírat na neskutečně dokonale rozehranou svatební rošádu, která nejedné ženě zavadí o její zvířecí alter ego a nejeden mužský krk promění v patagonskou poušť (Hasta que la muerte nos separe). 80% ()

Edwin44

Celý to bylo 50/50... první tři historky slibovali že to bude hoodně zajímavé a možná i trochu vtipné, ale poslední dvě už mě vůbec nebavily. Hlavně ta svatební historka byla spíše už trapná než zábavná, ženich i nevěsta byli úplně na pěst. Škoda začátek byl slušně rozjetej... nejvíce mě pobavila asi úplně první historka s letadlem pak už to šlo z kopce postupně. ()

Zmetekluke

Po tomhle mám dojem, že bych měl víc hltat jihoamerickou, či prostě já nevím jak to mám zglobalizovat, tvorbu a la latino. Bomba, většina žen by se mnou dozajista nesouhlasila, ale poslední povídka mě vede k tomu, že to byla nejlepší romantická komedie jakou jsem za poslední dobu viděl, z hloubky jsem se nasmál. Člověk to musí brát trochu s nadhledem, ale má to smysl pro spravedlnost, to určitě a každej si tam najde si troufám tvrdit, co by ho taktéž vytočilo do plných obrátek. 5/5, jo a na oběd ve čtyři odpoledne se dá bohužel jít taky, když to v práci ten den stojí za vyliž prdel... ()

Foltin odpad!

82%, to snad ne, hold s tímto filmem jsem asi jediný kdo jde "proti proudu", mě totiž absolutně nebavil a dokonce jsem u něj trpěl. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Festival argentinského filmu začíná

Festival argentinského filmu začíná

24.10.2019

Od 24. 10. do 30. 10. se v pražském kině Lucerna koná 8. ročník festivalu argentinského filmu CINE ARGENTINO. Festival doprovází výstava argentinských filmových herců. Přehlídka bude zahájena… (více)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let